Росія без медалі: У керлінгіста з Росії знайшли допінг. Навіщо він йому?

лютого 19 / 2018
Росія без медалі: У керлінгіста з Росії знайшли допінг. Навіщо він йому?

Спортивний арбітражний суд отримав від Міжнародного олімпійського комітету прохання відкрити справу про можливе порушення антидопінгових правил російським керлінгістом Олександром Крушельницьким, який виграв разом з дружиною бронзову медаль у дабл-міксті.

Допінг-проба спортсмена показала, що він міг приймати мельдоній, включений до списку заборонених препаратів. При цьому поки що відомі результати проби "А" - проба "Б" відкрита, але офіційно результати її дослідження поки що не опубліковані.

МОК занепокоєний рішенням швейцарського суду по російських олімпійцях
Російська служба Бі-бі-сі спробувала розібратися, чим загрожує подібний розгляд самому спортсмену і російським олімпійцям і чи є взагалі сенс приймати допінг у керлінгу.

Чим ця справа загрожує спортсмену?
Олімпієць, викритий у вживанні допінгу, зобов'язаний повернути отриману на змаганнях медаль.

У цьому випадку Крушельницькому і його дружині доведеться розпрощатися з бронзовою нагородою, і тоді вона автоматично перейде до спортсменів з Норвегії, яких російська пара обіграла у матчі за третє місце.

Експерти мають ретельно проаналізувати концентрацію забороненого препарату в крові атлета: якщо вона буде занадто мала, то у нього може з'явитися шанс довести, що він вживав мельдоній ще до його офіційної заборони і, таким чином, не порушив правила.

Сам Крушельницький стверджує, що речовина потрапила в організм випадково. Останню перевірку він проходив 20 січня, і тоді допінг-проби були чистими.

Росія без медалі: У керлінгіста з Росії знайшли допінг. Навіщо він йому?


Чим ця справа загрожує олімпійській команді атлетів з Росії?
"Справа Крушельницького", попри, здавалося б, одиничність ситуації, набагато серйозніша, ніж можна подумати.

Через нього МОК може продовжити санкції щодо російського Національного комітету, і тоді спортсмени втратять право участі у юнацькій Олімпіаді 2019 року в Аргентині, а можливо - і в наступних літніх та зимових Іграх, пише телеграм-канал "Мутко проти".

Крім того, російські спортсмени можуть втратити право пройти на церемонії закриття Олімпіади під національним, а не олімпійським прапором. Згідно з рішенням МОК, така можливість з'явиться у росіян тільки в тому випадку, якщо за весь час Ігор команда не матиме жодного порушення.

Що таке мельдоній?
Мілдронат (мельдоній) виробляють у Латвії, де його розробили в 1975 році, коли країна ще входила до складу СРСР.

Препарат у великих кількостях експортується в Росію, Україну і деякі інші, переважно пострадянські, країни, при тому що його клінічну ефективність багато фахівців ставлять під сумнів.

Мілдронат рекомендується в першу чергу для комплексної терапії ішемічної хвороби серця.

Також серед показань перераховані хронічна серцева недостатність, синдром абстиненції при хронічному алкоголізмі і в останню чергу - знижена працездатність і фізичне перенапруження, зокрема у спортсменів.

ВАДА заборонила мельдоній з 1 січня 2016 року.

Згідно з кодексом ВАДА, для заборони препарату або методу він має відповідати будь-яким двом з трьох критеріїв: наукові докази реального або потенційного посилення спортивних результатів, реальна або потенційна загроза здоров'ю спортсмена і/або "визначення ВАДА, що дана речовина або метод шкодить духу спорту".
Категорія : Світ
Движение начнётся досрочно
19 лютого 2018 22:53

Глава Республики Крым Сергей Аксенов заявил, что в середине 2019 года досрочно начнется регулярное движение поездов по Крымскому мосту. 

 

Запуск регулярного железнодорожного движения по Крымскому мосту планируется на декабрь 2019 года, но работы по возведению Крымского моста ведутся со значительным опережением сроков, так что заявление Аксенова не выглядит чем-то фантастическим и не сбыточным.

 

Движение по автомобильной части моста начнётся уже в 2018 году.


Залишити Коментар