В Ужгороді прокоментували ситуацію зі зрізанням дубів (ФОТО)

липня 06 / 2017
В Ужгороді  прокоментували ситуацію зі зрізанням дубів  (ФОТО)


Сьогодні головний спеціаліст департаменту міського господарства Ужгородської міської ради Максим Боровіков та доцент кафедри ботаніки Ужгородського національного університету Інна Бесеганич на прохання представників кількох телеканалів прокоментували ситуацію зі зрізанням дубів поруч із приватною ділянкою у провулку Туристичному в Ужгороді.
Як роз’яснив Максим Боровіков, за правилами благоустрою кожен мешканець повинен дбати про територію, прилеглу до його житла, власного чи орендованого офісу, підприємства тощо. Нещодавно один із ужгородців через ЦНАП звернувся до міської ради з питання видалення двох сухих дерев поруч із його ділянкою, де ведеться будівництво. Як і завжди в таких випадках, на місце вийшла комісія, до складу якої входять також представники біологічного факультету УжНУ. Фахівці у 20-х числах червня визнали, що дерева у провулку Туристичному справді сухі, влітку вони не зазеленіли і вже однозначно видно, що вони не розвиваються, є аварійно небезпечними, відтак склали про це акт, за яким було надано ордер на видалення дерев.

В Ужгороді  прокоментували ситуацію зі зрізанням дубів  (ФОТО)


Інна Бесеганич, котра, як науковець-біолог входить до складу комісії, яка приймає рішення про надання дозволу на видалення дерев, додала: «За правилами утримання зелених насаджень щорічно проводяться обстеження, виявляють висохлі, аварійні, які підлягають вилученню, бо вони є потенційно небезпечними для людей, будівель, споруд. Дерева, що висохли, як би не було шкода, необхідно видаляти, поки вони не впали, не наробили біди. Тим більше, що бачимо: клімат останнім часом дещо змінився, стало тепліше, часто виникають буревії. Окремі види дерев, скажімо, тополя, біла акація можуть вибивати пагони з кореневої системи, однак висохлий стовбур у жодної породи вже не відновиться. Члени комісії на місці переконалися (це вже був літній місяць), що два дуби у провулку Туристичному сухі і потрібно їх видалити. Дерева поруч теж мають сухі гілки, але ми зацікавлені у збереженні зелених насаджень і якщо можна ще зберегти – приймається рішення про видалення лише сухих гілок. Що ж до того, чи могли якісь будівельні роботи чи якісь інші дії призвести до пошкодження зелених насаджень, то люди, які мають таку інформацію, мали б, навіть із громадянського обов’язку звернутися до екологічних служб, прокуратури, щоб зупинити цей процес чи покарати винних».

В Ужгороді  прокоментували ситуацію зі зрізанням дубів  (ФОТО)


Що ж до імовірного пошкодження цих дубів, аби вони висохли і довелося їх зрізати, пані Інна додала, що у дуба дуже міцна коренева система, перші п’ять років у стовбурі він зростає на 5-10 сантиметрів, а коренева система за рік росте на метр, тому у дорослого дерева є дуже міцною і навіть якщо її – навмисне чи ні – пошкодити, потрібен не такий вже і короткий період часу, щоб воно висохло.
Категорія : Суспільство


загрузка...