Посол України в Угорщині Любов Непоп зустрілася із закарпатськими журналістами (Фото)

червня 08 / 2017
Посол України в Угорщині Любов Непоп зустрілася із закарпатськими журналістами (Фото)


7 червня в Будапешті відбулася зустріч закарпатських журналістів із Послом України в Угорщині Любов`ю Непоп та головою державного самоврядування українців в Угорщині Юрієм Кравченком.

Головною темою обговорення стало питання підтримки української спільноти в Угорщині та розбудова двосторонніх відносин. Як повідомив пан Юрій, державне самоврядування українців отримує досить потужну підтримку від угорської держави. Приміром, за рік йдеться про суму в півтора мільйони євро, яка, в першу чергу, використовується для проведення культурних заходів, спрямовується на освіту (недільну школу), організацію дитячих літніх таборів тощо.

“У 2017 році підтримка діяльності та ЗМІ державного самоврядування українців Угорщини склала 77,4 мільйонів форинтів, підтримка утримуваних ним закладі – 21,4 мільйонів форинтів. У цьому році українська спільнота Угорщини отримала індивідуальну підтримку в розмірі 22 мільйонів форинтів”, - поділився з “ГК” голова державного самоврядування Юрій Кравченко.

Пан Юрій наголосив, що обидві сторони - як українська, так і угорська - зацікавлені в повноцінній інтеграції, а не асиміляції української національної меншини.

“Під час перепису населення 2011 року, беручи до уваги всі фактори належності до певної національності, кількість осіб української національності склала 7396 осіб. З них 3 384 особи належать до групи рідної мови, і в порівнянні з цифрою 5 070 осіб, що була раніше, до представників української національності віднесли себе 5 633 особи. У той же час важливим є те, що з- поміж осіб, які належать до спільноти, 4 638 є громадянами Угорщини”, - зазначив голова самоврядування.

Про активну україно-угорську співпрацю розповіла Посол України в Угорщині Любов Непоп.

“Відносини Україна-Угорщина – дуже важливі, бо Угорщина – наш сусід, член ЄС, член НАТО, і навіть в таких регіональних об`єднаннях, як Вишеградська четвірка, теж може відігравати важливу для нас роль. Це політична підтримка, підтримка протидії російській агресії, санкційної політики. Разом з тим не менш важливими є і практичні справи. Зокрема, актуальним є лікування українських військовослужбовців: цьогоріч 7 хлопців пройшли реабілітацію в Угорщиніі. Це і літнє оздоровлення дітей, зокрема тих, чиї батьки брали участь в бойових діях на сході України”, - розповіла пані Посол.

До слова, цьогоріч першу групу відпочивальників в Угорщині зустрічатимуть 11 червня, коли почне діяти безвізовий режим між Україном та ЄС. Загалом, угорська сторона готова прийняти на оздоровлення 700 дітей.Окремо Любов Непоп зупинилася на інвестиційному співробітництві, озвучивши той факт, що серед іноземних інвесторів України Угорщина посідає 7 місце. Останнім часом особлива увага звертається на розвиток двосторонніх відносин у сфері сільського господарства.

“У квітні цього року в Кішварді вперше було організовано українсько- угорський бізнес-форум. У рамках зустрічі відбулася двостороння виставка. Захід мав неабиякий інтерес у обох сторін”, - зазначила пані Посол.

Окремо дипломат зупинилася на культурі.

“Україну за кордоном мають знати. Якщо про нас не мають уявлення, то набаго складніще розраховувати на підтримку. У цьому плані хочу подякувати за активність українській громаді в Угорщині. Це сила культурної дипломатії,”- підсумувала Любов Непоп.

Посол України в Угорщині Любов Непоп зустрілася із закарпатськими журналістами (Фото)

Посол України в Угорщині Любов Непоп зустрілася із закарпатськими журналістами (Фото)

Посол України в Угорщині Любов Непоп зустрілася із закарпатськими журналістами (Фото)
Категорія : Суспільство

Залишити Коментар