Головні Новини:
На Виноградівщині дитина потрапила до реанімації   |    Жінка-водій у Берегові переїхала дівчинку   |    Закарпатська влада зреагувала на інформацію стосовно загрози техногенної катастрофи у Солотвині   |    Водій "Ауді" насмерть збив велосипедиста   |    МНС Закарпаття повідомляє   |    У ДТП один із пасажирів отримав важкі травми   |    УАЗик просто переїхав свого власника   |    Дві закарпатські сім’ї можуть провалитися в провалля , а нова влада розводить руками (фото)   |   

Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"

18-08-2013, 10:38; Переглядів: 388;
Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"


Сотні тисяч людських доль, переплетених із однією-однісінькою установою; десятки тисяч неприємних діагнозів і не менше радісних вітань із одужанням; тисячі операцій, які треба пережити і тим, кого оперують, і тим, хто це робить; врятовані життя, за які щодня дякують Господу, – все це Закарпатська обласна лікарня імені Андрія Новака, котра сьогодні є найкращим закладом із надання меддопомоги в області. І що би не говорили, попри всі негативи, критику та невдоволення, треба визнавати – умови та рівень надання медичної допомоги в нашій обласній лікарні – дай, Боже, всім українцям. Саме про все це, про розвиток та досягнення ОКЛ – в інтерв’ю з головним лікарем Юрієм Яциною.

Зміни, що тривають у часі

– Юрію Юрійовичу, на щастя, рідко буваю в ОКЛ, але щоразу, коли приходжу, впадають у вічі зміни. Ось і зараз тривають ремонти та будівництва на території. У них була необхідність через столітній вік закладу?

– Якщо ви вже зачепили історію, то виправлю вас – обласній лікарні не сотня, а більше років. Для земляків нагадаю: ви не повірите, але Ужгородська лікарня вперше згадується в одній із грамот за 1451 рік! За кілька століть заклад із різною кількістю ліжко-місць кілька разів переселявся, і лише у 1867-му облаштували лікарню на теперішньому місці. У 1872-му до Ужгорода приїхав із Будапешта молодий лікар-епідеміолог Ендре Новак, який і спланував, а відтак втілив у життя проект будівництва великої лікарні з кількома павільйонами. У 1912 – 13 роках звели новий хірургічний корпус, і тому ми сьогодні говоримо про його сторіччя. Відповідаючи ж на ваше запитання про реконструкцію – так, вона була необхідна, бо ж сотню років тому заклад був спланований під потреби того часу, реалії змінилися, кількість пацієнтів зросла, медицина також не стоїть на місці, як і умови та особливості надання медичних послуг, тому й постало питання змін.

– Ці зміни не можна охопити роком-двома...

– Маєте рацію, від часу заснування в лікарні проходили різні події: мінялися державні устрої, так само змінювалися лікарі, медичні сестри, санітарки, господарські працівники, адміністрації. Кожен, хто мав відношення до закладу, вніс свій особистий вклад в його розвиток, у стабільність, і всім їм нині можна завдячити за те, що лікарня постійно показувала свій високий рівень, і наразі є найпотужнішим у краї медичним закладом, що надає спеціалізовану та вузькоспеціалізовану медичну допомогу населенню краю, мешканцям інших областей та й іноземцям, про що свідчить вища акредитаційна категорія МОЗ України.

Якщо ж говорити про реорганізаційні зміни, то назву кілька основних тез. Так, потужний розвиток кардіології призвів до того, що більше десяти років тому з клінічного кардіологічного підрозділу лікарні вирішили створити обласний кардіодиспансер, який отримав нову будівлю. Тепер, як ви знаєте, у нас уже навіть роблять операції на відкритому серці – втручання на рівні спеціалізованих інститутів. Закарпатцям у багатьох випадках уже не треба їхати до Києва чи за кордон, щоб отримати спеціалізовану кардіологічну допомогу.

– Ви заговорили про кардіологію, але на базі лікарні функціонувало й відділення нейрохірургії…

– Розвиток кожної спеціальності в своєму роді унікальний і реальний завдяки тим фахівцям, котрі вклали в це своє життя. Я говорю більше хронологічно. Кардіологічна допомога мала можливість розвиватися в новому спеціалізованому закладі, а в 2006 році завдяки розвитку та удосконаленню нейрохірургічної допомоги був створений обласний Центр нейрохірургії та неврології (як окрема юридична структура обласного підпорядкування).

– Днями читала інтерв’ю про те, що на Закарпатті є лікарі, які пришивають руки, пальці, ноги. Знаю, що це вкрай тонкі операції, напевно, можемо похвалитися унікальними втручаннями в різних напрямках надання меддопомоги?

– Безперечно! Я не знаю, чи всі терміни зрозуміють читачі, але бодай кілька основних нововведень у лікувально-діагностичному процесі все ж назву: це ендопротезування різного виду в ортопедії; нові технології та лазеротерапія в офтальмології, мікрохірургічні оперативні втручання та реплантації, про що ви згадали, малоінвазивна ангіохірургія, торакоскопія, отоларингоскопія, малоінвазивні втручання під контролем ультразвукових технологій, контактна літотрипсія, оптична уретротомія, онкоотоларингологічні операції, лапароскопічні хірургічні операції в гінекології і хірургії, операції з протезування судин та багато інших, які характеризують лікувальний процес в обласній лікарні. Створили кабінет діабетичної стопи, умови для школи діабету. Одне слово, перераховувати й перераховувати…

Допомога, наближена до людей

– Юрію Юрійовичу, якось недавно довелося почути розповідь, як важко людям було добиратися до обласної лікарні для отримання гемодіалізу і наскільки зараз їм полегшили життя. Про що мова?

– Важливе місце в доступності спеціалізованої медичної допомоги відіграв факт розвитку та вдосконалення надання допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність. Так, за підтримки управління охорони здоров’я та облради у 2004 році схвалена і прийнята «Програма розвитку служби гемодіалізу», виділені кошти. У результаті пацієнти почали отримувати таку медичну допомогу, а саме програмний гемодіаліз, безкоштовно, і це, повірте, покращило якість життя багатьом, адже дозволити собі дороговартісну терапію було під силу не кожному. Але відтак постало питання наближеності цього виду меддопомоги до пацієнтів – те, про що ви й згадали. Так, із ініціативи адміністрації обласної лікарні та за допомоги колег із Німеччині ми одними з перших в Україні у 2008 році створили два сателітні центри в Хустській та Тячівській ЦРЛ, вартість обладнання сягнула 2 млн. грн. У цих центрах вдалося зосередити пацієнтів із віддалених районів, бо ж, повірте, їздити тричі на тиждень в Ужгород у єдине відділення і на один і той же час було неймовірно складно. І це вам правду говорили люди. Три роки тому нам за сприяння влади області вдалося відкрити потужний і один із кращих сателітних центрів у Мукачівській ЦРЛ, у 2011-му відкрили центр у Виноградівській, торік – у Рахівській ЦРЛ, цьогоріч відкриємо на Міжгірщині. У перспективі – реконструкція Тячівського центру з заміною благочинного обладнання на сучасне.

– Наближаєтеся до людей?

– Так, це і є те, що ми називаємо доступністю медицини – люди повинні відчувати, що навіть у найвіддаленіших гірських регіонах їм швидко й фахово нададуть медичні послуги. До речі, невдовзі в області запрацюють два гелікоптери, за допомогою яких надання спеціалізованої ургентної допомоги буде своєчасним, якісним і ефективним.

– Ми говоримо про лікування, але, напевно, починати треба було з обстеження: відомо, що поставити правильний діагноз – це половина успіху…

– Маєте рацію, і, повірте, питання обстеження теж ставимо на високий рівень. Оновлення лабораторного обладнання, нові УЗД-установки, рентген-кабінети, томографи, комп’ютери, мамографи… Це можна перераховувати й називати ті величезні суми, які і з державного, і з обласного бюджетів спрямовуються на розвиток медицини краю. Але головне не перелік, а те, чи відчувають люди покращення. До речі, якщо вже про це заговорили, то зазначу, що так само наразі працюємо над тим, щоб децентралізовувати цей напрямок. Бо ж поки пацієнт приїде до Ужгорода, поки пройде обстеження, вистоїть у чергах – і доби мало. Тому вже зараз створені два сателітні центри в Хустській та Берегівській ЦРЛ, які дають можливість проводити комп’ютерну томографію. Завдяки цьому і наближаємо спеціалізовану медичну допомогу до людей, і маємо можливість проводити обстеження при невідкладних станах пацієнтам безпосередньо на місцях, а не транспортувати їх, особливо у випадках, коли це загрожує життю людини.

– Юрію Юрійовичу, є ще один факт, про який неможливо не згадати: знаю, що ми єдині на сьогодні в Україні, де в закладах обласного підпорядкування пацієнтів забезпечують медикаментами. Чи так це?

– Це правда, я не чув, щоб ще десь у державі існувала така практика. Я не перебільшуватиму, якщо наголошу, що це величезна заслуга влади краю, бо вже третій рік поспіль значну суму з обласного бюджету спрямовують саме на охорону здоров’я. Тобто для людей. Я назву навіть конкретні цифри: в кардіодиспансері видатки на медикаменти на добу на 1 пацієнта сягають 213 грн., в Центрі нейрохірургії та неврології – 174 грн., в обласній клінічній лікарні – 150 грн., в інфекційній – 103 грн. Якщо порівняти, то це в десятки разів більше, ніж у районах, містах, та й справді по всій Україні. Наші пацієнти не те що не знають, що таке купувати шприци та вату, навіть дороговартісні медикаменти для лікування тих чи інших патологій. Є випадки, коли лікування одного пацієнта обходиться на добу в суму понад тисячу гривень.

Новий хірургічний корпус запрацює ще цьогоріч

– На початку розмови ви згадали, що хірургічний корпус був побудований у 1912-13 роках. То, виходить, що новозбудований постав рівно через сто років. Чи введете його в експлуатацію ще цього року?

– Так, хірургічний корпус ЗОКЛ ім. Новака сторіччя відмітить закінченням будівництва нового приміщення. Запуск корпусу на 150 ліжок стане значним поштовхом у покращенні матеріально-технічної бази нашої лікарні. Загалом заплановано, що цей корпус стане місцем, де буде зосереджена низка хірургічних відділень, які матимуть належні умови для надання сучасної спеціалізованої медичної допомоги населенню. Тут буде також встановлене нове сучасне обладнання.

– Що буде з тим корпусом, де досі працювали хірурги?

– Спочатку його відремонтуємо, відтак плануємо створити умови для інших підрозділів, це буде і розширення поліклінічного, приймального відділень, перемістимо окремі терапевтичні підрозділи, розширимо відділення малоінвазивної хірургії та інші.

– Якщо вже заговорили про перебудови, наскільки пригадую, маєте вже й позитивний у грошовому еквіваленті результат по енергоощадності?

– Так, це було в нашій роботі одним із найважливіших питань, бо ж такий комплекс будівель забезпечити якісними комунальними послугами важко. У 2007 році лікарня отримала автономне водозабезпечення, а в 2010-му за сприянням та підтримки облдержадміністрації нам вдалося замінити котельню. Тож тепер обласна лікарня має сучасні модульні котли, які мають більшу потужність та більший коефіцієнт корисної дії. Ми вже підрахували, що в рік економимо понад 1 млн. грн.

– Які плани на найближчі роки?

– Одне з важливих питань, які плануємо вирішити в області, – це надання спеціалізованої допомоги вагітним та породілям, а саме заплановано реконструювати старий пологовий корпус Ужгородської міської лікарні, який на даний час переданий в оперативне управління обласній лікарні під обласний перинатальний центр. Завершити та ввести в експлуатацію новий Центр заплановано в 2014 році.

Крім того, є погодження голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди на створення та будівництво на території лікарні потужного сучасного діагностичного центру. Інвестором проекту є угорська сторона, проект наразі на стадії завершення.

– Юрій Юрійовичу, дякую за розмову, сподіваюся, наступні наші бесіди вже не будуть такими загальними, спрямуємо їх за напрямками – щоб люди знали, куди і за чим звертатися.
Наталія Петерварі, "Закарпатська правда"

Опубліковано в категорії: Закарпаття » Суспільство


Добавление комментария

Важливе

Скільки коштує депутат Ужгородської міської ради?

20 ноя
Коментарів: 4
Скільки коштує депутат Ужгородської міської ради?
Сьогодні в Ужгороді ймовірно пройде сесія міської ради, на якій буде обрано нового в.о. мера та його заступників.
Скільки коштує депутат Ужгородської міської ради?
Сьогодні в Ужгороді ймовірно пройде сесія міської ради, на якій буде обрано нового в.о. мера та його заступників.

В Ужгороді скуповують голоси депутатів міської ради?

18 ноя
Коментарів: 11
В Ужгороді скуповують голоси депутатів міської ради?

Партія регіонів знову йде у владу
В Ужгороді скуповують голоси депутатів міської ради?

Партія регіонів знову йде у владу

Прес-служба губернатора зливає у Інтернет секретну інформацію

18 ноя
Коментарів: 15
Прес-служба губернатора зливає у Інтернет секретну інформацію

На інформаційному ресурсі http://uzhgorod.in у останній час почала з’являтися інформація, для службового користування(секретна)
Прес-служба губернатора зливає у Інтернет секретну інформацію

На інформаційному ресурсі http://uzhgorod.in у останній час почала з’являтися інформація, для службового користування(секретна)

Балоги «замовили» мера Хуста Кащука (відео)

18 ноя
Коментарів: 27
Балоги «замовили» мера Хуста Кащука (відео)

Зараз можна чекати компрометуючих матеріалів, які будуть вказувати на розкрадання не малих коштів на реконструкції центральної площі міста.
Балоги «замовили» мера Хуста Кащука (відео)

Зараз можна чекати компрометуючих матеріалів, які будуть вказувати на розкрадання не малих коштів на реконструкції центральної площі міста.

Кордон на Закарпатті будуть охороняти угорці

18 ноя
Коментарів: 3
Кордон на Закарпатті будуть охороняти угорці

Президент України Петро Порошенко запропонував ввести спільний контроль на українсько-угорському кордоні
Кордон на Закарпатті будуть охороняти угорці

Президент України Петро Порошенко запропонував ввести спільний контроль на українсько-угорському кордоні

Балога намагається відмежуватися від нової влади

16 ноя
Коментарів: 7
Балога намагається відмежуватися від нової влади

Ймовірно справи у нової влади дуже кепські
Балога намагається відмежуватися від нової влади

Ймовірно справи у нової влади дуже кепські

Голос Народа

Закарпатці готуються їхати на Майдан – 3

16 ноя
Коментарів: 12
Закарпатці готуються їхати на Майдан – 3
За інформацією з різних джерел відомо, що Україну чекає Майдан-3 та закарпатці готові їхати до Києва
Закарпатці готуються їхати на Майдан – 3
За інформацією з різних джерел відомо, що Україну чекає Майдан-3 та закарпатці готові їхати до Києва

Закарпатцям прийдеться жити по-новому та сплачувати комуналку авансом

15 ноя
Коментарів: 10
Закарпатцям прийдеться жити по-новому та сплачувати комуналку авансом

Президент України Петро Порошенко підписав Указ згідно, якого закарпатцям з 1-го грудня прийдеться жити по-новому та сплачувати комуналку авансом
Закарпатцям прийдеться жити по-новому та сплачувати комуналку авансом

Президент України Петро Порошенко підписав Указ згідно, якого закарпатцям з 1-го грудня прийдеться жити по-новому та сплачувати комуналку авансом

В.о. мера Ужгорода Щедей тільки на свою рекламу на телебаченні витратив 296,602 гривень (документ)

14 ноя
Коментарів: 3
В.о. мера Ужгорода Щедей тільки на свою рекламу на телебаченні витратив 296,602 гривень (документ)

Постає запитання звідки у «бідного» кандидата у депутати такі гроші?
В.о. мера Ужгорода Щедей тільки на свою рекламу на телебаченні витратив 296,602 гривень (документ)

Постає запитання звідки у «бідного» кандидата у депутати такі гроші?

Закарпатці почали перекривати автомобільні дороги (фото)

05 ноя
Коментарів: 4
Закарпатці почали перекривати автомобільні дороги (фото)

Жахливий стан дороги Іршава - Довге-Свалява вивів жителів села Кушниця на протест
Закарпатці почали перекривати автомобільні дороги (фото)

Жахливий стан дороги Іршава - Довге-Свалява вивів жителів села Кушниця на протест

Закарпаття стає феодальним

05 ноя
Коментарів: 10
Закарпаття стає феодальним

Революція Гідності, яка пройшла на Україні нічого реального не змінила корупція, як процвітала так і надалі процвітає
Закарпаття стає феодальним

Революція Гідності, яка пройшла на Україні нічого реального не змінила корупція, як процвітала так і надалі процвітає

Останні Новини

Телепрограма на сьогодні на TVgid.ua.
Купити авто Avtosale.ua.
Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Всі новини дня на http://www.ukr.net/.

Останні Коментарі

 • Климакс - ступенька в новую жизнь 20.11.2014
  Президент Литви назвала Росію ... (1)
  Климакс - ступенька в новую жизнь-фото
  Климакс – это ответственный период в жизни женщины. В это время в организме женщины происходят физиологические изменения, обусловленные постепенным угнетением функции яичников. В результате количество продуцируемых ими гормонов, в первую очередь – эстрогена, постепенно снижается. Часто климакс проте ...
 • Старый обыватель. 20.11.2014
  Путін боїться початку «кольоро ... (1)
  Старый обыватель.-фото
  Какой идиот их захочет , глядя на Украину , где много-много диких майдаунов-бездельников ?
 • читач 20.11.2014
  Японія готова вкладити гроші і ... (1)
  читач-фото
  шановний, адмін!!!Що ж ви дак дескридитуєте губернатора, цітуючі його звернення до громадян?)))))Судячи з ролику про цю зустріч на М студіо,пан Губаль крім бекання і мекання жодного словосплучення в правильному наголосі не зробив!Висвітлюйте більш прозоро те, що є насправді)
 • Задавленные долгами...(часть2) 20.11.2014
  Скільки коштує депутат Ужгород ... (4)
  Задавленные долгами...(часть2)-фото
  Представители инвестиционного бизнеса говорят, что это нормальная практика: успокоить инвестора и попросить отсрочку. Более того, те, кто делает это «втихую», не объявляя о позитивных результатах своей хозяйственной деятельности, как правило, находятся в «полной заднице» и апеллировать к кредиторам ...
 • ППП 20.11.2014
  Закарпаття стає феодальним (10)
  ППП-фото
  Таке неподобство відбувається тому,що люди в,основному, продажні шкури,кожен,хто продавав свій голос,підленько так хіхікав і казав,"А шооо,та ничся не змінить,а 200,або 100 грн.на дорозі не валявуться"І йшли голосувати кончені алкоголіки і наркомани,яким все до лампочки,чи ялинкович,чи буд ...
 • Яценюк про золото Украины: 20.11.2014
  У Закарпатті ціни на бензин рі ... (1)
  Яценюк про золото Украины:-фото
  Яценюк: "Золото-валютные резервы нужны только странам-изгоям,
  не имеющим международной поддержки. Украина-не из их числа"

  Молодец! Классно пнул США - лидера по золотовалютным резервам :)))

  Сеня-кролик, просто сказочный долбоёб !!

  Как много на Украине д ...
 • ППП 20.11.2014
  Скільки коштує депутат Ужгород ... (4)
  ППП-фото
  Щоб їм запроданцям,ці гроші пішли на похорони,в той час,коли вся Україна воює,Ужгород продали "антимайданівцю".Вон на смітники таких депутатів,сміттєвих баків вистачить!!!

  Оце "люстрація"по-ужгородськи,плювок в обличчя всій громаді Ужгорода,ні совісті,ні честі в так зв ...
 • Пережёванное-невкусно. 20.11.2014
  Гіркін заявив, що саме він роз ... (1)
  Пережёванное-невкусно.-фото
  - Кто ты, «Стрелок»? - Интервью А.Проханова с И.Стрелковым ( Сегодня, 20.11.2014 . 21:01 ) .

  ЧИТАЙТЕ ПОЛНОСТЬЮ :

  *** - Наберите в инете на Яндексе : Политикус - Politikus.ru
 • Читачка 20.11.2014
  Богдан Андрєєв новий виконуючи ... (3)
  Читачка-фото
  Андріів молодець! Вірю, що на довго! Хороший керманич! Балог всіх на смітник разом з КО!
 • Старый обыватель. 20.11.2014
  95-та бригада провела найдовши ... (1)
  Старый обыватель.-фото
  Это ж сколько надо бухнуть , чтобы такую ху.ню паписать ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  )

  а БТРы у них бракованные , от которых Ирак отказался....
  отака хе.ня , малята....

  А ТЕМ ВРЕМЕНЕМ :
  20.11.2014

  В с ...
 • ThomasSn 20.11.2014
  Прізвище Деркача стало причино ... (17)
  ThomasSn-фото
  Traditional items have recently been replaced by contemporary, unique pieces of things which disclose their people. Not very many people chose to wear serious, traditional items, which are seen almost as being a mismatch with contemporary, modern outfits.

  http://www.swskirts.com/
  ht ...
 • ковач 20.11.2014
  У нардепа Балоги на виборчому ... (128)
  ковач-фото
  Чистованый пан Ковач! Кидь бы мож та было бы добрi обы сьте ся пудписовали даякым инакым нiком! Я знаю же ни маю патента на сись нiк, айбо зачав iм го хосновати першый тай думаю си ож i вы ни хочете обы сьме ся не розумiли ко эсь ко!
 • Бабайчик 20.11.2014
  Пораненим військовим із зони А ... (3)
  Бабайчик-фото
  так провладним посадовцям собі треба буде приписати пільги війни, а ці ковдуші най здихають - їх провлада не рахує за людей! Шо хотів народ - той має! іще 40раз вибираймося!
 • нАГРАЖДЕНЫ МЕДАЛЬЮ СПЕЦНАЗА 20.11.2014
  З російської фабрики Порошенка ... (1)
  нАГРАЖДЕНЫ МЕДАЛЬЮ СПЕЦНАЗА-фото
  Медалью "Спецназ России" награждены 25 сотрудников крымских отрядов специального назначения "Витязь", "Беркут" и СОБР.

  Ранее "Беркут" являлся спецподразделением МВД Украины, но после госпереворота в феврале был расформирован. Однако в Крыму после в ...
 • Бабайчик 20.11.2014
  На Перечинщині зібрали для пот ... (1)
  Бабайчик-фото
  Понтує держава людськими коштами, а де поміч порошенка та прихильників?
 • Ковач 20.11.2014
  У нардепа Балоги на виборчому ... (128)
  Ковач-фото
  не знаю гандона Келемена, но это х.......путало допишется...будешь потом про женщин а тем более жен дрочем вспоминать и рассказывать как тебя мужики тупорылого поимели...еще одна левая фраза!!!
 • aBitcoinoa 20.11.2014
  База НЛО на Закарпатті (відео) (1)
  aBitcoinoa-фото
  Ссылка на видео: https://yadi.sk/d/YLyHMrNkairZ7
  Выложу одного бота , для теста, чтобы получить другие биткоин боты - пишите на почту: ScriptoPisanie@ro.ru или Free-Bitcoin-Bot@ro.ru
  Ссылка на скачивание: https://yadi.sk/d/CjXpNF-0bsSow

  Приветствую, намереваюсь
  предлож ...
 • Нижнянин 20.11.2014
  У нардепа Балоги на виборчому ... (128)
  Нижнянин-фото
  І яке місце зайняв ваш реальний кандидат Келемен? Тільки побачив, що навіть на виборах у місцеві ради йому нічого не світить. Так і залишиться невідомим псевдо-громадським діячем.

Відео тижня

Найпопулярніші новини

 • Ужгородський рибалка упіймав гігантську рибину (ФОТО)
 • Жахи Ужгородської центральної міської клінічної лікарні (фото)
 • Схоже Україна визнає русинів, як національну меншину
 • Закарпатські «хабарники» самі пишуть заяви на звільнення (документ)
 • Пятірка лідерів на виборчому окрузі № 68
 • Закарпатські ринки будуть перевіряти на предмет походження товару !
 • Балоги «замовили» мера Хуста Кащука (відео)
 • Михайло Ланьо переміг на виборчому окрузі №70
 • Закарпатцям повернули поїзд Харків-Ужгород
 • Кіра Найтлі знялася оголеною на знак протесту
 • Студенти УжНУ вибрали найгарнішу факультету міжнародних відносин (ФОТО)
 • Михайло Ланьо подякував виборцям за довіру
 • Жахлива ДТП на Закарпатті: подробиці аварії, де загинув 63-річний водій (ФОТО)
 • Закарпатський анекдот
 • Порошенко призначив тимчасово виконуючих обов'язків 12 РДА Закарпаття
 • На Закарпатті почався підрахунок голосів
 • Ми в соц.Мережі