Наталія Панова розповіла про приватних виконавців, які повинні розпочати свою діяльність в Україні

січня 12 / 2017
Наталія Панова розповіла про приватних виконавців, які повинні розпочати свою діяльність в Україні
У рамках судової реформи були прийняті закони "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" та "Про виконавче провадження". Цими законодавчими актами поряд із державними виконавцями запроваджено систему приватних виконавців.

Що робитимуть приватні виконавці?

Із набуттям чинності даного закону в Україні вводиться так звана змішана система виконання судових рішень. Тобто, поруч із державними виконавцями працюватимуть приватні. Передбачається, що завдяки цій новації підвищиться якість виконання судових рішень. Проте, маючи однакові права з державними, приватні виконавці зможуть виконувати не всі судові рішення. Приватні виконавці виконуватимуть рішення суду та інших органів чи посадових осіб. Їхня юрисдикція буде обмеженою.

Зокрема, приватні виконавці не займатимуться провадженнями, що стосуються вселення-виселення із житла, відібрання дитини, виконання рішень стосовно недієздатних осіб, в тому числі — щодо дітей, а також ті рішення, де учасником виконавчого провадження є держава, державні органи, органи місцевого самоврядування, рішення про конфіскацію майна, а також державні та комунальні підприємства боку держаи від самого початку. Головним же напрямком діяльності приватних виконавців, на мою думку, мають стати юридичні особи – підприємства та фірми різних форм власності, а також стягнення боргів фізчних осіб.

Хто може стати приватним виконавцем?

Громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права після отримання відповідного диплома не менше двох років та пройшов навчання і стажування (не довше 3х місяців), склав кваліфікаційний іспит та отримав свідоцтво.

Приватним виконавцем не може бути особа: - визнана судом обмеженою у цивільній дієздатності або недієздатною; - яка має не зняту або не погашену в установленому законом порядку судимість; - яка вчинила корупційне правопорушення або порушення, пов'язане з корупцією; - якій за порушення вимог законодавства анульовано свідоцтво про право на зайняття нотаріальною, адвокатською, діяльністю арбітражного керуючого, — протягом трьох років з дня звільнення; - звільнена з посади судді, прокурора, працівника правоохоронного органу, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування у зв'язку з притягненням до дисциплінарної відповідальності, — протягом трьох років з дня звільнення.

Хто і як контролюватиме приватних виконавців
?

Приватні виконавці будуть підзвітні Міністерству юстиції. Контролюватимуть їхню роботу також два спеціальні органи: Кваліфікаційна комісія приватних виконавців — проводитиме відбір бажаючих стати приватним виконавцем, та Дисциплінарна комісія

приватних виконавців — куруватиме їхню професійну діяльність. На початковому етапі Дисциплінарна комісія складатиметься тільки з представників Міністерства юстиції, однак в майбутньому до її складу увійдуть представники саморегулюючої організації — Ради приватних виконавців, і представник від Ради суддів.

За законом — Мін'юст зупиняє та припиняє право на здійснення діяльності приватного виконавця. Оскаржити дії чи бездіяльність приватного виконавця також можна буде в судовому порядку.

Законом передбачено створення Єдиного реєстру приватних виконавців України, куди будуть внесені дані про усіх приватних виконавців, які пройшли відповідний відбір і отримали ліцензію на діяльність від Мін'юсту, в тому числі — відомості про офіс та страхові зобов’язання приватного виконавця. Також туди будуть вноситися усі дані про дисциплінарні стягнення приватних виконавців, про призупинення чи припинення діяльності. Єдиний реєстр буде працювати у вільному доступі на офіційному сайті Мін'юсту, безкоштовно.

Хто стане клієнтом?

Звертатися до приватних виконавців можуть як фізичні так і юидичні особи, на користь яких ухвалено судове рішення. Обовязковим стає авансування виконавчого провадження . Авансовий внесок, який повинен сплатити стягувач - це 2% від тієї суми, що підлягає стягненню. Авансовий внесок , відповідно, сплачується одночсно при предявленні до виконання виконавчого документу як до приватного виконавця, так і до державного виконавця .

Однак, законом встановлено,що державні органи, інваліди війни, інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1 та 2 категорії) звільнені від сплати авансового внеску .

У законі також містить виключний перелік судових рішень, коли авансовий внесок не сплачують, зокрема рішенні суду про поновлення на роботі, перерахунок та одержання пенсійних виплат та виплат за загальнообо»язковим державним соціальним страхуванням,виплат та пільг дітям війни, відшкодування шкоди , заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоровя, а також смертю фізичної ососби,с тягнення аліментів, відшкодування шкоди,заподіяної злочином.

Єдиний реєстр боржників

Відомості про боржників будуть відкритими. Їх розміщуватимуть на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України. Приватний виконавець має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи і кошти, в тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах, в тому числі електронних.

Хто і скільки платитиме приватним виконавцям?

Розмір основної винагороди приватного виконавця встановлюється Кабінетом Міністрів України. Основна винагорода приватного виконавця може бути у вигляді: фіксованої суми – у разі виконання рішення немайнового характеру; відсотка суми, що підлягає стягненню, або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.Основна винагорода у вигляді фіксованої суми стягується після повного виконання рішення. Закон забороняє стягнення з боржника додаткової

винагороди приватному виконавцю, а також додаткових витрат, крім визначених Міністерством юстиції України.

Приватний виконавець не стягуватиме виконавчий збір у розмірі 10 відсотків від суми,що фактично стягнута або вартості майна, переданого стягувачу.

Як забиратимуть борги?

Приватні виконавці наділені такими ж повноваженнями як і державні виконавці. Зокрема, матимуть право безперешкодно входити до приміщення, що належить боржнику.У разі необхідності – робитимуть це примусово. Можуть залучати поліцію до виконання своїх завдань. Мають право накладати арешт на майно, кошти та інші цінності боржника та реалізовувати їх. Звертатися до суду з поданням про розшук боржника.Звертатися до суду, аби тимчасово обмежити право боржника виїжджати за межі України та інші повноваження , чітко визначені Законом.

Наразі в Міністерстві юстиціі України триває подача та обробка документів, осіб бажаючих пройти відвовідне навчання . Надалі стажування ,а вже тільки потім складання іспиту та отримання ліцензіі. Перші приватні виконавці можуть зявитися в України вже наприкінці 2017 року.

Експерт з виконання судових рішень Наталія Панова.

12.01.2017
Категорія : Голос Народа
дмитро
12 січня 2017 18:07

усьо магновщину узаконили:))))))))ги-ги
та типрька я заплачу суд тай усьо руном на кони ажбим і тисячу раз ни правий адь йо???????????
бо маву розумієш не лем будіралош повний ай закун у будіралоши дись примерно так:)))))))))))))ги-ги
но еуропа ондеки, усьо останній кумунішта видко у гробі дулулиць пиривирнувся:))))))))))))))ги-ги


новини
12 січня 2017 18:42

Це експерт?,ця експеркта (подружка) Петруні і сина Лавриновича. своїх підлеглих раніше навчала еспертів, із фальшування виконавчих проваджень, скілька ця принесла народу горя щоб сама збагатитись рейдерськими захплюваннями і фальшування провадженнь власності. ця експертка за все відповість рано чи пізно


ален
12 січня 2017 22:59

Це велика любителька молоденьких підлеглих-мущинок. .Розвела по цілій області когорту шахраїв-держвиконавців, що зараз сидять в судах на лаві підсудних і ще шось вякає. . Цікаво скільки заплатила фотографу за це відретушоване фото. В натурі така страшна, що якби їй треба було зіграти роль баби Яги, то і гриму їй не знадобилося б.


Іршава
13 січня 2017 09:47

Щиро написано,і по Іршавських держивиконавцях Мартину і Бобіта порушена кримінальна справа розслідує поліція за ст 364, 367, 191, 190 ,КК.ці шахраї знімали кошти неіснуючим банкам на свої відкриті рахунки а потім знімали для своїх нужд ділились із обласним керівниством і покривалось покровителями одна банда в законі,Мартин за хабарі купив рейдерським захопленням друкарню і відкрив мясний магазин, це не корупція шановне керівництво області?


читач
13 січня 2017 12:25

Може ся панія пояснить куди дівалися конфісковані на митниці Мерседеси, коли вона була ще при посаді? Або як в робочий час з диппаспортом та на авто з дипломатичними номерами, возила сигарети в Угорщину?


дмитро
13 січня 2017 13:41

читачу тото ни до сиї паніки вопрос про авто ,а до типирішньої держвиконшлужби што за 100 баксу нич ни відит і ни знає,а буде часна та є робота тоесть рішиння судове уконали йо є платня, ни уконали хер а ни платню:))))))ги-ги усьо уйко кум брат шват отдигать усьо у будіралоши:))))))))ги-ги


дмитрови
13 січня 2017 14:42

Ти все на соїй волні, одну і туж пісню співаєш - ги-ги-ги. Коли вже нарешті перестанеш займатися дурницями? Всі сайти заполонив хирньов. Што й се таке? Нічого тобі робити? Краще поїдь у Берегсас і трохи підлічися, бо з твоїми мозгами не все в порядку. Читачі тобі дають зауваження, а ти на них не реагуєш. Тобі напевно до сраки їхні підказки. До тебе це так доходить,як на стіну горох кидати. Правда, гикошний та недійдавий і безграмотний Митре?


ушливому болвану та гикавцю
13 січня 2017 15:50

Тебе, болване гикавий, лем могила справить. Других ліків на тя ни має. Гикай собі докі можеш, бо скоро ти прийде кониць.


укр
13 січня 2017 15:55

Цей сайт сам таких як Дмитро пропускає коментарі?якщо він незахоче то непропрустить таких ги,ги,,,,.щоб незоводили читачів в оману,і щоб народ читав правду яка влада,а вони самі цього роблять заводять в оману читачів,читайте ги,ги тобто дурку включають,яка подлость і людей.


хуст
13 січня 2017 16:19

укру-бида в тому што митро и э тот админ и його всяку туфту усе и пропускают а пише ни лизе ни тече начинат за здрвие перескакуэ за упокой но все ся зводит до едного -путин руськи руськи путин у всьому виновати плюс ся дуже журит ними а не своим конченым государством


в а
13 січня 2017 17:44

інтересно прошто пише дмитро сьго року


укр
13 січня 2017 19:23

Нетреба Хусте лоханити когось, бо ти сам митро,х й...нью займаєтесь. розумаки))) розумні виховані люди такими дурнями як митро і т.д.... незаймаються лише тільки дітвачня сьогоднішня я думаю розумний просто чоловік небуде свою дурість показувати, це таке політика?? совість майте стидно стидно за вас


хуст
13 січня 2017 19:36

укр-а написав укр та товды требася слухати старшого брата укр но низабывати золотое слово МОЖЕ


Хусту
13 січня 2017 21:03

Неправда, Дмитро за українськоє государство, іменно за Украіну, без усяких там мацкалів, русинів, поляків(поляків він любит), мадярів і в політику не лізе, вам до Дмитра як мені до неба.
А Панова прекрасна на сьому фото,
Чому талановиті люди не в кіно і не на сцені? Кого запитати, хто виноватий? "А-повісте-так ся склало життя".

Про дрива. І сього року тоже

Thank you very much!


укр
13 січня 2017 22:28

а -хусте немаэ таких братів старших що пишуть всякі ги-ги? це стидно і позар для друзів просто стидно мані за вас


котляр
14 січня 2017 17:37

її карєра уже на смітнику історіїї.Гралася у законність виконання, велика борець із корупцією, яку сама кришувала, через укрспецюсти кілько майна вкрадено і продано для себе, скільки контрабанди вивезено, скільки арештів і заборон знімалося втихую із автотранспорту.Кароче!
недавно судили у мукачеві районних виконавцю Гарапка(друга великого Губченка), та Феделеша, який йцих двох одмазує, покриває і контролює ход судових процесів.суддя визнав їх винними (ура!) за втілення шахрайських схем і корупцією з виконавчими справами, які через пудставних ліц незаконно злвживаючи своїми посадами обманювали не лиш громадян а і державу.Державі мають повернути гроші, а вот потерпілим фігу суддя нич не назнчила, хоча постраждалі натерпілися через конвеєр афер виконавців гарапка, феделеша, які систему укріпляли через оборудки і підробки документі. кажуть шо губченко, вмітсо т ого щоб цих злочинців виконавців звльнити, Феделеша перевів у виноградово, а гарпко іде на повишеніє, може Губченко йому місто уступить і сам звільниться, бо за ним тоже тюрма плаче.
Бо...ь всі однакові вовки у ягячі шкурі, што панова, што усі подальші


адвокат
15 січня 2017 08:20

До котляр влучно сказано і в 10, за цей Губченко піде по стопам Понової,прийде новий губернатор відправить Губченка і Панову до вязнийі особисто буте контролювати справи проти цих так званих бандюгів в законі,цих подонків викенуть на смітники історії

прізвище нового голови ода закарпаття,Петришинець Михайло Михайлович...! це 100% інформація,кандидат який набрав із 14 кандидатів на голову рда найбільшу підтримку рн. 57%,в адміністації президента віклали в резерв, і сказали із такою підтримкою громодян Закарпаття,такі кондидати нам потрібні керувати областю!! це одна людина яка наведе лад в Закарпатті... пряма- відповідальна справедлива конкректна.


справедливо
18 січня 2017 18:32

100% !!!!!!!!!!!!!!


Толік
19 січня 2017 00:05

Наталочко ти, золотко, просто молодець!

Посилай всіх дибілів просто на х...

Я ТОБОЮ ГОРДЖУСЬ !(О НАТАЛІ, О НАТАЛІ...)


панова
20 січня 2017 09:58

Дуже велике дякую толік....за підтримку........ всім друзям...! які так за мене дурбуються, я виправдаю надію надобробут для всіх друзів


читач
20 січня 2017 13:11

Підтримую Толіка на всі сто. Таких як котляр, адвокат і дмитро треба посилати на три букви, або в маттирину пи...у.


правда
20 січня 2017 15:36

До читач,щоти лох? нерозумієш шо і за кого толік,то і за Панову і мова нейшла,лолію (розумаку) іди лоху побігай та думай що пишеш?? кить нерозумієш то неприся в коментарі,а котляр написав щиро


правді
20 січня 2017 16:33

Лох тебе справий, а від тебе й далі продовжуватиметься рід лохів. Я добре усвідомлюю, що пишу. А ти, коли щось пишеш, то незнайому людину ніколи не обзивай і не принижуй її людську гідність, бо це не робитиме тобі честі. Зрозумів? Зроби для себе в подальшому певні висновки


правда
20 січня 2017 17:38

правді ,що правда в очи коле?? а тобі можна принижувати гідність людську і посилати туди звітки ти сам вийшов?? ти лох неслідиш за хлепталам принижуєш других посилаш ,а як тобі сказати правильно і пр инизити то обідився??на обіжених водую обливають щоб думали і нікого непосилали звітки сам вийшов?,ти неповажаш свою маму якщо написав у матирину і т.д... лолію дурнело іди лікуйся но голову


правді
20 січня 2017 18:04

Цікавився, чи є в Берегівській психлвкарні вільне місце?Відповіли, що є, тільки треба твої анкетні дані, щоб туди влаштувався. Так що назвися, а якщо ні, то можеш завтра сам туди поїхати, але не забудь взяти з собою паспорт і код та направлення від психіатра. Скажи, що за тебе було домовлено. Вони таких як ти приймуть із великим задоволенням та ще й на тривалий час. Там місце таким лохам як ти. В цьому, козле й сам переконаєшся.


правда
20 січня 2017 19:29

правді, правлильно ти сам себе охарактерезував?? і собі дав оцінку?,піти ти там був в берексасі і все знаєш які анкети і т.д... молодец сам себе видаєш лоху іти лікуйся на голову дурнело,там тобі добре написила лоху якщо написали о Наталі о Натлі в душках, то лоху то незанеї якщо в душках,ти де начався в де анкети здавав тобто в Берегові лоху??

Крім того цікавишся для себе місце в берексасі,так написав і поставив знак питання?тобто для себе цікавився якщо знак питання поставив?? собі свободне місце в психлікарни,? лоху іди лікауйся на голову і навчайся в першому класі,піди і Наталі навчить тебе лоху,всякі привила знаки оклику і т.д.....


неадекватному правді
20 січня 2017 19:57

Слухай, придурку, воле й бику кончений. Я остаточно переконаний, що ти є ніщо інше, як дерьмо. Те, що твоє місце тільки в Берексазі, це вже зрозуміло. Підере, не цурайся, а їдь туди чим скоріше, бо таких дебілів, як ти, дурепо, там дуже чекають. Багато часу лікарям доведеться потратити, щоб дечого людського тебе навчили. Та таку маргу, як ти, навряд чи вдасться їм перевиховати. І колиш ти, дебіле, розуму наберешся? Думаю, що цього не станеться, бо скоти й тварюги, залишаються ними назавжди. Так що не психуй, а йди лічися. Якщо ж тебе життя ще навчило, то надіюся, опудале, що чужі люди тебе все ж таки навчать.


правда
21 січня 2017 09:10

Неадикватному правді,тобто сам підкреслив,дурнело що він неадикватний,но ти остаточно лох із лохів, що правильно написано лоху,? то видно кого псіхіка і кому треба до псіх лікарні, тобто лоху я тобі, вже дурнело писав іди в берексас ти знаєш які анкети і т..д... ти сам себе видаєш в коментарях, іди на голову полікуйся боти-боте, ни слідиш за хлепталом,? або піти та в Наталі вихлепчи,вона тобі покаже як і навчить тебе я тобі писав прочитай в попередніх коментарях.

Крім того ти ненадав на коментарь відповідь, що посилаш туда звітки сам вийшов,тобто неповажаш свою матір і дружину якщо маєш,яких тобі народила дітей якщо народила і маєш сімю?, ти боте попустивисся ниже плінтуса ,то хто прочитать коментарі і дасть тобі оцінку який ти бот, почав просебе писати що був в берексасі знаєш які анкети коди лікарів і т. д ... домовишся.тобто значить ти там був якщо все знаєш.і лікарів які тебе лікували,тобто сам себе видав в коментарях.ти бот лох. дурнело,більше нема слів із тобою боте із псіхіком спілкуватись, ти все про себе написав сам.


чмошному й дебільному козлу правді
21 січня 2017 10:30

Який же ти правда? Ти, чмошнику, й свого імені не називаєш, бо напевно людського в тебе не має. Скотиняко й болване та придурку і шізику! Те, що ти пишеш іншим, цим самим ще раз підкреслюєш, що ти є осел, козел та ішак, а ще й пиздобол. Як таких ідіотів, нелюдів та шакалів, як ти, бовдуре, ще й Земля витримує. Дійсно сказав ти про себе чистісіньку правду, що більше, психу, не хочеться з тобою спілкуватися та й нерви собі трепати. Так що, підерасе, прощавай! Можеш не напрягати свої дебільні мозги, бо більше з такими шакалами переписку не вестиму. На цьому все. Хай ти Бог, шізику, допомагає чим скоріше вилічитися від недуги!


правда
21 січня 2017 13:14

Дякую Бог і допоміг мені поставити тебе в стойло лоха, тобто обкакависся. піди піди і полікуйся, ти знаєш куди тому що сам в коментарях про себе написав хто і що ти ,причатий свої уважно коментарі і подумай

крім того,лікарі прочитають твої коментарі псіхіатри,і скажуть це наш клиєнт без направління тебе приймуть в берексас. іше де ти навчався і скільки класів маєш і коридорів подивись як ти пишеш? осле ішак,це одне і те самі,лоху лоху і дурнело пілікуйся тебе там знають, і без направління приймуть.так описано і про себе в коментарях ти написав.


Залишити Коментар