В автокатастрофі загинув математик, про якого зняли фільм «Ігри розуму»

травня 24 / 2015
В автокатастрофі загинув математик, про якого зняли фільм «Ігри розуму»

Всесвітньо відомий математик, лауреат Нобелівської премії з економіки Джон Неш загинув в автокатастрофі у Нью-Джерсі (США).

Як повідомляє Еспресо з посиланням на Huffigton Post,в аварію потрапило таксі, на якому їхав Неш. З ним в машині їхала його дружина, 82-річна Алісія Неш, яка теж загинула.

Як пише місцеве видання NJ.com, Неш і його дружина не були пристебнуті. Водій автомобіля вижив і доставлений у лікарню.

Зазначимо, Джон Неш став лауреатом Нобелівської премії з економіки у 1994 році «за фундаментальний аналіз рівноваги в теорії некооперативних ігор». Відзначена була дисертаційна робота Неша з теорії ігор, яку він написав у 1949 році, у 21 рік.

Неш народився у1928 році у місті Блуфілд (Західна Віргінія). У 1947 році він вступив у Принстонський університет, на той час вже маючи дипломи бакалавра і магістра Політехнічного інституту Карнегі. Через два роки Неш написав дисертацію про теорію ігор, яка в 1994 році була удостоєна Нобелівської премії.

У 1998 році американська журналістка Сільвія Назар написала біографію Неша під назвою «Прекрасний розум: Життя генія математики і нобелівського лауреата Джона Неша», яка стала бестселером.

У 2001 році під керівництвом Рона Ховарда за мотивами книги був знятий фільм «Ігри розуму», що отримав чотири «Оскара», нагороду «Золотий глобус», і був відзначений кількома призами BAFTA (британська премія за кінематографічні досягнення).
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...