Закарпатцям роз’яснили умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини

листопада 12 / 2017
Закарпатцям роз’яснили умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини
Молода сімя звернулася в соціальну службу:

«Доброго дня! Ми з чоловіком маємо приємну новину, в нас народилася дитина. Але ми обоє прописані в одному місті, а проживаємо й народжували в іншому. Чи можемо оформити допомогу тут, щоб не їхати 600 кілометрів додому?»

Хто має право на допомогу?

– Допомога при народженні дитини надається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом із дитиною.

Куди звернутися?

– До органу соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Заяву також можна подати в електронній формі до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики (https://e-services.msp.gov.ua/) з використанням електронного цифрового підпису).

Звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.

Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного з батьків, якому ця допомога була призначена, виплачується матері (батькові, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше, ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.

Які документи потрібні?

– Для отримання допомоги при народженні дитини за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, який посвідчує особу, подаються:

? заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики 21 квітня 2015 року;
? копія свідоцтва про народження дитини;
? копія рішення про встановлення опіки (подають лише опікуни);
? видані компетентними органами країни перебування й легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (якщо жінка, яка має зареєстроване місце проживання на території України, народила дитину під час тимчасового перебування за межами України).

Який розмір допомоги?

– Допомога при народженні дитини призначається в розмірі 41 280 гривень.

Виплата здійснюється одноразово в сумі 10 320 гривень, решта – протягом наступних 36 місяців рівними частинами (по 860 грн на місяць).

Чи можуть батьків позбавити допомоги?

– Існує низка умов для припинення виплати допомоги:

? позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
? відмова отримувача допомоги від виховання дитини;
? нецільове використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
? відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
? тимчасове влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань, за умови перебування дитини разом із матір’ю;
? припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
? перебування отримувача допомоги в місцях позбавлення волі за рішенням суду;
? усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
? смерть дитини;
? смерть отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, котрий призначив допомогу.

Таке рішення приймається безповоротно?

– Рішення про припинення є не кінцевим, і виплату допомоги при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 12 місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.

Хтось контролює, на що витрачають кошти?

– Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом об’єднаної територіальної громади.

У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають керівнику органу, який призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати.

Також у випадку невідві­дування матір’ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під наглядом якого перебуває дитина віком до 1 року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу повідомляє про це орган соціального захисту населення за місцем проживання дитини.
Категорія : Суспільство


загрузка...