Головні Новини:
Закарпатські рятувальники врятували двох лижників, які потрапили під снігову лавину   |    На Закарпатті зійшла снігова лавина, як мінімум двоє людей знаходяться під нею   |    В Ужгороді на вулиці Минайській сталася чергова аварія   |    Фестиваль різників перейшов у масову бійку 11 чоловік госпіталізовано   |    Виноградів із почестями зустрів полеглого героя(відео)   |    Закарпатська облрада включилася в роботу із допомоги постраждалим в ДТП закарпатцям   |    Виноградівська міліція розслідує причини самогубство дівчини   |    Закарпатські волонтери б'ють на сполох стосовно ситуації в Дебальцево   |   

Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"

18-08-2013, 10:38; Переглядів: 420;
Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"


Сотні тисяч людських доль, переплетених із однією-однісінькою установою; десятки тисяч неприємних діагнозів і не менше радісних вітань із одужанням; тисячі операцій, які треба пережити і тим, кого оперують, і тим, хто це робить; врятовані життя, за які щодня дякують Господу, – все це Закарпатська обласна лікарня імені Андрія Новака, котра сьогодні є найкращим закладом із надання меддопомоги в області. І що би не говорили, попри всі негативи, критику та невдоволення, треба визнавати – умови та рівень надання медичної допомоги в нашій обласній лікарні – дай, Боже, всім українцям. Саме про все це, про розвиток та досягнення ОКЛ – в інтерв’ю з головним лікарем Юрієм Яциною.

Зміни, що тривають у часі

– Юрію Юрійовичу, на щастя, рідко буваю в ОКЛ, але щоразу, коли приходжу, впадають у вічі зміни. Ось і зараз тривають ремонти та будівництва на території. У них була необхідність через столітній вік закладу?

– Якщо ви вже зачепили історію, то виправлю вас – обласній лікарні не сотня, а більше років. Для земляків нагадаю: ви не повірите, але Ужгородська лікарня вперше згадується в одній із грамот за 1451 рік! За кілька століть заклад із різною кількістю ліжко-місць кілька разів переселявся, і лише у 1867-му облаштували лікарню на теперішньому місці. У 1872-му до Ужгорода приїхав із Будапешта молодий лікар-епідеміолог Ендре Новак, який і спланував, а відтак втілив у життя проект будівництва великої лікарні з кількома павільйонами. У 1912 – 13 роках звели новий хірургічний корпус, і тому ми сьогодні говоримо про його сторіччя. Відповідаючи ж на ваше запитання про реконструкцію – так, вона була необхідна, бо ж сотню років тому заклад був спланований під потреби того часу, реалії змінилися, кількість пацієнтів зросла, медицина також не стоїть на місці, як і умови та особливості надання медичних послуг, тому й постало питання змін.

– Ці зміни не можна охопити роком-двома...

– Маєте рацію, від часу заснування в лікарні проходили різні події: мінялися державні устрої, так само змінювалися лікарі, медичні сестри, санітарки, господарські працівники, адміністрації. Кожен, хто мав відношення до закладу, вніс свій особистий вклад в його розвиток, у стабільність, і всім їм нині можна завдячити за те, що лікарня постійно показувала свій високий рівень, і наразі є найпотужнішим у краї медичним закладом, що надає спеціалізовану та вузькоспеціалізовану медичну допомогу населенню краю, мешканцям інших областей та й іноземцям, про що свідчить вища акредитаційна категорія МОЗ України.

Якщо ж говорити про реорганізаційні зміни, то назву кілька основних тез. Так, потужний розвиток кардіології призвів до того, що більше десяти років тому з клінічного кардіологічного підрозділу лікарні вирішили створити обласний кардіодиспансер, який отримав нову будівлю. Тепер, як ви знаєте, у нас уже навіть роблять операції на відкритому серці – втручання на рівні спеціалізованих інститутів. Закарпатцям у багатьох випадках уже не треба їхати до Києва чи за кордон, щоб отримати спеціалізовану кардіологічну допомогу.

– Ви заговорили про кардіологію, але на базі лікарні функціонувало й відділення нейрохірургії…

– Розвиток кожної спеціальності в своєму роді унікальний і реальний завдяки тим фахівцям, котрі вклали в це своє життя. Я говорю більше хронологічно. Кардіологічна допомога мала можливість розвиватися в новому спеціалізованому закладі, а в 2006 році завдяки розвитку та удосконаленню нейрохірургічної допомоги був створений обласний Центр нейрохірургії та неврології (як окрема юридична структура обласного підпорядкування).

– Днями читала інтерв’ю про те, що на Закарпатті є лікарі, які пришивають руки, пальці, ноги. Знаю, що це вкрай тонкі операції, напевно, можемо похвалитися унікальними втручаннями в різних напрямках надання меддопомоги?

– Безперечно! Я не знаю, чи всі терміни зрозуміють читачі, але бодай кілька основних нововведень у лікувально-діагностичному процесі все ж назву: це ендопротезування різного виду в ортопедії; нові технології та лазеротерапія в офтальмології, мікрохірургічні оперативні втручання та реплантації, про що ви згадали, малоінвазивна ангіохірургія, торакоскопія, отоларингоскопія, малоінвазивні втручання під контролем ультразвукових технологій, контактна літотрипсія, оптична уретротомія, онкоотоларингологічні операції, лапароскопічні хірургічні операції в гінекології і хірургії, операції з протезування судин та багато інших, які характеризують лікувальний процес в обласній лікарні. Створили кабінет діабетичної стопи, умови для школи діабету. Одне слово, перераховувати й перераховувати…

Допомога, наближена до людей

– Юрію Юрійовичу, якось недавно довелося почути розповідь, як важко людям було добиратися до обласної лікарні для отримання гемодіалізу і наскільки зараз їм полегшили життя. Про що мова?

– Важливе місце в доступності спеціалізованої медичної допомоги відіграв факт розвитку та вдосконалення надання допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність. Так, за підтримки управління охорони здоров’я та облради у 2004 році схвалена і прийнята «Програма розвитку служби гемодіалізу», виділені кошти. У результаті пацієнти почали отримувати таку медичну допомогу, а саме програмний гемодіаліз, безкоштовно, і це, повірте, покращило якість життя багатьом, адже дозволити собі дороговартісну терапію було під силу не кожному. Але відтак постало питання наближеності цього виду меддопомоги до пацієнтів – те, про що ви й згадали. Так, із ініціативи адміністрації обласної лікарні та за допомоги колег із Німеччині ми одними з перших в Україні у 2008 році створили два сателітні центри в Хустській та Тячівській ЦРЛ, вартість обладнання сягнула 2 млн. грн. У цих центрах вдалося зосередити пацієнтів із віддалених районів, бо ж, повірте, їздити тричі на тиждень в Ужгород у єдине відділення і на один і той же час було неймовірно складно. І це вам правду говорили люди. Три роки тому нам за сприяння влади області вдалося відкрити потужний і один із кращих сателітних центрів у Мукачівській ЦРЛ, у 2011-му відкрили центр у Виноградівській, торік – у Рахівській ЦРЛ, цьогоріч відкриємо на Міжгірщині. У перспективі – реконструкція Тячівського центру з заміною благочинного обладнання на сучасне.

– Наближаєтеся до людей?

– Так, це і є те, що ми називаємо доступністю медицини – люди повинні відчувати, що навіть у найвіддаленіших гірських регіонах їм швидко й фахово нададуть медичні послуги. До речі, невдовзі в області запрацюють два гелікоптери, за допомогою яких надання спеціалізованої ургентної допомоги буде своєчасним, якісним і ефективним.

– Ми говоримо про лікування, але, напевно, починати треба було з обстеження: відомо, що поставити правильний діагноз – це половина успіху…

– Маєте рацію, і, повірте, питання обстеження теж ставимо на високий рівень. Оновлення лабораторного обладнання, нові УЗД-установки, рентген-кабінети, томографи, комп’ютери, мамографи… Це можна перераховувати й називати ті величезні суми, які і з державного, і з обласного бюджетів спрямовуються на розвиток медицини краю. Але головне не перелік, а те, чи відчувають люди покращення. До речі, якщо вже про це заговорили, то зазначу, що так само наразі працюємо над тим, щоб децентралізовувати цей напрямок. Бо ж поки пацієнт приїде до Ужгорода, поки пройде обстеження, вистоїть у чергах – і доби мало. Тому вже зараз створені два сателітні центри в Хустській та Берегівській ЦРЛ, які дають можливість проводити комп’ютерну томографію. Завдяки цьому і наближаємо спеціалізовану медичну допомогу до людей, і маємо можливість проводити обстеження при невідкладних станах пацієнтам безпосередньо на місцях, а не транспортувати їх, особливо у випадках, коли це загрожує життю людини.

– Юрію Юрійовичу, є ще один факт, про який неможливо не згадати: знаю, що ми єдині на сьогодні в Україні, де в закладах обласного підпорядкування пацієнтів забезпечують медикаментами. Чи так це?

– Це правда, я не чув, щоб ще десь у державі існувала така практика. Я не перебільшуватиму, якщо наголошу, що це величезна заслуга влади краю, бо вже третій рік поспіль значну суму з обласного бюджету спрямовують саме на охорону здоров’я. Тобто для людей. Я назву навіть конкретні цифри: в кардіодиспансері видатки на медикаменти на добу на 1 пацієнта сягають 213 грн., в Центрі нейрохірургії та неврології – 174 грн., в обласній клінічній лікарні – 150 грн., в інфекційній – 103 грн. Якщо порівняти, то це в десятки разів більше, ніж у районах, містах, та й справді по всій Україні. Наші пацієнти не те що не знають, що таке купувати шприци та вату, навіть дороговартісні медикаменти для лікування тих чи інших патологій. Є випадки, коли лікування одного пацієнта обходиться на добу в суму понад тисячу гривень.

Новий хірургічний корпус запрацює ще цьогоріч

– На початку розмови ви згадали, що хірургічний корпус був побудований у 1912-13 роках. То, виходить, що новозбудований постав рівно через сто років. Чи введете його в експлуатацію ще цього року?

– Так, хірургічний корпус ЗОКЛ ім. Новака сторіччя відмітить закінченням будівництва нового приміщення. Запуск корпусу на 150 ліжок стане значним поштовхом у покращенні матеріально-технічної бази нашої лікарні. Загалом заплановано, що цей корпус стане місцем, де буде зосереджена низка хірургічних відділень, які матимуть належні умови для надання сучасної спеціалізованої медичної допомоги населенню. Тут буде також встановлене нове сучасне обладнання.

– Що буде з тим корпусом, де досі працювали хірурги?

– Спочатку його відремонтуємо, відтак плануємо створити умови для інших підрозділів, це буде і розширення поліклінічного, приймального відділень, перемістимо окремі терапевтичні підрозділи, розширимо відділення малоінвазивної хірургії та інші.

– Якщо вже заговорили про перебудови, наскільки пригадую, маєте вже й позитивний у грошовому еквіваленті результат по енергоощадності?

– Так, це було в нашій роботі одним із найважливіших питань, бо ж такий комплекс будівель забезпечити якісними комунальними послугами важко. У 2007 році лікарня отримала автономне водозабезпечення, а в 2010-му за сприянням та підтримки облдержадміністрації нам вдалося замінити котельню. Тож тепер обласна лікарня має сучасні модульні котли, які мають більшу потужність та більший коефіцієнт корисної дії. Ми вже підрахували, що в рік економимо понад 1 млн. грн.

– Які плани на найближчі роки?

– Одне з важливих питань, які плануємо вирішити в області, – це надання спеціалізованої допомоги вагітним та породілям, а саме заплановано реконструювати старий пологовий корпус Ужгородської міської лікарні, який на даний час переданий в оперативне управління обласній лікарні під обласний перинатальний центр. Завершити та ввести в експлуатацію новий Центр заплановано в 2014 році.

Крім того, є погодження голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди на створення та будівництво на території лікарні потужного сучасного діагностичного центру. Інвестором проекту є угорська сторона, проект наразі на стадії завершення.

– Юрій Юрійовичу, дякую за розмову, сподіваюся, наступні наші бесіди вже не будуть такими загальними, спрямуємо їх за напрямками – щоб люди знали, куди і за чим звертатися.
Наталія Петерварі, "Закарпатська правда"


Опубліковано в категорії: Закарпаття » Суспільство


Добавление комментария

Важливе

Закарпатці, які втекли від призову у військо, додому можуть не повертатися

31 янв
Коментарів: 16
Закарпатці, які втекли від призову у військо, додому можуть не повертатися

Їх чекає кримінальна відповідальність та повна втрата громадянських прав
Закарпатці, які втекли від призову у військо, додому можуть не повертатися

Їх чекає кримінальна відповідальність та повна втрата громадянських прав

Звільнення губернатора Закарпаття – вирішене

30 янв
Коментарів: 12
Звільнення губернатора Закарпаття – вирішене

Ймовірним кандидатом на цю посаду є креатура народного депутата Валерія Пацкана Ярослав Греца
Звільнення губернатора Закарпаття – вирішене

Ймовірним кандидатом на цю посаду є креатура народного депутата Валерія Пацкана Ярослав Греца

Володимир ЧУБІРКО: «Децентралізація в країні залишається поки обіцянкою»

28 янв
Коментарів: 7
Володимир ЧУБІРКО: «Децентралізація в країні залишається поки обіцянкою»

В Києві, у Верховній Раді цього понеділка відбулася Консультативна ради з питань місцевого самоврядування
Володимир ЧУБІРКО: «Децентралізація в країні залишається поки обіцянкою»

В Києві, у Верховній Раді цього понеділка відбулася Консультативна ради з питань місцевого самоврядування

Голова Виноградівської райради переслідує журналістів!

28 янв
Коментарів: 11
Голова Виноградівської райради переслідує журналістів!
Екс-редактору закарпатської районної газети “шиють” кримінал.
Голова Виноградівської райради переслідує журналістів!
Екс-редактору закарпатської районної газети “шиють” кримінал.

Радник Президента України прокоментував мобілізацію на Закарпатті

27 янв
Коментарів: 131
Радник Президента України прокоментував мобілізацію на Закарпатті

Он хрипло орет "Слава Украине", рассказывает всем какой он невротипический патриот.
Радник Президента України прокоментував мобілізацію на Закарпатті

Он хрипло орет "Слава Украине", рассказывает всем какой он невротипический патриот.

Знову двоє закарпатців загинули в зоні АТО

26 янв
Коментарів: 7
Знову двоє закарпатців загинули в зоні АТО

Ховати їх будуть у Виноградові та Мукачеві
Знову двоє закарпатців загинули в зоні АТО

Ховати їх будуть у Виноградові та Мукачеві

Голос Народа

Україна повинна забрати у Москви русинську карту

25 янв
Коментарів: 16
Україна повинна забрати у Москви русинську карту

Зовсім не радує позиція української влади в сфері національної політики. Складається враження, що хтось умисно ставить "палки" їй в колеса.
Україна повинна забрати у Москви русинську карту

Зовсім не радує позиція української влади в сфері національної політики. Складається враження, що хтось умисно ставить "палки" їй в колеса.

Закарпатський активіст звинувачує Порошенка у невиконанні своїх обіцянок

21 янв
Коментарів: 7
Закарпатський активіст звинувачує Порошенка у невиконанні своїх обіцянок

"КРІПАКИ" - ВСЕ ПРОПАЛО!
Закарпатський активіст звинувачує Порошенка у невиконанні своїх обіцянок

"КРІПАКИ" - ВСЕ ПРОПАЛО!

Як ви відноситесь до сімейства Балог (опитування)

15 янв
Коментарів: 26
Як ви відноситесь до сімейства Балог (опитування)

Нам дуже цікава ваша думка
Як ви відноситесь до сімейства Балог (опитування)

Нам дуже цікава ваша думка

На Закарпатті хочуть провести всеукраїнський з'їзд Русинів

10 янв
Коментарів: 25
На Закарпатті хочуть провести всеукраїнський з'їзд Русинів


Та встановити русинські прапори на всіх адмінбудівлях де компактно проживають русини
На Закарпатті хочуть провести всеукраїнський з'їзд Русинів


Та встановити русинські прапори на всіх адмінбудівлях де компактно проживають русини

Останні Новини

Телепрограма на сьогодні на TVgid.ua.
Купити авто Avtosale.ua.
Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Всі новини дня на http://www.ukr.net/.

Останні Коментарі

 • Достало 01.02.2015
  Закарпатці, які втекли від при ... (16)
  Достало-фото
  Значить, уклоністів від призову чекає кримінальна відповідальність, а тим, хто обікрав народ на мільйони..., за здачу Криму, за кількість жертв на Майдані- амністія, бо до тепер ніхто ще не відповів і не сидить. Браво ! Вітаю всіх, ми прийшли до "демократії". Чорт би вас всіх( чиновників, ...
 • Киянин 01.02.2015
  Закарпатці, які втекли від при ... (16)
  Киянин-фото
  Сцикливі ви, вуйки, дякувати Бога, що не всі. Мали вас у всі діри то ляхи, то австро-угорці, то румуни віками. А ви і щасливі з того. А прийшли б кацапи, то повиганяли би із Закарпаття вас до Сибіру с исконно русского Закарпатья нафту качати, бо кацапам самим несила зп'яну. Та не бути цьому. ...
 • 1234 01.02.2015
  Закарпатці, які втекли від при ... (16)
  1234-фото
  Типирим вернувся из похорона 37 річного молодого чоловіка хоронили там були усі родичі най їм обяснить талалай ош зашто убили сина за кого за порошенка ци яценюка . Він уже точно домі не вернеся бо из того світу не вертавуться а другі из за границі вернуться оби талалаїв повиганяти из Закарпаття
 • олег 01.02.2015
  Закарпатці, які втекли від при ... (16)
  олег-фото
  Ти ТАЛАЛАЙ , нам не ПОГРОЖУЙ ! ! ! А ЗБЕРИ ВСІХ МАЖОРІВ і своїх родичів . І ЗРАЗУ НА ПЕРЕДОВУ ЇХ ! Люди твоїх погроз , СЛУХАТИ не будуть . Почни з ПОГОРЕЛОВА , який минулого року не пустив синочка у військо , далі БАЛОГИ , і.т.д. І запамятай , з НАРОДОМ , так розмовляти НЕ МОЖНА ! ЦЕ ЗАКАР ...
 • Берлога 01.02.2015
  Дебальцевський плацдарм захища ... (1)
  Берлога-фото
  Почему Балога и некоторые депутаты решают военные вопросы не в кабинетах власти в рабочем порядке, а в соцсетях? Это забота от своем пиаре или сознательная диверсия против действующей власти? Или он до сих пор старается угодить Путину? Балога был провокатором и им остался.
 • 3военных погибли,11 ранено,10 сбежали 01.02.2015
  За фактом масової бійки на фес ... (3)
  3военных погибли,11 ранено,10 сбежали-фото
  Справка: Бойцы Тернопольского батальона территориальной обороны «Збруч» прибыли в Красный Чабан в рамках ротации, они только вернулись из зоны проведения АТО. По информации источников, военнослужащие располагались в палатках, которые поставили в здании старой фермы. В качестве отопления применялись ...
 • іван 01.02.2015
  Більше 100 закарпатських сіл б ... (1)
  іван-фото
  Одно питання чому... Мабуть тому що голови цих населених пунктів не просто займають стілець і наповнювали свої кишені бюджетними коштами.
 • для всiх 01.02.2015
  Коли ж закінчиться неоголошена ... (4)
  для всiх-фото
  http://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422579428&v=zNft93iOcn0&x-yt-cl=85114404На
  хер мені така Україна, мати мобілізованого
 • Дебальцевский котёл и «рука Яроша» 01.02.2015
  Коли ж закінчиться неоголошена ... (4)
  Дебальцевский котёл и «рука Яроша»-фото
  2.
  Идем дальше. Очередной признак полного песца ВСУ проявляется в резком повышении уровня героизма украинской армии и гигантских потерях «российских террористических войск». Классический пример – заявления депутата с бабьим лицом и визгливым голосом, смахивающего на беременную свиноматку, Антон ...
 • В.Котенко 01.02.2015
  Краяни! На зняття готівки з ба ... (1)
  В.Котенко-фото
  http://www.youtube.com/watch?v=W3Ck1gxPH74&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428#t
  =225 Прошлое министра Авакова Теперь арсюша аваков министр мвд украины!
 • мешканець 01.02.2015
  За фактом масової бійки на фес ... (3)
  мешканець-фото
  Еще 10 бойцов «Збруча» в настоящее время не найдены (сбежали...). навiрно уже циглу кладуть и штукатурять десь в росії я тоже утiк
 • 3военных погибли,11 ранено,10 сбежали 01.02.2015
  За фактом масової бійки на фес ... (3)
  3военных погибли,11 ранено,10 сбежали-фото
  Сегодня (01.02.2015) в 4.00 утра в селе Красный Чабан (Каланчакский район Херсонской области) произошел взрыв в одной из палаток, где размещались бойцы Тернопольского батальона территориальной обороны «Збруч».

  Как сообщает источник в правоохранительных органах, взорвались боеприпасы, кото ...
 • Павел -Киев 01.02.2015
  Коли ж закінчиться неоголошена ... (4)
  Павел -Киев-фото
  Бойцы батальонов на Майдане требуют импичмента президента. "Народное вече" на Майдане Независимости. Прямой эфир 01.02.2014
  http://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=85114404&v=3..
 • для всiх 01.02.2015
  Балога знову погрожує Президен ... (8)
  для всiх-фото
  Бессарабский край восстал против мобилизации
  ======================================
  В Одесской области жгут повестки и блокируют украинские патрули.
  События в Ренийском районе Одесской области – характерный штрих «четвертой волны» мобилизации на юге Украины. Взбунтовалось старинное ры ...
 • Дебальцевский котёл и «рука Яроша» 01.02.2015
  Коли ж закінчиться неоголошена ... (4)
  Дебальцевский котёл и «рука Яроша»-фото
  1 февраля 2015
  1.
  При наличии определенных навыков работы с пропагандистским материалом, который поставляет зомби-потребителям официальная идеологическая машина, можно составить достаточно точную картину происходящего в зоне АТО. Надо лишь зн ...
 • Ферi 01.02.2015
  В Івано-Франківській області з ... (17)
  Ферi-фото
  я призивник 128 бригади. ми на своїй землі таке я чув коли бив в АТО а ще кiльки проклятя вiд бабок и дiтей. страшно, коли до тебе на блокпост підходить тітка і починає клясти "щоб вас всіх поперебивали, щоб ви всі здохли" потім лежишь так вночі і думаєшь - "що я вбіса тут роблю.коли ...
 • акакий 01.02.2015
  В Івано-Франківській області з ... (17)
  акакий-фото
  подякуй хаму. хутіну. гіркіну . бесу і пару десятків гопоті ну і пару бабкам . що не було кому шпіца в сраку дати чи балончиком пшікнути .Зараз плачуть . давай пенсію . Хай лугандон платить

  через рік там помре багато пенсіонерів . і не буде кому платити песнію . а гроші залишаться у держа ...
 • Микула 01.02.2015
  Росія перекинула на Донбас арт ... (9)
  Микула-фото
  тобi чорте написав: ghost но уже не моэ ,а Шария. Опубликовано: 31 янв. 2015 г. Анатолий Шарий

  Пара интересных интересностей Зимние пионы, бабушка и холопы в палатах https://www.youtube.com/watch?v=NiUsq1pZQ-c&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428

Відео тижня

Найпопулярніші новини

 • Фото залізничної аварії,яка зупинила рух поїздів через Мукачево та Воловець(фото)
 • Як закарпатці ставляться до мобілізації (опитування)
 • Радник Президента України прокоментував мобілізацію на Закарпатті
 • Як ви відноситесь до сімейства Балог (опитування)
 • Аварія на залізничній станції Лавочне змінила рух поїздів на Закарпатті
 • Іномарка на американських номерах всіма методами провокує працівників ДАІ
 • Залітні шахраї-рекетири, або шукачі пригод!?
 • Якщо вам принесли повістку...
 • СРСР повертається на Закарпаття
 • Що сталося на посту в Нижніх Воротах на Закарпатті?
 • Закарпатець передає привіт рідним з-під Дебальцево (відео)
 • Масштабне ДТП на Виноградівщині (фото)
 • Україна повинна забрати у Москви русинську карту
 • Мешканці Ільниці навколішки живим ланцюгом зустрічали загиблого бійця(ФОТО)
 • На Закарпатті бандити стріляли в міліціонерів двоє бандитів поранені
 • Балоги потрапили у 95-квартал (відео)
 • Ми в соц.Мережі