Головні Новини:
На Закарпатті між смт.Вишково та смт.Буштино сталася смертельна ДТП   |    Жителі Рахівщини оговтуються від надзвичайної ситуації, яка сталася напередодні (Фото)   |    На Закарпатті на одній з баз відпочинку замість відпочинку люди отримують "дозу" чадного диму   |    Неподалік Ужгорода сталася жахлива ДТП (Фото)   |    Вночі в Ужгороді було "блискавично" (Відео)   |    У Середньому Водяному молода жінка вбила свого кривдника   |    У Тячеві град завдав шкоди на 4 мільйони гривень (ВІДЕО)   |    Наслідки негоди у Рахівському районі (Інформація У ДСНС України у Закарпатській області)   |   

Сільські пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд

26-10-2013, 17:01; Переглядів: 1060;
Сільські пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд

60 тис. грн зобов’язали виплатити із Держказначейства 67-річній Ганні та 73-річному Іванові Зубавленкам, у яких два роки тому на городі в компостній ямі знайшли кілька стебел конопель...

60 тис. грн зобов’язали виплатити із Держказначейства 67-річній Ганні та 73-річному Іванові Зубавленкам із с. Неслухів Кам’янка-Бузького району Львівщини. Два роки тому на їхньому городі в компостній ямі знайшли кілька стебел конопель. Порушили кримінальну справу. Пенсіонери оскаржили дії міліціонерів і виграли суд.

Село Неслухів за 7 км від райцентру. Транспорт туди їздить погано. Щоб дістатися на роботу до Кам’янки-Бузької, люди йдуть 2 км до львівської траси. Там сідають на автобус.

Із маршрутки виходжу з місцевою 50-річною Марією Іванчин.

— Село велике, десь більше тисячі народу. Багато магазинів, садок, сільрада, школа. Тільки з добираннями проблема, — розповідає дорогою. Несе пакети із продуктами. — Наше село відоме. За часів колгоспів у ньому була станція плодових саджанців. За ними досі з усієї області приїжджають. Але тепер більше питають про коноплі, — сміється.

Неслухівська сільрада в одному приміщенні з дитсадком. У будинку два входи. Біля одного на кущах сушаться дитячі рожеві колготи. У другій половині біля калорифера гріються секретар Віра Будайчик та бухгалтер Ірина Коваль.

— Тепер село вже трохи стихло. А як бабу забрали, всі про них говорили, — каже Ірина Коваль, 37 років. — Жаліли люди ту сім’ю. Не могли вони сіяти коноплі. То, певно, були якісь самосіви. Колись у селі вирощували коноплі. Але то давно. Баба моя розказувала, що з конопель мотузки робили, олію, навіть молоко.

46-річна Віра Будайчик бере зі столу товсту папку з документами.

— На початку вересня прийшов вирок суду. “Ганну Зубавленко виправдано”, — читає з притиском на останньому слові. — Тепер бабулька, як приходе в сільраду, то аж світиться. Добилася правди, ще й гроші получить.

Стара дерев’яна хата Зубавленків вимащена глиною і вапном. На подвір’ї трактор і вантажівка. Гавкає чорне цуценя. На шум із комори виходить господиня.

— Чого, Гудзя, репетуєш? — забирає пса за ланцюг і підтягує до буди. — Він нікого на поріг не пусте. Ланцюг навмисне довгий дали, аби до стежки доставав.

На обійсті стайня, комора та невеликий недобудований цегляний будинок. Біля трактора, в бурячанці, пасуться коза й кури.

— Не встигла свиньом дати. Але нічо, не здохнут. Ходіт до хати, — запрошує Ганна Леонідівна. Обтріпує від трави старий синій халат. — Шойно з поля приїхали. Бульбу збираєм. 2 гектари поля маєм, шість свиней, дві корови — Ласуню і Мілку. Ще козу Маньку, курок пару штук, пси. Нема сі часу в голову почіхати, — поправляє в хустку розкуйовджене фарбоване каштанове волосся.

У хаті стіни облупилися, під стелею — діри. Підлога де-не-де провалюється. Стара піч присіла, відстає плінтус. Є кольоровий телевізор із тюнером від супутникової антени.

— Самі бачите, ніц не робимо. Бо нема за що, — Ганна Зубавленко прибирає з дивана старі спідниці. Сідає поруч із чоловіком. Іван Михайлович витирає об штани брудні від мазуту руки. — З пенсії особливо сі не розженеш. Во як дадут нам тоті 60 тисяч, то в Солотвино або Трускавець поїдемо зі старим. Будем лічитисі.

— Може, на подвір’ї щось зробимо. Бо бардак кругом. Трактор ломисі, — каже 40-річний син Руслан. Вмощується навпроти батьків на кріслі зі шматтям. У Зубавленків є ще двоє дітей. 35 -річний Роман підробляє на будовах. 45-річна Світлана — інвалід ІІ групи дитинства, не працює. Живуть у Львові.

— Ніяке подвіре! Ніякий трактор! Самі робіт. Тоту всю господарку не так легко тєгнути, — злиться жінка. — Дід через тоту коноплю гет здоров’я втратив. Уже ні сили не має, ні пам’яті. А був ого-го який! Як у Львові робив шофером, самих начальників возив. Тоди були часи, що всі любили горівку пити. А мій не пив, не курив. 30 років на службі проробив. 10 років був депутатом міськради в Львові. Нагороду добровольної дружини має.

— Поважали нас, а тепер преступніків зробили, — каже господар. Брудним рукавом втирає очі, що сльозяться. У Львові він працював водієм, дружина була кастелянтшею в будівельному тресті комунгоспу.

— Ваню, чого ти, то всьо я винна, — Ганна Леонідівна його обнімає. — Не треба було тих чортів пускати на подвіре.

Два роки тому 27 вересня до Зубавленків прийшли троє працівників міліції в цивільному. Сказали, що шукають украдений культиватор. Подружжя мало трактор, тому до них попросилися ­оглянути подвір’я та город. У компостній ямі знайшли кілька стебел гнилих конопель. Наступного дня гукнули понятих. Порушили кримінальну справу за вирощування та збут наркотиків.

— Надурити мамку хтіли, гроші збрити. А звідки ті гроші? Хіба хату продати, — каже Руслан. Голосно шепче біля вуха батька, щоб дав грошей на сигарети. Той витягає з внутрішньої кишені старої спецівки кілька дрібних купюр. Єдину “двадцятку” віддає синові.

— Зіллє знайшли в вересні, а в грудні повестки мені стали проходити. Але так: засіданє на 8 чи­сло, а повестка на 10 прийшла. Ну во, за то, що я сі не з’явила вчасно, слідчий мене і закрив, — продовжує мати.

Ганну Зубавленко дев’ять днів тримали в слідчому ізоляторі.

— Що я сі там уже натерпіла. Спочатку хтіли до Львова везти. Возили туда-сюда. А то зима, холодно. Машина сі ломе на каждім кроці. Сім годин, сволочі, катали. А тоді завезли в Кам’янку-Бузьку. Камера — страшна, як буда. Зимно, одна лавка, вікно сі не втворує. Всю мене обшукали. Навіть резинку з колготок сказали зняти. Їсти раз в день давали, і то якесь скисле. Туалєт смердів страшно, бо забитий. Перед останком казали: “Бабо, в нас буде провєрка. Би ти казала, що в нас добре годуют і водєт гуляти”. Я сі на то не погодила.

— Вони і мене посадити хтіли, але я слабий. Як взнав, що бабі моїй 12 років світить, серце прихопило. У кардіологічний центр попав. Давлєніє 220 на 120 скочило — інфаркт, — розказує Іван Зубавленко. Хапає пульт від телевізора, хоче увімкнути. Дружина відбирає. — Я знаю, що то я винен. Тра було ще тоди, як вони протокол просили на подвіру підписати, ніц не підписувати. Але я сі забояв, що будут мене бити. По телєвізору вон показуют, що в ментярні людей луплєт, як псів.

— Та, може би, тебе не били старого, — каже жінка. Скидає калоші, поправляє зсунуті залатані шкарпетки.

— Нє, гладили би! Мені тут на подвіру один

казав: “Не хоч тут, то в Кам’янці, дідок, всьо підпишеш”.

— Проти одного того міліціонера, що до нас приходив — Медведя, справа зараз порушена. Його з міліції вигнали. У Львові судєт, п’ять років йому світить. Але він молодий, ніц не винен. Його підіслали начальники, аби заробити на бабі. Чула м, що за таке вони 5 тисяч долярів берут.

Господиня поза стайню прямує на город. Показує компостну яму завширшки 1,5 м.

— Туво вони сі рили. Що, тут годен для продажу наркотики ховати? Думаю, нас хтось здав. Може, де наша сваха? Мій син молодший Ромко з її доньков розвівсі. То тепер мают, певно, зло на нас. Але не буду грішила, бо м за руку не злапала.

Колишня сваха Зубавленків Степанія Романишин живе на іншому кінці села. Ворота зачинені.

— Може, вони на полі. Нікого від ранє не вижу, — каже сусідка через дорогу, називається Галиною. — У Стефи дочка хвора середуща. Може, з нею куди поїхали? То дуже порядна сім’я. Їхня молодша Леся була за Зубавленковим Ромком. Мають троє дітей. Але він сильно її бив, то розвелися, — спирається на палицю. — Нє, Стефка ніяк не могла здати Ганку. Бо вона туди не йде і знати її не хоче. Та Ганка трохи прикра баба. І сини її такі, не дай Боже, — ні до роботи, ні до життє.

— У районі багато випадків з коноплею є. А в Неслухові це перший, — розповідає дільничний міліціонер села Неслухів 33-річний Андрій Гарасіка. — Я точно не знаю, бо був у відпустці. Не думаю, що баба з дідом коноплю садили. Можливо, там були замішані їхні сини. Бо в них не ідеальна репутація. Старший в тюрмі сидів, а молодший — страшний дебошир.

Отримають компенсацію за незаконне затримання і судову тяганину

Одразу було зрозуміло, що придбання наркотиків, зберігання в особливо великих розмірах, збуту та змови з групою осіб не було. 60 тисяч гривень — це грошова сума за кожен день під вартою. І окремо — відшкодування за всі місяці судової тяганини, — пояснює адвокат 44-річний Олег Мицик.

— Зубавленки перші, хто отримають компенсацію за незаконне затримання та судову тяганину, — каже адвокат Наталя Гурковська, 37 років. Вона веде справу правозахисника Дмитра Гройсмана. 2010-го його звинуватили в поширенні порнографії та нарузі над державними символами. Два місяці тому Гройсман помер від хвороби серця. Адвокат домоглася його посмертного виправдання. Тепер готує позов на оперуповажених, які здійснювали обшук, та експертів — за незаконні висновки. Вимагає грошової компенсації родичам потерпілого.

60 тис. грн Зубавленкам поки що не виплатили. Держскарбниця подала зустрічний позов. 17 листопада відбудеться апеляційний суд.

Gazeta.uaскачать dle 10.5фильмы бесплатно

Опубліковано в категорії: Закарпаття / Суспільство


Добавление комментария

Вода для здоров'я. Це - можливо?

25 июн
Вода для здоров'я. Це - можливо?

Гераскіна Лілія Равілівна, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук
Вода для здоров'я. Це - можливо?

Гераскіна Лілія Равілівна, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук

Генеральною прокуратурою України направлено до суду обвинувальний акт стосовно членів банди, які скоїли терористичний акт у місті Мукачево

24 июн
Коментарів: 3
Генеральною прокуратурою України направлено до суду обвинувальний акт стосовно членів банди, які скоїли терористичний акт у місті Мукачево

Які вчинили низку особливо тяжких та тяжких злочинів
Генеральною прокуратурою України направлено до суду обвинувальний акт стосовно членів банди, які скоїли терористичний акт у місті Мукачево

Які вчинили низку особливо тяжких та тяжких злочинів

Іван Балога навіть носа не сунув у постраждалі від граду села його виборчого округу

24 июн
Коментарів: 3
Іван Балога навіть носа не сунув у постраждалі від граду села його виборчого округу

Для чого закарпатцям таких народних депутатів?
Іван Балога навіть носа не сунув у постраждалі від граду села його виборчого округу

Для чого закарпатцям таких народних депутатів?

Бездіяльність депутатів Підвиноградівської сільської ради може обійтись бюджету села збитками у пів мільйона гривень (відео)

24 июн
Коментарів: 54
Бездіяльність депутатів Підвиноградівської сільської ради може обійтись бюджету села збитками у пів мільйона гривень (відео)

Мешканці села Підвиноградів у зв’язку бездіяльністю місцевих депутатів не можуть завершити приватизацію земельних ділянок на які мають конституційне право
Бездіяльність депутатів Підвиноградівської сільської ради може обійтись бюджету села збитками у пів мільйона гривень (відео)

Мешканці села Підвиноградів у зв’язку бездіяльністю місцевих депутатів не можуть завершити приватизацію земельних ділянок на які мають конституційне право

Балога (кримінальна кличка Барига) влаштував дебош на своїй телекомпанії й побив її генерального директора

23 июн
Коментарів: 34
Балога (кримінальна кличка Барига) влаштував дебош на своїй телекомпанії й побив її генерального директора

Розлючений тим, що телерадіокомпанія дає в ефір не тільки його персонально разом із сином-мером
Балога (кримінальна кличка Барига) влаштував дебош на своїй телекомпанії й побив її генерального директора

Розлючений тим, що телерадіокомпанія дає в ефір не тільки його персонально разом із сином-мером

Українські політичні експерти не виключають створення на Закарпатті трьох національних автономій

23 июн
Коментарів: 7
Українські політичні експерти не виключають створення на Закарпатті трьох національних автономій

По суті, конституційна реформа, ініційована Президентом, передбачає, що в Україні з'явиться 3-4 регіону з особливим статусом
Українські політичні експерти не виключають створення на Закарпатті трьох національних автономій

По суті, конституційна реформа, ініційована Президентом, передбачає, що в Україні з'явиться 3-4 регіону з особливим статусом

В Києві звернули увагу на проблеми закарпатських русинів (відео)

25 июн
Коментарів: 5
В Києві звернули увагу на проблеми закарпатських русинів (відео)

Актуальне Інтерв'ю з головою Общества Духновича Юрієм Проданом
В Києві звернули увагу на проблеми закарпатських русинів (відео)

Актуальне Інтерв'ю з головою Общества Духновича Юрієм Проданом

У Виноградові пройде «День молоді» (програма)

17 июн
Коментарів: 2
У Виноградові пройде «День молоді» (програма)
26 червня 2016 року місто очікує маса різних цікавих заходів
У Виноградові пройде «День молоді» (програма)
26 червня 2016 року місто очікує маса різних цікавих заходів

Як ви ставитесь до поверненню Закарпаттю історичної назви Підкарпатська Русь? (опитування)

14 июн
Коментарів: 44
Як ви ставитесь до поверненню Закарпаттю історичної назви Підкарпатська Русь? (опитування)
Якщо відносно Москви область за Карпатами,якщо до Європи то перед ними.
Як ви ставитесь до поверненню Закарпаттю історичної назви Підкарпатська Русь? (опитування)
Якщо відносно Москви область за Карпатами,якщо до Європи то перед ними.

Хто і чому тримає в напруженні жителів закарпатського села Стеблівка

14 июн
Коментарів: 1
Хто і чому тримає в напруженні жителів закарпатського села Стеблівка

По два гектари геокадастр даруватиме невідомим особам
Хто і чому тримає в напруженні жителів закарпатського села Стеблівка

По два гектари геокадастр даруватиме невідомим особам

Жителі села Руське Поле підтверджують журналістське розслідування Івана Костевича

07 июн
Коментарів: 9
Жителі села Руське Поле підтверджують журналістське розслідування Івана Костевича

Доброго дня, шановна редакція сайту "Новини Закарпаття"
Жителі села Руське Поле підтверджують журналістське розслідування Івана Костевича

Доброго дня, шановна редакція сайту "Новини Закарпаття"

Останні Новини

Останні Коментарі

 • новость можно преподнести и так 27.06.2016
  З'явилась інформація про розп ... (3)
  новость можно преподнести и так-фото
  Путин получил послание от Эрдогана, в котором турецкий президент выразил соболезнование семье уничтоженного русского летчика-убийцы и принес письменное извинение за его ликвидацию.

  Между тем российские СМИ распространили информацию о том, что Эрдоган извинился перед Путиным.

  «Э ...
 • у кацапов сдвиг по фазе 27.06.2016
  На Прикарпатті нетверезий воді ... (4)
  у кацапов сдвиг по фазе-фото
  Русские рабы слишком часто мрут и тем самым злостным образом портят статистику. В этой связи рабам предложено дохнуть реже. И это не стёб.

  Именно с таким призывом обратились русские врачи Перми к русским рабам, потому что Россия-мать находится в окружении врагов, а они внимательно и злобн ...
 • Анастасія 27.06.2016
  Детальна інформація, щодо нічн ... (4)
  Анастасія-фото
  Вася шо ви таке пишете????
  Взагалі то Яновича обікрали , а потім ще й нанесли рани на тіло шаблею.
  Зараз він у лікарні з тяжкими ранами , спочатку треба розібратися а потім писати хто і де має сидіти . Можливо твоє місце у вязниці але точно шо не Яновича!!!!!!!!!!!!Він поважна людина яку в ...
 • Мікі 27.06.2016
  Бездіяльність депутатів Підвин ... (54)
  Мікі-фото
  Іване ти шо вже й Барзулови погрожуєш.но шося чудувати ви лем тулько й знаєте шо воздух пелеханити тай на арапа всьо брати

  Іване не погрожуй барзулови бо ви лем воздух знаєте пелеханити.у вас екс депутатув всьо легально і за всьо платите падатки лем нич не видно
 • Шустер 27.06.2016
  Які наслідки чекають на Велику ... (9)
  Шустер-фото
  Кідь тя, Митрику, послухати, Путін втемну розумно використав дурну енергію майданутих на хосен Росії. Ци так?
 • іван 27.06.2016
  Детальна інформація, щодо нічн ... (4)
  іван-фото
  ти чмо што пишеш киться нерозумієш в цьому світі та нибри
 • ВСУшник убил себя вилами 27.06.2016
  На Прикарпатті нетверезий воді ... (4)
  ВСУшник убил себя вилами-фото
  27.06.2016

  Под Львовом военнослужащий ВСУ убил себя вилами .

  В одном из населённых пунктов Буского района Львовской области на чердаке сарая частного хозяйства было обнаружено без признаков жизни тело 32-летнего военнослужащего ВСУ.

  Об этом сообщает пресс-служба обл ...
 • дмитро 27.06.2016
  Які наслідки чекають на Велику ... (9)
  дмитро-фото
  скакали за розвал єс,тай уйшло:)))))))ги-ги
 • Шустер 27.06.2016
  Українські політичні експерти ... (7)
  Шустер-фото
  Британці розвіяли головний , майже релігійний, міф під назвою "ідеали майдану". Ци годен дако внятно і лаконічно пояснити, нашто скакали майдауни?
 • Шустер 27.06.2016
  Беззаперечним чвертьфіналістом ... (6)
  Шустер-фото
  Британці розвіяли головний , майже релігійний, міф під назвою "ідеали майдану". Ци годен дако внятно і лаконічно пояснити, нашто скакали майдауни?
 • Шустер 27.06.2016
  Які наслідки чекають на Велику ... (9)
  Шустер-фото
  Британці розвіяли головний , майже релігійний, міф під назвою "ідеали майдану". Ци годен дако внятно і лаконічно пояснити, нашто скакали майдауни?
 • Шустер 27.06.2016
  З'явилась інформація про розп ... (3)
  Шустер-фото
  Британці розвіяли головний майже релігійний міф від назвою "ідеали майдану". Ци годен дако внятно і лаконічно пояснити, нашто скакали майдауни?
 • дмитро 27.06.2016
  Які наслідки чекають на Велику ... (9)
  дмитро-фото
  айно такой готовимеся за мн-17 як суд гаазький буде у москві:))))))))))))ги-ги
 • Сайт Президента РФ 27.06.2016
  З'явилась інформація про розп ... (3)
  Сайт Президента РФ-фото
  Владимиром Путиным получено послание Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана, в котором турецкий лидер выразил свою заинтересованность в урегулировании ситуации, связанной с гибелью российского военного самолёта.

  27 июня 2016 года 15:55

  В послании, в частности, о ...
 • Падение Доу Брексит 27.06.2016
  У боях під Зайцевим бійці захо ... (1)
  Падение Доу Брексит-фото
  Едва успел завершиться референдум о выходе Великобритании из Евросоюза, а первые экономические последствия уже наступили…

  Во-первых, курс фунта стерлингов по отношению к доллару просел на 11%. Кто-то привычно запаникует, а между тем для большинства британцев это прекрасно. Дорогой фунт – ...
 • Сдулся Султан Эрдоган 27.06.2016
  Які наслідки чекають на Велику ... (9)
  Сдулся Султан Эрдоган-фото
  Но как бы не развивалась ситуация - я, как турист, в Турцию - ни ногой.

  Царь Пётр-I в своё время говаривал так: «Троим не верь: бабе не верь, турку не верь, непьющему не верь».

  Пусть компенсирует всё что положено компенсировать и пусть выдаст бармалея, который убил летчика.
 • P.S. 27.06.2016
  Які наслідки чекають на Велику ... (9)
  P.S.-фото
  Премьер-министр Турции Бинали Йылдырым заявил, что Анкара и Израиль достигли договорённости о нормализации отношений.

  «Договор о нормализации отношений с Израилем был парафирован»

  Турция и Израиль в прошлом были стратегическими партнёрами, но отдалились друг от друга на фоне пе ...
 • Сдулся Султан Эрдоган 27.06.2016
  Які наслідки чекають на Велику ... (9)
  Сдулся Султан Эрдоган-фото
  Дмитрий Песков: Эрдоган извинился перед Путиным за гибель пилота российского Су-24.

  27 июня 2016 г.

  Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков сообщил, что Владимир Путин получил послание от президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, в котором он извинился за гибель российско ...

Найпопулярніші новини

 • Закарпатська пенсіонерка підірвала мережу висловлюваннями про ситуацію в країні (ВІДЕО)
 • Закарпатці в шоковані роботою нової поліції (відео)
 • У Виноградові автомобіль переїхав студента
 • Привіт від закарпатців Президенту (відео)
 • Закарпатці збентежені наслідками, які наробив буревій (Відео)
 • І знову: на Закарпатті смертельне ДТП
 • Балога (кримінальна кличка Барига) влаштував дебош на своїй телекомпанії й побив її генерального директора
 • Щоб не втратити «зароблене важкою працею» Віктор Балога розлучився з жінкою ще 2011 році
 • Як і за що зараз живуть сільські жителі Закарпаття (відео)
 • На Закарпатті випав аномально великий град (Відео)
 • Як ви ставитесь до поверненню Закарпаттю історичної назви Підкарпатська Русь? (опитування)
 • Україну вразивло розкішне весілля в Нижній Апші: лише сукня за 6 тисяч доларів (ФОТО)
 • Єдиний гейзер України на Закарпатті (відео)
 • Петро Порошенко підписав закон про скасування податку на пенсії (Відео)
 • На Закарпатті сьогодні вранці сталася страшна трагедія
 • Граду на Закарпатті уже не очікують, але йде друге лихо (ВІДЕО)
 • Ми в соц.Мережі