Продовжується робота з огляду несанкціонованих сміттєзвалищ у Хустському районі

вересня 13 / 2017
Продовжується робота з огляду несанкціонованих сміттєзвалищ у Хустському районі

Цього разу голова районної державної адміністрації Назарій Павлій та голова районної ради Юрій Іванчо здійснили відповідний робочий візит до села Драгова Хустського району, де оглянули несанкціоновані сміттєзвалища.
Звалища – це ділянки землі, на яких безконтрольно зберігаються побутові, а іноді й будівельні та інші відходи. Часто для зменшення об’єму відходів звалища підпалюють. Такий підхід є неприпустимим, оскільки звалища є серйозним джерелом забруднення і повітряного, і водного середовища. Жоден із таких самовільно створених пунктів скидання відходів не обладнаний відповідним чином, продукти гниття і розпаду потрапляють у ґрунт і ґрунтові води, які є джерелом водопостачання для багатьох мешканців.
Температура гниття подекуди настільки висока, що часто легко призводить до їх займання, до того ж у повітря викидається неймовірна кількість шкідливих речовин. Достатньо буде сказати, що при тлінні поліетиленового пакету, у повітря виділяється понад 70 різних хімічних сполук, жодна з яких не є корисною для нашого здоров’я. Крім того, такі звалища сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та переносниками різних інфекційних захворювань, таких як лептоспіроз, сказ, енцефаліт, чума та ін.
На сьогоднішній день в нашому районі дана ситуація є катастрофічною і від цього страждає кожен без виключення населений пункт, тому потрібно якнайшвидше вживати заходів, щоб змінити ситуацію на краще. Зокрема, громадам треба конструктивно підходити до вирішення цього питання та все ж таки розглянути варіант, дати згоду інвестору прийти та побудувати у відповідності до європейських стандартів завод з переробки твердих побутових відходів, який відповідатиме всім вимогам і від якого виграє в першу чергу та громада, до якої він прийде, адже в таку громаду увіллються мільйони гривень інвестицій, а це – дороги, садочки, амбулаторії, освітлення та ще багато іншого. І тоді це питання вирішиться, а проблема як така зникне взагалі.
Потрібно не забувати, що сміттєві звалища, ніби гниючі рани, спотворюють неповторні краєвиди нашої місцевості та залишають нащадкам сумну розповідь про те як ми жили, бездумно і нераціонально використовували природні ресурси, не переймаючись тим, що залишиться в спадок. В зв’язку з цим хочеться навести слова еколога Лі Галбота «Ми не успадкували Землю від своїх батьків, ми її позичили у своїх дітей».
Отже, настав час сміливо і впевнено крокувати до майбутнього в чистому екологічному середовищі.
Категорія : Суспільство

Залишити Коментар