Тарифи будуть перераховані: Що очікувати українцям від цін на газ і субсидій

березня 13 / 2018
Тарифи будуть перераховані: Що очікувати українцям від цін на газ і субсидій
Питання на скільки і коли зросте вартість газу в уряді ще не вирішили, передає Корупція.Інфо

“Поки не можу назвати конкретну дату. Важливо розуміти, що рішення уряду, яке стосується перегляду тарифів, почне діяти не раніше, ніж через два місяці після його прийняття. У такому випадку тарифи будуть перераховані для кожної компанії на ринку незалежним регулятором – Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Це вимагає часу”, – заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, пише РБК-Україна.
Міністр підкреслив, що будь-яке рішення по тарифах буде мати вплив на обсяг субсидій. У той же час деякі, маючи формальне право на субсидію, не можуть звернутися за нею. А все тому, що вони мають додаткові зареєстровані доходи, які управління соцзахисту не бачать.

“Ринкова ціна газу необхідна для лібералізації ринку, створення конкурентних умов та усунення будь-яких можливостей корупції.

Коли ринок розвитий, конкуренція змушує гравців на ринку знижувати ціни для кінцевого споживача. НАК “Нафтогаз” поставляє газ за заниженою ціною. Свої втрати компенсує з держбюджету. Вони надають фіндопомогу і тим, хто може собі дозволити заплатити за газ. У разі переходу на адресну субсидію кінцевих споживачів, можемо зменшити загальну вартість цих витрат для держави. Адресні субсидії стосуються тих, хто їх потребує”, – повідомив Олександр Данилюк.

Міністр заявив, що необхідно прийняти справедливе рішення, яке буде реалістичним для бюджету, забезпечить соцзахист населенню і позитивно вплине на розвиток конкуренції на газовому ринку.

“Тарифи – це не питання, яке має вирішувати уряд. Завдання уряду – проводити реформи, які дозволять створити в країні конкурентний ринок газу, а не визначати тарифи”, – зробив висновки міністр фінансів.
Категорія : Україна
Укрологика на примере газа
14 березня 2018 23:19

**

Вы думаете я издеваюсь? Отнюдь, все евроукраинские эксперты, завезённые на телевидение прямо из передовых горных карпатских сёл, уже четыре года втирают именно эту теорию доверчивым зрителям. Чем дороже газ - тем эффективнее экономика.
 

Отдельно доставляет, когда Порошенко, сидя перед цепными журналистами, вещает им на серьёзных щах (как он при этом умудряется не рассмеяться - я не представляю, мне бы не хватило выдержки нести такую ахинею с серьёзным видом), что "Мы воюем с Россией, поэтому заставим проклятых москалей осуществлять транзит вражеского газа через нашу суверенную территорию, чтобы получать кровавые путинские деньги".
А те такие с не менее умным видом кивают и поддакивают. Впрочем, куда им деваться - каждый из них уже давно себе на казус Штрайхера наговорил.
 

Разумные страны придумывают мифологемы, чтобы приумножать свои материальные богатства (как, например, англосаксы втюхивают всем "демократию"). И только Украина тратит и без того мизерные остатки своих ресурсов, чтобы поддерживать русофобский миф о "российской агрессии".

 

Александр Роджерс


Залишити Коментар