Столиця Закарпаття вшанувала святих рівноапостольних братів (ВІДЕО)

травня 25 / 2015
Столиця Закарпаття вшанувала святих рівноапостольних братів (ВІДЕО)

Недільного дня, 24 травня, Православна Церква молитовно вшановала пам’ять святих рівноапостольних Мефодія та Кирила, які зробили важливий внесок у місії просвітництва серед слов’янських народів. Безцінним скарбом залишається мова, яку залишили нам рівноапостольні святі, оскільки до сьогодні на ній у храмах та святих обителях звершуються богослужіння.
У нашому краї на честь святих збудовано чимало храмів, зокрема в Ужгороді на площі, названій на їхню честь, на початку 1990-х років збудована каплиця, розташована поруч із кафедральним Хресто-Воздвиженським православним собором. У Сваляві у Свято-Кирило-Мефодіївському жіночому монастирі є домовий храм на честь рівноапостольних Кирила і Мефодія. На території обителі розташований чудовий пам’ятник святим. Ще один пам’ятник – у центрі Мукачева, який уже став візитівкою міста. У м. Хуст збудований величний Свято-Кирило-Мефодіївський собор.
Цьогоріч у святковий день, після Божественної Літургії та молебню до святих у православному Хресто-Воздвиженському кафедральному соборі, священнослужителі разом з браттями і сестрами цієї громади Хресною ходою пройшли площею Кирила і Мефодія та освятили її.
Категорія : Суспільство


загрузка...