Головні Новини:
В обласному центрі смертельно небезпечний перехід забирає життя у пішоходів (відео)   |    На Закарпатті знайшли заблукавшого напередодні туриста   |    На Закарпатті вантажівка збила пішохода (Фото)   |    Уж стрімко піднімається в гору (Фото)   |    На Закарпатті знеструмлено п'ять районів   |    На горе відомій трасі смертельне ДТП (Фото)   |    На Драгобраті через сильний туман заблукав турист   |    На Закарпатті надзвичайна ситуація   |   

Сільські пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд

26-10-2013, 17:01; Переглядів: 982;
Сільські пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд

60 тис. грн зобов’язали виплатити із Держказначейства 67-річній Ганні та 73-річному Іванові Зубавленкам, у яких два роки тому на городі в компостній ямі знайшли кілька стебел конопель...

60 тис. грн зобов’язали виплатити із Держказначейства 67-річній Ганні та 73-річному Іванові Зубавленкам із с. Неслухів Кам’янка-Бузького району Львівщини. Два роки тому на їхньому городі в компостній ямі знайшли кілька стебел конопель. Порушили кримінальну справу. Пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд.

Село Неслухів за 7 км від райцентру. Транспорт туди їздить погано. Щоб дістатися на роботу до Кам’янки-Бузької, люди йдуть 2 км до львівської траси. Там сідають на автобус.

Із маршрутки виходжу з місцевою 50-річною Марією Іванчин.

— Село велике, десь більше тисячі народу. Багато магазинів, садок, сільрада, школа. Тільки з добираннями проблема, — розповідає дорогою. Несе пакети із продуктами. — Наше село відоме. За часів колгоспів у ньому була станція плодових саджанців. За ними досі з усієї області приїжджають. Але тепер більше питають про коноплі, — сміється.

Неслухівська сільрада в одному приміщенні з дитсадком. У будинку два входи. Біля одного на кущах сушаться дитячі рожеві колготи. У другій половині біля калорифера гріються секретар Віра Будайчик та бухгалтер Ірина Коваль.

— Тепер село вже трохи стихло. А як бабу забрали, всі про них говорили, — каже Ірина Коваль, 37 років. — Жаліли люди ту сім’ю. Не могли вони сіяти коноплі. То, певно, були якісь самосіви. Колись у селі вирощували коноплі. Але то давно. Баба моя розказувала, що з конопель мотузки робили, олію, навіть молоко.

46-річна Віра Будайчик бере зі столу товсту папку з документами.

— На початку вересня прийшов вирок суду. “Ганну Зубавленко виправдано”, — читає з притиском на останньому слові. — Тепер бабулька, як приходе в сільраду, то аж світиться. Добилася правди, ще й гроші получить.

Стара дерев’яна хата Зубавленків вимащена глиною і вапном. На подвір’ї трактор і вантажівка. Гавкає чорне цуценя. На шум із комори виходить господиня.

— Чого, Гудзя, репетуєш? — забирає пса за ланцюг і підтягує до буди. — Він нікого на поріг не пусте. Ланцюг навмисне довгий дали, аби до стежки доставав.

На обійсті стайня, комора та невеликий недобудований цегляний будинок. Біля трактора, в бурячанці, пасуться коза й кури.

— Не встигла свиньом дати. Але нічо, не здохнут. Ходіт до хати, — запрошує Ганна Леонідівна. Обтріпує від трави старий синій халат. — Шойно з поля приїхали. Бульбу збираєм. 2 гектари поля маєм, шість свиней, дві корови — Ласуню і Мілку. Ще козу Маньку, курок пару штук, пси. Нема сі часу в голову почіхати, — поправляє в хустку розкуйовджене фарбоване каштанове волосся.

У хаті стіни облупилися, під стелею — діри. Підлога де-не-де провалюється. Стара піч присіла, відстає плінтус. Є кольоровий телевізор із тюнером від супутникової антени.

— Самі бачите, ніц не робимо. Бо нема за що, — Ганна Зубавленко прибирає з дивана старі спідниці. Сідає поруч із чоловіком. Іван Михайлович витирає об штани брудні від мазуту руки. — З пенсії особливо сі не розженеш. Во як дадут нам тоті 60 тисяч, то в Солотвино або Трускавець поїдемо зі старим. Будем лічитисі.

— Може, на подвір’ї щось зробимо. Бо бардак кругом. Трактор ломисі, — каже 40-річний син Руслан. Вмощується навпроти батьків на кріслі зі шматтям. У Зубавленків є ще двоє дітей. 35 -річний Роман підробляє на будовах. 45-річна Світлана — інвалід ІІ групи дитинства, не працює. Живуть у Львові.

— Ніяке подвіре! Ніякий трактор! Самі робіт. Тоту всю господарку не так легко тєгнути, — злиться жінка. — Дід через тоту коноплю гет здоров’я втратив. Уже ні сили не має, ні пам’яті. А був ого-го який! Як у Львові робив шофером, самих начальників возив. Тоди були часи, що всі любили горівку пити. А мій не пив, не курив. 30 років на службі проробив. 10 років був депутатом міськради в Львові. Нагороду добровольної дружини має.

— Поважали нас, а тепер преступніків зробили, — каже господар. Брудним рукавом втирає очі, що сльозяться. У Львові він працював водієм, дружина була кастелянтшею в будівельному тресті комунгоспу.

— Ваню, чого ти, то всьо я винна, — Ганна Леонідівна його обнімає. — Не треба було тих чортів пускати на подвіре.

Два роки тому 27 вересня до Зубавленків прийшли троє працівників міліції в цивільному. Сказали, що шукають украдений культиватор. Подружжя мало трактор, тому до них попросилися ­оглянути подвір’я та город. У компостній ямі знайшли кілька стебел гнилих конопель. Наступного дня гукнули понятих. Порушили кримінальну справу за вирощування та збут наркотиків.

— Надурити мамку хтіли, гроші збрити. А звідки ті гроші? Хіба хату продати, — каже Руслан. Голосно шепче біля вуха батька, щоб дав грошей на сигарети. Той витягає з внутрішньої кишені старої спецівки кілька дрібних купюр. Єдину “двадцятку” віддає синові.

— Зіллє знайшли в вересні, а в грудні повестки мені стали проходити. Але так: засіданє на 8 чи­сло, а повестка на 10 прийшла. Ну во, за то, що я сі не з’явила вчасно, слідчий мене і закрив, — продовжує мати.

Ганну Зубавленко дев’ять днів тримали в слідчому ізоляторі.

— Що я сі там уже натерпіла. Спочатку хтіли до Львова везти. Возили туда-сюда. А то зима, холодно. Машина сі ломе на каждім кроці. Сім годин, сволочі, катали. А тоді завезли в Кам’янку-Бузьку. Камера — страшна, як буда. Зимно, одна лавка, вікно сі не втворує. Всю мене обшукали. Навіть резинку з колготок сказали зняти. Їсти раз в день давали, і то якесь скисле. Туалєт смердів страшно, бо забитий. Перед останком казали: “Бабо, в нас буде провєрка. Би ти казала, що в нас добре годуют і водєт гуляти”. Я сі на то не погодила.

— Вони і мене посадити хтіли, але я слабий. Як взнав, що бабі моїй 12 років світить, серце прихопило. У кардіологічний центр попав. Давлєніє 220 на 120 скочило — інфаркт, — розказує Іван Зубавленко. Хапає пульт від телевізора, хоче увімкнути. Дружина відбирає. — Я знаю, що то я винен. Тра було ще тоди, як вони протокол просили на подвіру підписати, ніц не підписувати. Але я сі забояв, що будут мене бити. По телєвізору вон показуют, що в ментярні людей луплєт, як псів.

— Та, може би, тебе не били старого, — каже жінка. Скидає калоші, поправляє зсунуті залатані шкарпетки.

— Нє, гладили би! Мені тут на подвіру один

казав: “Не хоч тут, то в Кам’янці, дідок, всьо підпишеш”.

— Проти одного того міліціонера, що до нас приходив — Медведя, справа зараз порушена. Його з міліції вигнали. У Львові судєт, п’ять років йому світить. Але він молодий, ніц не винен. Його підіслали начальники, аби заробити на бабі. Чула м, що за таке вони 5 тисяч долярів берут.

Господиня поза стайню прямує на город. Показує компостну яму завширшки 1,5 м.

— Туво вони сі рили. Що, тут годен для продажу наркотики ховати? Думаю, нас хтось здав. Може, де наша сваха? Мій син молодший Ромко з її доньков розвівсі. То тепер мают, певно, зло на нас. Але не буду грішила, бо м за руку не злапала.

Колишня сваха Зубавленків Степанія Романишин живе на іншому кінці села. Ворота зачинені.

— Може, вони на полі. Нікого від ранє не вижу, — каже сусідка через дорогу, називається Галиною. — У Стефи дочка хвора середуща. Може, з нею куди поїхали? То дуже порядна сім’я. Їхня молодша Леся була за Зубавленковим Ромком. Мають троє дітей. Але він сильно її бив, то розвелися, — спирається на палицю. — Нє, Стефка ніяк не могла здати Ганку. Бо вона туди не йде і знати її не хоче. Та Ганка трохи прикра баба. І сини її такі, не дай Боже, — ні до роботи, ні до життє.

— У районі багато випадків з коноплею є. А в Неслухові це перший, — розповідає дільничний міліціонер села Неслухів 33-річний Андрій Гарасіка. — Я точно не знаю, бо був у відпустці. Не думаю, що баба з дідом коноплю садили. Можливо, там були замішані їхні сини. Бо в них не ідеальна репутація. Старший в тюрмі сидів, а молодший — страшний дебошир.

Отримають компенсацію за незаконне затримання і судову тяганину

Одразу було зрозуміло, що придбання наркотиків, зберігання в особливо великих розмірах, збуту та змови з групою осіб не було. 60 тисяч гривень — це грошова сума за кожен день під вартою. І окремо — відшкодування за всі місяці судової тяганини, — пояснює адвокат 44-річний Олег Мицик.

— Зубавленки перші, хто отримають компенсацію за незаконне затримання та судову тяганину, — каже адвокат Наталя Гурковська, 37 років. Вона веде справу правозахисника Дмитра Гройсмана. 2010-го його звинуватили в поширенні порнографії та нарузі над державними символами. Два місяці тому Гройсман помер від хвороби серця. Адвокат домоглася його посмертного виправдання. Тепер готує позов на оперуповажених, які здійснювали обшук, та експертів — за незаконні висновки. Вимагає грошової компенсації родичам потерпілого.

60 тис. грн Зубавленкам поки що не виплатили. Держскарбниця подала зустрічний позов. 17 листопада відбудеться апеляційний суд.

Gazeta.uaскачать dle 10.5фильмы бесплатно

Опубліковано в категорії: Закарпаття / Суспільство


Добавление комментария

Скандал у Мукачівській міській раді

10 фев
Коментарів: 12
Скандал у Мукачівській міській раді

Окремі члени партії Відроження " лягли" під Балогу
Скандал у Мукачівській міській раді

Окремі члени партії Відроження " лягли" під Балогу

128-ма понесла втрати: загинув боєць із Закарпаття

07 фев
Коментарів: 45
128-ма понесла втрати: загинув боєць із Закарпаття

Йому було лише 23 роки.
128-ма понесла втрати: загинув боєць із Закарпаття

Йому було лише 23 роки.

80% закарпатців вважають, що Україна рухається не в правильному напрямку

06 фев
Коментарів: 13
80% закарпатців вважають, що Україна рухається не в правильному напрямку

Наше видання продовжує вивчати думку закарпатців стосовно економічної та політичної ситуації на Україні
80% закарпатців вважають, що Україна рухається не в правильному напрямку

Наше видання продовжує вивчати думку закарпатців стосовно економічної та політичної ситуації на Україні

Закарпатський нардеп виступає за позачергові вибори до Верховної Ради України

04 фев
Коментарів: 5
Закарпатський нардеп виступає за позачергові вибори до Верховної Ради України

Як єдиний вихід з ситуації, що склалася
Закарпатський нардеп виступає за позачергові вибори до Верховної Ради України

Як єдиний вихід з ситуації, що склалася

Балога залишився у розбитого корита тому звинувачує Порошенка у намірі конституційного перевороту

28 янв
Коментарів: 15
Балога залишився у розбитого корита тому звинувачує Порошенка у намірі конституційного перевороту

Що насправді сталося та чому Балога запанікував?
Балога залишився у розбитого корита тому звинувачує Порошенка у намірі конституційного перевороту

Що насправді сталося та чому Балога запанікував?

Берегово тільки віднедавна значно зміцнило та употужнило свою бюджетну міць - Золтан Бабяк

26 янв
Коментарів: 8
Берегово тільки віднедавна значно зміцнило та употужнило свою бюджетну міць - Золтан Бабяк

Не просто це сказати, а ще складніше зробити, аби так сталося насправді
Берегово тільки віднедавна значно зміцнило та употужнило свою бюджетну міць - Золтан Бабяк

Не просто це сказати, а ще складніше зробити, аби так сталося насправді

Депутати,члени виконкому та посадові особи Яношівської сільської ради спростовують заяву СБУ

11 фев
Депутати,члени виконкому та посадові особи Яношівської сільської ради спростовують заяву СБУ

Заявляємо, що поширена інформаціє не відповідає дійсності і є вигадкою
Депутати,члени виконкому та посадові особи Яношівської сільської ради спростовують заяву СБУ

Заявляємо, що поширена інформаціє не відповідає дійсності і є вигадкою

Об’їзна дорога навколо Берегове та села Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Лужанка» побудована буде - Рівіс

06 фев
Об’їзна дорога навколо Берегове та села Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Лужанка» побудована буде - Рівіс
В Берегові розпочинають будівництво об’їзної дороги
Об’їзна дорога навколо Берегове та села Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Лужанка» побудована буде - Рівіс
В Берегові розпочинають будівництво об’їзної дороги

На Закарпатті розпочалася «лісова» війна (фото)

27 янв
Коментарів: 13
На Закарпатті розпочалася «лісова» війна (фото)

Жителі Воловеччини звернулися до губернатора Закарпаття Геннадія Москаля!
На Закарпатті розпочалася «лісова» війна (фото)

Жителі Воловеччини звернулися до губернатора Закарпаття Геннадія Москаля!

Закарпатці не будьте байдужі допоможіть важко хворій дитині

21 янв
Закарпатці не будьте байдужі допоможіть важко хворій дитині

У дворічної Ксенії Гейруш з Виноградова діагностували апластичну анемію
Закарпатці не будьте байдужі допоможіть важко хворій дитині

У дворічної Ксенії Гейруш з Виноградова діагностували апластичну анемію

Останні Новини

Телепрограма на сьогодні на TVgid.ua.
Купити авто Avtosale.ua.
Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Всі новини дня на http://www.ukr.net/.

Останні Коментарі

 • ужгородець 11.02.2016
  На Закарпатті блокада російськ ... (7)
  ужгородець-фото
  Привіт усім! Якщо ви думаєте, що ваша блокада допоможе - ви глибоко помиляєтесь!!! Поки ця ситуація вигідна найяскравішим представникам сексуальних меншин у особі панів Яценюка, Авакова та Порошенка, до тих пір Польща та й увесь ЄС буде блокувати вантажні перевезення з РФ, РФ буде блокувати наші ван ...
 • правда 11.02.2016
  На Закарпатті блокада російськ ... (7)
  правда-фото
  Велики революционери Стадо яке крим пиздити не здибне на нич НА РОБОТУ
 • pasza 11.02.2016
  На Закарпатті блокада російськ ... (7)
  pasza-фото
  Tych bezdomnych z prawogo sektoru treba prouczyty odyn raz w sraku nakopaty i dorogi zamitaty do warosza,a ne dorogy blokuwaty kozly.
 • серго 11.02.2016
  На Закарпатті блокада російськ ... (7)
  серго-фото
  дебiли йобанi пиздуйте робити
 • дмитро 11.02.2016
  Мужіївський золоторудник, неза ... (2)
  дмитро-фото
  а што неужелі така багата україна што золота нигія ??????нипонятно????так копай із тиси водов мий та у госказну,і куди власті дивляться нахер їм кридіту амеріцьких та маскальських:))))))))ги-ги,та уверенийим што там іще усталося не лем на един батон януковича а бізуно готь цілий хлібзавод гий на ко ...
 • любас 11.02.2016
  Колишня дружина Путіна вийшла ... (7)
  любас-фото
  до Анны:

  она не лесбіянка, лем слаба на передок, та завто узяла собі на 20 ленців май молодого, обых юй казкы не розказовав, ай обых ся у постели тым ділом занимав, котроє юй треба, бо ото знаю із свого опыта.
 • дмитро 11.02.2016
  На Закарпатті блокада російськ ... (7)
  дмитро-фото
  срочно за транзіту бабло зняти та най їдут готь і у китай:))))))ги-ги,гий маскалі із нас у росії,айбо кожді 20 кіломитрю:))))))ги-ги
 • дмитро 11.02.2016
  Під час отримання неправомірно ... (6)
  дмитро-фото
  а што злодій злодія дись задарь лічив:))))))))))))ги-ги,а уто што спалився то крахобор а не дохтор:)))))ги-ги ,ай як хло жиєме по новому а што кругова порука у главврачу ниє ,ось така херня малята ,вовчий білет злодійови:))))))))))))))))))ги-ги
 • 123 11.02.2016
  Під час отримання неправомірно ... (6)
  123-фото
  До петра взяла гроші не защо,за якиїсь листок, така порядна.а оби ще начала лікувати то кілько хворого б коштувало.
 • Читателю 11.02.2016
  На Закарпатті блокада російськ ... (7)
  Читателю-фото
  Нико тікати не буде. йсе тобі не рашка. у них коли гойкают поліція - вшиткі розбігаються, а ми збігаемся і даємо ,,,,зди
 • 12345 11.02.2016
  На Закарпатті затримали лікаря ... (3)
  12345-фото
  Найшли хабарницю? Тетяня Юріївна порядна, чесна та добра жінка, лікар, яка майже всім в Ужгороді допомагає. Люди схаменіться, це тільки замилювання очей. А хабарі в мільйони можна брати? Там ніхто не ловить? А тільки для видимості підставояють порядних людей
 • Читатель 11.02.2016
  На Закарпатті блокада російськ ... (7)
  Читатель-фото
  На Банковій вже почули, тому тікайте далеко-далеко...
 • Янек 11.02.2016
  Україна ніколи не прийме пропо ... (4)
  Янек-фото
  Яка рiзниця для пересiчного громадянина федералiзацiя чи децентралзацiя, але нема не того, не другого. А то що пропонують нiчого спiльного з цими поняттями не має, який сурогат, де влада належить декiльком чоловiкам.
 • Олег 11.02.2016
  Україна ніколи не прийме пропо ... (4)
  Олег-фото
  ОЙОЙОЙ скаже МВФ ош без федералцзації не буде траншу той нараз приймуть
 • мужиево 11.02.2016
  Мужіївський золоторудник, неза ... (2)
  мужиево-фото
  в той афере задействованы все руководители бывшего золоторудника, в т.ч.и бывший "заслуженный экономист" Закарпатской админитстрации Гоблик Владимир, в СМИ писали, что он непостредственно причастен к изготовлению золотого батона преступника Януковича. Сейчас этот остап бендер, Гоблик В. тр ...
 • Dantshik 11.02.2016
  Сім’я із Закарпаття просить до ... (1)
  Dantshik-фото
  Шалом!
  Слава і Хвала Господу Богу, що викупив нас Своєю Кров'ю і переміг смерть для нас!
  Йому не потрібні ні свічки ні ікони ні жести.Он не сліпий і не глухонімий!
  Кличте до Нього через не хочу, через крик і сльози про зцілення і прощення за спробу своїми силами і гріхи що пам� ...
 • читач 11.02.2016
  На Закарпатті затримали лікаря ... (3)
  читач-фото
  полиции зробили зарплату 10,000 гр а дохторам -2000 тисячи полицаи то неуч зброд из улици дохторы-высши вошколы мают само собов не вси и не вси профи -но на 2000 гр перебачте я бв еден динь за таки гроши хыба робив-без коментариев
 • анна 11.02.2016
  Колишня дружина Путіна вийшла ... (7)
  анна-фото
  а што туй такого -не за лесбиянку выйшла -одно-20 году май молодый то уже нездорово

Найпопулярніші новини

 • Ювілейна виставка - Володимиру Микиті - 85 (відео)
 • Закарпатські журналісти голяком катались на санках (ФОТО)
 • Румунське весілля на Закарпатті підірвало мережу
 • Балога залишився у розбитого корита тому звинувачує Порошенка у намірі конституційного перевороту
 • Двоє закарпатців загинули в наслідок ДТП на Сумщині (Відео)
 • Як виглядає універмаг «Україна» після вогню (відео)
 • Комусь вигідно щоб згорів універмаг "Україна" в Ужгороді
 • Через пожежу, в Ужгороді рух транспорту неможливий
 • Москаль: «Вельмишановного Віктора Івановича жаба давить, що його ніхто не хвалить у Києві, і він не потрапляє у всеукраїнські рейтинги»
 • “Спеціальний контроль” вступив у сутичку з патрульною поліцією Закарпаття (ВІДЕО)
 • В Ужгороді горить універмаг "Україна" (ФОТО)
 • Бібліотека Нью-Йорка виклала світлини унікальних карпатських вишиванок 1920-х років (ФОТО)
 • Директор універмагу «Ураїна» про пожежу (відео)
 • Скандальна сесія Мукачівської міської ради фракція «Відродження» покинула зал засідання (відео)
 • "Наша Файта" відзняла чергову серію проекту "Мама не Казала" (Відео)
 • Закарпатський гурт має шанс представити Україну на Євробаченні 2016 (відео)
 • Ми в соц.Мережі