Технічні засоби реабілітації інвалідів і надалі звільняються від оподаткування ПДВ

листопада 18 / 2015
Технічні засоби реабілітації інвалідів і надалі звільняються від оподаткування ПДВ
Постановою КМУ від 11 листопада 2015 р. № 923 (опублікована на сайті Кабінету Міністрів України 11.11.2015) вносяться зміни до переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню ПДВ за ставкою 7%.
Як відомо, технічні та інші засоби реабілітації (крім автомобілів) для інвалідів та інших пільгових категорій населення за переліком, затвердженим постановою КМУ від 2 лютого 2011 р. № 79 «Деякі питання реалізації підпункту 197.1.3 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України», звільняються від оподаткування ПДВ. Ці ж медичні вироби містяться й у переліку таких, операції з постачання та ввезення на митну територію яких оподатковуються за 7% ставкою ПДВ.
Згідно з текстом постанови № 923, позиції “Коляски інвалідні, з двигуном або без двигуна чи з іншим механізмом для пересування**”, “Пристрої ортопедичні, у тому числі милиці та тростини-милиці**”, “Інші штучні частини тіла**”, “Апарати, які носять на собі, із собою або імплантують у тіло, щоб компенсувати недолік (дефект) органа чи фізичну ваду**”, “Інші меблі медичні, хірургічні**” доповнено виноскою ”**” такого змісту: “**Крім технічних та інших засобів реабілітації для інвалідів та інших пільгових категорій населення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 79 “Деякі питання реалізації підпункту 197.1.3 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України”.
За допомогою виноски «**» уточнюється, що винятки становлять технічні та інші засоби реабілітації для інвалідів та інших пільгових категорій населення, переліки яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 79. Такі технічні та інші засоби реабілітації, як і раніше, звільняються від оподаткування ПДВ.
З Постановою № 923 можна ознайомитись¬¬¬¬ перейшовши за посиланням https://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248630047, – пише відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.
Категорія : Суспільство

Залишити Коментар