«Відродження»: Урядова пенсійна реформа – це просто знущання над людьми

травня 25 / 2017
«Відродження»: Урядова пенсійна реформа – це просто знущання над людьми

Минулого тижня уряд презентував концепцію пенсійної реформи, яка, без перебільшення, шокувала мільйони українців. Незважаючи на всі попередні декларації Кабміну, що збільшення пенсійного віку не відбудеться, ця норма в документі є. Хоча і в «гібридному» вигляді. Замість віку уряд передбачив підвищення страхового стажу, спочатку до 25-ти, а згодом – до 35-ти років. З таким підходом не згодні у партії «Відродження» та пропонують урядовцям шукати інші рішення для збільшення доходів Пенсійного фонду.
Під час презентації пенсійної реформи прем’єр-міністр України Володимир Гройсман говорив переважно про її позитивні моменти. Про те, що уряд планує провести осучаснення пенсій, а також назвав пенсійну реформу відновленням справедливості. Підвищувати розмір пенсій в Україні необхідно і терміново, вважають у партії «Відродження». Однак не за рахунок самих пенсіонерів, як пропонує уряд.
«Наразі розмір мінімальної пенсії в нашій державі не перевищує 50$ (1312 грн) на місяць. А пенсіонери – це єдина категорія громадян, яким вже 3 роки не переглядають рівень соцвиплат! У держави є ресурси для підвищення пенсій, було б злочинно перед мільйонами українців цими ресурсами не скористатися. Але ми виступаємо категорично проти об’єднання питання осучаснення пенсій з іншими непопулярними кроками, передбаченими пенсійною реформою прем’єр-міністра», – говорить перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко. Головне з них – збільшення страхового стажу.
Дожити до пенсії
Реально страховий стаж для отримання пенсії за віком вже з наступного року хочуть підвищити одразу на 10 років – до 25 років (з 2018 року), а згодом – до 35 років (з 2028 року). Ті, хто мають страховий стаж 25 років і більше, зможуть піти на пенсію у 60. Для громадян, страховий стаж яких знаходиться в межах 15-24 років, пенсійний вік зросте до 63 років. А от працівники, які мають трудовий стаж менший 15 років, фактично, право на пенсію втрачають. Її хочуть замінити мізерною соцдопомогою від держави, яку громадянин зможе почати отримувати тільки після 65 (!) років. За експертними оцінками, кількість громадян, які втратять право на пенсію через невеликий стаж та отримуватимуть виключно соцдопомогу, становить не менше 3 мільйонів.
«Нашій державності трохи більше 25 років. Упродовж усіх цих років держава не могла забезпечити офіційної роботою мільйони українців. Зараз, по суті, можуть підтвердити 25-річний страховий стаж тільки державні службовці та працівники окремих підприємств безперервного циклу, яких можна перерахувати на пальцях. А що говорити про стаж у 35 років? Скільки потрібно працювати, щоб мати пенсію? У нас середня тривалість життя чоловіків у державі 65 років. В такому разі граничний пенсійний вік у 65 років – це просто знущання над людьми, які реально відпрацювали все життя, мали надію на пенсію, а даною реформою по суті їх такого права позбавляють. Перш ніж підвищувати страховий стаж, уряду необхідно скоротити до прийнятного рівня тіньову економіку в Україні. Так, щоб у ній не отримували зарплату половина наших громадян. Партія «Відродження» категорично проти прийняття пенсійної реформи у запропонованому Урядом вигляді», – наголосив голова Закарпатської обласної партії «Відродження» В.М.Кошеля.
Докупити стажу?
Ще однією новацією пенсійної реформи уряду є пропозиція «докупити» стаж для більш раннього виходу на пенсію. Його «продаватимуть» у кількості від одного до п'яти років. Чим менший період стажу потрібно докупити, тим дорожче він коштуватиме. Вартість компенсації буде прив’язана до мінімальної зарплати та визначатиметься з регресною залежністю.
Категорія : Суспільство

Залишити Коментар