Франція дає урок Києву: як повинна виглядати реінтеграція Донбасу

серпня 03 / 2017
Франція дає урок Києву: як повинна виглядати реінтеграція Донбасу

«... Я вважаю життєво необхідним підтримувати зв'язки з населенням, що живе на цих територіях», - так посол Франції в Україні Ізабель Дюмон відповіла на запитання кореспондента «РБК-Україна» щодо ідеї секретаря РНБОУ Олександра Турчинова визнати окупованими непідконтрольні Києву території Донбасу.

На думку французького дипломата, «ці території є органічною частиною Української держави, і необхідно ... робити все, щоб їх жителі як і раніше відчували себе українцями». А це, як зазначає пані Дюмон, може забезпечуватися «через доступ до виплат, на які вони робили відрахування все своє життя, до підприємств, а також доступ до медіа-просторі». Що ж стосується «нинішнього тренда», то, на думку посла Франції, він «спрямований скоріше на віддалення».

З цим важко не погодитися. Адже Київ, позбавив жителів Донбасу соціальних виплат і постійно посилює блокаду - від транспортної до енергетичної, своєю агресивною політикою унеможливлює повернення регіону в правове поле України.

Ключова, на мій погляд, фраза з інтерв'ю Ізабель Дюмон - «важливо не ускладнювати надміру життя цивільного населення на цих територіях, яке є - не варто забувати - заручником цього конфлікту» - може служити для проєвропейської і демократичної української влади уроком цивілізованого і просто гуманного відносини до власних громадян, залученим не по своїй волі в тривалий кровопролитний конфлікт.

Ви ніколи не задавалися питанням: чому настільки прості і, здавалося б, очевидні речі розуміють у Франції, в Німеччині, але не розуміють ... в Україні? Наведу вам наочний приклад. Як визнав Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, профільне відомство не брало і не приймає участі в підготовці закону про реінтеграцію Донбасу. Цинізм влади вражає: автори законопроекту не спромоглися дізнатися не тільки думка жителів Донбасу, але навіть позицію міністерства. Зате активно обговорюють цей документ з лідерами інших країн. Так про яку повагу прав жителів регіону, про яку реальну (а не прописаної на папері) реінтеграції Донбасу можна вести мову?

Я твердо переконаний: повернення Донбасу передбачає боротьбу не за території, а за людей - громадян України, наших з вами співгромадян, які сьогодні знаходяться по той бік лінії зіткнення, але хочуть жити в єдиній Україні - в державі, де поважають їхню думку і гарантують дотримання прав і свобод.
Категорія : Україна

Залишити Коментар