Як виживає сільська медицина на Закарпатті

вересня 13 / 2017
Як виживає сільська медицина на Закарпатті


Старе обладнання, не зовсім нове приміщення, така ситуація у галузі сільської медицини. В завдання президента в рамках медичної реформи у селах, входить модернізація діючих систем ФАПів. Чи дійсно будуть зміни, поки ще відповісти на це питання складно.

Жителі багатьох українських сіл позбавлені можливості отримати якісну допомогу за місцем проживання. Нове обладнання чи транспорт для доставки хворих до лікарні – про це можна працівникам ФАПу тільки мріяти.

В разі потреби карету швидкої викликають із сусіднього села,адже у Біловарцях власної немає - а це додатково витрачений час. Завідуюча ФАП с. Біловарці Марія Медвідь працює в закладі 10 років. Каже за ці роки неодноразово доставляла хворих на власному транспорті, адже розуміє кожна хвилина може стати вирішальною.

Якщо на рівні міст ще можна говорити про впровадження новітніх технологій, методів діагностики та лікування, то сільська медицина, розвиток якої мав би бути пріоритетним, перебуває у критичному стані та потребує реальних змін. Медики сподіваються на ухвалення мед. реформи, яка ймовірно допоможе покращити матеріальну базу та збільшити зарплати.

Категорія : Суспільство

Залишити Коментар