Іммігранти з України допомагають нам уникати демографічної катастрофи : «Rzeczpospolita»:

жовтня 21 / 2017
Іммігранти з України допомагають нам уникати демографічної катастрофи : «Rzeczpospolita»:

Громадяни України приїжджають до Польщі з економічних і політичних причин. Щораз більше їх можна зустріти за прилавком, у сфері послуг чи в лікарнях. А як з їхньою присутністю радить собі польський ринок праці? – запитує газета «Rzeczpospolita».

Відповідь приносить рапорт Колегіуму Східної Європи імені Яна Новака-Єзьоранського у Вроцлаві: українці важко працюють, витрачають у Польщі гроші і переказують їх на батьківщину. Причому, як оцінив автор документа Якуб Біньковський, їхні трансферти є меншими, ніж поляків, що перебувають за кордоном. Попри те, в громадських дебатах поширюється щораз більше шкідливих міфів про вплив еміграції з України на польську економіку.
Чимало політиків та журналістів забуває про «основний факт, що завдяки іммігрантам з України досі ми уникали повної демографічної катастрофи», – пише автор. Зате, поширена популістська риторика, зокрема, що «українці забирають нам роботу», хоч попри масовий наплив заробітчан з України, безробіття в Польщі зменшується.

Також необґрунтованим є закид, що через українців усі отримують штучно знижену заробітну плату. В умовах європейської демографічної кризи охочі до роботи іммігранти – це один із найцінніших ресурсів, за який із Польщею змагатимуться заможні країни Західної Європи. Тому дописувач рекомендує максимальне спрощення процедур, які стосуються легального працевлаштування.

Повідомляє - польське радіо.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...