Головні Новини:
У Виноградовы на оптовому ринку згорів вантажний тягач   |    У Берегові у термальному басейні потонула жінка   |    Біля Ужгорода та Перечина могло взлетіти все в повітря!   |    Закарпатські рятувальники повідомляють   |    Два артилерійські снаряди часів Другої світової війни знешкодили піротехніки Закарпаття   |    За добу на Закарпатті тричі горіли автомобілі(фото)   |    Кримінально містична історія загибелі трьох людей на Хустщині   |    На території Солотвинського солерудника утворилось нове провалля(фото)   |   

Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"

18-08-2013, 10:38; Переглядів: 470;
Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"


Сотні тисяч людських доль, переплетених із однією-однісінькою установою; десятки тисяч неприємних діагнозів і не менше радісних вітань із одужанням; тисячі операцій, які треба пережити і тим, кого оперують, і тим, хто це робить; врятовані життя, за які щодня дякують Господу, – все це Закарпатська обласна лікарня імені Андрія Новака, котра сьогодні є найкращим закладом із надання меддопомоги в області. І що би не говорили, попри всі негативи, критику та невдоволення, треба визнавати – умови та рівень надання медичної допомоги в нашій обласній лікарні – дай, Боже, всім українцям. Саме про все це, про розвиток та досягнення ОКЛ – в інтерв’ю з головним лікарем Юрієм Яциною.

Зміни, що тривають у часі

– Юрію Юрійовичу, на щастя, рідко буваю в ОКЛ, але щоразу, коли приходжу, впадають у вічі зміни. Ось і зараз тривають ремонти та будівництва на території. У них була необхідність через столітній вік закладу?

– Якщо ви вже зачепили історію, то виправлю вас – обласній лікарні не сотня, а більше років. Для земляків нагадаю: ви не повірите, але Ужгородська лікарня вперше згадується в одній із грамот за 1451 рік! За кілька століть заклад із різною кількістю ліжко-місць кілька разів переселявся, і лише у 1867-му облаштували лікарню на теперішньому місці. У 1872-му до Ужгорода приїхав із Будапешта молодий лікар-епідеміолог Ендре Новак, який і спланував, а відтак втілив у життя проект будівництва великої лікарні з кількома павільйонами. У 1912 – 13 роках звели новий хірургічний корпус, і тому ми сьогодні говоримо про його сторіччя. Відповідаючи ж на ваше запитання про реконструкцію – так, вона була необхідна, бо ж сотню років тому заклад був спланований під потреби того часу, реалії змінилися, кількість пацієнтів зросла, медицина також не стоїть на місці, як і умови та особливості надання медичних послуг, тому й постало питання змін.

– Ці зміни не можна охопити роком-двома...

– Маєте рацію, від часу заснування в лікарні проходили різні події: мінялися державні устрої, так само змінювалися лікарі, медичні сестри, санітарки, господарські працівники, адміністрації. Кожен, хто мав відношення до закладу, вніс свій особистий вклад в його розвиток, у стабільність, і всім їм нині можна завдячити за те, що лікарня постійно показувала свій високий рівень, і наразі є найпотужнішим у краї медичним закладом, що надає спеціалізовану та вузькоспеціалізовану медичну допомогу населенню краю, мешканцям інших областей та й іноземцям, про що свідчить вища акредитаційна категорія МОЗ України.

Якщо ж говорити про реорганізаційні зміни, то назву кілька основних тез. Так, потужний розвиток кардіології призвів до того, що більше десяти років тому з клінічного кардіологічного підрозділу лікарні вирішили створити обласний кардіодиспансер, який отримав нову будівлю. Тепер, як ви знаєте, у нас уже навіть роблять операції на відкритому серці – втручання на рівні спеціалізованих інститутів. Закарпатцям у багатьох випадках уже не треба їхати до Києва чи за кордон, щоб отримати спеціалізовану кардіологічну допомогу.

– Ви заговорили про кардіологію, але на базі лікарні функціонувало й відділення нейрохірургії…

– Розвиток кожної спеціальності в своєму роді унікальний і реальний завдяки тим фахівцям, котрі вклали в це своє життя. Я говорю більше хронологічно. Кардіологічна допомога мала можливість розвиватися в новому спеціалізованому закладі, а в 2006 році завдяки розвитку та удосконаленню нейрохірургічної допомоги був створений обласний Центр нейрохірургії та неврології (як окрема юридична структура обласного підпорядкування).

– Днями читала інтерв’ю про те, що на Закарпатті є лікарі, які пришивають руки, пальці, ноги. Знаю, що це вкрай тонкі операції, напевно, можемо похвалитися унікальними втручаннями в різних напрямках надання меддопомоги?

– Безперечно! Я не знаю, чи всі терміни зрозуміють читачі, але бодай кілька основних нововведень у лікувально-діагностичному процесі все ж назву: це ендопротезування різного виду в ортопедії; нові технології та лазеротерапія в офтальмології, мікрохірургічні оперативні втручання та реплантації, про що ви згадали, малоінвазивна ангіохірургія, торакоскопія, отоларингоскопія, малоінвазивні втручання під контролем ультразвукових технологій, контактна літотрипсія, оптична уретротомія, онкоотоларингологічні операції, лапароскопічні хірургічні операції в гінекології і хірургії, операції з протезування судин та багато інших, які характеризують лікувальний процес в обласній лікарні. Створили кабінет діабетичної стопи, умови для школи діабету. Одне слово, перераховувати й перераховувати…

Допомога, наближена до людей

– Юрію Юрійовичу, якось недавно довелося почути розповідь, як важко людям було добиратися до обласної лікарні для отримання гемодіалізу і наскільки зараз їм полегшили життя. Про що мова?

– Важливе місце в доступності спеціалізованої медичної допомоги відіграв факт розвитку та вдосконалення надання допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність. Так, за підтримки управління охорони здоров’я та облради у 2004 році схвалена і прийнята «Програма розвитку служби гемодіалізу», виділені кошти. У результаті пацієнти почали отримувати таку медичну допомогу, а саме програмний гемодіаліз, безкоштовно, і це, повірте, покращило якість життя багатьом, адже дозволити собі дороговартісну терапію було під силу не кожному. Але відтак постало питання наближеності цього виду меддопомоги до пацієнтів – те, про що ви й згадали. Так, із ініціативи адміністрації обласної лікарні та за допомоги колег із Німеччині ми одними з перших в Україні у 2008 році створили два сателітні центри в Хустській та Тячівській ЦРЛ, вартість обладнання сягнула 2 млн. грн. У цих центрах вдалося зосередити пацієнтів із віддалених районів, бо ж, повірте, їздити тричі на тиждень в Ужгород у єдине відділення і на один і той же час було неймовірно складно. І це вам правду говорили люди. Три роки тому нам за сприяння влади області вдалося відкрити потужний і один із кращих сателітних центрів у Мукачівській ЦРЛ, у 2011-му відкрили центр у Виноградівській, торік – у Рахівській ЦРЛ, цьогоріч відкриємо на Міжгірщині. У перспективі – реконструкція Тячівського центру з заміною благочинного обладнання на сучасне.

– Наближаєтеся до людей?

– Так, це і є те, що ми називаємо доступністю медицини – люди повинні відчувати, що навіть у найвіддаленіших гірських регіонах їм швидко й фахово нададуть медичні послуги. До речі, невдовзі в області запрацюють два гелікоптери, за допомогою яких надання спеціалізованої ургентної допомоги буде своєчасним, якісним і ефективним.

– Ми говоримо про лікування, але, напевно, починати треба було з обстеження: відомо, що поставити правильний діагноз – це половина успіху…

– Маєте рацію, і, повірте, питання обстеження теж ставимо на високий рівень. Оновлення лабораторного обладнання, нові УЗД-установки, рентген-кабінети, томографи, комп’ютери, мамографи… Це можна перераховувати й називати ті величезні суми, які і з державного, і з обласного бюджетів спрямовуються на розвиток медицини краю. Але головне не перелік, а те, чи відчувають люди покращення. До речі, якщо вже про це заговорили, то зазначу, що так само наразі працюємо над тим, щоб децентралізовувати цей напрямок. Бо ж поки пацієнт приїде до Ужгорода, поки пройде обстеження, вистоїть у чергах – і доби мало. Тому вже зараз створені два сателітні центри в Хустській та Берегівській ЦРЛ, які дають можливість проводити комп’ютерну томографію. Завдяки цьому і наближаємо спеціалізовану медичну допомогу до людей, і маємо можливість проводити обстеження при невідкладних станах пацієнтам безпосередньо на місцях, а не транспортувати їх, особливо у випадках, коли це загрожує життю людини.

– Юрію Юрійовичу, є ще один факт, про який неможливо не згадати: знаю, що ми єдині на сьогодні в Україні, де в закладах обласного підпорядкування пацієнтів забезпечують медикаментами. Чи так це?

– Це правда, я не чув, щоб ще десь у державі існувала така практика. Я не перебільшуватиму, якщо наголошу, що це величезна заслуга влади краю, бо вже третій рік поспіль значну суму з обласного бюджету спрямовують саме на охорону здоров’я. Тобто для людей. Я назву навіть конкретні цифри: в кардіодиспансері видатки на медикаменти на добу на 1 пацієнта сягають 213 грн., в Центрі нейрохірургії та неврології – 174 грн., в обласній клінічній лікарні – 150 грн., в інфекційній – 103 грн. Якщо порівняти, то це в десятки разів більше, ніж у районах, містах, та й справді по всій Україні. Наші пацієнти не те що не знають, що таке купувати шприци та вату, навіть дороговартісні медикаменти для лікування тих чи інших патологій. Є випадки, коли лікування одного пацієнта обходиться на добу в суму понад тисячу гривень.

Новий хірургічний корпус запрацює ще цьогоріч

– На початку розмови ви згадали, що хірургічний корпус був побудований у 1912-13 роках. То, виходить, що новозбудований постав рівно через сто років. Чи введете його в експлуатацію ще цього року?

– Так, хірургічний корпус ЗОКЛ ім. Новака сторіччя відмітить закінченням будівництва нового приміщення. Запуск корпусу на 150 ліжок стане значним поштовхом у покращенні матеріально-технічної бази нашої лікарні. Загалом заплановано, що цей корпус стане місцем, де буде зосереджена низка хірургічних відділень, які матимуть належні умови для надання сучасної спеціалізованої медичної допомоги населенню. Тут буде також встановлене нове сучасне обладнання.

– Що буде з тим корпусом, де досі працювали хірурги?

– Спочатку його відремонтуємо, відтак плануємо створити умови для інших підрозділів, це буде і розширення поліклінічного, приймального відділень, перемістимо окремі терапевтичні підрозділи, розширимо відділення малоінвазивної хірургії та інші.

– Якщо вже заговорили про перебудови, наскільки пригадую, маєте вже й позитивний у грошовому еквіваленті результат по енергоощадності?

– Так, це було в нашій роботі одним із найважливіших питань, бо ж такий комплекс будівель забезпечити якісними комунальними послугами важко. У 2007 році лікарня отримала автономне водозабезпечення, а в 2010-му за сприянням та підтримки облдержадміністрації нам вдалося замінити котельню. Тож тепер обласна лікарня має сучасні модульні котли, які мають більшу потужність та більший коефіцієнт корисної дії. Ми вже підрахували, що в рік економимо понад 1 млн. грн.

– Які плани на найближчі роки?

– Одне з важливих питань, які плануємо вирішити в області, – це надання спеціалізованої допомоги вагітним та породілям, а саме заплановано реконструювати старий пологовий корпус Ужгородської міської лікарні, який на даний час переданий в оперативне управління обласній лікарні під обласний перинатальний центр. Завершити та ввести в експлуатацію новий Центр заплановано в 2014 році.

Крім того, є погодження голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди на створення та будівництво на території лікарні потужного сучасного діагностичного центру. Інвестором проекту є угорська сторона, проект наразі на стадії завершення.

– Юрій Юрійовичу, дякую за розмову, сподіваюся, наступні наші бесіди вже не будуть такими загальними, спрямуємо їх за напрямками – щоб люди знали, куди і за чим звертатися.
Наталія Петерварі, "Закарпатська правда"

Опубліковано в категорії: Закарпаття » Суспільство


Добавление комментария

Важливе

Хто очолить опозицію на Закарпатті?

17 апр
Коментарів: 10
Хто очолить опозицію на Закарпатті?

Якщо ми хочемо демократичних змін, без опозиції не обійтись
Хто очолить опозицію на Закарпатті?

Якщо ми хочемо демократичних змін, без опозиції не обійтись

На Закарпаття їде Президент України – місцева влада терміново шукає червону стрічку або камінь

10 апр
Коментарів: 25
На Закарпаття їде Президент України – місцева влада терміново шукає червону стрічку або камінь

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко сьогодні з робочим візитом відвідав Одесу
На Закарпаття їде Президент України – місцева влада терміново шукає червону стрічку або камінь

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко сьогодні з робочим візитом відвідав Одесу

Балога похвалив Януковича та наїхав Голову Верховної Ради

08 апр
Коментарів: 14
Балога похвалив Януковича та наїхав Голову Верховної Ради
Голова Верховної Ради стверджує, що в Конституційній Комісії є представники усіх регіонів України. Але, я не знайшов там представника рідного мені Закарпаття
Балога похвалив Януковича та наїхав Голову Верховної Ради
Голова Верховної Ради стверджує, що в Конституційній Комісії є представники усіх регіонів України. Але, я не знайшов там представника рідного мені Закарпаття

Закарпатець подасть в суд на Президента України Петра Порошенко

04 апр
Коментарів: 20
Закарпатець подасть в суд на Президента України Петра Порошенко
Мотивом судового позову до голови держави є незаконне рішення т.в.о. одного із голів закарпатської РДА
Закарпатець подасть в суд на Президента України Петра Порошенко
Мотивом судового позову до голови держави є незаконне рішення т.в.о. одного із голів закарпатської РДА

Декларація губернатора Закарпаття (документ)

02 апр
Коментарів: 9
Декларація губернатора Закарпаття (документ)
Згідно поданої губернатором Закарпаття Василем Губалем за минулий рік його заробітна плата склала 106,212 гривень члени його сім’ї отримали 1,032,041 гривен прибутку
Декларація губернатора Закарпаття (документ)
Згідно поданої губернатором Закарпаття Василем Губалем за минулий рік його заробітна плата склала 106,212 гривень члени його сім’ї отримали 1,032,041 гривен прибутку

До Закарпаття їдуть «Летючі голландці» для боротьби з корупціонерами

30 мар
Коментарів: 14
До Закарпаття їдуть «Летючі голландці» для боротьби з корупціонерами

У найближчий час до Закарпаття приїде бригада перевіряючих з Києва
До Закарпаття їдуть «Летючі голландці» для боротьби з корупціонерами

У найближчий час до Закарпаття приїде бригада перевіряючих з Києва

Голос Народа

Єдиний Центр «відвернув» закарпатського ведмедя від України (фото)

14 апр
Єдиний Центр «відвернув» закарпатського ведмедя від України (фото)

Чому і для чого саме так було зображено герб Закарпаття достовірно не відомо
Єдиний Центр «відвернув» закарпатського ведмедя від України (фото)

Чому і для чого саме так було зображено герб Закарпаття достовірно не відомо

Без грошей у тячівську лікарню можеш не йти, там на тебе навіть не глянуть

02 апр
Коментарів: 7
Без грошей у тячівську лікарню можеш не йти, там на тебе навіть не глянуть
За останні десятки років в охороні здоров’я району склалася надзвичайна, можна сказати навіть катастрофічна ситуація. Бо якщо запитати пересічного мешканця як він ставиться до місцевої медицини, відповідь буде скоріш за все критичною. При цьому людина назве більше негативу, чим позитиву
Без грошей у тячівську лікарню можеш не йти, там на тебе навіть не глянуть
За останні десятки років в охороні здоров’я району склалася надзвичайна, можна сказати навіть катастрофічна ситуація. Бо якщо запитати пересічного мешканця як він ставиться до місцевої медицини, відповідь буде скоріш за все критичною. При цьому людина назве більше негативу, чим позитиву

Освітяни Хустщини написали відкритий лист стосовно незаконних дій влади Закарпаття

28 мар
Коментарів: 136
Освітяни Хустщини написали відкритий лист стосовно незаконних дій влади Закарпаття
Ш а н о в н і к о л е г и – о с в і т я н и!
Інформуємо Вас, що після тримісячної перерви на роботу повернувся начальник управління освіти, молоді та спорту Хустської РДА Русин Павло Павлович.
Освітяни Хустщини написали відкритий лист стосовно незаконних дій влади Закарпаття
Ш а н о в н і к о л е г и – о с в і т я н и!
Інформуємо Вас, що після тримісячної перерви на роботу повернувся начальник управління освіти, молоді та спорту Хустської РДА Русин Павло Павлович.

Де сама більша корупція на Закарпатті

28 мар
Коментарів: 17
Де сама більша корупція на Закарпатті
Опитування відвідувачів сайта
Де сама більша корупція на Закарпатті
Опитування відвідувачів сайта

Депутатами Берегівського "Єдиного Центру" займеться прокуратура (документ)

28 мар
Коментарів: 3
Депутатами Берегівського "Єдиного Центру" займеться прокуратура (документ)
Берегівські активісти звернулися в прокуратуру з вимогою перевірити збір коштів на АТО
Депутатами Берегівського "Єдиного Центру" займеться прокуратура (документ)
Берегівські активісти звернулися в прокуратуру з вимогою перевірити збір коштів на АТО

Останні Новини

Телепрограма на сьогодні на TVgid.ua.
Купити авто Avtosale.ua.
Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Всі новини дня на http://www.ukr.net/.

Останні Коментарі

 • Наші 18.04.2015
  Ужгород повстав проти узурпаці ... (7)
  Наші-фото
  Кажут безЯйцяНюк уже міліардер із махінаціями с валютними кредитами, бюджетом і укр газом.

  А майдауни і дале готові умирати за яйценюка і пороха.

  Хоча декому там добре воюєся - машини собі пориганяли (на получку 3000 грн. что ли), кажду неділю посилки родинам (стиралки, компьют ...
 • C-300 будут поставлены Ирану 18.04.2015
  Ізраїль може надати Україні но ... (2)
  C-300 будут поставлены Ирану-фото
  **
  В конце 90-х годов разгорелся скандал вокруг поставки С-300 греческой Республике Кипр. В Турции тогда так напугались, что истерично грозили разбомбить пусковые площадки этих ракет на территории Кипра. Дело кончилось тем, что уже готовые контракты были переадресованы Греции, а киприоты получи ...
 • Наші 18.04.2015
  Під Іловайськом загинуло 459 у ... (2)
  Наші-фото
  порошенко дебіл
 • Нашому рагулю 18.04.2015
  Ужгород повстав проти узурпаці ... (7)
  Нашому рагулю-фото
  Слышь, рагуль, пиши пошире. Тебя че заклинило на этом слове "майдаун"?
 • Наші 18.04.2015
  Ужгород повстав проти узурпаці ... (7)
  Наші-фото
  лиш не майдауну вибирати. у них ніякої гідності - ні у політиків, ні у бійців найманих батальйонів
 • Наші 18.04.2015
  Хто очолить опозицію на Закарп ... (10)
  Наші-фото
  майдауни пробують запрітити партії, бо боятся конкуренції. Усім понятно, що безяйцьому точно уже нич не світит
 • Читач 18.04.2015
  Ужгород повстав проти узурпаці ... (7)
  Читач-фото
  Вже навіть "Донецькі" люди зрозуміли, що в Ужгородській міській раді злодії та козли! Чи зрозуміють це ужгородці на наступних місцевих виборах? Чи знову оберемо зоопарк?
 • Шелло 18.04.2015
  Шахрай обіцяв зробити кільком ... (6)
  Шелло-фото
  Думаю жиди нацику поімеют. Нацгвардія вооружена і оснащена - підкоряєся сугубо еврейському керівництву держави.
  Короче нацики ви мали жидів 1941-43 роках, тепер вони вас будуть мати!!!
 • 123 18.04.2015
  Хто очолить опозицію на Закарп ... (10)
  123-фото
  Опозицію очолить віктор балога.Він на даний час вільний...і владу критикує...і місцеві вибори легше виграти.
 • Новости с цветущего нанорая 18.04.2015
  Шахрай обіцяв зробити кільком ... (6)
  Новости с цветущего нанорая-фото
  Заповеди ватника:
  1. Путин твой президент, и не будет других президентов кроме Путина.
  2. Не создай себе кумира кроме Путина, ибо если не Путин то кто?
  3. Не хуйли имя Путина, ибо Путин не оставит без наказания того, кто хуйлит имя Его.
  4. Помни, что Крым наш, дабы хранить его, к ...
 • Наші 18.04.2015
  Порошенко оголосив Коломойсько ... (29)
  Наші-фото
  Як думаєте хто кого - жиди нацику галицьких, чи наоборот. Схоже скоро республіки будут у Львові і Тернополі
 • Донецк 18.04.2015
  Ужгород повстав проти узурпаці ... (7)
  Донецк-фото
  В ужгородском исполкоме одни гандоны - что погорелов вор, что волошин козёл!
 • АнтиАйдар 18.04.2015
  Шахрай обіцяв зробити кільком ... (6)
  АнтиАйдар-фото
  Бійці батальйону айдар замаються мародерством на сході країни. Віджимають автівки, виносять з будинків все що можна. Більшість вкраденого айдарівці відправляють додому Нашою Поштою

  Гуцулу сраному, ти ото кому француським гуцулам..... Де ти в Подкарпатській Республіці гуцулу видів. ...
 • Наші 18.04.2015
  Закарпатців незабаром пускатим ... (2)
  Наші-фото
  якшо порошенко щось заявляє в ефірі свого 5 каналу - то все лопуха для майдауна, там правли нема!!!
 • Наші 18.04.2015
  Нововведення для бізнесменів З ... (1)
  Наші-фото
  і що тут доброго і бесплатного для людей
 • Гуцулам вбисраним 18.04.2015
  Шахрай обіцяв зробити кільком ... (6)
  Гуцулам вбисраним-фото
  Путін тобі дасть і паспорт і землю на далекому сході,а ми тобі дамо хорошого підсрачника, щоб веселіше було їхати. Хір вам, а не мадярські паспорти.
 • Лодка 18.04.2015
  Шахрай обіцяв зробити кільком ... (6)
  Лодка-фото
  Могли би усім дати мадярські пспорти, бо із сими галичанами-фашистами, котрих євреї пользуют, жити уже невозможно
 • Наші 18.04.2015
  Росія дає Україні знижку на га ... (7)
  Наші-фото
  Майдауни наілися пасулі та напускали газу та думавут аж они уже газові магнати

Відео тижня

Найпопулярніші новини

 • Краща пародія на Кисельова - "Наша Файта" (ВІДЕО)
 • Освітяни Хустщини написали відкритий лист стосовно незаконних дій влади Закарпаття
 • Русинська свадьба (відео)
 • Де сама більша корупція на Закарпатті
 • Розплата за легковажність (ВІДЕО)
 • Декларація губернатора Закарпаття (документ)
 • 20 березня в Ужгороді беде видно сонячне затемнення
 • Закарпатець Іван Пилипець переможець "Голос країни" (відео)
 • Закарпатці масово виїжджають на заробітки за кордон(відео)
 • Інсценування аварії в Ужгороді: авто влетіло в кювет вже з застреленим водієм
 • Хто очолить опозицію на Закарпатті?
 • Без грошей у тячівську лікарню можеш не йти, там на тебе навіть не глянуть
 • Як правильно вирахувати вартість своїх компослуг (СЛАЙД-ШОУ)
 • ДТП в Ужгороді: легковик перекинувся на дах (ФОТО)
 • Порошенко оголосив Коломойському догану
 • На Закарпаття їде Президент України – місцева влада терміново шукає червону стрічку або камінь
 • Ми в соц.Мережі