"Удар у спину двом державам": Закарпатці про «скандал» навколо освітньої реформи (ВІДЕО)

жовтня 12 / 2017
"Удар у спину двом державам": Закарпатці про «скандал» навколо освітньої реформи (ВІДЕО)


В Україні прийняли новий закон «Про освіту». Відтепер представники нацменшин до 4-го класу можуть навчатися рідною мовою. З 5-го - українською. Однак Угорщина і Румунія назвала цей закон «скандальним». Вони вважають, що він різко суперечить угоді про Асоціацію України і ЄС.

Якщо йдеться про школи, які умовно називають угорськими чи румунськими, то це тільки метафора. Насправді це українські школи з угорською чи румунською мовами навчання. Тут вчать історії України. І – що важливо – української мови. Все залежить від долі предметів, які викладаються тією чи іншою мовою. Якщо говорити про обурення угорської чи румунської сторони, то йдеться не про те, щоб вчити угорської чи румунської мови, а про те, щоб не вчити української мови та історії. Тобто не виховувати саме українського громадянина, байдуже якої національності і якою мовою він розмовлятиме.

Кореспонденти «Ужінформ» запитали закарпатців, що вони думають з цього приводу.

Категорія : Суспільство
Вася Анасiс
12 жовтня 2017 13:54

про "русификацию":
до независимости в Ужгороде были школы:
1-ая - элитная украинская
2-ая - украинская
3-ья - элитная русская
4-ая - русская
5-ая - украинская
6-ая -украинская
7-ая - украинская
8 -ая - русская
9-ая - русская
10-ая - венгерская
11-ая - русская
12-ая -украинская
13-ая - цыганская
14 - не помню
15-ая - украинская
и назовите мне, мать вашу, село, в котором была русская школа!
и где, собственно, все эти "патриоты" выучили украинский язык? в схронах, или как?!


www
12 жовтня 2017 16:02

в декількох районах області живуть венгри - вони громадяни України і крім прав вони мають ще і обовязки! .. це служба в арміїї , здійснювати вибори , сплачувати податки і декларувати доходи і ще багато шнших обовязків. Тим більше , що вони хочуть навчатись в державних вишах і працювати в державних установах і підприемствах. Без знання державної там аж ніяк (записано в Конституції). Але як вони можуть це виконувати , якщо є дорослі люди які не розуміють державної мови ( не говорячи вже за вміння читати і писати) і їм ніде навчитись нею? Чому інщі громадяни України виконують свої обовьязки , а венгри не хочуть ? Вони хочуть це виконувати в Венгріїї ? ... тоді їм треба міняти місце проживання. Ніхто державні кордони не позволить міняти. І свої обовязки треба буде все рівно виконувати.


Arsen
12 жовтня 2017 17:02

I love you Vasja, I love you www. Very good boys!!!


ххх
12 жовтня 2017 18:02

0,20
укр-анал-ізація


кацапо аналам
12 жовтня 2017 18:47

Предыдущий "высер" - уровень ителлекта кацапских троллей на этом сайте. Понабирали для пропаганды натуральных колхозников.


до WWW
12 жовтня 2017 19:56

тупий? Плутаєш сезон та фосом?
Закон про припинення навчання мовою меншин, а ти триндиш про вивчення державної. 20 років тому видно було, що по цій програмі державну не вивчають, а в міністерстві дупу чухали. Якби кожні 2-3 роки зось міняли, пробували би добиватися кращих результатів, а мадяри ніяк, то ще, з натяжкою, можна зрозуміти такий антиконсьтьуційний хід. Але нісого не робилося.
І взагалі, маєш конкретні дані про невиконання громадянських обовязків,вперед - СБУ, Прокуратура, Поліція. Не маєш, набери до рота вина тай мовчиДебілушка, висер був адресований клізмі, яка подібно до тебе, українсьою володіє на рівні мавпи, але вважає себе українкою/українцем і виступає за "украналізацію"
А чого в інеті так багато коментарів вєлікім язиком, чого мацкалі так щиро виступають за українізацію і так зрозуміло, поки вся увага на мадярах, вату кацапську ніхто не чіпає.


мiсцевий
12 жовтня 2017 20:19

Таку можливiсть вивчати українську мову як була за Радянського Союза, май Даунам i не снилася. Прийнятий Закон про освiту дискрименує нацiональнi меншини, це видно не озброєним оком, на що i указали нашi сусiди. Найбiльш небезпечним є те що вони можуть вiдозвати свої голоси за ассоцiацiю з Українов! i тодi "це - Европа" перетвориться в нове утворення Гондурасу.


місцевому из кацапстана
12 жовтня 2017 20:35

"Не озброєним оком" всем давно уже видно что ты проплаченный кацапский бот. Причем - примитивный.


....у
12 жовтня 2017 21:05

Журналист Роман Скрыпин обвинил чешскую стюардессу венгерской авиакомпании Wizz Air в том, что она отказалась говорить с ним на украинском языке.

Как написал Скрыпин в своем Facebook, он летел из Гамбурга в Киев.

«Стюардесса отказалась обслуживать меня на украинском. Галя зовут, если не ошибаюсь», – сообщил он, снабдив пост и комментарии к нему большим количеством ругательств, причем некоторые не на украинском, а на английском.

По сообщению украинских СМИ, стюардесса, с которой он разговаривал, – жительница Чехии и не говорит по-украински, поэтому обратилась к журналисту на английском.

В компании-перевозчике рассказали, что Скрыпин просто занял место повышенной комфортности и не захотел за это платить, нецензурно обругав стюардов.  Депутаты Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) проголосовали за принятие жесткого проекта резолюции по украинскому закону об образовании.

Евродепутаты выразили обеспокоенность в связи с тем, что закон не учитывает интересы представителей нацменьшинств, ущемляет их права на образование на родных языках. К властям Украины адресован призыв полностью обеспечить выполнение рекомендаций Венецианской комиссии, которые должны быть готовы в декабре.


Залишити Коментар