Як зміниться робота лікарів у 2018 році в зв'язку з реформою: п'ять важливих нюансів

січня 21 / 2018
Як зміниться робота лікарів у 2018 році в зв'язку з реформою: п'ять важливих нюансів
Президент України Петро Порошенко ще в грудні підписав закони “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості” та “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”, чим дав старт прийнятій медичній реформі.

Журналісти “Сегодня” виділили п’ять важливих аспектів, які вплинуть на роботу лікарів уже в 2018 році.

Дохід

Реформа передбачає відмову від тарифних сіток і вільне формування ринку зарплат у комунальних медичних установах. Тобто рівень зарплати медичного працівника буде базуватися на його компетенції. Створено умови для гнучкого визначення заробітної плати, як це відбувається, наприклад, в приватних клініках.

Мінімізація паперової звітності

У 2018 році суттєво зменшиться паперова медична звітність. Це вивільнить цінний час лікаря для роботи з пацієнтами та навчання.

Порядок надання медичної допомоги

У 2018 році розпочне працювати новий Порядок надання первинної медичної допомоги. Також буде затверджено табель матеріально-технічного оснащення для надання первинної медичної допомоги.

Нові клінічні протоколи

Українські лікарі нарешті зможуть використовувати у своїй роботі сучасні міжнародні протоколи лікування. Протягом трьох років лікарі первинної ланки підключаться до спеціального онлайн-ресурсу.

Українські лікарі зможуть впроваджувати в своїй роботі кращі західні стандарти, а пацієнти отримають однаково високий рівень медичної допомоги, незалежно від того, в якій лікарні і який лікар їм цю допомогу надаватиме, пише МОЗ на своїй сторінці в Facebook.

Система ІCPC-2

Уже в цьому році лікарі первинної медичної допомоги почнуть користуватися міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ІСРС-2).

Головний принцип системи – розуміння того, що в лікуванні важливий не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз), а й причина звернення пацієнта по медичну допомогу, тому ІСРС-2 дозволяє також кодувати і причину звернення. Впровадження ІСРС-2 є важливою складовою побудови пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я.
Категорія : Суспільство

Залишити Коментар