Головні Новини:
У лісі на Ужгородщині знайшли мінометні міни   |    Пожежа на ринку в Ужгороді   |    Управління МНС Закарпаття повідомляє   |    Лікарі-онкологи стурбовані ситуацією з захворюваністю городян на рак (ФОТО)   |    Річки Карпат перетворюються на суцільний сплав пластику, поліетилену та деревини (ВІДЕО)   |    Вогнеборці ліквідували загоряння в сільській раді   |    В Ужгородському районі горів деревообробний цех (ФОТО)   |    Чернівчанин потрапив на Закарпатті у ДТП   |   

Сільські пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд

26-10-2013, 17:01; Переглядів: 827;
Сільські пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд

60 тис. грн зобов’язали виплатити із Держказначейства 67-річній Ганні та 73-річному Іванові Зубавленкам, у яких два роки тому на городі в компостній ямі знайшли кілька стебел конопель...

60 тис. грн зобов’язали виплатити із Держказначейства 67-річній Ганні та 73-річному Іванові Зубавленкам із с. Неслухів Кам’янка-Бузького району Львівщини. Два роки тому на їхньому городі в компостній ямі знайшли кілька стебел конопель. Порушили кримінальну справу. Пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд.

Село Неслухів за 7 км від райцентру. Транспорт туди їздить погано. Щоб дістатися на роботу до Кам’янки-Бузької, люди йдуть 2 км до львівської траси. Там сідають на автобус.

Із маршрутки виходжу з місцевою 50-річною Марією Іванчин.

— Село велике, десь більше тисячі народу. Багато магазинів, садок, сільрада, школа. Тільки з добираннями проблема, — розповідає дорогою. Несе пакети із продуктами. — Наше село відоме. За часів колгоспів у ньому була станція плодових саджанців. За ними досі з усієї області приїжджають. Але тепер більше питають про коноплі, — сміється.

Неслухівська сільрада в одному приміщенні з дитсадком. У будинку два входи. Біля одного на кущах сушаться дитячі рожеві колготи. У другій половині біля калорифера гріються секретар Віра Будайчик та бухгалтер Ірина Коваль.

— Тепер село вже трохи стихло. А як бабу забрали, всі про них говорили, — каже Ірина Коваль, 37 років. — Жаліли люди ту сім’ю. Не могли вони сіяти коноплі. То, певно, були якісь самосіви. Колись у селі вирощували коноплі. Але то давно. Баба моя розказувала, що з конопель мотузки робили, олію, навіть молоко.

46-річна Віра Будайчик бере зі столу товсту папку з документами.

— На початку вересня прийшов вирок суду. “Ганну Зубавленко виправдано”, — читає з притиском на останньому слові. — Тепер бабулька, як приходе в сільраду, то аж світиться. Добилася правди, ще й гроші получить.

Стара дерев’яна хата Зубавленків вимащена глиною і вапном. На подвір’ї трактор і вантажівка. Гавкає чорне цуценя. На шум із комори виходить господиня.

— Чого, Гудзя, репетуєш? — забирає пса за ланцюг і підтягує до буди. — Він нікого на поріг не пусте. Ланцюг навмисне довгий дали, аби до стежки доставав.

На обійсті стайня, комора та невеликий недобудований цегляний будинок. Біля трактора, в бурячанці, пасуться коза й кури.

— Не встигла свиньом дати. Але нічо, не здохнут. Ходіт до хати, — запрошує Ганна Леонідівна. Обтріпує від трави старий синій халат. — Шойно з поля приїхали. Бульбу збираєм. 2 гектари поля маєм, шість свиней, дві корови — Ласуню і Мілку. Ще козу Маньку, курок пару штук, пси. Нема сі часу в голову почіхати, — поправляє в хустку розкуйовджене фарбоване каштанове волосся.

У хаті стіни облупилися, під стелею — діри. Підлога де-не-де провалюється. Стара піч присіла, відстає плінтус. Є кольоровий телевізор із тюнером від супутникової антени.

— Самі бачите, ніц не робимо. Бо нема за що, — Ганна Зубавленко прибирає з дивана старі спідниці. Сідає поруч із чоловіком. Іван Михайлович витирає об штани брудні від мазуту руки. — З пенсії особливо сі не розженеш. Во як дадут нам тоті 60 тисяч, то в Солотвино або Трускавець поїдемо зі старим. Будем лічитисі.

— Може, на подвір’ї щось зробимо. Бо бардак кругом. Трактор ломисі, — каже 40-річний син Руслан. Вмощується навпроти батьків на кріслі зі шматтям. У Зубавленків є ще двоє дітей. 35 -річний Роман підробляє на будовах. 45-річна Світлана — інвалід ІІ групи дитинства, не працює. Живуть у Львові.

— Ніяке подвіре! Ніякий трактор! Самі робіт. Тоту всю господарку не так легко тєгнути, — злиться жінка. — Дід через тоту коноплю гет здоров’я втратив. Уже ні сили не має, ні пам’яті. А був ого-го який! Як у Львові робив шофером, самих начальників возив. Тоди були часи, що всі любили горівку пити. А мій не пив, не курив. 30 років на службі проробив. 10 років був депутатом міськради в Львові. Нагороду добровольної дружини має.

— Поважали нас, а тепер преступніків зробили, — каже господар. Брудним рукавом втирає очі, що сльозяться. У Львові він працював водієм, дружина була кастелянтшею в будівельному тресті комунгоспу.

— Ваню, чого ти, то всьо я винна, — Ганна Леонідівна його обнімає. — Не треба було тих чортів пускати на подвіре.

Два роки тому 27 вересня до Зубавленків прийшли троє працівників міліції в цивільному. Сказали, що шукають украдений культиватор. Подружжя мало трактор, тому до них попросилися ­оглянути подвір’я та город. У компостній ямі знайшли кілька стебел гнилих конопель. Наступного дня гукнули понятих. Порушили кримінальну справу за вирощування та збут наркотиків.

— Надурити мамку хтіли, гроші збрити. А звідки ті гроші? Хіба хату продати, — каже Руслан. Голосно шепче біля вуха батька, щоб дав грошей на сигарети. Той витягає з внутрішньої кишені старої спецівки кілька дрібних купюр. Єдину “двадцятку” віддає синові.

— Зіллє знайшли в вересні, а в грудні повестки мені стали проходити. Але так: засіданє на 8 чи­сло, а повестка на 10 прийшла. Ну во, за то, що я сі не з’явила вчасно, слідчий мене і закрив, — продовжує мати.

Ганну Зубавленко дев’ять днів тримали в слідчому ізоляторі.

— Що я сі там уже натерпіла. Спочатку хтіли до Львова везти. Возили туда-сюда. А то зима, холодно. Машина сі ломе на каждім кроці. Сім годин, сволочі, катали. А тоді завезли в Кам’янку-Бузьку. Камера — страшна, як буда. Зимно, одна лавка, вікно сі не втворує. Всю мене обшукали. Навіть резинку з колготок сказали зняти. Їсти раз в день давали, і то якесь скисле. Туалєт смердів страшно, бо забитий. Перед останком казали: “Бабо, в нас буде провєрка. Би ти казала, що в нас добре годуют і водєт гуляти”. Я сі на то не погодила.

— Вони і мене посадити хтіли, але я слабий. Як взнав, що бабі моїй 12 років світить, серце прихопило. У кардіологічний центр попав. Давлєніє 220 на 120 скочило — інфаркт, — розказує Іван Зубавленко. Хапає пульт від телевізора, хоче увімкнути. Дружина відбирає. — Я знаю, що то я винен. Тра було ще тоди, як вони протокол просили на подвіру підписати, ніц не підписувати. Але я сі забояв, що будут мене бити. По телєвізору вон показуют, що в ментярні людей луплєт, як псів.

— Та, може би, тебе не били старого, — каже жінка. Скидає калоші, поправляє зсунуті залатані шкарпетки.

— Нє, гладили би! Мені тут на подвіру один

казав: “Не хоч тут, то в Кам’янці, дідок, всьо підпишеш”.

— Проти одного того міліціонера, що до нас приходив — Медведя, справа зараз порушена. Його з міліції вигнали. У Львові судєт, п’ять років йому світить. Але він молодий, ніц не винен. Його підіслали начальники, аби заробити на бабі. Чула м, що за таке вони 5 тисяч долярів берут.

Господиня поза стайню прямує на город. Показує компостну яму завширшки 1,5 м.

— Туво вони сі рили. Що, тут годен для продажу наркотики ховати? Думаю, нас хтось здав. Може, де наша сваха? Мій син молодший Ромко з її доньков розвівсі. То тепер мают, певно, зло на нас. Але не буду грішила, бо м за руку не злапала.

Колишня сваха Зубавленків Степанія Романишин живе на іншому кінці села. Ворота зачинені.

— Може, вони на полі. Нікого від ранє не вижу, — каже сусідка через дорогу, називається Галиною. — У Стефи дочка хвора середуща. Може, з нею куди поїхали? То дуже порядна сім’я. Їхня молодша Леся була за Зубавленковим Ромком. Мають троє дітей. Але він сильно її бив, то розвелися, — спирається на палицю. — Нє, Стефка ніяк не могла здати Ганку. Бо вона туди не йде і знати її не хоче. Та Ганка трохи прикра баба. І сини її такі, не дай Боже, — ні до роботи, ні до життє.

— У районі багато випадків з коноплею є. А в Неслухові це перший, — розповідає дільничний міліціонер села Неслухів 33-річний Андрій Гарасіка. — Я точно не знаю, бо був у відпустці. Не думаю, що баба з дідом коноплю садили. Можливо, там були замішані їхні сини. Бо в них не ідеальна репутація. Старший в тюрмі сидів, а молодший — страшний дебошир.

Отримають компенсацію за незаконне затримання і судову тяганину

Одразу було зрозуміло, що придбання наркотиків, зберігання в особливо великих розмірах, збуту та змови з групою осіб не було. 60 тисяч гривень — це грошова сума за кожен день під вартою. І окремо — відшкодування за всі місяці судової тяганини, — пояснює адвокат 44-річний Олег Мицик.

— Зубавленки перші, хто отримають компенсацію за незаконне затримання та судову тяганину, — каже адвокат Наталя Гурковська, 37 років. Вона веде справу правозахисника Дмитра Гройсмана. 2010-го його звинуватили в поширенні порнографії та нарузі над державними символами. Два місяці тому Гройсман помер від хвороби серця. Адвокат домоглася його посмертного виправдання. Тепер готує позов на оперуповажених, які здійснювали обшук, та експертів — за незаконні висновки. Вимагає грошової компенсації родичам потерпілого.

60 тис. грн Зубавленкам поки що не виплатили. Держскарбниця подала зустрічний позов. 17 листопада відбудеться апеляційний суд.

Gazeta.ua

Опубліковано в категорії: Закарпаття » Суспільство


Добавление комментария

Важливе

Закарпаття ліквідують та передадуть під управління Львову (відео)

29 мая
Коментарів: 15
Закарпаття ліквідують та передадуть під управління Львову (відео)

Відповідно будуть ліквідовані закарпатська ОДА та обласна рада
Закарпаття ліквідують та передадуть під управління Львову (відео)

Відповідно будуть ліквідовані закарпатська ОДА та обласна рада

Прес-служба закарпатського губернатора займається плагіатом? (фото)

29 мая
Прес-служба закарпатського губернатора займається плагіатом? (фото)

Та використовує фото своїх заходів з провідних українських інформаційних агентств
Прес-служба закарпатського губернатора займається плагіатом? (фото)

Та використовує фото своїх заходів з провідних українських інформаційних агентств

Закарпатська ОДА «зарубала» подання на нагородження двох відомих журналістів

27 мая
Коментарів: 7
Закарпатська ОДА «зарубала» подання на нагородження двох відомих журналістів

Які повинні були отримати Державну нагороду «Заслуженого журналіста України»
Закарпатська ОДА «зарубала» подання на нагородження двох відомих журналістів

Які повинні були отримати Державну нагороду «Заслуженого журналіста України»

Олександр Ледида: «Уряд кидає власний народ у тарифну кабалу»

27 мая
Олександр Ледида: «Уряд кидає власний народ у тарифну кабалу»
У три з половиною рази більше за газ, ніж у 2014-му уже заплатили закарпатці цього річ
Олександр Ледида: «Уряд кидає власний народ у тарифну кабалу»
У три з половиною рази більше за газ, ніж у 2014-му уже заплатили закарпатці цього річ

Відкрита заява русинських організацій Закарпаття

22 мая
Коментарів: 32
Відкрита заява русинських організацій Закарпаття

В засобах масової інформації анонсовано акцію під стінами Адміністрації Президента України з вимогами визнання русинів
Відкрита заява русинських організацій Закарпаття

В засобах масової інформації анонсовано акцію під стінами Адміністрації Президента України з вимогами визнання русинів

В Києві пропонують розділити Закарпаття на п’ять повітів (фото)

22 мая
Коментарів: 19
В Києві пропонують розділити Закарпаття на п’ять повітів (фото)
З центрами в Ужгороді,Мукачеві,Берегові, Хусті та Рахові
В Києві пропонують розділити Закарпаття на п’ять повітів (фото)
З центрами в Ужгороді,Мукачеві,Берегові, Хусті та Рахові

Голос Народа

Балоги: перед місцевими виборами є перші результати

23 мая
Коментарів: 4
Балоги: перед місцевими виборами є перші результати

За інформацією «Новини Закарпаття», Балоги почали вивчення соціологічних настроїв закарпатців
Балоги: перед місцевими виборами є перші результати

За інформацією «Новини Закарпаття», Балоги почали вивчення соціологічних настроїв закарпатців

Балоги через камінь виключили мера Хуста з партії

21 мая
Коментарів: 7
Балоги через камінь виключили мера Хуста з партії

В українській політиці дійсно інколи важко передбачити де можна у щось «зашпотатися»
Балоги через камінь виключили мера Хуста з партії

В українській політиці дійсно інколи важко передбачити де можна у щось «зашпотатися»

Дитячий будинок сімейного типу отримав допомогу від закарпатських меценатів з США

18 мая
Дитячий будинок сімейного типу отримав допомогу від закарпатських меценатів з США

Уродженка села Сокирниця Хустського району Гичка – Копанська Оксана, яка зараз проживає в штаті Нью-Йорк, купила для дитячого будинку більше 180 квадратних метрів металевої покрівлі
Дитячий будинок сімейного типу отримав допомогу від закарпатських меценатів з США

Уродженка села Сокирниця Хустського району Гичка – Копанська Оксана, яка зараз проживає в штаті Нью-Йорк, купила для дитячого будинку більше 180 квадратних метрів металевої покрівлі

Хто стане мером Іршави? (опитування)

12 мая
Коментарів: 14
Хто стане мером Іршави? (опитування)
Шановні жителі Іршави виберіть собі мера зараз
Хто стане мером Іршави? (опитування)
Шановні жителі Іршави виберіть собі мера зараз

Коли влада бездіє на Закарпатті, люди самі беруться за сокири та бензопили (фото)

09 мая
Коментарів: 7
Коли влада бездіє на Закарпатті, люди самі беруться за сокири та бензопили (фото)
Досить цікавим та унікальним є випадок самоорганізації жителів закарпатського села Довге Іршавського району
Коли влада бездіє на Закарпатті, люди самі беруться за сокири та бензопили (фото)
Досить цікавим та унікальним є випадок самоорганізації жителів закарпатського села Довге Іршавського району

Останні Новини

Телепрограма на сьогодні на TVgid.ua.
Купити авто Avtosale.ua.
Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Всі новини дня на http://www.ukr.net/.

Останні Коментарі

 • Оп – ца-ца... 30.05.2015
  Судний день. Вибори президента ... (1)
  Оп – ца-ца...-фото
  Йозеф Блаттер переизбран президентом ФИФА !

  Пиндосы опять в .опе
 • Старый обыватель 30.05.2015
  У Хмельницькому пройшов незвич ... (1)
  Старый обыватель-фото
  29 мая 2015
  "Кабмин Украины предложил назначить Саакашвили губернатором Одесской области"

  Одесса-мама, такого анекдота ты еще не знавала.
  Обхохочешься...Теперь тобой будет руководить-анекдот.

  Cегодня день удался...Ох,ха-ха ))

  Развели сегодня и Сав ...
 • екзамен для закарпатців 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  екзамен для закарпатців-фото
  1 грудня 1991 року на місцевий референдум на Закарпатті було винесене таке питання: «Чи бажаєте Ви, щоб Закарпаття отримало статус спеціальної самоврядної території, як суб’єкта в складі незалежної України і не входило до будь-яких інших адміністративно-територіальних утворень?».
  У голосуванні ...
 • дмитро 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  дмитро-фото
  я чув што утож львов приєднавуть до амерріки а у америці буде новий штат закарпатсько-львовський так што скоро будеме амеріканцями.:))))))))))))))))))))))))
 • Вуйко 29.05.2015
  Левко Лук’яненко завітав до Уж ... (4)
  Вуйко-фото
  Йому краще було з'їздити до Канади, там би йому зiбрали вiдповiдну публiку де слухали б його вiдкривши рота, а заодно фiнансовий стан би собi пiдправив. Час не рацiонально використав.
 • іван 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  іван-фото
  Такоє ми вже пережили.Уже за хрущова Закарпаття заганяли під Станіслав в раднаргосп в 1957 році, а потім з 1960 по 1965 під Львів ,результатом стало тотальне призначення вихідців з галиичини на всі "хлібні" місця і посади в області на всіх рівнях управління а особливо в торгівлі,громадськ ...
 • народ русинув 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  народ русинув-фото
  .
  "Історія Карпатской Руси", Том первый. Изслєдованіє по нєізвєстным источнікамь. Carpatho- Russian Literary Association P. O. Box C, Barnum Station Bridgeport, Connecticut 06605, USA, 1977. Первоізданіє 1916 год.

  Страніца 11: "Угорская Русь" [сь Х в. до 1360 г.]< ...
 • громадянину 29.05.2015
  Відкрита заява русинських орга ... (32)
  громадянину-фото
  Це видання "Історії Карпатської Руси", яке побачило світ завдяки Carpatho- Russian Literary Association P. O. Box C, Barnum Station Bridgeport, Connecticut 06605, USA, у 1977 році в котрий раз доказує, що версія про спільне походження галичан і русинів на південь від Карпат, є нещо інше як ...
 • Кундрат 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  Кундрат-фото
  Плани планами, а рiшення має бути за людьми. Це питання кожного з нас, тому нам принимати рiшення, кожний регiон повинен висловити свою думку, яку повинi урахувати в законi. Судячи з голосiв населення на заяви експертiв i самих реформаторiв їх варiанти рiшення не пiдходять бiльшостi, а раз так нащо ...
 • Малий 29.05.2015
  Левко Лук’яненко завітав до Уж ... (4)
  Малий-фото
  Життя Лук"яненка так нічому і не навчило. Як повівся на маланський інформаційний простір ("в усьому винуваті москалі!"), так і продовжує вестися.
  Взагалі то - це трагедія усіх "націонал-патріотів", серед яких є мало самостійно мислячих людей.
 • pasza 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  pasza-фото
  Treba suka ludy widbywaty wid swoloty benderiw puskaj sobi sami riszajuc my rusyny i my wilni wid banderiw.
 • мукачівець 29.05.2015
  Екс-соратників Балоги можуть п ... (1)
  мукачівець-фото
  Ще 250 тисяч украли у мукачеві в замку Паланок.
 • www 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  www-фото
  ...це спроба знищення памяті, тобто історії народу !...- це спроба народ остаточно перетворити на біомасу!...це не реформи - це геноцид!.
 • Кунь 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  Кунь-фото
  ..чого задьоргалися..ко туй пише???
  ...пишуть державні службісти(читай нероби)..от вони і переживають...пахати то вони не навчині!!!!!
 • мукачівець 29.05.2015
  Балога зустрівся з вдовами заг ... (3)
  мукачівець-фото
  За Мішку Токаря та сука завидівська ще відповість і діти його сучі і внуки і до десятого коліна!!!
 • иван 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  иван-фото
  допрыгалися , дебiлы ...
  .. скачте дальше
 • Гройс мейстер 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  Гройс мейстер-фото
  Точно. Жиди з Вінниці самі розвалюють Україну.
 • Кониць 29.05.2015
  Закарпаття ліквідують та перед ... (15)
  Кониць-фото
  Се буде остання і найбільша, я би даже сказав фатальна помилка!!!

Відео тижня

Найпопулярніші новини

Ми в соц.Мережі