Україні загрожує новий Чорнобиль

квітня 19 / 2018
Україні загрожує новий Чорнобиль

Бойовики “ДНР” несуть серйозну загрозу для екологічної безпеки не тільки України, але й сусідніх країн. Можливе затоплення бойовиками шахти “Юнком” на Донбасі може стати серйозним екологічним ударом для України. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

“Планами бойовиків збентежені не тільки експерти-атомники, але і міжнародні організації, відповідальні за безпеку в регіоні”, – зазначив Семерак.

За його словами, Україна поінформувала про цю надзвичайну ситуацію європейських парламентаріїв. Українська влада наполягає на тому, щоб це питання розглядали всі переговорні групи з врегулювання ситуації на Донбасі.

“Те, у що “грають” бойовики, є нічим іншим, як тероризмом і політичним шантажем, який ставить під загрозу найдорожче, що є у людини – її життя. Це за межами нормального людського сприйняття. Наше спільне з міжнародним співтовариством завдання – не допустити радіаційної катастрофи”, – підкреслив міністр.

Семерак зазначив, що ситуація з “Юнком” є жахливим приклад того, що у екологічних проблем немає карт і кордонів.

Він нагадав, що на непідконтрольних Україні територіях, крім “Юнкома”, перебуває ще 35 непрацюючих шахт, затоплення яких ще більше посилить екологічну кризу на Донбасі.

При цьому в 2017 році ОБСЄ провела попередній моніторинг екологічної ситуації на Донбасі.

Тоді експерти попередили, що затоплення цих шахт може впливати на стан підземних вод по всій території Донецької та Луганської областей і за їх межами.

Крім того, затоплення шахт може впливати на рівень грунтових вод і спричинити просідання грунтів. Це призведе до руйнування промислових і інфраструктурних об’єктів, газо- і водопроводів.

Видобуток в шахті “Юний комунар” припинили в 2003 році, проте спеціальна комісія прийняла рішення залишити шахту на сухій консервації і постійно відкачувати з неї воду. Фахівці побоювалися попадання в грунтові води заражених частинок після затоплення шахти.
Категорія : Україна

Залишити Коментар