Стало відомо, кого торкнеться 6-а хвиля мобілізації, а кого - ні

червня 11 / 2015
Стало відомо, кого торкнеться 6-а хвиля мобілізації, а кого - ні

Під час шостої хвилі будуть потрібні танкісти, розвідники, артилеристи, зв'язківці, сапери і водії
Журналісти дізналися деякі параметри шостої хвилі часткову мобілізацію, яка повинна початися після 18 червня. За даними Генерального штабу, принципових відмінностей з п'ятої хвилею не буде. Спочатку призовники пройдуть підготовку в навчальних центрах і на полігонах, після чого будуть направлені для бойового злагодження у війська. Основні спеціальності, які потрібні для комплектування Збройних сил, також не змінилися. Кількість людей, які будуть покликані в рамках шостої хвилі, в Генштабі не розголошують. На думку фахівців, оскільки військові не змінюють принципів мобілізаційної роботи, значить, їм знову доведеться вирішувати проблеми, вже виникали під час попередніх етапів мобілізації. А саме - боротися з масовою неявкою призовників до військкоматів.

ВІДМІННОСТЕЙ НІ. Газета "Сегодня" направила офіційний запит до Генерального штабу з проханням розповісти про параметри шостої хвилі часткову мобілізацію, яка повинна початися в червні. Як відомо, зараз ще йде п'ята хвиля, яка розпочалась 10 квітня і повинна була завершитися 8 червня. Перехід до п'ятого етапу військові не афішували, як і кількість людей, яких планується призвати. Днями стало відомо, що п'ята хвиля часткової мобілізації продовжена як мінімум до 18 червня.

Кількість військовозобов'язаних, яких планується призвати під час шостої хвилі, не розголошується і зараз (за неофіційними даними під час п'ятої хвилі закликали близько 20 тис осіб). "Кількісні та якісні показники, а також порядок проведення черг мобілізації, є показниками мобілізаційного плану і являють собою інформацію з обмеженим доступом ", - говорять в Генштабі.

Там зазначають, що основні критерії громадян, які можуть бути покликані в рамках шостої хвилі, не змінилися. Залишився таким же і перелік основних спеціальностей, які цікавитимуть Збройні сили: "Це розвідники, танкісти, артилеристи, зв'язківці, сапери, механіки-водії, водії ".

Чи не буде принципових відмінностей і в порядку підготовки мобілізованих: "Військовозобов'язані будуть покликані на курси підготовки та підвищення кваліфікації, навчальні центри, загальновійськові полігони, де отримають відповідну підготовку за військово-обліковою спеціальністю, після чого будуть спрямовані на комплектування військових частин Збройних сил, де пройдуть бойове злагодження ".

Конкретних термінів початку оповіщення військовозобов'язаних у рамках шостої хвилі в Генштабі не назвали. Чи не розголошуються поки і терміни початку їх навчання. З досвіду п'ятої хвилі перші мобілізовані були направлені в учебки вже 22 квітня, через 12 днів після початку мобілізації. Відзначимо, що у військових можуть самостійно визначати, коли починати і коли закінчувати проміжні етапи часткової мобілізації. Основні її рамки вже визначені відповідним указом президента Петра Порошенка, який був підписаний 14 січня. Згідно з цим указом, мобілізація повинна триватиме 210 днів, починаючи з 20 січня.

Про що змовчав У Генштабі.
Інформаційний запит містив цілий ряд питань про труднощі проведення п'ятої хвилі мобілізації, про основні порушення, які були при цьому зафіксовані, а також про кількість ухильників. Ці питання залишилися без відповіді. Відкрита інформація, що надходить з місць, говорить про те, що воєнкоми зіткнулися з великими проблемами, через які п'яту хвилю і довелося продовжити. Це корупція у військкоматах, завдяки якій громадяни можуть "відкосити". Так головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що з 426 військових комісарів цього року за хабарі заарештовано вже 35 воєнкомів.

Друга основна проблема - це небажання громадян бути за повістками. Ще під час проведення четвертої хвилі офіцер прес-служби Генштабу Олексій Мазепа заявив про низький відсоток проживання громадян за місцем прописки, що пов'язано з міграційними процесами, а також ігноруванням правил перебування на військовому обліку. Наприклад, у Львівській області, станом на червень, мобілізаційні плани виконані трохи більше, ніж наполовину. У час, що залишився п'ятої хвилі воєнкоми мають намір "активніше вручати повістки". За даними прокуратури Львівської області, проводяться розслідування по 94 кримінальних справах, пов'язаних з ухиленням громадян від призову за мобілізацією.
Проблеми під час п'ятої хвилі спостерігалися і у Волинській області, повідомив в. о. начальника відділу оборонно-мобілізаційної роботи Волинського обласного військкомату Геннадій Лічман. За його словами, волиняни або не проживають за місцем прописки, або не відкривають двері рознощиками повісток, або просто відмовляються брати сповіщення.
Колосальна неявка змушує воєнкомів вручати повістки в нетрадиційних місцях, наприклад, на в'їздах у населені пункти. Таким шляхом пішли в місті Бердянську (Запорізька область), де повістки вручаються всім водіям і пасажирам призовного віку, які в'їжджають в місто.
До таких же методів намір вдатися і в Дніпропетровській області. "Лише на блокпостах співробітники ДАІ мають право зупиняти машини без пояснення причин. Під час зупинки працівники військкоматів і вручатимуть повістки", - повідомив заступник обласного військового комісара Сергій Полуциган. За його словами, якщо водії і пасажири автомобілів пред'являть військові квитки, то питань до них не буде. В іншому випадку людина може бути запрошений до обласного військкомату для поновлення облікових даних. "У нас в області проблем з мобілізацією немає, але якщо не виконати звірку, то ми прогнозуємо, що в майбутньому вони можуть наступити", - пояснив Полуциган.

У Генштабі не бачать проблем у тому, що повістки вручаються громадянам прямо на вулиці. "Законом не встановлено, де саме і як саме повинна вручатися повістка. Тому співробітники військкоматів мають право вручати її будь-яким способом, що не суперечить статті 19 Конституції України", - роз'яснили в прес-службі Генштабу. Там запевнили, що повістка - це "не квиток в армію, а лише запрошення до військкомату для уточнення даних або проходження медогляду": "Наприклад, з тисячі оглянутих визнані придатними тільки 100 чоловік. З цих 100 до армії підуть тільки 30".

ЩО ДАЛІ. Координатор групи "Інформаційне опір" (ІС), народний депутат Дмитро Тимчук, заявив журналістам, що небажання громадян бути у військкомати пов'язано з банальним небажанням йти воювати. У цій ситуації вся надія на те, що мобілізаційні плани допоможуть виконати місцева влада, але, за його словами, вони напередодні виборів не хочуть псувати відносини з людьми. За даними Тимчука, там де мобілізацією займалися місцеві влади, вона була виконана на 30%, а там де ці функції покладалися на військкомати і державні адміністрації - на 60-70%.

В ІС вважають, що під час проведення шостої хвилі військові будуть відчувати ті ж проблеми, що і на попередніх етапах, оскільки висновки з попередніх недоліків не робляться. Головний редактор сайту "Інформаційне опір" Юрій Карін зазначає, що місцева еліта регіонів, наближених до зони проведення АТО, вкладає місцевим жителям у голови думку про те, що немає сенсу гинути на цій війні. "У Міноборони не змогли нічого протиставити інформаційним атакам, а плакати патріотичного змісту, які вивішуються на придорожніх бігбордах, не приносять ніякого ефекту. Системна робота з усунення недоліків не ведеться. Все вирішується адміністративними методами - прийняттям відповідних законів ", - вважає Юрій Карін.

За його словами, причини ухилення від часткової мобілізації такі ж, як і причини ухилення від строкової військової служби - від "страшно" до "навіщо мені це треба". Карін також зауважив, що мобілізовані відчувають проблеми із забезпеченням вже в учебці. Іноді може не вистачати обмундирування, техніки і озброєння.

Разом з тим, підготовка мобілізованих покращилася. "Вони більше їздять і більше стріляють. Це відбувається тому, що мобілізовані все-таки більше стали займатися бойовою підготовкою", - уклав Юрій Карін.
Категорія : Новини


Loading...
загрузка...Залишити Коментар