"Баталії" навколо вітряків - За чи проти? (відео)

березня 02 / 2018

З самого ранку біля будівлі Воловецької районної адміністрації людно. Противники будівництва вітрових електростанцій на Боржавських полонинах зібрались, аби висловити свої погляди щодо зведення турецькою фірмою вітряків на Карпатських схилах. Депутати різних рівнів, екологи, спортсмени, власники туристичних баз -переважно представники Міжгірщини переконані, вітрові електростанції зіпсують самобутність Карпат. Їх будівництво завдасть непоправної шкоди довкіллю, а про розвиток туризму та спорту можна буде забути.

Після зведення на полонинах стометрових вітрогенераторів не зможе розвиватися на Україні і парапланеризм, який до слова, останнім часом стрімко набирає обертів. Після годинної дискусії на дворі, більшість перемістилася до зали засідань, де в той час звітувала голова Воловецької РДА.

Тож, вже із трибуни присутні продовжили висловлювати свої аргументи за та проти. За словами Воловецького селищного голови, за оренду землі забудовники будуть сплачувати до 800 тис. Грн. на рік. А це суттєве поповнення місцевої казни. Екологи ж попередили про можливий вплив такого масштабного будівництва на міграційні шляхи птахів, що проходять над Боржавськими полонинами, також розповіли, що на межі зникнення може опинитись унікальна флора цієї місцевості. Як відомо, Міжгірщина, на відміну від Воловеччини та Свалявщини, не дала дозвіл на будівництво вітряків.

Однак, забудовники вирішили розмістивши вітряки у підготовленому плані прямо на межі двох районів, не врахувавши охоронні зони Вітроелекстрстанцій. Втім, зі слів голови постійної комісії районної ради з питань використання природних ресурсів олександра соломко, забудовники готові піти на компроміс. Ну і на завершення голова райради запевнив, поки окрім затвердження депутатами нормативно грошової оцінки земель інших рішень щодо будівництва вітряків не приймалось. Тим часом на обласній сесії створили тимчасову комісію яка визначить доцільність будівництва ну і звісно остаточні крапки над і мають поставити експерти – екологи.
Категорія : Суспільство


загрузка...