Питання розміщення міні -ГЕС на річках турбує тячівщину

серпня 01 / 2017
Питання розміщення міні -ГЕС на річках турбує тячівщину


Минулого тижня відбулося позачергове засідання Громадської ради при Тячівській райдержадміністрації, на якій розглядали питання розміщення міні -ГЕС на річках району

Як розповів голова Громадської ради Іван Фіцай приводом для позачергового зібрання стали оприлюднені в місцевих ЗМІ оголошення щодо розробки детальних планів територій з розміщення каскадів малих гідроелектростанцій на річці Тересва, в таких селах як Калини, Біловарці, Ганичі та Бедевля. Спорудження міні -ГЕС є дуже актуальним для нашого району і тому вимагає обговорення громадськості.

В ході дискусії було зазначено, що на території району вже збудовано дві міні - ГЕС у селі Красна та Лопухово. Тож питання чи є потреба і доцільність у їх подальших зведеннях на річці Тересва у ще чотирьох населених пунктах потребує детального вивчення.

Відтак присутні обмінялись думками щодо екологічного і економічного аспектутакого будівництва -та висловили свої позиції.

Зокрема було зауважено, що часто міні-ГЕС будуються із значними порушеннями, що негативно впливає не лише на гідрологічний режим річок, а й саму екосистему.

Що може назавжди знищити русло річки та фауну, яка в ній знаходиться. Та найстрашніше те, що населення може залишитись без води через пересихання річки і стояча вода біля ГЕСів стає мертвою. Тож з приводу цього мають бути проведення оцінки впливу на навколишнє середовище та екологічна експертиза проектів.

Однак потрібно детально вивчити і позитивні приклади спорудження таких міні-ГЕС. Зокрема що стосується створення нових робочих місць, впровадження зі сторони забудовника соціальних проектів та додаткових противопаводкових заходів. Тож в цьому напрямку мають бути зважені всі за і проти і такі рішення повинні прийматися виключно у погодженні з громадами, на території яких планується таке будівництво та у відповідності до чинного законодавства.

У підсумку засідання було подано рекомендації щодо подальшого вивчення питання з розміщення каскадів малих гідроелектростанцій органам влади і представникам громадськості з подальшим його публічним обговоренням, повідомляють в прес-службі Тячівської райдержадміністрації.
Категорія : Суспільство

Залишити Коментар