Головні Новини:
В Мукачеві, на пішохідному переході біля якоря сталося ДТП   |    На автодорозі «Київ-Чоп» сталася ДТП з тяжкими наслідками   |    На Іршавщині загорівся будинок і літня кухня (ФОТО)   |    У лісі на Закарпатті знайшли тіло чоловіка   |    На Закарпатті трагічно завершився конфлікт на дискотеці   |    На Прикарпатті на людину напала змія   |    На Говерлі заблукали туристи з Києва   |    У Мукачеві плазуни не бояться людей і повзуть поближче до центру   |   

Сільські пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд

26-10-2013, 17:01; Переглядів: 843;
Сільські пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд

60 тис. грн зобов’язали виплатити із Держказначейства 67-річній Ганні та 73-річному Іванові Зубавленкам, у яких два роки тому на городі в компостній ямі знайшли кілька стебел конопель...

60 тис. грн зобов’язали виплатити із Держказначейства 67-річній Ганні та 73-річному Іванові Зубавленкам із с. Неслухів Кам’янка-Бузького району Львівщини. Два роки тому на їхньому городі в компостній ямі знайшли кілька стебел конопель. Порушили кримінальну справу. Пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд.

Село Неслухів за 7 км від райцентру. Транспорт туди їздить погано. Щоб дістатися на роботу до Кам’янки-Бузької, люди йдуть 2 км до львівської траси. Там сідають на автобус.

Із маршрутки виходжу з місцевою 50-річною Марією Іванчин.

— Село велике, десь більше тисячі народу. Багато магазинів, садок, сільрада, школа. Тільки з добираннями проблема, — розповідає дорогою. Несе пакети із продуктами. — Наше село відоме. За часів колгоспів у ньому була станція плодових саджанців. За ними досі з усієї області приїжджають. Але тепер більше питають про коноплі, — сміється.

Неслухівська сільрада в одному приміщенні з дитсадком. У будинку два входи. Біля одного на кущах сушаться дитячі рожеві колготи. У другій половині біля калорифера гріються секретар Віра Будайчик та бухгалтер Ірина Коваль.

— Тепер село вже трохи стихло. А як бабу забрали, всі про них говорили, — каже Ірина Коваль, 37 років. — Жаліли люди ту сім’ю. Не могли вони сіяти коноплі. То, певно, були якісь самосіви. Колись у селі вирощували коноплі. Але то давно. Баба моя розказувала, що з конопель мотузки робили, олію, навіть молоко.

46-річна Віра Будайчик бере зі столу товсту папку з документами.

— На початку вересня прийшов вирок суду. “Ганну Зубавленко виправдано”, — читає з притиском на останньому слові. — Тепер бабулька, як приходе в сільраду, то аж світиться. Добилася правди, ще й гроші получить.

Стара дерев’яна хата Зубавленків вимащена глиною і вапном. На подвір’ї трактор і вантажівка. Гавкає чорне цуценя. На шум із комори виходить господиня.

— Чого, Гудзя, репетуєш? — забирає пса за ланцюг і підтягує до буди. — Він нікого на поріг не пусте. Ланцюг навмисне довгий дали, аби до стежки доставав.

На обійсті стайня, комора та невеликий недобудований цегляний будинок. Біля трактора, в бурячанці, пасуться коза й кури.

— Не встигла свиньом дати. Але нічо, не здохнут. Ходіт до хати, — запрошує Ганна Леонідівна. Обтріпує від трави старий синій халат. — Шойно з поля приїхали. Бульбу збираєм. 2 гектари поля маєм, шість свиней, дві корови — Ласуню і Мілку. Ще козу Маньку, курок пару штук, пси. Нема сі часу в голову почіхати, — поправляє в хустку розкуйовджене фарбоване каштанове волосся.

У хаті стіни облупилися, під стелею — діри. Підлога де-не-де провалюється. Стара піч присіла, відстає плінтус. Є кольоровий телевізор із тюнером від супутникової антени.

— Самі бачите, ніц не робимо. Бо нема за що, — Ганна Зубавленко прибирає з дивана старі спідниці. Сідає поруч із чоловіком. Іван Михайлович витирає об штани брудні від мазуту руки. — З пенсії особливо сі не розженеш. Во як дадут нам тоті 60 тисяч, то в Солотвино або Трускавець поїдемо зі старим. Будем лічитисі.

— Може, на подвір’ї щось зробимо. Бо бардак кругом. Трактор ломисі, — каже 40-річний син Руслан. Вмощується навпроти батьків на кріслі зі шматтям. У Зубавленків є ще двоє дітей. 35 -річний Роман підробляє на будовах. 45-річна Світлана — інвалід ІІ групи дитинства, не працює. Живуть у Львові.

— Ніяке подвіре! Ніякий трактор! Самі робіт. Тоту всю господарку не так легко тєгнути, — злиться жінка. — Дід через тоту коноплю гет здоров’я втратив. Уже ні сили не має, ні пам’яті. А був ого-го який! Як у Львові робив шофером, самих начальників возив. Тоди були часи, що всі любили горівку пити. А мій не пив, не курив. 30 років на службі проробив. 10 років був депутатом міськради в Львові. Нагороду добровольної дружини має.

— Поважали нас, а тепер преступніків зробили, — каже господар. Брудним рукавом втирає очі, що сльозяться. У Львові він працював водієм, дружина була кастелянтшею в будівельному тресті комунгоспу.

— Ваню, чого ти, то всьо я винна, — Ганна Леонідівна його обнімає. — Не треба було тих чортів пускати на подвіре.

Два роки тому 27 вересня до Зубавленків прийшли троє працівників міліції в цивільному. Сказали, що шукають украдений культиватор. Подружжя мало трактор, тому до них попросилися ­оглянути подвір’я та город. У компостній ямі знайшли кілька стебел гнилих конопель. Наступного дня гукнули понятих. Порушили кримінальну справу за вирощування та збут наркотиків.

— Надурити мамку хтіли, гроші збрити. А звідки ті гроші? Хіба хату продати, — каже Руслан. Голосно шепче біля вуха батька, щоб дав грошей на сигарети. Той витягає з внутрішньої кишені старої спецівки кілька дрібних купюр. Єдину “двадцятку” віддає синові.

— Зіллє знайшли в вересні, а в грудні повестки мені стали проходити. Але так: засіданє на 8 чи­сло, а повестка на 10 прийшла. Ну во, за то, що я сі не з’явила вчасно, слідчий мене і закрив, — продовжує мати.

Ганну Зубавленко дев’ять днів тримали в слідчому ізоляторі.

— Що я сі там уже натерпіла. Спочатку хтіли до Львова везти. Возили туда-сюда. А то зима, холодно. Машина сі ломе на каждім кроці. Сім годин, сволочі, катали. А тоді завезли в Кам’янку-Бузьку. Камера — страшна, як буда. Зимно, одна лавка, вікно сі не втворує. Всю мене обшукали. Навіть резинку з колготок сказали зняти. Їсти раз в день давали, і то якесь скисле. Туалєт смердів страшно, бо забитий. Перед останком казали: “Бабо, в нас буде провєрка. Би ти казала, що в нас добре годуют і водєт гуляти”. Я сі на то не погодила.

— Вони і мене посадити хтіли, але я слабий. Як взнав, що бабі моїй 12 років світить, серце прихопило. У кардіологічний центр попав. Давлєніє 220 на 120 скочило — інфаркт, — розказує Іван Зубавленко. Хапає пульт від телевізора, хоче увімкнути. Дружина відбирає. — Я знаю, що то я винен. Тра було ще тоди, як вони протокол просили на подвіру підписати, ніц не підписувати. Але я сі забояв, що будут мене бити. По телєвізору вон показуют, що в ментярні людей луплєт, як псів.

— Та, може би, тебе не били старого, — каже жінка. Скидає калоші, поправляє зсунуті залатані шкарпетки.

— Нє, гладили би! Мені тут на подвіру один

казав: “Не хоч тут, то в Кам’янці, дідок, всьо підпишеш”.

— Проти одного того міліціонера, що до нас приходив — Медведя, справа зараз порушена. Його з міліції вигнали. У Львові судєт, п’ять років йому світить. Але він молодий, ніц не винен. Його підіслали начальники, аби заробити на бабі. Чула м, що за таке вони 5 тисяч долярів берут.

Господиня поза стайню прямує на город. Показує компостну яму завширшки 1,5 м.

— Туво вони сі рили. Що, тут годен для продажу наркотики ховати? Думаю, нас хтось здав. Може, де наша сваха? Мій син молодший Ромко з її доньков розвівсі. То тепер мают, певно, зло на нас. Але не буду грішила, бо м за руку не злапала.

Колишня сваха Зубавленків Степанія Романишин живе на іншому кінці села. Ворота зачинені.

— Може, вони на полі. Нікого від ранє не вижу, — каже сусідка через дорогу, називається Галиною. — У Стефи дочка хвора середуща. Може, з нею куди поїхали? То дуже порядна сім’я. Їхня молодша Леся була за Зубавленковим Ромком. Мають троє дітей. Але він сильно її бив, то розвелися, — спирається на палицю. — Нє, Стефка ніяк не могла здати Ганку. Бо вона туди не йде і знати її не хоче. Та Ганка трохи прикра баба. І сини її такі, не дай Боже, — ні до роботи, ні до життє.

— У районі багато випадків з коноплею є. А в Неслухові це перший, — розповідає дільничний міліціонер села Неслухів 33-річний Андрій Гарасіка. — Я точно не знаю, бо був у відпустці. Не думаю, що баба з дідом коноплю садили. Можливо, там були замішані їхні сини. Бо в них не ідеальна репутація. Старший в тюрмі сидів, а молодший — страшний дебошир.

Отримають компенсацію за незаконне затримання і судову тяганину

Одразу було зрозуміло, що придбання наркотиків, зберігання в особливо великих розмірах, збуту та змови з групою осіб не було. 60 тисяч гривень — це грошова сума за кожен день під вартою. І окремо — відшкодування за всі місяці судової тяганини, — пояснює адвокат 44-річний Олег Мицик.

— Зубавленки перші, хто отримають компенсацію за незаконне затримання та судову тяганину, — каже адвокат Наталя Гурковська, 37 років. Вона веде справу правозахисника Дмитра Гройсмана. 2010-го його звинуватили в поширенні порнографії та нарузі над державними символами. Два місяці тому Гройсман помер від хвороби серця. Адвокат домоглася його посмертного виправдання. Тепер готує позов на оперуповажених, які здійснювали обшук, та експертів — за незаконні висновки. Вимагає грошової компенсації родичам потерпілого.

60 тис. грн Зубавленкам поки що не виплатили. Держскарбниця подала зустрічний позов. 17 листопада відбудеться апеляційний суд.

Gazeta.ua

Опубліковано в категорії: Закарпаття » Суспільство


Добавление комментария

Важливе

Під час робочої наради на Закарпатті Міністр оборони звільнив чиновника

29 июн
Під час робочої наради на Закарпатті Міністр оборони звільнив чиновника

Керівник управління капітального будівництва Західного регіону не зміг назвати кількість сімей військових, які потребують житла.
Під час робочої наради на Закарпатті Міністр оборони звільнив чиновника

Керівник управління капітального будівництва Західного регіону не зміг назвати кількість сімей військових, які потребують житла.

Закарпатцям за участь в Майдані платили 500$

27 июн
Коментарів: 23
Закарпатцям за участь в Майдані платили 500$
Вчора знову вкрали прапор України, але ми до цього вже звикли
Закарпатцям за участь в Майдані платили 500$
Вчора знову вкрали прапор України, але ми до цього вже звикли

Під час 6 черги мобілізації до війська хочуть відправити 1100 закарпатців

25 июн
Коментарів: 4
Під час 6 черги мобілізації до війська хочуть відправити 1100 закарпатців

Про це повідомив т.в.о. військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату, полковник Олег Вінницький.
Під час 6 черги мобілізації до війська хочуть відправити 1100 закарпатців

Про це повідомив т.в.о. військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату, полковник Олег Вінницький.

Скандальний губернатор очолить партію Президента на Закарпатті

24 июн
Коментарів: 16
Скандальний губернатор очолить партію Президента на Закарпатті

Василь Губаль стверджує, що його «зламали» на цю посаду
Скандальний губернатор очолить партію Президента на Закарпатті

Василь Губаль стверджує, що його «зламали» на цю посаду

На Закарпатті нова туристична «принада» зацвів борщівник (фото)

23 июн
Коментарів: 4
На Закарпатті нова туристична «принада» зацвів борщівник (фото)

І нікому до нього ніякого діла
На Закарпатті нова туристична «принада» зацвів борщівник (фото)

І нікому до нього ніякого діла

«Мені боляче, що країна, яка знаходиться у центрі Європи, в своєму економічному розвитку опустилася нижче африканських держав», – Олександр Ледида

22 июн
Коментарів: 41
«Мені боляче, що країна, яка знаходиться у центрі Європи, в своєму економічному розвитку опустилася нижче африканських держав», – Олександр Ледида
На цьому у своєму коментарі наголосив голова «Опозиційного блоку» в Закарпатській області.
«Мені боляче, що країна, яка знаходиться у центрі Європи, в своєму економічному розвитку опустилася нижче африканських держав», – Олександр Ледида
На цьому у своєму коментарі наголосив голова «Опозиційного блоку» в Закарпатській області.

Голос Народа

Єдиний Центр програє місцеві вибори на Закарпатті? (Соціологія)

26 июн
Коментарів: 15
Єдиний Центр програє місцеві вибори на Закарпатті? (Соціологія)

На замовлення керівника партії «Єдиний Центр» Віктора Балоги було проведено соціологічне опитування в п'ятьох закарпатських містах
Єдиний Центр програє місцеві вибори на Закарпатті? (Соціологія)

На замовлення керівника партії «Єдиний Центр» Віктора Балоги було проведено соціологічне опитування в п'ятьох закарпатських містах

Влада Закарпаття в чергове провалила план мобілізації

25 июн
Коментарів: 46
Влада Закарпаття в чергове провалила план мобілізації

МВС Закарпаття розшукує 9 тисяч «ухилянтів» від призову до війська
Влада Закарпаття в чергове провалила план мобілізації

МВС Закарпаття розшукує 9 тисяч «ухилянтів» від призову до війська

Мешканці Міжгірських сіл Запереділля та Вучкове перекриють автомобільну дорогу Хуст-Долина(фото)

23 июн
Коментарів: 6
Мешканці Міжгірських сіл Запереділля та Вучкове перекриють автомобільну дорогу Хуст-Долина(фото)

Там легко можна загубити колесо з свого автомобіля
Мешканці Міжгірських сіл Запереділля та Вучкове перекриють автомобільну дорогу Хуст-Долина(фото)

Там легко можна загубити колесо з свого автомобіля

На Виноградівщині найгірші дороги на Закарпатті

05 июн
Коментарів: 1
На Виноградівщині найгірші дороги на Закарпатті

За даними сайту Navizor.com складено рейтинг районів Закарпатської області з найгіршою якістю доріг
На Виноградівщині найгірші дороги на Закарпатті

За даними сайту Navizor.com складено рейтинг районів Закарпатської області з найгіршою якістю доріг

Адміністративну реформу буде проведено «примусово-добровільно»

02 июн
Коментарів: 5
Адміністративну реформу буде проведено «примусово-добровільно»

Її проведення є «наколкою»(обманом) місцевих громад
Адміністративну реформу буде проведено «примусово-добровільно»

Її проведення є «наколкою»(обманом) місцевих громад

Останні Новини

Телепрограма на сьогодні на TVgid.ua.
Купити авто Avtosale.ua.
Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Всі новини дня на http://www.ukr.net/.

Останні Коментарі

 • Старості 30.06.2015
  Росію залило нафтою (Фото) (1)
  Старості-фото
  Всю Росію залило Миколо?
  Блять шо ви єбануті із своїми тупими заголовками!
 • lada 30.06.2015
  Російська армія найсильніша в ... (19)
  lada-фото
  ПОРА УЖЕ ПОРА ПОКАЗАТЬ МОСКОВИИ ЕЕ МЕСТО в ИСТОРИИ... а точнее НА МУССОРНИКУ ИСТОРИИ...!!! СКОЛЬКО ОНИ КРОВИ ПРОЛИЛИ в БЫВШИХ СОЮЗНЫХ РЕСПУБЛИКАХ...ХИЩНОЕ ЗВЕРЬЕ с ОСКАДОМ ВОЛКА...!!! НАДО РАЗДАВИТЬ КАК ГНИД ..ЧТОБ НЕ УНИЧТОЖАЛИ НАРОДЫ и ТО ЧТО с ТАКИМ ТРУДОМ СТРОИЛИ НАШИ ДЕДЫ ...
 • икууки 30.06.2015
  В Ужгороді місцевий житель пог ... (1)
  икууки-фото
  прибули за лічені хвилини -*от молодці
 • Патріот 30.06.2015
  Іршавчанин пішов по гриби і до ... (1)
  Патріот-фото
  Інтересно, а чи ходять по-гриби Губаль і з Чубірком...
 • Антон -кацап 30.06.2015
  Російська армія найсильніша в ... (19)
  Антон -кацап-фото
  В нас у московії народилося та живе понад 20 мільйонів Укрів, що повністю підтримують Україну та все Українське , це не м'які ,кволі , недороси , а повноцінні бійці, та якщо дещо міцніше натиснути на московію, вона зруйнується за два тижні, Потрібна Програма Український Світ ,допомога -- ...
 • 50 30.06.2015
  На Мукачівщині "цвіте" коноп ... (1)
  50-фото
  Може на Виноградівщині "цвіте" конопляне поле площею 50 гектарів
 • KisikinFeft 30.06.2015
  Хто і як буде платити військов ... (13)
  KisikinFeft-фото
  Hello all!

  Try to open this nice post:

  >>> http://azdus.com

  Bye bye!
 • Говерла 30.06.2015
  Закарпатська молодь піднялась ... (1)
  Говерла-фото
  Я Роман Каломен,
  Я в Ляшкы супермен!
  Круче яйиць, выше ГОверлы!
  Кюнь
 • Та шо ви говорите 30.06.2015
  Колишній хустський регіонал вд ... (458)
  Та шо ви говорите-фото
  А як бувший риг може бути у ляшка партії?
 • михайло,тупоголовойе брехайло 30.06.2015
  Російська армія найсильніша в ... (19)
  михайло,тупоголовойе брехайло-фото
  тупаку,ви майже из дмитром - галичанським тупаком из йеднойи бандеровськойи дири упали.Йшли бись те нахер из Закарпаття,народови свойими тупизмами голову не морочили,дебили.козлу бандеровських на Донбасови мочили,мочать тай мочити будуть простийе шахтарьи,котрих ви свойим дебилизмом укроповським дос ...
 • для осоя 30.06.2015
  Влада Закарпаття в чергове про ... (46)
  для осоя-фото
  А просто ся увин називать дмитро-галичанськойе тупойе гувно,котройе зя у любу гузицю готово запхати,тай тупизми свойи роздати.Рагуль осойський то для нього комплимент
 • вальцман 30.06.2015
  В зоні АТО затримано вантаж з ... (2)
  вальцман-фото
  дайте спокуй.Се для правосеку.Стрес знимати.
 • Андрій І. 30.06.2015
  Російська армія найсильніша в ... (19)
  Андрій І.-фото
  ВСЕ ВИРІШУЮТЬ НЕ РОЗМІР І КІЛЬКІСТЬ ВАШИХ ВОРОГІВ, А - ВАША ХОРОБРІСТЬ!

  https://www.facebook.com/SithTV/videos/vb.546336598744919/924008327644409/?type=
  2&theater
 • Михайло 30.06.2015
  Російська армія найсильніша в ... (19)
  Михайло-фото
  Для Ивана: российская армия на Донбассе ЕСТЬ!!! Хоть кремлевский Гитлер и говорит, что там воюют наемники, но этих наемников нанимает россия, у донецких террористов нет денег платить наемникам, они сами на "подсосе" у россии. Значит - на Донбассе воюет наемная российская армия!!!
 • Бандеровка 30.06.2015
  Російська армія найсильніша в ... (19)
  Бандеровка-фото
  Ты смотри сколько кацапья ватного набилось, еще под украинцев косят))))) Только зря - ваши козломордые сущности видно сразу)))) Рашкинская армия самая сильная, ага. Да вас Китай за 2 дня раздавит, сколько у них там населения, напомните? ;-) Не говоря уже про НАТО.
 • Хутор наносит ответный удар 29.06.2015
  Вихідні на Закарпатті обіцяють ... (1)
  Хутор наносит ответный удар-фото
  29 июня 2015.Специальный репортаж. Cегодня, 22:30(мск).(навести курсором...клик...смотрите) :
  ТВ Центр - Официальный сайт телекомпании
  (Прямой эфир)

  ***-Наберите в инете на Яндексе :
  http://www.tvc.ru/channel/onair

  После распада СССР украинские предприятия космич ...
 • Пенсіонер 29.06.2015
  В зоні АТО затримано вантаж з ... (2)
  Пенсіонер-фото
  Так вот як ви воюєте, Бога я вашого, а із мене каждий місяць із пинзії по 15% забирають. Куди йдуть гроші? А ви там наркотиками занимиєтеся, мародерствуєте, груповим сексом типа аля Ляшко занимаєтеся. Коли уже Україну від мацкаля звільните, вояки хренові?
 • Для огранів та інших 29.06.2015
  Закарпатські прикордонники вия ... (1)
  Для огранів та інших-фото
  Та це ж технічна конопля!!! Там наркотиків не має!!! Товариство має ліцензію від Державної служби по контролю за наркотиками на пять років.
  Більш детальну інформацію про технічну коноплю можна прочитати н сайті http://tku.org.ua.

Відео тижня

Найпопулярніші новини

 • У Виноградові внаслідок ДТП загинув хлопчик (ФОТО)
 • На Закарпатті в жахливому ДТП загинула молода жінка
 • Губернатора Закарпаття Василя Губаля підловили активісти хустищини у зловживанні службовим становищем (відео)
 • Як пройшов фестиваль ріплянки в Колочаві (ВІДЕО)
 • Романтичне ВІДЕО із Севлюша!
 • На Рахівщині з'явився новий дорожній знак
 • Під час робочої наради на Закарпатті Міністр оборони звільнив чиновника
 • Топ-5 унікальних місць на Закарпатті (ВІДЕО)
 • На Міжгірщині вночі сталося смертельне ДТП
 • Скільки коштує придбати автомобіль в Закарпатті (відео)
 • На Закарпатті виявили бочки з радіоактивними відходами
 • На Закарпатті офіційно проживає понад 3500 переселенців
 • Стало відомо, кого торкнеться 6-а хвиля мобілізації, а кого - ні
 • Смертельна ДТП на трасі Київ-Чоп
 • У Чопі внаслідок ДТП загинула жінка
 • В Ужгороді негода затопила ще одну вулицю
 • Ми в соц.Мережі