Стало відомо скільки Закарпатці платитимуть за водопостачання

вересня 09 / 2016
Стало відомо скільки Закарпатці платитимуть за водопостачання


Тариф на централізоване водопостачання – 8,58 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість);
Тариф на централізоване водовідведення – 4,49 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість).

Оскільки КП «Водоканал м. Ужгорода» проводить господарську діяльність і зареєстроване як платник податку на додану вартість, об’єктом оподаткування для підприємства є всі операції, в тому числі і постачання послуг. Тому тариф із урахуванням податку на додану вартість:
на централізоване водопостачання становить 10,30 грн. за 1 куб. м;
на централізоване водовідведення становить 5,39 грн. за 1 куб. м.,
разом - 15,69 грн. за 1 куб. м.

Для споживачів, що мешкають у приватному секторі та бюджетних установ, споживачів, котрі не використовують внутрішньобудинкові системи, діє саме цей тариф – 15,69 грн. за 1 куб.м. (водопостачання – 10,30 грн. та водовідведення – 5,39 грн.).

Оскільки КП «Водоканал м. Ужгорода» є не лише виробником, але й забезпечує постачання холодної води та водовідведення в житловому фонді, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг постановою № 1285 від 21.07.2016р. встановила тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (із використанням внутрішньобудинкових систем), які введенні в дію з 1 вересня 2016 р.:
на послугу з централізованого постачання холодної води (із ПДВ) становить 10,93 грн. за 1 куб. м;
на послугу централізованого водовідведення (із ПДВ) 5,74 грн. за 1 куб. м;
разом - 16,67 грн. за 1 куб. м.

Отже, для мешканців багатоповерхівок та споживачів, які використовують внутрішньобудинкові системи тариф складає 16,67 грн. за 1 куб. м

Щодо питання, яке виникає у багатьох споживачів: за яким тарифом сплачувати у вересні?

Розрахунок у вересні місяці проводиться за серпень місяць. Відтак, оскільки нові тарифи вступили в дію з початку вересня, то за серпень місяць розрахунок проводитиметься за діючими в той час тарифами. А саме, для споживачів, що мешкають у багатоквартирних будинках (із використанням внутрішньобудинкових систем) – 13,75 грн. за 1 куб.м. (водопостачання – 8,92 грн. та водовідведення – 4,83 грн.). Для споживачів, що мешкають у приватному секторі – 12,60 грн. за 1 куб.м. (водопостачання – 8,17 грн. та водовідведення – 4,43 грн.).

Надалі, починаючи з жовтня місяця, розрахунки за спожиті послуги водопостачання та водовідведення проводитимуться, відповідно, за новими тарифами.
Категорія : Суспільство

Залишити Коментар