Головні Новини:
На Рахівщині в горах у 61-річного туриста стався серцевий напад   |    На автодорозі Київ-Чоп сталася ДТП   |    5-10 серпня на Закарпатті спостерігатиметься найвищий клас пожежної безпеки!   |    Закарпатці все частіше труяться кавунами (відео)   |    На Закарпатті ДАІшники побили водія так, що той потрапив до лікарні (відео)   |    На Донбасі поранено командира роти 128-ої бригади (Відео)   |    На Закарпатті в лісі перекинувся лісовоз   |    На трасі Київ-Чоп у ДТП загинув велосипедист із Закарпаття   |   

Сільські пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд

26-10-2013, 17:01; Переглядів: 854;
Сільські пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд

60 тис. грн зобов’язали виплатити із Держказначейства 67-річній Ганні та 73-річному Іванові Зубавленкам, у яких два роки тому на городі в компостній ямі знайшли кілька стебел конопель...

60 тис. грн зобов’язали виплатити із Держказначейства 67-річній Ганні та 73-річному Іванові Зубавленкам із с. Неслухів Кам’янка-Бузького району Львівщини. Два роки тому на їхньому городі в компостній ямі знайшли кілька стебел конопель. Порушили кримінальну справу. Пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд.

Село Неслухів за 7 км від райцентру. Транспорт туди їздить погано. Щоб дістатися на роботу до Кам’янки-Бузької, люди йдуть 2 км до львівської траси. Там сідають на автобус.

Із маршрутки виходжу з місцевою 50-річною Марією Іванчин.

— Село велике, десь більше тисячі народу. Багато магазинів, садок, сільрада, школа. Тільки з добираннями проблема, — розповідає дорогою. Несе пакети із продуктами. — Наше село відоме. За часів колгоспів у ньому була станція плодових саджанців. За ними досі з усієї області приїжджають. Але тепер більше питають про коноплі, — сміється.

Неслухівська сільрада в одному приміщенні з дитсадком. У будинку два входи. Біля одного на кущах сушаться дитячі рожеві колготи. У другій половині біля калорифера гріються секретар Віра Будайчик та бухгалтер Ірина Коваль.

— Тепер село вже трохи стихло. А як бабу забрали, всі про них говорили, — каже Ірина Коваль, 37 років. — Жаліли люди ту сім’ю. Не могли вони сіяти коноплі. То, певно, були якісь самосіви. Колись у селі вирощували коноплі. Але то давно. Баба моя розказувала, що з конопель мотузки робили, олію, навіть молоко.

46-річна Віра Будайчик бере зі столу товсту папку з документами.

— На початку вересня прийшов вирок суду. “Ганну Зубавленко виправдано”, — читає з притиском на останньому слові. — Тепер бабулька, як приходе в сільраду, то аж світиться. Добилася правди, ще й гроші получить.

Стара дерев’яна хата Зубавленків вимащена глиною і вапном. На подвір’ї трактор і вантажівка. Гавкає чорне цуценя. На шум із комори виходить господиня.

— Чого, Гудзя, репетуєш? — забирає пса за ланцюг і підтягує до буди. — Він нікого на поріг не пусте. Ланцюг навмисне довгий дали, аби до стежки доставав.

На обійсті стайня, комора та невеликий недобудований цегляний будинок. Біля трактора, в бурячанці, пасуться коза й кури.

— Не встигла свиньом дати. Але нічо, не здохнут. Ходіт до хати, — запрошує Ганна Леонідівна. Обтріпує від трави старий синій халат. — Шойно з поля приїхали. Бульбу збираєм. 2 гектари поля маєм, шість свиней, дві корови — Ласуню і Мілку. Ще козу Маньку, курок пару штук, пси. Нема сі часу в голову почіхати, — поправляє в хустку розкуйовджене фарбоване каштанове волосся.

У хаті стіни облупилися, під стелею — діри. Підлога де-не-де провалюється. Стара піч присіла, відстає плінтус. Є кольоровий телевізор із тюнером від супутникової антени.

— Самі бачите, ніц не робимо. Бо нема за що, — Ганна Зубавленко прибирає з дивана старі спідниці. Сідає поруч із чоловіком. Іван Михайлович витирає об штани брудні від мазуту руки. — З пенсії особливо сі не розженеш. Во як дадут нам тоті 60 тисяч, то в Солотвино або Трускавець поїдемо зі старим. Будем лічитисі.

— Може, на подвір’ї щось зробимо. Бо бардак кругом. Трактор ломисі, — каже 40-річний син Руслан. Вмощується навпроти батьків на кріслі зі шматтям. У Зубавленків є ще двоє дітей. 35 -річний Роман підробляє на будовах. 45-річна Світлана — інвалід ІІ групи дитинства, не працює. Живуть у Львові.

— Ніяке подвіре! Ніякий трактор! Самі робіт. Тоту всю господарку не так легко тєгнути, — злиться жінка. — Дід через тоту коноплю гет здоров’я втратив. Уже ні сили не має, ні пам’яті. А був ого-го який! Як у Львові робив шофером, самих начальників возив. Тоди були часи, що всі любили горівку пити. А мій не пив, не курив. 30 років на службі проробив. 10 років був депутатом міськради в Львові. Нагороду добровольної дружини має.

— Поважали нас, а тепер преступніків зробили, — каже господар. Брудним рукавом втирає очі, що сльозяться. У Львові він працював водієм, дружина була кастелянтшею в будівельному тресті комунгоспу.

— Ваню, чого ти, то всьо я винна, — Ганна Леонідівна його обнімає. — Не треба було тих чортів пускати на подвіре.

Два роки тому 27 вересня до Зубавленків прийшли троє працівників міліції в цивільному. Сказали, що шукають украдений культиватор. Подружжя мало трактор, тому до них попросилися ­оглянути подвір’я та город. У компостній ямі знайшли кілька стебел гнилих конопель. Наступного дня гукнули понятих. Порушили кримінальну справу за вирощування та збут наркотиків.

— Надурити мамку хтіли, гроші збрити. А звідки ті гроші? Хіба хату продати, — каже Руслан. Голосно шепче біля вуха батька, щоб дав грошей на сигарети. Той витягає з внутрішньої кишені старої спецівки кілька дрібних купюр. Єдину “двадцятку” віддає синові.

— Зіллє знайшли в вересні, а в грудні повестки мені стали проходити. Але так: засіданє на 8 чи­сло, а повестка на 10 прийшла. Ну во, за то, що я сі не з’явила вчасно, слідчий мене і закрив, — продовжує мати.

Ганну Зубавленко дев’ять днів тримали в слідчому ізоляторі.

— Що я сі там уже натерпіла. Спочатку хтіли до Львова везти. Возили туда-сюда. А то зима, холодно. Машина сі ломе на каждім кроці. Сім годин, сволочі, катали. А тоді завезли в Кам’янку-Бузьку. Камера — страшна, як буда. Зимно, одна лавка, вікно сі не втворує. Всю мене обшукали. Навіть резинку з колготок сказали зняти. Їсти раз в день давали, і то якесь скисле. Туалєт смердів страшно, бо забитий. Перед останком казали: “Бабо, в нас буде провєрка. Би ти казала, що в нас добре годуют і водєт гуляти”. Я сі на то не погодила.

— Вони і мене посадити хтіли, але я слабий. Як взнав, що бабі моїй 12 років світить, серце прихопило. У кардіологічний центр попав. Давлєніє 220 на 120 скочило — інфаркт, — розказує Іван Зубавленко. Хапає пульт від телевізора, хоче увімкнути. Дружина відбирає. — Я знаю, що то я винен. Тра було ще тоди, як вони протокол просили на подвіру підписати, ніц не підписувати. Але я сі забояв, що будут мене бити. По телєвізору вон показуют, що в ментярні людей луплєт, як псів.

— Та, може би, тебе не били старого, — каже жінка. Скидає калоші, поправляє зсунуті залатані шкарпетки.

— Нє, гладили би! Мені тут на подвіру один

казав: “Не хоч тут, то в Кам’янці, дідок, всьо підпишеш”.

— Проти одного того міліціонера, що до нас приходив — Медведя, справа зараз порушена. Його з міліції вигнали. У Львові судєт, п’ять років йому світить. Але він молодий, ніц не винен. Його підіслали начальники, аби заробити на бабі. Чула м, що за таке вони 5 тисяч долярів берут.

Господиня поза стайню прямує на город. Показує компостну яму завширшки 1,5 м.

— Туво вони сі рили. Що, тут годен для продажу наркотики ховати? Думаю, нас хтось здав. Може, де наша сваха? Мій син молодший Ромко з її доньков розвівсі. То тепер мают, певно, зло на нас. Але не буду грішила, бо м за руку не злапала.

Колишня сваха Зубавленків Степанія Романишин живе на іншому кінці села. Ворота зачинені.

— Може, вони на полі. Нікого від ранє не вижу, — каже сусідка через дорогу, називається Галиною. — У Стефи дочка хвора середуща. Може, з нею куди поїхали? То дуже порядна сім’я. Їхня молодша Леся була за Зубавленковим Ромком. Мають троє дітей. Але він сильно її бив, то розвелися, — спирається на палицю. — Нє, Стефка ніяк не могла здати Ганку. Бо вона туди не йде і знати її не хоче. Та Ганка трохи прикра баба. І сини її такі, не дай Боже, — ні до роботи, ні до життє.

— У районі багато випадків з коноплею є. А в Неслухові це перший, — розповідає дільничний міліціонер села Неслухів 33-річний Андрій Гарасіка. — Я точно не знаю, бо був у відпустці. Не думаю, що баба з дідом коноплю садили. Можливо, там були замішані їхні сини. Бо в них не ідеальна репутація. Старший в тюрмі сидів, а молодший — страшний дебошир.

Отримають компенсацію за незаконне затримання і судову тяганину

Одразу було зрозуміло, що придбання наркотиків, зберігання в особливо великих розмірах, збуту та змови з групою осіб не було. 60 тисяч гривень — це грошова сума за кожен день під вартою. І окремо — відшкодування за всі місяці судової тяганини, — пояснює адвокат 44-річний Олег Мицик.

— Зубавленки перші, хто отримають компенсацію за незаконне затримання та судову тяганину, — каже адвокат Наталя Гурковська, 37 років. Вона веде справу правозахисника Дмитра Гройсмана. 2010-го його звинуватили в поширенні порнографії та нарузі над державними символами. Два місяці тому Гройсман помер від хвороби серця. Адвокат домоглася його посмертного виправдання. Тепер готує позов на оперуповажених, які здійснювали обшук, та експертів — за незаконні висновки. Вимагає грошової компенсації родичам потерпілого.

60 тис. грн Зубавленкам поки що не виплатили. Держскарбниця подала зустрічний позов. 17 листопада відбудеться апеляційний суд.

Gazeta.uaскачать dle 10.5фильмы бесплатно

Опубліковано в категорії: Закарпаття / Суспільство


Добавление комментария

Важливе

Обережно на Закарпатті орудують шахраї з КГБ (фото)

04 авг
Коментарів: 4
Обережно на Закарпатті орудують шахраї з КГБ (фото)
Такі попередження розклеєні у декількох містах області
Обережно на Закарпатті орудують шахраї з КГБ (фото)
Такі попередження розклеєні у декількох містах області

Син Балоги назвав ЗМІ,яким закарпатцям варто довіряти

04 авг
Коментарів: 5
Син Балоги назвав ЗМІ,яким закарпатцям варто довіряти

Та показав, що він та його "нянько" з "вуйками" дуже далекі від реального життя
Син Балоги назвав ЗМІ,яким закарпатцям варто довіряти

Та показав, що він та його "нянько" з "вуйками" дуже далекі від реального життя

Люди Балоги втікають до Москаля

02 авг
Коментарів: 14
Люди Балоги втікають до Москаля
Це тільки «квітка» від того, що чекає партію «Єдиний Центр» після того, як Віктор Балога відкрито пішов проти нової влади
Люди Балоги втікають до Москаля
Це тільки «квітка» від того, що чекає партію «Єдиний Центр» після того, як Віктор Балога відкрито пішов проти нової влади

Віктор Балога до Москви їздить на автобусі? (фото)

01 авг
Коментарів: 10
Віктор Балога до Москви їздить на автобусі? (фото)

Минулого тижня в прямому ефірі телеканалу 112 закарпатський нардеп Віктор Балога зізнався,що в останній час декілька разів їздив до Москви
Віктор Балога до Москви їздить на автобусі? (фото)

Минулого тижня в прямому ефірі телеканалу 112 закарпатський нардеп Віктор Балога зізнався,що в останній час декілька разів їздив до Москви

Протести проти призначення нових голів РДА стануть другим фронтом для Порошенка

31 июл
Коментарів: 6
Протести проти призначення нових голів РДА стануть другим фронтом для Порошенка

На даний час ведеться підготовка до цих заходів
Протести проти призначення нових голів РДА стануть другим фронтом для Порошенка

На даний час ведеться підготовка до цих заходів

Закарпатський нардеп Михайло Ланьо повернувся в Україну

30 июл
Коментарів: 14
Закарпатський нардеп Михайло Ланьо повернувся в Україну
Та готовий до подальшої співпраці з ТСК Верховної ради України у розслідуванні подій у Мукачеві
Закарпатський нардеп Михайло Ланьо повернувся в Україну
Та готовий до подальшої співпраці з ТСК Верховної ради України у розслідуванні подій у Мукачеві

Голос Народа

Скандальна сесія Підвиноградівської сільської ради (відео)

02 авг
Коментарів: 1
Скандальна сесія Підвиноградівської сільської ради (відео)

Позачергову сесію сільської ради вимагали скликати жителі Підвиноградова, котрі претендують на отримання безкоштовних земельних ділянок у новому мікрорайоні села.
Скандальна сесія Підвиноградівської сільської ради (відео)

Позачергову сесію сільської ради вимагали скликати жителі Підвиноградова, котрі претендують на отримання безкоштовних земельних ділянок у новому мікрорайоні села.

Закарпаття на межі бунту

30 июл
Коментарів: 20
Закарпаття на межі бунту

Сьогоднішня економічна та політична ситуація може привести до дуже поганих наслідків
Закарпаття на межі бунту

Сьогоднішня економічна та політична ситуація може привести до дуже поганих наслідків

В Ужгороді членів громадської ради відправлять в АТО (документ)

30 июл
Коментарів: 2
В Ужгороді членів громадської ради відправлять в АТО (документ)

Військовий комісар запросив облікові дані на членів громадської ради
В Ужгороді членів громадської ради відправлять в АТО (документ)

Військовий комісар запросив облікові дані на членів громадської ради

Хто стане міським головою Хуста? (голосування)

28 июл
Коментарів: 49
Хто стане міським головою Хуста? (голосування)

Онлай опитування жителів міста
Хто стане міським головою Хуста? (голосування)

Онлай опитування жителів міста

Хто буде староста на Закарпатті?

28 июл
Хто буде староста на Закарпатті?

Витяг з закону "Про добровільне об’єднання територіальних громад"
Хто буде староста на Закарпатті?

Витяг з закону "Про добровільне об’єднання територіальних громад"

Останні Новини

Телепрограма на сьогодні на TVgid.ua.
Купити авто Avtosale.ua.
Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Всі новини дня на http://www.ukr.net/.

Останні Коментарі

 • браво 05.08.2015
  В Ужгороді будуватимуть льодов ... (1)
  браво-фото
  от більше немає куди стирити всього навсього 50 млн грн! Без льодового палацу закарпатці ну просто ніяк не переживуть і пару років...
 • лжепатриотам 05.08.2015
  Обережно на Закарпатті орудуют ... (4)
  лжепатриотам-фото
  У автора плакатов видно сквозняком вынесло мозг.Хронически недовольные жизнью люди находят в русофобии отличное объяснение и оправдание своим неудачам. Так как свободного времени равно как и нерастраченной злобы у неудачников обычно много, нет ничего удивительного в том, что они отличаются завидно ...
 • Ох,ха-ха...Пипец.... 05.08.2015
  Обережно на Закарпатті орудуют ... (4)
  Ох,ха-ха...Пипец....-фото
  Наберите в инете на Яндекс : Политикус politikus.ru


  и читайте там :

  *** Сегодня , 04:27
  Какая Мария Гайдар правнучка Аркадию Гайдару

  и

  Сегодня , 02:34
  *** Яркая и бурная молодость жены Чубайса
 • Давід 05.08.2015
  В Ужгороді членів громадської ... (2)
  Давід-фото
  Щось не видно в списку негідника Рахімова Євгенія . Чи він недоторканий ?

  Чому оминає призов братів Рахімових " великих борців за конституційність , свій порядок і своє розуміння бандитизму . Їх місце на передовій , у них є великий досвід палити , бити , стріляти , погрожувати . Нех ...
 • до васі 05.08.2015
  На Закарпатті ДАІшники побили ... (2)
  до васі-фото
  Доречі,всі даішники Закарпаття постійно їдуть в зону АТО,а ти дебіле сидиш дома на дивані та коментарі сирочиш.Ще і умнічати ніби хочеш.Збирай вещі і в ато,бо такі герої як ти щось не особо їдуть туди.А даішники не відмовляються,залишають вдома сім'ї та їдуть.Так що не роби з себе вундеркінда, ...
 • Кунь 05.08.2015
  У Рахові відкрили пункт збору ... (1)
  Кунь-фото
  ...а казали ..появився Москаль і проізводство заробило!!!!
 • до 556 05.08.2015
  Цілодобове водопостачання в Уж ... (6)
  до 556-фото
  *УД*-по польски ud "ляжка"Так,что Удгород -Ляжкаград,получается так?))Наше общество деградирует, а безграмотные журналисты -лишь отражение этого печального факта.

  Что ж делать?.. Речью неискусной

  Занять ваш ум мне не дано...

  Всё это было бы смешно,

 • Громадянин 05.08.2015
  Обережно на Закарпатті орудуют ... (4)
  Громадянин-фото
  Невже сам Путін про це повідомив редакцію?
 • .......... 05.08.2015
  В Закарпатті вручають повістки ... (2)
  ..........-фото
  Цитата: ....
  у бударь ми принесіт бім ся нив пудтер.

  у бударь ми принесіт...


  у бударі буду служити
 • .... 05.08.2015
  В Закарпатті вручають повістки ... (2)
  ....-фото
  у бударь ми принесіт бім ся нив пудтер.

  у бударь ми принесіт...
 • 556 05.08.2015
  Цілодобове водопостачання в Уж ... (6)
  556-фото
  "Уд" по-чешски- "Член" ...) Так что Удгород- Членоград. Так и есть...)
 • араб 05.08.2015
  Пацкан не чув про об’єднання С ... (2)
  араб-фото
  Солідарність- Пацкан,
  Народний фронт - Лунтік під кришов Блюка,
  ЄЦ - балогогівська банда.
  Кеменяш з БЮТом десь пропав, Рата - здурів докус.
  За кого голосувати простому закарпатцю? За того хто 200 гривень дасть?
 • земляки 04.08.2015
  Правоохоронці Закарпаття прося ... (2)
  земляки-фото
  Молодці правоохоронці!!! Достойна реакція відносно громадян попереджайте, штрафуйте, саджайте, бо вони захотіли щоб їх кошти були спрямовані на ремонт автодоріг у селі. Тільки, чому немає вашої реакції стосовно Вільховецького сільського голови, відносно якого за інформацією прес-служби прокуратури З ...
 • вася 04.08.2015
  У Хусті розікрали бюджетні ко ... (11)
  вася-фото
  Келемене! Ти дебіл?
 • вася 04.08.2015
  На Закарпатті ДАІшники побили ... (2)
  вася-фото
  Пане Москалю! До яких пір ці ментовські суки грьобані будуть людей простих тероризувати?????????????? А потім ще дивуємось, чому правий сектор зі зброєю вільно ходить по місту та області. Я не здивуюсь, що зовсім скоро цих тварюк кончених, скотів не добитих, мочити-муть прості люди просто за те, що ...
 • Проффесор 04.08.2015
  Люди Балоги втікають до Москал ... (14)
  Проффесор-фото
  Легирда Катерина, Капітан Лариса, Капітан Ігорь та ще декілька громадян борються з тінями, вимушеними порушеннями, не дарма лікувалить у психлікарні! Але згодом їх почали спонсорувати і вони виступили проти Балог! Таким чином ллють бруд на все керівництво МДУ! Вот така правда! З Легирди сміється вся ...
 • ira 04.08.2015
  Закарпатські контрабандисти пс ... (1)
  ira-фото
  Iмiдж Украiни неможливо зiпсувати, бо вiн такий поганий. Нижче не бувае.
 • АВС 04.08.2015
  Цілодобове водопостачання в Уж ... (6)
  АВС-фото
  Видно не мають коректора, букви на клавi, д i ж близько, просто опечатка, але читаєся не приємно.

Відео тижня

{youtube}

Найпопулярніші новини

 • У Тячеві та районі стався землетрус
 • На Свалявщині перевернулась вантажівка з людьми: є один загиблий (Деталі)
 • У Мукачеві дві перестрілки: є вбиті та поранені (оновлюється)
 • Зі сторони Нижніх Воріт можливий наступ
 • Оперативне вчорашніх перестрілок в Мукачеві (відео)
 • У закарпатських Карпатах сталося жахливе ДТП
 • Стало відомо про стан потерпілих у ДТП на Свалявщині (ВІДЕО)
 • На Тячівщині зафіксували землетрус силою 4 бали
 • В Свалявському районі сталося смертельне ДТП (ФОТО)
 • Фото та відео з місця смертельного ДТП у Кольчино
 • Захарченко балабор, а "ДНР" - лохотрон (ВІДЕО)
 • В результаті перестрілки в Мукачево 1 вбитий та 7 поранено(відео)
 • На Свалявщині сталася ДТП: одна людина загинула, а 12 – отримали травми різного ступеню важкості (Офіційно)
 • Михайло Ланьо назвав прізвище "спонсора" закарпатського осередку ПС (Відео)
 • 11 поранених зараз знаходиться в ЦРЛ Мукачева внаслідок сьогоднішніх перестрілок
 • Закарпатський боєць помер у зоні АТО
 • Ми в соц.Мережі