Батьки готуйтесь, в Україні затвердили нові правила для школярів

лютого 21 / 2018
Батьки готуйтесь, в Україні затвердили нові правила для школярів


Кабінет міністрів затвердив державний стандарт початкової освіти, за яким будуть навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки, передає Корупція.Інфо

"Тут закладено, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів", – зазначила міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

За її словами, робота над стандартом тривала два роки, був використаний досвід 7 країн – Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі.

Зокрема, в стандарті визначені загальні й обов'язкові результати навчання за дев'ятьма галузями:

мовно-літературною
математичною
природничою
технологічною
інформатичною
соціальною і здоров’язбережувальною
фізкультурною
громадянською та історичною
мистецькою
Обов'язкові результати показують, що дитина повинна вміти, знати, розуміти після кожного з двох циклів навчання в початковій школі, тобто після 2-го та 4-го класів.


Щоб показати різницю між загальними й обов'язковими результатами навчання, Гриневич продемонструвала закладені в стандарт положення.

"Після 2-го класу дитина має "визначати авторство власних робіт. Виявляти повагу до авторства інших осіб". А після 4-го класу дитина має вміти дотримуватися елементарних правил використання власних і чужих творів", – зазначила вона.

Міністр пояснила, що докладніше реалізація обов'язкових результатів навчання буде виписана в типовій програмі.

Наприклад, обов'язковий результат навчання "Здійснює обчислення зручним для себе способом у навчальних ситуаціях, зокрема під час гри" буде виражатися в наступних очікувані результати:

– оперує числами в межах 100, вирішуючи різні життєві проблеми (шукає номер квартири (будинку), місця в кінотеатрі, у вагоні поїзда, автобусі, літаку, номер кабінету в різних установах, номер телефону і т.д.);

– обчислює суму (додає), різницю (віднімає), добуток (ділить зручним для себе способом у межах 100, зокрема й користуючись предметами або засобами, які їх замінюють);

– знаходить значення математичних виразів;

– обчислює значення виразів зі змінною.

Окремо вона наголосила, що разом зі стандартом приймають чотири базових навчальних плани. Зокрема, у них закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах національних меншин.

«Також дуже важливо розуміти послідовність запровадження державних стандартів. За Державним стандартом початкової освіти першокласники почнуть навчатись з 1 вересня 2018 року. Стандарт базової школи має стартувати з 1 вересня 2022 року, а стандарт старшої школи – з 1 вересня 2027 року», – нагадала міністр.

Вона також підкреслила, що ця реформа освіти якісно відрізняється від попередніх спроб реформування тим, що держава закладає реальні передумови змін.

Йдеться про масштабне підвищення кваліфікації вчителів, що передбачає навчання усіх педагогів, які братимуть перші класи з 1 вересня 2018 року.

Також вперше реформа підтримана значним фінансовим ресурсом для старту: передбачено 998,7 млн на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями, 163,818 млн – на придбання техніки для початкової школи, 386,5 млн – на підвищення кваліфікації вчителів, 48,349 млн – на навчально-методичну літературу для початкових класів та 272,382 млн грн – на підручники для 1-го класу. Разом це становить 1 млрд 869 млн 812 тис гривень.
Категорія : Україна

Залишити Коментар