Як визначити походження дитини від батька за заявою жінки та чоловіка

лютого 11 / 2015
Як визначити походження дитини від батька за заявою жінки та чоловіка

Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров’я про народження нею дитини, а походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини (стаття 126 СКУ). Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Якщо заява про визнання себе батьком дитини подана неповнолітнім, орган державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього про запис його батьком дитини. У разі якщо повідомити батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього неможливо, орган державної реєстрації актів цивільного стану повинен повідомити орган опіки та піклування про запис неповнолітнього батьком дитини.
Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.

Ірина Мічак, провідний спеціаліст відділу державної реєстрації актів цивільного стану по м.Ужгород реєстраційної служби
Ужгородського міськрайонного управління юстиції
Категорія : Суспільство


загрузка...