5 міфів про вагітність і пологи

грудня 14 / 2015
5 міфів про вагітність і пологи

Поки годуєш груддю – не завагітнієш

Метод лактаційної аменореї ефективний на 98%. Але – тільки в перші шість місяців і до тих пір, поки не повернеться менструація. А також за умови, що ти дотримуєшся деяких правил. Цей метод діє, якщо дитина вживає лише грудне молоко, взагалі не знайома ні з пустушкою, ні з пляшечкою, ні з прикормом, і, звісно, її не догодовують сумішшю. Сік та воду також потрібно виключити. Нічні годування – обов'язкові, перерва між ними не повинна перевищувати 6 годин.

Їсти потрібно за двох
Переїдання під час вагітності небезпечне і для мами, і для дитини. Воно може спровокувати розвиток діабету вагітних, а також викликати надмірну вагу у малюка. Крім того, як стверджують учені, у дітей, чиї матері «їли за двох», а то й більше, може бути занижений інтелектуальний розвиток.

Тож, чекаючи на малюка, ти маєш вживати щодня лише на 200 калорій більше, ніж до вагітності. І, звичайно, твій раціон повинен бути повноцінним і збалансованим.

Секс під час вагітності – це неправильно
Страх, що кохаючись, ви зашкодите дитині – безпідставний. Адже рідина плідного міхура надійно захищає малюка від зовнішніх катаклізмів. А от мамине задоволення він відчує обов’язково, адже під час сексу активно виділяються ендорфіни – гормони щастя. Крім того, активні речовини, що містяться в спермі, простагландини, на останніх тижнях вагітності готують шийку матки до розкриття.

Але існують і протипоказання: кровотечі, підвищений тонус матки, інші прояви загрози переривання, а також, якщо попередні вагітності не вдалося доносити. Крім того, не можна займатися сексом жінкам із низьким розташуванням плаценти, багатоплідною вагітністю, загрозою передчасних пологів.

Після кесаревого розтину самостійно народити неможливо
Кесарів розтин далеко не завжди ставить крапку на самостійних пологах у майбутньому. Спосіб ведення наступних пологів після операції залежить від багатьох обставин. Якщо розтин було проведено горизонтально, у нижньому сегменті матки, організм повністю відновився, не існує заперечень до природних пологів – то народити дитину без повторної операції цілком можливо.

Звісно, це питання вирішують лікарі, враховуючи побажання жінки. Слід пам’ятати, що між кесаревим розтином і наступною вагітністю має минути не менше 2-3 років.

Мініатюрним жінкам народжувати важче

Насправді легкість пологів (ми, звісно, говоримо, про пологи без ускладнень) залежить не від комплекції, а від фізичної форми жінки. Дюймовочка, яка правильно харчувалася, займалася, скажімо, йогою, добре знає своє тіло і вміє правильно дихати, у більшості випадків народить легше, ніж кремезна жінка, яка провела всю вагітність перед телевізором.

А щодо "вузького тазу", то під час пологів мають значення внутрішні розміри тазу, які можуть виявитися цілком достатніми і в тендітної жінки, а не його зовнішній вигляд.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...