"Баталії" навколо вітряків - За чи проти? (відео)

березня 02 / 2018

З самого ранку біля будівлі Воловецької районної адміністрації людно. Противники будівництва вітрових електростанцій на Боржавських полонинах зібрались, аби висловити свої погляди щодо зведення турецькою фірмою вітряків на Карпатських схилах. Депутати різних рівнів, екологи, спортсмени, власники туристичних баз -переважно представники Міжгірщини переконані, вітрові електростанції зіпсують самобутність Карпат. Їх будівництво завдасть непоправної шкоди довкіллю, а про розвиток туризму та спорту можна буде забути.

Після зведення на полонинах стометрових вітрогенераторів не зможе розвиватися на Україні і парапланеризм, який до слова, останнім часом стрімко набирає обертів. Після годинної дискусії на дворі, більшість перемістилася до зали засідань, де в той час звітувала голова Воловецької РДА.

Тож, вже із трибуни присутні продовжили висловлювати свої аргументи за та проти. За словами Воловецького селищного голови, за оренду землі забудовники будуть сплачувати до 800 тис. Грн. на рік. А це суттєве поповнення місцевої казни. Екологи ж попередили про можливий вплив такого масштабного будівництва на міграційні шляхи птахів, що проходять над Боржавськими полонинами, також розповіли, що на межі зникнення може опинитись унікальна флора цієї місцевості. Як відомо, Міжгірщина, на відміну від Воловеччини та Свалявщини, не дала дозвіл на будівництво вітряків.

Однак, забудовники вирішили розмістивши вітряки у підготовленому плані прямо на межі двох районів, не врахувавши охоронні зони Вітроелекстрстанцій. Втім, зі слів голови постійної комісії районної ради з питань використання природних ресурсів олександра соломко, забудовники готові піти на компроміс. Ну і на завершення голова райради запевнив, поки окрім затвердження депутатами нормативно грошової оцінки земель інших рішень щодо будівництва вітряків не приймалось. Тим часом на обласній сесії створили тимчасову комісію яка визначить доцільність будівництва ну і звісно остаточні крапки над і мають поставити експерти – екологи.
Категорія : Суспільство
мiсцевий
2 березня 2018 20:38

  Нема таких грошей щоб повернути то що може бути втраченно назавжди, це caмобутнiсть наших Карпат, грошi можно заробляти i другими шляхами, не повязанними з нищенням природи, ось цими другими шляхами i треба спрямовувати цих iнвесторiв. По будiвництву цих вiтрякiв провести мiсцевий референдум, щоб не було що який голова на свiй розсуд рiшає проблеми якi дотикаються кожного, зрозумiло що голови будуть грати на сторонi iнвесторiв, яких матерiально зацiкавив iнвестор. Вважаю що будiвництво парку вiтрякiв в наших Карпатах пошкодить екологiю та природу. Це не естетично виглядає, а страшний гуркiт вiд вертули, посилений гiрським вiдлунням буде вiдлякувати не тiльки тварин але людей. Будуйте на морi,  або в степах, але не в горах. Хочу вам нагадати що Україна була великим експортером енергiї, куди це все пропало питання до влади. Чому я маю дозволити іноземним інвесторам нищити наше природне довкiлля в якому ми живемо якими стожарами з вертулами, яке державне питання можуть вирiшувати іноземнi інвестори, коли прибуток вiд проданної по зеленим тарифам енергiї потече закордон. Україна була експортером енергiї, а тепер маємо чергове - 5  подорожання енергiї для населення, та обмеження її виробництва, до рiвня що самим не заходить. Чому всiм iнвесторам на одно захотiлося забудовувати нашi гори вiтряками а на рiчках городити дамби, чому не будують заводи чи фабрики?

 Якщо мало порахувати то на туризмi, якщо цi райони зацiкавлять туристiв, можно мати i

1 000 000гр на рiк без нищення природи, достатньо щоб 1000 туристiв залишили по 1000гривень на рiк,  це 300 туристiв на 3 лiтнi чи зимнi мiсяцi ось вам i грошi якi запропонував iнвестoр. Земля в цих горах коштує великих грошей, вiддавати її пiд будiвництво яких стожарiв це злочин перед нацiйов!!!.....а ще бiльший злочин перед природов! 


Залишити Коментар