Головні Новини:
Уявна турбота, або як в Ужгороді плюють на проблеми інвалідів! (ВІДЕО)   |    Батьки навіть не підозрювали,що їх 4-х річний хлопчик зник (ФОТО)   |    Під час виконання столярних робіт в Ужгороді загинув чоловік   |    Сьогодні Закарпаття штормитиме   |    Зовсім скоро в Ужгороді може статися велика біда (Фото)   |    Під час ДТП, яка сталася на Львівщині постраждали Закарпатці   |    В Ужгороді нове провалля   |    На Рахівщині під час руху загорівся автомобіль   |   

Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"

18-08-2013, 10:38; Переглядів: 675;
Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"


Сотні тисяч людських доль, переплетених із однією-однісінькою установою; десятки тисяч неприємних діагнозів і не менше радісних вітань із одужанням; тисячі операцій, які треба пережити і тим, кого оперують, і тим, хто це робить; врятовані життя, за які щодня дякують Господу, – все це Закарпатська обласна лікарня імені Андрія Новака, котра сьогодні є найкращим закладом із надання меддопомоги в області. І що би не говорили, попри всі негативи, критику та невдоволення, треба визнавати – умови та рівень надання медичної допомоги в нашій обласній лікарні – дай, Боже, всім українцям. Саме про все це, про розвиток та досягнення ОКЛ – в інтерв’ю з головним лікарем Юрієм Яциною.

Зміни, що тривають у часі

– Юрію Юрійовичу, на щастя, рідко буваю в ОКЛ, але щоразу, коли приходжу, впадають у вічі зміни. Ось і зараз тривають ремонти та будівництва на території. У них була необхідність через столітній вік закладу?

– Якщо ви вже зачепили історію, то виправлю вас – обласній лікарні не сотня, а більше років. Для земляків нагадаю: ви не повірите, але Ужгородська лікарня вперше згадується в одній із грамот за 1451 рік! За кілька століть заклад із різною кількістю ліжко-місць кілька разів переселявся, і лише у 1867-му облаштували лікарню на теперішньому місці. У 1872-му до Ужгорода приїхав із Будапешта молодий лікар-епідеміолог Ендре Новак, який і спланував, а відтак втілив у життя проект будівництва великої лікарні з кількома павільйонами. У 1912 – 13 роках звели новий хірургічний корпус, і тому ми сьогодні говоримо про його сторіччя. Відповідаючи ж на ваше запитання про реконструкцію – так, вона була необхідна, бо ж сотню років тому заклад був спланований під потреби того часу, реалії змінилися, кількість пацієнтів зросла, медицина також не стоїть на місці, як і умови та особливості надання медичних послуг, тому й постало питання змін.

– Ці зміни не можна охопити роком-двома...

– Маєте рацію, від часу заснування в лікарні проходили різні події: мінялися державні устрої, так само змінювалися лікарі, медичні сестри, санітарки, господарські працівники, адміністрації. Кожен, хто мав відношення до закладу, вніс свій особистий вклад в його розвиток, у стабільність, і всім їм нині можна завдячити за те, що лікарня постійно показувала свій високий рівень, і наразі є найпотужнішим у краї медичним закладом, що надає спеціалізовану та вузькоспеціалізовану медичну допомогу населенню краю, мешканцям інших областей та й іноземцям, про що свідчить вища акредитаційна категорія МОЗ України.

Якщо ж говорити про реорганізаційні зміни, то назву кілька основних тез. Так, потужний розвиток кардіології призвів до того, що більше десяти років тому з клінічного кардіологічного підрозділу лікарні вирішили створити обласний кардіодиспансер, який отримав нову будівлю. Тепер, як ви знаєте, у нас уже навіть роблять операції на відкритому серці – втручання на рівні спеціалізованих інститутів. Закарпатцям у багатьох випадках уже не треба їхати до Києва чи за кордон, щоб отримати спеціалізовану кардіологічну допомогу.

– Ви заговорили про кардіологію, але на базі лікарні функціонувало й відділення нейрохірургії…

– Розвиток кожної спеціальності в своєму роді унікальний і реальний завдяки тим фахівцям, котрі вклали в це своє життя. Я говорю більше хронологічно. Кардіологічна допомога мала можливість розвиватися в новому спеціалізованому закладі, а в 2006 році завдяки розвитку та удосконаленню нейрохірургічної допомоги був створений обласний Центр нейрохірургії та неврології (як окрема юридична структура обласного підпорядкування).

– Днями читала інтерв’ю про те, що на Закарпатті є лікарі, які пришивають руки, пальці, ноги. Знаю, що це вкрай тонкі операції, напевно, можемо похвалитися унікальними втручаннями в різних напрямках надання меддопомоги?

– Безперечно! Я не знаю, чи всі терміни зрозуміють читачі, але бодай кілька основних нововведень у лікувально-діагностичному процесі все ж назву: це ендопротезування різного виду в ортопедії; нові технології та лазеротерапія в офтальмології, мікрохірургічні оперативні втручання та реплантації, про що ви згадали, малоінвазивна ангіохірургія, торакоскопія, отоларингоскопія, малоінвазивні втручання під контролем ультразвукових технологій, контактна літотрипсія, оптична уретротомія, онкоотоларингологічні операції, лапароскопічні хірургічні операції в гінекології і хірургії, операції з протезування судин та багато інших, які характеризують лікувальний процес в обласній лікарні. Створили кабінет діабетичної стопи, умови для школи діабету. Одне слово, перераховувати й перераховувати…

Допомога, наближена до людей

– Юрію Юрійовичу, якось недавно довелося почути розповідь, як важко людям було добиратися до обласної лікарні для отримання гемодіалізу і наскільки зараз їм полегшили життя. Про що мова?

– Важливе місце в доступності спеціалізованої медичної допомоги відіграв факт розвитку та вдосконалення надання допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність. Так, за підтримки управління охорони здоров’я та облради у 2004 році схвалена і прийнята «Програма розвитку служби гемодіалізу», виділені кошти. У результаті пацієнти почали отримувати таку медичну допомогу, а саме програмний гемодіаліз, безкоштовно, і це, повірте, покращило якість життя багатьом, адже дозволити собі дороговартісну терапію було під силу не кожному. Але відтак постало питання наближеності цього виду меддопомоги до пацієнтів – те, про що ви й згадали. Так, із ініціативи адміністрації обласної лікарні та за допомоги колег із Німеччині ми одними з перших в Україні у 2008 році створили два сателітні центри в Хустській та Тячівській ЦРЛ, вартість обладнання сягнула 2 млн. грн. У цих центрах вдалося зосередити пацієнтів із віддалених районів, бо ж, повірте, їздити тричі на тиждень в Ужгород у єдине відділення і на один і той же час було неймовірно складно. І це вам правду говорили люди. Три роки тому нам за сприяння влади області вдалося відкрити потужний і один із кращих сателітних центрів у Мукачівській ЦРЛ, у 2011-му відкрили центр у Виноградівській, торік – у Рахівській ЦРЛ, цьогоріч відкриємо на Міжгірщині. У перспективі – реконструкція Тячівського центру з заміною благочинного обладнання на сучасне.

– Наближаєтеся до людей?

– Так, це і є те, що ми називаємо доступністю медицини – люди повинні відчувати, що навіть у найвіддаленіших гірських регіонах їм швидко й фахово нададуть медичні послуги. До речі, невдовзі в області запрацюють два гелікоптери, за допомогою яких надання спеціалізованої ургентної допомоги буде своєчасним, якісним і ефективним.

– Ми говоримо про лікування, але, напевно, починати треба було з обстеження: відомо, що поставити правильний діагноз – це половина успіху…

– Маєте рацію, і, повірте, питання обстеження теж ставимо на високий рівень. Оновлення лабораторного обладнання, нові УЗД-установки, рентген-кабінети, томографи, комп’ютери, мамографи… Це можна перераховувати й називати ті величезні суми, які і з державного, і з обласного бюджетів спрямовуються на розвиток медицини краю. Але головне не перелік, а те, чи відчувають люди покращення. До речі, якщо вже про це заговорили, то зазначу, що так само наразі працюємо над тим, щоб децентралізовувати цей напрямок. Бо ж поки пацієнт приїде до Ужгорода, поки пройде обстеження, вистоїть у чергах – і доби мало. Тому вже зараз створені два сателітні центри в Хустській та Берегівській ЦРЛ, які дають можливість проводити комп’ютерну томографію. Завдяки цьому і наближаємо спеціалізовану медичну допомогу до людей, і маємо можливість проводити обстеження при невідкладних станах пацієнтам безпосередньо на місцях, а не транспортувати їх, особливо у випадках, коли це загрожує життю людини.

– Юрію Юрійовичу, є ще один факт, про який неможливо не згадати: знаю, що ми єдині на сьогодні в Україні, де в закладах обласного підпорядкування пацієнтів забезпечують медикаментами. Чи так це?

– Це правда, я не чув, щоб ще десь у державі існувала така практика. Я не перебільшуватиму, якщо наголошу, що це величезна заслуга влади краю, бо вже третій рік поспіль значну суму з обласного бюджету спрямовують саме на охорону здоров’я. Тобто для людей. Я назву навіть конкретні цифри: в кардіодиспансері видатки на медикаменти на добу на 1 пацієнта сягають 213 грн., в Центрі нейрохірургії та неврології – 174 грн., в обласній клінічній лікарні – 150 грн., в інфекційній – 103 грн. Якщо порівняти, то це в десятки разів більше, ніж у районах, містах, та й справді по всій Україні. Наші пацієнти не те що не знають, що таке купувати шприци та вату, навіть дороговартісні медикаменти для лікування тих чи інших патологій. Є випадки, коли лікування одного пацієнта обходиться на добу в суму понад тисячу гривень.

Новий хірургічний корпус запрацює ще цьогоріч

– На початку розмови ви згадали, що хірургічний корпус був побудований у 1912-13 роках. То, виходить, що новозбудований постав рівно через сто років. Чи введете його в експлуатацію ще цього року?

– Так, хірургічний корпус ЗОКЛ ім. Новака сторіччя відмітить закінченням будівництва нового приміщення. Запуск корпусу на 150 ліжок стане значним поштовхом у покращенні матеріально-технічної бази нашої лікарні. Загалом заплановано, що цей корпус стане місцем, де буде зосереджена низка хірургічних відділень, які матимуть належні умови для надання сучасної спеціалізованої медичної допомоги населенню. Тут буде також встановлене нове сучасне обладнання.

– Що буде з тим корпусом, де досі працювали хірурги?

– Спочатку його відремонтуємо, відтак плануємо створити умови для інших підрозділів, це буде і розширення поліклінічного, приймального відділень, перемістимо окремі терапевтичні підрозділи, розширимо відділення малоінвазивної хірургії та інші.

– Якщо вже заговорили про перебудови, наскільки пригадую, маєте вже й позитивний у грошовому еквіваленті результат по енергоощадності?

– Так, це було в нашій роботі одним із найважливіших питань, бо ж такий комплекс будівель забезпечити якісними комунальними послугами важко. У 2007 році лікарня отримала автономне водозабезпечення, а в 2010-му за сприянням та підтримки облдержадміністрації нам вдалося замінити котельню. Тож тепер обласна лікарня має сучасні модульні котли, які мають більшу потужність та більший коефіцієнт корисної дії. Ми вже підрахували, що в рік економимо понад 1 млн. грн.

– Які плани на найближчі роки?

– Одне з важливих питань, які плануємо вирішити в області, – це надання спеціалізованої допомоги вагітним та породілям, а саме заплановано реконструювати старий пологовий корпус Ужгородської міської лікарні, який на даний час переданий в оперативне управління обласній лікарні під обласний перинатальний центр. Завершити та ввести в експлуатацію новий Центр заплановано в 2014 році.

Крім того, є погодження голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди на створення та будівництво на території лікарні потужного сучасного діагностичного центру. Інвестором проекту є угорська сторона, проект наразі на стадії завершення.

– Юрій Юрійовичу, дякую за розмову, сподіваюся, наступні наші бесіди вже не будуть такими загальними, спрямуємо їх за напрямками – щоб люди знали, куди і за чим звертатися.
Наталія Петерварі, "Закарпатська правда"скачать dle 10.5фильмы бесплатно

Опубліковано в категорії: Закарпаття / Суспільство


Добавление комментария

Закарпатцям не варто вірити Порошенку: безвізового режиму з ЄС скоро не буде

24 май
Коментарів: 2
Закарпатцям не варто вірити Порошенку: безвізового режиму з ЄС скоро не буде
Наше видання неофіційно звернулося до консула однієї зі Східно- Європейських країн
Закарпатцям не варто вірити Порошенку: безвізового режиму з ЄС скоро не буде
Наше видання неофіційно звернулося до консула однієї зі Східно- Європейських країн

На контрабанді сигарет «згорів» посол в Словаччині та кум Балоги Олег Гаваші

23 май
Коментарів: 8
На контрабанді сигарет «згорів» посол в Словаччині та кум Балоги Олег Гаваші
Цю інформацію підтвердили відразу кілька джерел "Європейської правди" в дипломатичному відомстві
На контрабанді сигарет «згорів» посол в Словаччині та кум Балоги Олег Гаваші
Цю інформацію підтвердили відразу кілька джерел "Європейської правди" в дипломатичному відомстві

Закарпатський «Єдиний Центр» для самопіару використав державні кошти та священників

23 май
Коментарів: 4
Закарпатський «Єдиний Центр» для самопіару використав державні кошти та священників

Організатори дійства обдзвонювали своїх однопартійців в інших селах району обіцяли їм гроші на бензин та безплатну «гостину»
Закарпатський «Єдиний Центр» для самопіару використав державні кошти та священників

Організатори дійства обдзвонювали своїх однопартійців в інших селах району обіцяли їм гроші на бензин та безплатну «гостину»

У Виноградові фінішував SEVLUSH OPEN – 2016 (фото, відео)

22 май
Коментарів: 1
У Виноградові фінішував SEVLUSH OPEN – 2016 (фото, відео)

В турнірі прийняли участь 36 спортсменів,які представляли всі куточки Закарпаття
У Виноградові фінішував SEVLUSH OPEN – 2016 (фото, відео)

В турнірі прийняли участь 36 спортсменів,які представляли всі куточки Закарпаття

Андрій Павелко високо оцінив роботу закарпатської футбольної федерації

22 май
Андрій Павелко високо оцінив роботу закарпатської футбольної федерації

Учора у Мукачеві у Будинку футболу відбулася зустріч голови Федерації футболу України Андрія Павелка
Андрій Павелко високо оцінив роботу закарпатської футбольної федерації

Учора у Мукачеві у Будинку футболу відбулася зустріч голови Федерації футболу України Андрія Павелка

Скандальне відкриття спортивного майданчика в селі Великі Ком’яти все ж відбулося (фото)

20 май
Коментарів: 17
Скандальне відкриття спортивного майданчика в селі Великі Ком’яти все ж відбулося (фото)
Пробалогівським "діячам" спроба зірвати відкриття не вдалася
Скандальне відкриття спортивного майданчика в селі Великі Ком’яти все ж відбулося (фото)
Пробалогівським "діячам" спроба зірвати відкриття не вдалася

Отримання дозволу на малий прикордонний рух з Словаччиною важче,як отримати Шенген в угорців

24 май
Отримання дозволу на малий прикордонний рух з Словаччиною важче,як отримати Шенген в угорців

Даємо перелік умов розміщений на офіційному сайті консульства Словаччини в Ужгороді
Отримання дозволу на малий прикордонний рух з Словаччиною важче,як отримати Шенген в угорців

Даємо перелік умов розміщений на офіційному сайті консульства Словаччини в Ужгороді

Чого чекати закарпатським керманичам автомобілі, яких на іноземній реєстрації (Відео)

18 май
Чого чекати закарпатським керманичам автомобілі, яких на іноземній реєстрації (Відео)

Про події, які трапилися минулого тижня на кордоні.
Чого чекати закарпатським керманичам автомобілі, яких на іноземній реєстрації (Відео)

Про події, які трапилися минулого тижня на кордоні.

Закарпатські діти хворі на цукровий діабет залишені державою напризволяще

28 апр
Коментарів: 1
Закарпатські діти хворі на цукровий діабет залишені державою напризволяще

Невже так звані «реформатори» не розуміють, що їх так звані «реформи» вимірюються життям дітей?
Закарпатські діти хворі на цукровий діабет залишені державою напризволяще

Невже так звані «реформатори» не розуміють, що їх так звані «реформи» вимірюються життям дітей?

ДНРовці намагаються віджати бізнес у Гуцулів (Відео)

18 апр
Коментарів: 7
ДНРовці намагаються віджати бізнес у Гуцулів (Відео)

Секретні матеріали. Підсумковий випуск. ДНРовці віджимають бізнес у гуцулів.
ДНРовці намагаються віджати бізнес у Гуцулів (Відео)

Секретні матеріали. Підсумковий випуск. ДНРовці віджимають бізнес у гуцулів.

З кого проголосують закарпатці у випадку позачергових виборів до Верховної Ради України (опитування)

13 апр
Коментарів: 9
З кого проголосують закарпатці у випадку позачергових виборів до Верховної Ради України (опитування)

За яку політичну партію ви проголосуєте у випадку нових виборів до ВР України
З кого проголосують закарпатці у випадку позачергових виборів до Верховної Ради України (опитування)

За яку політичну партію ви проголосуєте у випадку нових виборів до ВР України

Останні Новини

Останні Коментарі

 • 234 24.05.2016
  NASA шукатиме ознаки життя на ... (3)
  234-фото
  Скоро NASA шукатиме ознаки життя в Україні.
 • Лоці-бачі 24.05.2016
  Закарпатцям не варто вірити По ... (2)
  Лоці-бачі-фото
  Пішов той Порошенко в далеко нам його безвізовий не треба має пачпорт мадярський робиме та возимеся де хочеме.
 • www 24.05.2016
  Закарпатцям не варто вірити По ... (2)
  www-фото
  ... так це не тільки Порошенку не варто вірити ! - а ще більше європейським ,,коміссарам,, !!! - Україна і українці для них це барани яких стрижуть , а коли їх стає багато , то і на убой ведуть (в АТО) !
 • кремлядь, кольцо сжимается 24.05.2016
  Війна забрала ще двох українсь ... (2)
  кремлядь, кольцо сжимается-фото
  Североатлантический альянс планирует активизировать сотрудничество с Грузией. Об этом заявил специальный представитель генерального секретаря НАТО по странам Центральной Азии и Южного Кавказа Джеймс Аппатурай, прибывший в Тбилиси для участия в Международной конференции по обороне и безопасности.
 • крымскому колхозному пропа гандону 24.05.2016
  NASA шукатиме ознаки життя на ... (3)
  крымскому колхозному пропа гандону-фото
  США не изменили позиции в отношении ведения бизнеса — они не советуют иметь дело с российскими евробондами, пока действуют санкции из-за ситуации в Украине. Об этом заявил представитель госдепартамента Марк Тонер.

  «Мы ясно даем понять в рамках наших обязательств перед компаниями США, что, ...
 • жизнь-штука полосатая 24.05.2016
  На контрабанді сигарет «згорів ... (8)
  жизнь-штука полосатая-фото
  Вы посмотрите на него,Олега Гаваші....какой он "бедный",а какой он "несчастный".Даже не знаю какую песню петь..... Аве-Мария......Казнить или помиловать.......?А "жадность фраера сгубила" , а жадность таки да губит ...... Отсутствие чувства меры может сыграть порой злу ...
 • Мысли в слух 24.05.2016
  Нікому не відомі деталі затрим ... (4)
  Мысли в слух-фото
  Ага, одним все,другим ничего....,пускай живут и "царствуют", но честно и без обмана. Красиво жить нужно,но не принося вред природе и окружающим...не говоря уже об интересах государственного масштаба.Казнокрады ,взяточники ,коррупционеры,воры,убийцы ,должны сидеть в тюрьме!
 • ЄЦун 24.05.2016
  Партійці закарпатського «Єдино ... (1)
  ЄЦун-фото
  В останній час у Віті від пянки криша їде.
 • лунтік 24.05.2016
  На контрабанді сигарет «згорів ... (8)
  лунтік-фото
  не забудьте зазвідати,ко виділив землю пуд тоти дачі,бо "перевертень" Кащук тоді був головою адміністрації в Хустському районі тай ближайшим "другом"тих хлопців,Сесь пацан може ся обідити,аж там коло дач не покладут памятний камінь як у центрі Хуста!
 • Василь 24.05.2016
  Нікому не відомі деталі затрим ... (4)
  Василь-фото
  Пацаны тай пацанкы хотят файно жити. А, що - ни мож?
 • Дембельнулись ранише 24.05.2016
  Війна забрала ще двох українсь ... (2)
  Дембельнулись ранише-фото
  Также в зoнe «ATO» вчepa нoчью пoгибли xepcoнцы. O гибeли зeмлякoв cooбщилa кoopдинaтop вoлoнтёpcкoгo движeния Гaлинa Умaнeц.

  Пo ee cлoвaм, пoгиб Bлaдиcлaв Xaйcyк, 21-лeтний житeль Tягинки, бoeц 28-й бpигaды. Bтopoй пoгибший — cнaйпep ПП 1603 1-го Moтoпexoтнoгo взвoдa poдoм из Hижниx Cepo ...
 • Крым молодой 24.05.2016
  NASA шукатиме ознаки життя на ... (3)
  Крым молодой-фото
  Документальный фильм про крымскую молодёжь после присоединения Крыма к России.

  24 мая 2016 г.

  Съёмки фильма были приурочены ко второй годовщине присоединения Крыма к России. Создатели фильма задались вопросом, а изменилось ли что-то в жизни молодых жителей полуострова ? Чем они ...
 • дмитро 24.05.2016
  Фотофакт! Міні-скульптуру брон ... (2)
  дмитро-фото
  а інтересно де розумієш сторож никав ,у чекушку видко,авать розумієш сам пропив бо на чикушку нигватало ондеки, ба кулько тота штатуєтка важила ???????????????,видать із пригодом нової власті сторожі жиют по новому,нахер якогось боввана сокотити ,і так нікуди ни утече:))))ги-ги
 • турист 24.05.2016
  Фотофакт! Міні-скульптуру брон ... (2)
  турист-фото
  дуже гарна була скульптура, я навіть встиг сфотографувати, але вандалів потрібно знайти і по можливості повернути історичну привабливість міста
 • Ширли-мырли 24.05.2016
  На контрабанді сигарет «згорів ... (8)
  Ширли-мырли-фото
  когда нет "психов" на сайте ,можно прочитать комментарии Дмитро и смеяться от души.
 • дмитро 24.05.2016
  Нікому не відомі деталі затрим ... (4)
  дмитро-фото
  но із цігарями усьо понятно контробас ,а як насчот вертушки ми-8 ці таможили тай як ????????:)))))ги-ги ,бо аж таможили та мож нараз і гижі й усю недвіжімость увезти нахер готь куди :))))))))ги-ги

  тай участи земельні приватизовані тоже мож увести за бугор ,а што лем маскальови мож роздава ...
 • дмитро 24.05.2016
  Під час виконання столярних ро ... (1)
  дмитро-фото
  а іншпектор по охрані труда куди никав ,чого пилу ни провірив гнида ондеки та не заборонив рубати биз защити:)))))))))ги-ги

  бізуно у інтернет а не на механізми :)))))ги-ги авать у будіралош началнику:))))))))))))))ги-ги
 • дмитро 24.05.2016
  На контрабанді сигарет «згорів ... (8)
  дмитро-фото
  точно цігарі його били бо й губа одвисла на фотці,видко губорозкаточна машинка у таможнику зробила:))))))))))ги-ги

Найпопулярніші новини

 • "Гімн Закарпаття" "підірвав" мережу (відео)
 • Чого чекати закарпатським керманичам автомобілі, яких на іноземній реєстрації (Відео)
 • На Закарпатті з'явився "Гімн заробітчанина" (ВІДЕО)
 • Москаль зустрівся зі своїм двійником (відео)
 • Скандальне відкриття спортивного майданчика в селі Великі Ком’яти все ж відбулося (фото)
 • До Ужгорода завітав "Ревізор"
 • Свято «Гуцульської паски» в селі Білин (фото)
 • Будапешт краще бачить проблеми закарпатського Берегова ніж Київ (відео)
 • В Ужгороді на пішохідному переході сталося смертельне ДТП - загинула дитина на очах у матері (Відео)
 • На Закарпаті загинув 21- річний хлопець
 • "Ревізор" в Берегові
 • Ужгородські поліціянти затримали п'яного за кермом прикордонника
 • Губернатор Закарпаття Москаль добився свого «піджаки» зникли з угорського кордону (фото)
 • Москаль про звільнення берегівського посадовця через подвійне громадянство (Відео)
 • Відставка Москаля, стала причиною зустрічі з Порошенком (ВІДЕО)
 • На Закарпатті жінка з дитиною випали з 5-го поверху
 • Ми в соц.Мережі