Головні Новини:
Закарпатець насмерть збив пенсіонерку   |    У Берегівську лікарню доставлено 4-місячне немовля з переломом кісток черепа   |    На Закарпатті вистрелили в голову дитині   |    Неймовірні фото: нічний краєвид Карпат знятий з гори Петрос   |    Правоохоронці розшукали втікача з Виноградівського ПТУ   |    В Ужгороді на пішохідному переході сталося смертельне ДТП - загинула дитина на очах у матері (Відео)   |    Закарпатці допоможіть знайти людину (фото)   |    З пліснявою на стінах і без документів на помешкання живуть майже півсотні сімей закарпатських військовослужбовців (відео)   |   

Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"

18-08-2013, 10:38; Переглядів: 667;
Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"


Сотні тисяч людських доль, переплетених із однією-однісінькою установою; десятки тисяч неприємних діагнозів і не менше радісних вітань із одужанням; тисячі операцій, які треба пережити і тим, кого оперують, і тим, хто це робить; врятовані життя, за які щодня дякують Господу, – все це Закарпатська обласна лікарня імені Андрія Новака, котра сьогодні є найкращим закладом із надання меддопомоги в області. І що би не говорили, попри всі негативи, критику та невдоволення, треба визнавати – умови та рівень надання медичної допомоги в нашій обласній лікарні – дай, Боже, всім українцям. Саме про все це, про розвиток та досягнення ОКЛ – в інтерв’ю з головним лікарем Юрієм Яциною.

Зміни, що тривають у часі

– Юрію Юрійовичу, на щастя, рідко буваю в ОКЛ, але щоразу, коли приходжу, впадають у вічі зміни. Ось і зараз тривають ремонти та будівництва на території. У них була необхідність через столітній вік закладу?

– Якщо ви вже зачепили історію, то виправлю вас – обласній лікарні не сотня, а більше років. Для земляків нагадаю: ви не повірите, але Ужгородська лікарня вперше згадується в одній із грамот за 1451 рік! За кілька століть заклад із різною кількістю ліжко-місць кілька разів переселявся, і лише у 1867-му облаштували лікарню на теперішньому місці. У 1872-му до Ужгорода приїхав із Будапешта молодий лікар-епідеміолог Ендре Новак, який і спланував, а відтак втілив у життя проект будівництва великої лікарні з кількома павільйонами. У 1912 – 13 роках звели новий хірургічний корпус, і тому ми сьогодні говоримо про його сторіччя. Відповідаючи ж на ваше запитання про реконструкцію – так, вона була необхідна, бо ж сотню років тому заклад був спланований під потреби того часу, реалії змінилися, кількість пацієнтів зросла, медицина також не стоїть на місці, як і умови та особливості надання медичних послуг, тому й постало питання змін.

– Ці зміни не можна охопити роком-двома...

– Маєте рацію, від часу заснування в лікарні проходили різні події: мінялися державні устрої, так само змінювалися лікарі, медичні сестри, санітарки, господарські працівники, адміністрації. Кожен, хто мав відношення до закладу, вніс свій особистий вклад в його розвиток, у стабільність, і всім їм нині можна завдячити за те, що лікарня постійно показувала свій високий рівень, і наразі є найпотужнішим у краї медичним закладом, що надає спеціалізовану та вузькоспеціалізовану медичну допомогу населенню краю, мешканцям інших областей та й іноземцям, про що свідчить вища акредитаційна категорія МОЗ України.

Якщо ж говорити про реорганізаційні зміни, то назву кілька основних тез. Так, потужний розвиток кардіології призвів до того, що більше десяти років тому з клінічного кардіологічного підрозділу лікарні вирішили створити обласний кардіодиспансер, який отримав нову будівлю. Тепер, як ви знаєте, у нас уже навіть роблять операції на відкритому серці – втручання на рівні спеціалізованих інститутів. Закарпатцям у багатьох випадках уже не треба їхати до Києва чи за кордон, щоб отримати спеціалізовану кардіологічну допомогу.

– Ви заговорили про кардіологію, але на базі лікарні функціонувало й відділення нейрохірургії…

– Розвиток кожної спеціальності в своєму роді унікальний і реальний завдяки тим фахівцям, котрі вклали в це своє життя. Я говорю більше хронологічно. Кардіологічна допомога мала можливість розвиватися в новому спеціалізованому закладі, а в 2006 році завдяки розвитку та удосконаленню нейрохірургічної допомоги був створений обласний Центр нейрохірургії та неврології (як окрема юридична структура обласного підпорядкування).

– Днями читала інтерв’ю про те, що на Закарпатті є лікарі, які пришивають руки, пальці, ноги. Знаю, що це вкрай тонкі операції, напевно, можемо похвалитися унікальними втручаннями в різних напрямках надання меддопомоги?

– Безперечно! Я не знаю, чи всі терміни зрозуміють читачі, але бодай кілька основних нововведень у лікувально-діагностичному процесі все ж назву: це ендопротезування різного виду в ортопедії; нові технології та лазеротерапія в офтальмології, мікрохірургічні оперативні втручання та реплантації, про що ви згадали, малоінвазивна ангіохірургія, торакоскопія, отоларингоскопія, малоінвазивні втручання під контролем ультразвукових технологій, контактна літотрипсія, оптична уретротомія, онкоотоларингологічні операції, лапароскопічні хірургічні операції в гінекології і хірургії, операції з протезування судин та багато інших, які характеризують лікувальний процес в обласній лікарні. Створили кабінет діабетичної стопи, умови для школи діабету. Одне слово, перераховувати й перераховувати…

Допомога, наближена до людей

– Юрію Юрійовичу, якось недавно довелося почути розповідь, як важко людям було добиратися до обласної лікарні для отримання гемодіалізу і наскільки зараз їм полегшили життя. Про що мова?

– Важливе місце в доступності спеціалізованої медичної допомоги відіграв факт розвитку та вдосконалення надання допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність. Так, за підтримки управління охорони здоров’я та облради у 2004 році схвалена і прийнята «Програма розвитку служби гемодіалізу», виділені кошти. У результаті пацієнти почали отримувати таку медичну допомогу, а саме програмний гемодіаліз, безкоштовно, і це, повірте, покращило якість життя багатьом, адже дозволити собі дороговартісну терапію було під силу не кожному. Але відтак постало питання наближеності цього виду меддопомоги до пацієнтів – те, про що ви й згадали. Так, із ініціативи адміністрації обласної лікарні та за допомоги колег із Німеччині ми одними з перших в Україні у 2008 році створили два сателітні центри в Хустській та Тячівській ЦРЛ, вартість обладнання сягнула 2 млн. грн. У цих центрах вдалося зосередити пацієнтів із віддалених районів, бо ж, повірте, їздити тричі на тиждень в Ужгород у єдине відділення і на один і той же час було неймовірно складно. І це вам правду говорили люди. Три роки тому нам за сприяння влади області вдалося відкрити потужний і один із кращих сателітних центрів у Мукачівській ЦРЛ, у 2011-му відкрили центр у Виноградівській, торік – у Рахівській ЦРЛ, цьогоріч відкриємо на Міжгірщині. У перспективі – реконструкція Тячівського центру з заміною благочинного обладнання на сучасне.

– Наближаєтеся до людей?

– Так, це і є те, що ми називаємо доступністю медицини – люди повинні відчувати, що навіть у найвіддаленіших гірських регіонах їм швидко й фахово нададуть медичні послуги. До речі, невдовзі в області запрацюють два гелікоптери, за допомогою яких надання спеціалізованої ургентної допомоги буде своєчасним, якісним і ефективним.

– Ми говоримо про лікування, але, напевно, починати треба було з обстеження: відомо, що поставити правильний діагноз – це половина успіху…

– Маєте рацію, і, повірте, питання обстеження теж ставимо на високий рівень. Оновлення лабораторного обладнання, нові УЗД-установки, рентген-кабінети, томографи, комп’ютери, мамографи… Це можна перераховувати й називати ті величезні суми, які і з державного, і з обласного бюджетів спрямовуються на розвиток медицини краю. Але головне не перелік, а те, чи відчувають люди покращення. До речі, якщо вже про це заговорили, то зазначу, що так само наразі працюємо над тим, щоб децентралізовувати цей напрямок. Бо ж поки пацієнт приїде до Ужгорода, поки пройде обстеження, вистоїть у чергах – і доби мало. Тому вже зараз створені два сателітні центри в Хустській та Берегівській ЦРЛ, які дають можливість проводити комп’ютерну томографію. Завдяки цьому і наближаємо спеціалізовану медичну допомогу до людей, і маємо можливість проводити обстеження при невідкладних станах пацієнтам безпосередньо на місцях, а не транспортувати їх, особливо у випадках, коли це загрожує життю людини.

– Юрію Юрійовичу, є ще один факт, про який неможливо не згадати: знаю, що ми єдині на сьогодні в Україні, де в закладах обласного підпорядкування пацієнтів забезпечують медикаментами. Чи так це?

– Це правда, я не чув, щоб ще десь у державі існувала така практика. Я не перебільшуватиму, якщо наголошу, що це величезна заслуга влади краю, бо вже третій рік поспіль значну суму з обласного бюджету спрямовують саме на охорону здоров’я. Тобто для людей. Я назву навіть конкретні цифри: в кардіодиспансері видатки на медикаменти на добу на 1 пацієнта сягають 213 грн., в Центрі нейрохірургії та неврології – 174 грн., в обласній клінічній лікарні – 150 грн., в інфекційній – 103 грн. Якщо порівняти, то це в десятки разів більше, ніж у районах, містах, та й справді по всій Україні. Наші пацієнти не те що не знають, що таке купувати шприци та вату, навіть дороговартісні медикаменти для лікування тих чи інших патологій. Є випадки, коли лікування одного пацієнта обходиться на добу в суму понад тисячу гривень.

Новий хірургічний корпус запрацює ще цьогоріч

– На початку розмови ви згадали, що хірургічний корпус був побудований у 1912-13 роках. То, виходить, що новозбудований постав рівно через сто років. Чи введете його в експлуатацію ще цього року?

– Так, хірургічний корпус ЗОКЛ ім. Новака сторіччя відмітить закінченням будівництва нового приміщення. Запуск корпусу на 150 ліжок стане значним поштовхом у покращенні матеріально-технічної бази нашої лікарні. Загалом заплановано, що цей корпус стане місцем, де буде зосереджена низка хірургічних відділень, які матимуть належні умови для надання сучасної спеціалізованої медичної допомоги населенню. Тут буде також встановлене нове сучасне обладнання.

– Що буде з тим корпусом, де досі працювали хірурги?

– Спочатку його відремонтуємо, відтак плануємо створити умови для інших підрозділів, це буде і розширення поліклінічного, приймального відділень, перемістимо окремі терапевтичні підрозділи, розширимо відділення малоінвазивної хірургії та інші.

– Якщо вже заговорили про перебудови, наскільки пригадую, маєте вже й позитивний у грошовому еквіваленті результат по енергоощадності?

– Так, це було в нашій роботі одним із найважливіших питань, бо ж такий комплекс будівель забезпечити якісними комунальними послугами важко. У 2007 році лікарня отримала автономне водозабезпечення, а в 2010-му за сприянням та підтримки облдержадміністрації нам вдалося замінити котельню. Тож тепер обласна лікарня має сучасні модульні котли, які мають більшу потужність та більший коефіцієнт корисної дії. Ми вже підрахували, що в рік економимо понад 1 млн. грн.

– Які плани на найближчі роки?

– Одне з важливих питань, які плануємо вирішити в області, – це надання спеціалізованої допомоги вагітним та породілям, а саме заплановано реконструювати старий пологовий корпус Ужгородської міської лікарні, який на даний час переданий в оперативне управління обласній лікарні під обласний перинатальний центр. Завершити та ввести в експлуатацію новий Центр заплановано в 2014 році.

Крім того, є погодження голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди на створення та будівництво на території лікарні потужного сучасного діагностичного центру. Інвестором проекту є угорська сторона, проект наразі на стадії завершення.

– Юрій Юрійовичу, дякую за розмову, сподіваюся, наступні наші бесіди вже не будуть такими загальними, спрямуємо їх за напрямками – щоб люди знали, куди і за чим звертатися.
Наталія Петерварі, "Закарпатська правда"скачать dle 10.5фильмы бесплатно

Опубліковано в категорії: Закарпаття / Суспільство


Добавление комментария

Полювання на непридатний об’єкт або вівці у вовчих шкурах

27 апр
Коментарів: 10
Полювання на непридатний об’єкт або вівці у вовчих шкурах

То ж чим насправді займаються співробітники центрального апарату СБУ в Закарпатській області?
Полювання на непридатний об’єкт або вівці у вовчих шкурах

То ж чим насправді займаються співробітники центрального апарату СБУ в Закарпатській області?

Мужієво: в рудниках все-таки видобувають золото?

26 апр
Коментарів: 2
Мужієво: в рудниках все-таки видобувають золото?

Єдиний в Україні золотий рудник розташований у селі Мужієво в Берегівському районі Закарпатської області
Мужієво: в рудниках все-таки видобувають золото?

Єдиний в Україні золотий рудник розташований у селі Мужієво в Берегівському районі Закарпатської області

Михайло Рівіс – у Брюсселі: «Не давайте нам рибу - дайте вудочку. Рибу ми самі вловимо!»

21 апр
Коментарів: 16
Михайло Рівіс – у Брюсселі: «Не давайте нам рибу - дайте вудочку. Рибу ми самі вловимо!»

Заявив у ході шостих щорічних зборах EGTC Платформи Комітету регіонів ЄС голова облради
Михайло Рівіс – у Брюсселі: «Не давайте нам рибу - дайте вудочку. Рибу ми самі вловимо!»

Заявив у ході шостих щорічних зборах EGTC Платформи Комітету регіонів ЄС голова облради

Критика у ЗМІ вирубок лісів Карпат вимусила Закарпатське ОУЛМГ показати свою діяльність (фото)

20 апр
Коментарів: 10
Критика у ЗМІ вирубок лісів Карпат вимусила Закарпатське ОУЛМГ показати свою діяльність (фото)

“Медійні акули Закарпаття ” побачили роботу одного з найбільших лісгоспів краю
Критика у ЗМІ вирубок лісів Карпат вимусила Закарпатське ОУЛМГ показати свою діяльність (фото)

“Медійні акули Закарпаття ” побачили роботу одного з найбільших лісгоспів краю

Москаль через суд хоче скасувати результати референдуму 1991 року про самоврядну територію Закарпаття

12 апр
Коментарів: 55
Москаль через суд хоче скасувати результати референдуму 1991 року про самоврядну територію Закарпаття

Москаль: «Результат референдуму про спеціальну самоврядну одиницю Закарпаття буде визнано судом неправочинним»
Москаль через суд хоче скасувати результати референдуму 1991 року про самоврядну територію Закарпаття

Москаль: «Результат референдуму про спеціальну самоврядну одиницю Закарпаття буде визнано судом неправочинним»

Море квітів та сотні висаджених дерев, прибрані села й міста Закарпаття (фото)

09 апр
Коментарів: 7
Море квітів та сотні висаджених дерев, прибрані села й міста Закарпаття (фото)

Завдяки депутатам партії «Відродження» в області пройшла масштабна акція, приурочена до Дня довкілля
Море квітів та сотні висаджених дерев, прибрані села й міста Закарпаття (фото)

Завдяки депутатам партії «Відродження» в області пройшла масштабна акція, приурочена до Дня довкілля

Закарпатські діти хворі на цукровий діабет залишені державою напризволяще

28 апр
Закарпатські діти хворі на цукровий діабет залишені державою напризволяще

Невже так звані «реформатори» не розуміють, що їх так звані «реформи» вимірюються життям дітей?
Закарпатські діти хворі на цукровий діабет залишені державою напризволяще

Невже так звані «реформатори» не розуміють, що їх так звані «реформи» вимірюються життям дітей?

ДНРовці намагаються віджати бізнес у Гуцулів (Відео)

18 апр
Коментарів: 1
ДНРовці намагаються віджати бізнес у Гуцулів (Відео)

Секретні матеріали. Підсумковий випуск. ДНРовці віджимають бізнес у гуцулів.
ДНРовці намагаються віджати бізнес у Гуцулів (Відео)

Секретні матеріали. Підсумковий випуск. ДНРовці віджимають бізнес у гуцулів.

З кого проголосують закарпатці у випадку позачергових виборів до Верховної Ради України (опитування)

13 апр
Коментарів: 8
З кого проголосують закарпатці у випадку позачергових виборів до Верховної Ради України (опитування)

За яку політичну партію ви проголосуєте у випадку нових виборів до ВР України
З кого проголосують закарпатці у випадку позачергових виборів до Верховної Ради України (опитування)

За яку політичну партію ви проголосуєте у випадку нових виборів до ВР України

На Закарпатті виборці хочуть відкликати районного депутата за не виконання ним передвиборних обіцянок

12 апр
Коментарів: 10
На Закарпатті виборці хочуть відкликати районного депутата за не виконання ним передвиборних обіцянок

Мешканці села Підвиноградів попереджають про відкликання обраного громадою депутата районної ради від Єдиного центру В.Гвоздьо
На Закарпатті виборці хочуть відкликати районного депутата за не виконання ним передвиборних обіцянок

Мешканці села Підвиноградів попереджають про відкликання обраного громадою депутата районної ради від Єдиного центру В.Гвоздьо

Як закарпатці відносяться до автономії області (опитування)

08 апр
Коментарів: 69
Як закарпатці відносяться до автономії області (опитування)

На минулій сесії Закарпатської обласної ради депутати звернулися до Президента, Парламенту та Уряду
Як закарпатці відносяться до автономії області (опитування)

На минулій сесії Закарпатської обласної ради депутати звернулися до Президента, Парламенту та Уряду

Останні Новини

Останні Коментарі

 • дмитро 29.04.2016
  В центрі Тячева з'явилась 2-м ... (1)
  дмитро-фото
  но пак кождого году власті тячува яйці свої красят та виствлявут на показ народу:))))))))))))ги-ги
 • Читатель 29.04.2016
  Москаль викинув усіх закарпатс ... (1)
  Читатель-фото
  Хай би припинив нищення лісів в області. Це не менш важлива справа, ніж зміни назв вулиць. Дуби, буки, смереки вирубують нещадно, чим знищують саме середовище існування корінного народу.
 • Читатель 29.04.2016
  Москаль: «Рішення Івановецької ... (8)
  Читатель-фото
  Що передувало подіям в АР Крим і на Донбасі? Коли втік Янукович, з трибуни Верховної Ради пролунали заклики: відмінити закон про мови, заборонити КПУ і ПР, організувати «поїзд дружби» до Криму, «похід на Схід», провести дерусифікацію; долив бензину в огонь Д. Ярош заявою про «велику історичну подію ...
 • До патриот Пудкарпатськой Руси 29.04.2016
  Москаль: «Рішення Івановецької ... (8)
  До патриот Пудкарпатськой Руси-фото
  А чому ти вирішив що замухришка Гецко - президент? Були якісь вибори? Чи тобі просто приснився цей мерезм?
 • Произошёл первый запуск с Восточного 29.04.2016
  У США син застрелив матір з пі ... (4)
  Произошёл первый запуск с Восточного-фото
  28.04.2016

  Комментируя в беседе с корреспондентом ТАСС публикацию в издании "Коммерсантъ" о том , что "президент РФ вынес Шалимову предупреждение о неполном служебном соответствии". И как утверждает издание, также дисциплинарные взыскания получили вице-премьер Дмитрий ...
 • ks1wifi 29.04.2016
  На лікарів Мукачівської ЦРЛ на ... (4)
  ks1wifi-фото
  "Ми даємо дорогу молодим лікарям" - брехня, я молодий спеціаліст пропрацював 2 роки, а вже скорочення.
  9 ставок буде скорочено – їм пропонують працювати на госпрозрахунковій основі, але лікарі відмовляються. - знову брехня ніхто нікому нічого не пропонував, де зафіксовано цю відмову ...
 • Тело погибшего в Сирии 29.04.2016
  В українців вперше за два роки ... (8)
  Тело погибшего в Сирии-фото
  старшего лейтенанта Александра Прохоренко доставлено в Москву , - cообщили в Министерстве обороны РФ.

  28 апреля 2016

  В военном ведомстве рассказали, что были проведены совместные специальные мероприятия с участием властей Сирии и курдского ополчения.

  Курдские ополчен ...
 • дмитро 29.04.2016
  В українців вперше за два роки ... (8)
  дмитро-фото
  острым расеянам:зарплата водителя автобуса сибнефти 22 000 рублей без вычета налогов,зарплата водителя уазки сибнефти "батона" 9 300 рублей ,зарплата библиотекаря якутской школы 7 820 рублей этож всемирная копальня алмазов и прочих ископаэмых для кремлевских маскалей:)))))))))ха-ха
  н ...
 • дмитро 29.04.2016
  Москаль: «Рішення Івановецької ... (8)
  дмитро-фото
  а што чаушеску розумієш една диржава яка при ньому ніякого довга пирид цілим світом ни мала,тото така благодарност у населення за уто што довгу ни мали :)))))))))ги-ги
 • лоци 29.04.2016
  Москаль: «Рішення Івановецької ... (8)
  лоци-фото
  диктатору москлю не так роби як чаушеску бо так и кинчиш
 • дмитро 29.04.2016
  Москаль: «Рішення Івановецької ... (8)
  дмитро-фото
  сисе так рішавут у усіх селах закарпаття фамілія у власті та їм ондеки усьо мож,одправте у ато бирова із демпутатами

  аби не били такі ділові та най мало помісят грязь у окопах
 • лоци 29.04.2016
  Москаль: «Рішення Івановецької ... (8)
  лоци-фото
  комунисти коли прийшли тоже улици переименували правда они ищи и ремонували их
 • pasza 29.04.2016
  Полювання на непридатний об’єк ... (10)
  pasza-фото
  Se janukowycz wyslaw sbu zabraty swoju dolu z ukrainy.

  Se janukowycz wyslaw sbu zabraty swoju dolu groszej zakarpatia,abo parasza ne hoche sob zakarpatski mytnyki ne dilylusia groszyyma i treba zrobyty rewiziju dla kiewskych darmozjidiw.
 • Бреннер 29.04.2016
  Москаль: «Рішення Івановецької ... (8)
  Бреннер-фото
  Москаль, глас народа- глас Божий. Люди лучше понимают, ЧТО им нужно, а угрожать кому-то военкоматом: типичный пример политического террора. Такие как ты превратили Украину в унитаз, от которого шарахаются все здравомыслящие.
 • патриот Пудкарпатськой Руси 29.04.2016
  Москаль: «Рішення Івановецької ... (8)
  патриот Пудкарпатськой Руси-фото
  "... плювок в обличчя всім патріотам, які захищають Україну ..."
  пушов ты наЙУХ бесарабськый, монголо- татарського похоження, долбойобе із твойыми "патріотам, які захищають Україну"!!!
  Ты ЮУХ не рузумієш, што у нас не вукрайына, ай Автономна и Незалежна Р ...
 • Ненависть креакла 28.04.2016
  В українців вперше за два роки ... (8)
  Ненависть креакла-фото
  28.04.2016

  Сегодня четверг и по традиции в моем блоге начинается вечер творческой интеллигенции. Тихий и застенчивый интеллигент просыпается в хорошем настроении и скорее лезет открывать новости, предчувствую очередной позор Рашки с запуском ракеты с космодрома «Восточный». Однако проклят ...
 • 300 засранцев 28.04.2016
  Народився у сорочці. Машина пе ... (1)
  300 засранцев-фото
  28.04.2916

  В Одессу для наведения порядка прибыли три сотни бойцов карательного батальона «Азов»*, известного своими расправами над мирными жителями Донбасса. Об этом сообщил Михаил Саакашвили. Лайф следил за всеми преступлениями, которые совершили бойцы этого подразделения. Напомним о са ...
 • Азохен вей , панове 28.04.2016
  Журналіст назвав наймогутнішу ... (1)
  Азохен вей , панове-фото
  вы прочитали краткое содержание статьи из блога российского оППозиционера Аркадія БабченкО на сайте еврейской радиостанции "Эхе Мацы" ("Эхо Москвы")

  В марте 2012 года против Аркадия было возбуждено уголовное дело по статье 212 УК РФ (призывы к массовым беспорядкам) по ...

Найпопулярніші новини

 • В Закарпатті перший урожай і перші труднощі з його реалізацією (відео)
 • Прихована зйомка потягу Солотвино-Львів, шокувала всю країну (відео)
 • Що роблять закарпатські "мамочка" коли їх чоловіки на заробітках (відео)
 • Як закарпатці відносяться до автономії області (опитування)
 • "Гімн Закарпаття" "підірвав" мережу (відео)
 • Кліп про пацанчика з Тячова набув надзвичайної популярності в мережі (ВІДЕО)
 • Внаслідок ДТП на Рахівщині загинула 3-х річна дитина
 • У Свалявському районі негода наробила біди
 • За що жорстоко вбили жінку-продавця в селищі Воловець? (відео)
 • Поліція упіймала вбивцю - маньяка який переховувався в лісі Лопухова
 • На Рівненщині копачі бурштину побили поліцейських
 • На Закарпатті четверо молодих людей потрапили у ДТП, одна дівчина загинула (ФОТО)
 • Москаль через суд хоче скасувати результати референдуму 1991 року про самоврядну територію Закарпаття
 • Яку ціну за газ платитимуть закарпатці в квітні? (відео)
 • На Закарпаті загинув 21- річний хлопець
 • Критика у ЗМІ вирубок лісів Карпат вимусила Закарпатське ОУЛМГ показати свою діяльність (фото)
 • Ми в соц.Мережі