В Україні ніколи не буде стабільності, наша війна надовго

листопада 12 / 2017
В Україні ніколи не буде стабільності, наша війна надовго
Світ без воєн довгі роки здавався нашому поколінню чимось абсолютно нормальним. Чимось абсолютно по праву, за замовчуванням належним. Здавалося, що якось інакше і бути щось не може. Що по-іншому бути не повинно.

Стабільність непередбачувана, примхлива й мінлива. І особливо мінлива вона у нас в Україні.Те, що часом вже починає здаватися нам нудним, похмурим, безперспективним застоєм без альтернатив на багато років вперед, може змінитися в лічені місяці, дні і навіть години.

Ми можемо лаяти або хвалити стабільність, сміятися над нею, свірепеть від неї, або хвалитися нею.

Але, головне, зобов'язані не забувати і бути морально готові до чергової струсу в будь-який момент, зміни всієї і всього. До моментального догляду землі з-під ніг, як в 2014. І як ще багато-багато тисяч разів в різні роки до цього.

Нам випало жити у багатовіковій прикордонній зоні, що розтягнулася на сотні кілометрів між Європою і Азією, між західною і східною цивілізаціями. Наша стабільність в нестабільності. У постійних змінах, обривах, маятниках і метаннях з боку в бік. А сенс нашого існування в постійній боротьбі на два фронти поперемінно. При нашому житті тут навряд чи стане спокійно. Тому що спокійно тут стане в кінці кінців лише тоді, коли ми навчимося жити у вічному очікуванні протистояння. Коли будемо готові до постійних погроз. Перестанемо кидатися з одного боку в бік. І між двома тисячолітніми цивілізаціями все-таки побудуємо свою.

Ми не маємо права тут ніколи розслаблятися. Допускати в свої голови хоча б швидкоплинні думки про те, що "тепер все буде спокійно" і нас більше ніхто не чіпатиме. Тому що так тут просто неможливо вижити.

Забудемо слово "стабільність". Дні вільну з лексикону і уяви, як комуністичні символи і тези про "братерство слов'янських народів". Наша війна надовго. Дуже надовго. Вона почалася тут задовго до нас і швидше за все продовжиться після нас ще на на багато років. І нам пощастить, якщо надовго вона всього лише тільки в одному місці. З одного боку карти.
Категорія : Україна
Ваня
13 листопада 2017 01:11

Пидтримую автора. Ми не маеме права розслаблятися.


Залишити Коментар