Коли Закарпатці нарешті отримають довгоочікуване підвищення зарплат і пенсій

вересня 22 / 2015
Коли Закарпатці нарешті отримають довгоочікуване підвищення зарплат і пенсій

А.Яценюк нагадав, що минулого тижня парламент конституційною більшістю підтримав законопроект уряду України щодо підвищення заробітних плат і пенсій.

"Середній розмір такого підвищення становить від 13 до 19%. 19% - на платню висококваліфікованих працівників, 13% - пенсіонерів ", - повідомив він.

"Доплата до пенсії, яка нараховується з 1 вересня поточного року, буде здійснена в жовтні. З 4 жовтня українські пенсіонери отримають як доплату за вересень, так і підвищену пенсію за жовтень ", - підкреслив А.Яценюк.

Відносно працівників бюджетної сфери, глава уряду нагадав, що вони вже отримали авансові виплати: "Тому підвищені заробітні плати для бюджетників будуть виплачені в першій декаді жовтня".

"Кошти з центрального бюджету надаються", - підкреслив він.

У той же час А.Яценюк відзначив, що в місцевих бюджетах є необхідні кошти для виплати підвищеної заробітної плати бюджетникам, адже в результаті бюджетної децентралізації вони отримали додатково 40% доходів.

"Центральний бюджет дає свою суму коштів, місцеві бюджети мають також необхідну суму коштів для забезпечення 100% -ної виплати всіх підвищених соціальних стандартів, про що Кабінет міністрів України вже ухвалив відповідне рішення", - підкреслив глава уряду.

Крім того, нагадав А.Яценюк, Верховна Рада конституційною більшістю голосів підтримала план реструктуризації та списання боргів.

Це, за словами глави уряду, дає можливість Україні списати $ 3600000000 доларів боргів перед приватними кредиторами: "Це дає можливість Україні зекономити близько $ 5 млрд у виплаті відсотків до 2040 року і не виплачувати тіло кредиту протягом найближчих чотирьох років. Це дає змогу Україні розпочати стабілізацію фінансово-економічної ситуації в Україні ".
Категорія : Суспільство

Залишити Коментар