Закарпатським атикорупціонерам прийдеться подати електронні декларації

березня 22 / 2018
Закарпатським атикорупціонерам прийдеться подати електронні декларації

Активістам і громадським, які займаються антикорупційною діяльністю, потрібно буде подати електронні декларації до 1 квітня.

Сьогодні, Верховна Рада відмовилася скасувати або відкласти термін подачі ними декларацій.

Народні депутати відмовилися розглядати законопроект №6271 про внесення змін до закону про запобігання корупції, якими скасовується необхідність подавати е-декларації членам громадських рад при органах державної влади, фізичним особам, які отримують технічну допомогу на боротьбу з корупцією, а також представникам громадських організацій, які займаються підготовкою пропозицій щодо формування і реалізації такої політики в Україні.

Також Верховна Рада відмовилася розглядати в четвер законопроекти №8120 і 8120-1, якими пропонується відкласти зобов'язання подавати е-декларації для цих категорій громадян на 1 рік і 3 місяці відповідно.

Це означає, що вищевказані категорії громадян повинні заповнити перші е-декларації до 1 квітня.

В Європі категорично проти того, щоб активісти, які борються з корупцією, показували свої доходи-видатки.

Зокрема, в Міністерстві закордонних справ ФРН вважають, що закон, який зобов'язує громадських активістів по боротьбі з корупцією декларувати свої доходи, "веде в неправильному напрямку".

Після таких заяв президент Петро Порошенко попросив депутатів Верховної Ради скасувати вимогу для громадських активістів подавати електронні декларації.

"Реанімаційний пакет реформ" також закликав народних депутатів скасувати електронне декларування для громадських активістів.
Категорія : Суспільство


загрузка...