Христос Воскрес! Воістину воскрес!

квітня 12 / 2015
Христос Воскрес! Воістину воскрес!

У ніч на неділю у храмах Закарпаття пройшло урочисте богослужіння, яке почалося близько 11 години вечора і закінчилося близько 4 ранку освяченням пасхальних кошиків.
В день Воскресіння Христового прийнято освячувати розписані яйця (писанки), які символізують Гроб Господній (нагадуючи за формою камінь, яким в давнину зазвичай закривали гробницю). Також на Великдень освячують паски, молочні продукти та іншу їжу.
Ті ж, хто залишився вдома, мали запалити свічку і поставити її на підвіконні, показуючи, що в цьому будинку чекають щасливу звістку про воскресіння Христа.
Свято прийнято відзначати в родинному колі: родичі і хресні ходять у гості один до одного. При цьому слід брати з собою пасочку і фарбовані яйця - і забирати такі ж частування.
У великодні дні прийнято вітати один одного словами: "Христос воскрес!" - "Воістину воскрес!", При цьому тричі цілуючись.
У Великдень 2015 заборонено працювати і займатися домашнім господарством, також слід прогнати всі тривожні і погані думки.
Вважається, що у великодні дні прийнято думати про тих, хто пішов в інший світ, відвідати їх могили.
Нагадаємо, у Велику суботу, 11 квітня, у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі зійшов благодатний вогонь, поява якого напередодні православної Пасхи за молитвами духовенства і прочан, незважаючи на регулярність, вважається одним з найбільших релігійних чудес.
Категорія : Суспільство

Залишити Коментар