Проживання не за пропискою каратиметься штрафом

квітня 23 / 2018
Проживання не за пропискою каратиметься штрафом

Не хочеться Вас лякати, али треба бути готовими до таких нововведень. В Україні хочуть перевіряти проживання громадян за пропискою, порушникам загрожує штраф.

Закону ще нема, його тільки підготували. Згідно нього, органам реєстрації пропонують дозволити перевірки фактів проживання громадян у місцях, у яких вони офіційно зареєстровані.

Інформація про місце проживання або про зняття з реєстрації в місці проживання має бути внесена до Єдиної інформаційної системи.

Громадянин віком від 14 років зобов'язаний протягом 30 днів особисто або через Інтернет подати заяву про реєстрацію свого місця проживання.

Обов’язково, громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу або ті, хто бере участь у судовому процесі, зобов'язані проінформувати орган реєстрації про своє місце перебування.

Перевірку факту проживання проводить орган реєстрації, а також інші органи влади у випадках, установлених законодавством.

Під час перевірки уповноважена особа органу влади має перевірити всі факти дійсного проживання. Так як в Чехії «чужинська поліція» а в Угорщині відповідні органи, перевіряють правдивість інформації, яку подають люди, щодо прописки.

Багато Закарпатців мають приписку і в Угорщині, але частенько там не живуть, і тому таких угорців іноді навіть позбавляють громадянства.

Зараз і у нас хочуть запровадити, щось подібне. Для цього перевіряльник може опитати сусідів, перевірити наявність засобів особистої гігієни й одягу, інших доказів.

У разі встановлення факту не проживання особи за місцем реєстрації громадянин залучається до адміністративної відповідальності, зокрема, на нього накладається штраф від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 грн).

Єдина інформаційна система має бути введена в експлуатацію з 1 липня 2019 року, а всі громадяни, які не зареєстровані за місцем проживання, зможуть безкоштовно зареєструватися до 31 березня 2021 року.
Категорія : Суспільство
Вій
23 квітня 2018 22:29

До депутатів теж прийдуть? Та на рахують штраф за кожну чпокалку-чмокалку ))

А як знати коли теба вдома бути?...

Потім скужуть що це будо не ефективно, та таки "запропонують" кожному зашити маячок під шкіру.


закарпатка
23 квітня 2018 23:28

Дуже гарний закон, а то у нас є дуже багато громадян, які судяться в українських судах, а проживають за межами України, є такі яких треба шукати як "вітра в полі", оскільки за місцем реєстрації не проживають і судові процеси затягуються на роки.    


закарпатцi
24 квітня 2018 01:35

Треба щоб закон вiдповiдав європейським нормам, а не нормам сталiнського перiоду коли чоловiка привязували прописков. Суд повинен вiдправити листа за мiсцем проживанням, якщо його не можуть доручити адресатовi то доручують шляхом публічного повідомлення, оголошенням бiля суду, 15 днiв пройшло лист вважається дорученим, i якщо його нiхто не получав. Кожний громадянин має бути зацiкавлений в одержаннi листiв вiд державних установ, бо в iншому випадку вiн може залишитись голим як перст. А ця армiя лоцюг провiряючих, кому вона потрiбна, хто то буде годувати? закон ще не прийняли а вже в ньому закладена корупцiйна складова.


Василь
24 квітня 2018 02:33

Може хватить фейки розганяти? Редакція, до вас питання - ви засіб масової інформації, чи засіб масового фейкмейку, гівнярі по простомуплюс до всього - в законодавстві нема поняття "прописка" (автор-випий яду) а є "реєстрація", яка не є навіть обовязковою, не те що проживання по ній....


закарпатка
24 квітня 2018 12:33

 До коментаря закарпатців: Повідомлення суду обубліковуєється на сайті суду, але якщо потрібно робити будівельно- технічну експертизу, щодо обмірів житлової площі в квартирі чи будинку, то як Ви хочете провести екпертизу, коли не можете попасти в приміщення?  


закарпатцi
24 квітня 2018 20:38

 Для Вашого прикладу iснує БТI, далi, якщо є пiдозра то чому не можливо пригласити понятих i провести таку експертизу в їх присутностi та дiльничого? Пiсля такої експертизи з понятими поставити новий замок, а ключ передати до суду.

 Радi такої експертизи ви пропонуєте вернутися до сталiнських прописок, кожний повинен сам дбати на комункацiю з державними установами, це в його iнтересах.

 Право вiльного пересування та обирання мiста жительства гарантують всi європейськi держави, а спосiб комунiкацiї кожний вибрає сам.

  У майдаунiв криша поїхала, вмiсто того щоб налагодити економiку вони планують занятися переслідуванням людей. 


закарпатка
24 квітня 2018 23:36

До коментаря від закарпатці: Я нічого не пропоную, щодо повернення до сталінських часів, але особа має місце єдиної реєстрації, а майна може мати скільки завгодно. Якщо особа, яка проживає чи перебуває в іншому від реєстрації місці, то не є обов"язком суду її розшукувати. Майно реєструється за місцем знаходженням за особою, яка зареєстрована за адресою, яка вказана в паспорті. А щодо БТІ, то якраз і в БТІ нахімічено, розміри площі не відповідають дійсним. У статті йдеться про те, що закон хочуть лише  ввести, що будуть штрафувати осіб, які не проживають за місцем реєстрації. Я вважаю що у законі (якого ще ніхто не бачив, оскільки журналісти ніколи не ссилаються на номер проекту закону)мають передбачити те, що громадянин який не проживає за місцем реєстрації, а в іншому місці може добровільно знятися з місця реєстрації і зареєструватися в іншому місці. При тому не втрачається право власності на майно, яке йому належить. Якщо особа є наймачем житлових приміщень, то згідно діючого законодавства( Житловий Кодекс України), особа може втратити право на користування житлом,  якщо не проживає в ньому більше як півроку.   


закарпатцi
25 квітня 2018 02:13

Подекотрим людям нема чим зайнятися то видумують закони якi копiрують сталiнський режим, тобто привязати людину до мiсця рестрацiї, прописки, через загрозу залишится без майна, чи штрафiв чи ще чогось. Якщо я власник 10 будинкiв то одночасно не можу знаходитись у всiх цих будинках, але мушу указати один для прописки, але як свободний громадянин я можу знаходитися i закордоном, чи у свої тiтки, кому до цього яке дiло? Якi перевiряючi будуть ходити шукати мене, а на що? цiль пошуку? Я нiкому нiчого не винний! Так для кого цей закон, хто буде збагачуватися на цьому, це тiльки встануть новi ряди корупцiонерiв. 

Друга рiч, iноземцi на территорiї України, але ми громадяни України! 

   


Залишити Коментар