Деякі зміни щодо оподаткування нерухомого майна

січня 15 / 2015
Деякі зміни щодо оподаткування нерухомого майна

З 1 січня 2015 року набув чинності Закон України №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким запроваджено новий порядок нарахування та сплати податку на нерухомість, відмінного від земельної ділянки.
Платниками даного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. У разі, якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку, а якщо у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою (якщо поділена між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку).
Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Законом також передбачений чіткий перелік об’єктів, які не є об’єктом оподаткування (ст. 266.2.2.).
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. База оподаткування фізичних осіб обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, зокрема документів на право власності, юридичні особи обчислюють самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт. Нарахування податку на нерухомість починається для квартири з 60 кв. м., для житлового будинку - 120 кв. метрів (незалежно від їх кількості), для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку, в тому числі їх часток) – 180 кв. метрів.
Ставки податку та пільги для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. Враховуючи те, що Законом «Про Державний бюджет на 2015 рік» до 1 грудня 2015 року встановлений мінімальний розмір заробітної плати в сумі 1218 гривень, то ставка податку на нерухомість може бути визначена міськими та сільськими радами в сумі від 0 до 24,36 грн. за 1 кв. м.
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів оподаткування.
Податкове зобов’язання сплачується: фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Категорія : Суспільство
1234
15 січня 2015 19:15

Пушли наХУЙ


Залишити Коментар