Головні Новини:
В Ужгороді даїшники ловили п'яного водія   |    В Ужгороді жорстко зіткнулися дві “Шкоди”   |    У центрі Ужгорода на дорогу впало дерево   |    Угорщина хоче допомогти запобігти екологічній катастрофі на Закарпатті   |    Черговий "Фольксваген" спалахнув у місті над Ужем   |    У Закарпатті – пік цвітіння токсичних рослин!(відео)   |    Вогнем зайнялося село Обава   |    Тіло утопленика знайшли у штучній водоймі   |   

Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"

18-08-2013, 10:38; Переглядів: 487;
Юрій Яцина: "Люди повинні відчувати, що можуть швидко й фахово отримати якісну медичну допомогу"


Сотні тисяч людських доль, переплетених із однією-однісінькою установою; десятки тисяч неприємних діагнозів і не менше радісних вітань із одужанням; тисячі операцій, які треба пережити і тим, кого оперують, і тим, хто це робить; врятовані життя, за які щодня дякують Господу, – все це Закарпатська обласна лікарня імені Андрія Новака, котра сьогодні є найкращим закладом із надання меддопомоги в області. І що би не говорили, попри всі негативи, критику та невдоволення, треба визнавати – умови та рівень надання медичної допомоги в нашій обласній лікарні – дай, Боже, всім українцям. Саме про все це, про розвиток та досягнення ОКЛ – в інтерв’ю з головним лікарем Юрієм Яциною.

Зміни, що тривають у часі

– Юрію Юрійовичу, на щастя, рідко буваю в ОКЛ, але щоразу, коли приходжу, впадають у вічі зміни. Ось і зараз тривають ремонти та будівництва на території. У них була необхідність через столітній вік закладу?

– Якщо ви вже зачепили історію, то виправлю вас – обласній лікарні не сотня, а більше років. Для земляків нагадаю: ви не повірите, але Ужгородська лікарня вперше згадується в одній із грамот за 1451 рік! За кілька століть заклад із різною кількістю ліжко-місць кілька разів переселявся, і лише у 1867-му облаштували лікарню на теперішньому місці. У 1872-му до Ужгорода приїхав із Будапешта молодий лікар-епідеміолог Ендре Новак, який і спланував, а відтак втілив у життя проект будівництва великої лікарні з кількома павільйонами. У 1912 – 13 роках звели новий хірургічний корпус, і тому ми сьогодні говоримо про його сторіччя. Відповідаючи ж на ваше запитання про реконструкцію – так, вона була необхідна, бо ж сотню років тому заклад був спланований під потреби того часу, реалії змінилися, кількість пацієнтів зросла, медицина також не стоїть на місці, як і умови та особливості надання медичних послуг, тому й постало питання змін.

– Ці зміни не можна охопити роком-двома...

– Маєте рацію, від часу заснування в лікарні проходили різні події: мінялися державні устрої, так само змінювалися лікарі, медичні сестри, санітарки, господарські працівники, адміністрації. Кожен, хто мав відношення до закладу, вніс свій особистий вклад в його розвиток, у стабільність, і всім їм нині можна завдячити за те, що лікарня постійно показувала свій високий рівень, і наразі є найпотужнішим у краї медичним закладом, що надає спеціалізовану та вузькоспеціалізовану медичну допомогу населенню краю, мешканцям інших областей та й іноземцям, про що свідчить вища акредитаційна категорія МОЗ України.

Якщо ж говорити про реорганізаційні зміни, то назву кілька основних тез. Так, потужний розвиток кардіології призвів до того, що більше десяти років тому з клінічного кардіологічного підрозділу лікарні вирішили створити обласний кардіодиспансер, який отримав нову будівлю. Тепер, як ви знаєте, у нас уже навіть роблять операції на відкритому серці – втручання на рівні спеціалізованих інститутів. Закарпатцям у багатьох випадках уже не треба їхати до Києва чи за кордон, щоб отримати спеціалізовану кардіологічну допомогу.

– Ви заговорили про кардіологію, але на базі лікарні функціонувало й відділення нейрохірургії…

– Розвиток кожної спеціальності в своєму роді унікальний і реальний завдяки тим фахівцям, котрі вклали в це своє життя. Я говорю більше хронологічно. Кардіологічна допомога мала можливість розвиватися в новому спеціалізованому закладі, а в 2006 році завдяки розвитку та удосконаленню нейрохірургічної допомоги був створений обласний Центр нейрохірургії та неврології (як окрема юридична структура обласного підпорядкування).

– Днями читала інтерв’ю про те, що на Закарпатті є лікарі, які пришивають руки, пальці, ноги. Знаю, що це вкрай тонкі операції, напевно, можемо похвалитися унікальними втручаннями в різних напрямках надання меддопомоги?

– Безперечно! Я не знаю, чи всі терміни зрозуміють читачі, але бодай кілька основних нововведень у лікувально-діагностичному процесі все ж назву: це ендопротезування різного виду в ортопедії; нові технології та лазеротерапія в офтальмології, мікрохірургічні оперативні втручання та реплантації, про що ви згадали, малоінвазивна ангіохірургія, торакоскопія, отоларингоскопія, малоінвазивні втручання під контролем ультразвукових технологій, контактна літотрипсія, оптична уретротомія, онкоотоларингологічні операції, лапароскопічні хірургічні операції в гінекології і хірургії, операції з протезування судин та багато інших, які характеризують лікувальний процес в обласній лікарні. Створили кабінет діабетичної стопи, умови для школи діабету. Одне слово, перераховувати й перераховувати…

Допомога, наближена до людей

– Юрію Юрійовичу, якось недавно довелося почути розповідь, як важко людям було добиратися до обласної лікарні для отримання гемодіалізу і наскільки зараз їм полегшили життя. Про що мова?

– Важливе місце в доступності спеціалізованої медичної допомоги відіграв факт розвитку та вдосконалення надання допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність. Так, за підтримки управління охорони здоров’я та облради у 2004 році схвалена і прийнята «Програма розвитку служби гемодіалізу», виділені кошти. У результаті пацієнти почали отримувати таку медичну допомогу, а саме програмний гемодіаліз, безкоштовно, і це, повірте, покращило якість життя багатьом, адже дозволити собі дороговартісну терапію було під силу не кожному. Але відтак постало питання наближеності цього виду меддопомоги до пацієнтів – те, про що ви й згадали. Так, із ініціативи адміністрації обласної лікарні та за допомоги колег із Німеччині ми одними з перших в Україні у 2008 році створили два сателітні центри в Хустській та Тячівській ЦРЛ, вартість обладнання сягнула 2 млн. грн. У цих центрах вдалося зосередити пацієнтів із віддалених районів, бо ж, повірте, їздити тричі на тиждень в Ужгород у єдине відділення і на один і той же час було неймовірно складно. І це вам правду говорили люди. Три роки тому нам за сприяння влади області вдалося відкрити потужний і один із кращих сателітних центрів у Мукачівській ЦРЛ, у 2011-му відкрили центр у Виноградівській, торік – у Рахівській ЦРЛ, цьогоріч відкриємо на Міжгірщині. У перспективі – реконструкція Тячівського центру з заміною благочинного обладнання на сучасне.

– Наближаєтеся до людей?

– Так, це і є те, що ми називаємо доступністю медицини – люди повинні відчувати, що навіть у найвіддаленіших гірських регіонах їм швидко й фахово нададуть медичні послуги. До речі, невдовзі в області запрацюють два гелікоптери, за допомогою яких надання спеціалізованої ургентної допомоги буде своєчасним, якісним і ефективним.

– Ми говоримо про лікування, але, напевно, починати треба було з обстеження: відомо, що поставити правильний діагноз – це половина успіху…

– Маєте рацію, і, повірте, питання обстеження теж ставимо на високий рівень. Оновлення лабораторного обладнання, нові УЗД-установки, рентген-кабінети, томографи, комп’ютери, мамографи… Це можна перераховувати й називати ті величезні суми, які і з державного, і з обласного бюджетів спрямовуються на розвиток медицини краю. Але головне не перелік, а те, чи відчувають люди покращення. До речі, якщо вже про це заговорили, то зазначу, що так само наразі працюємо над тим, щоб децентралізовувати цей напрямок. Бо ж поки пацієнт приїде до Ужгорода, поки пройде обстеження, вистоїть у чергах – і доби мало. Тому вже зараз створені два сателітні центри в Хустській та Берегівській ЦРЛ, які дають можливість проводити комп’ютерну томографію. Завдяки цьому і наближаємо спеціалізовану медичну допомогу до людей, і маємо можливість проводити обстеження при невідкладних станах пацієнтам безпосередньо на місцях, а не транспортувати їх, особливо у випадках, коли це загрожує життю людини.

– Юрію Юрійовичу, є ще один факт, про який неможливо не згадати: знаю, що ми єдині на сьогодні в Україні, де в закладах обласного підпорядкування пацієнтів забезпечують медикаментами. Чи так це?

– Це правда, я не чув, щоб ще десь у державі існувала така практика. Я не перебільшуватиму, якщо наголошу, що це величезна заслуга влади краю, бо вже третій рік поспіль значну суму з обласного бюджету спрямовують саме на охорону здоров’я. Тобто для людей. Я назву навіть конкретні цифри: в кардіодиспансері видатки на медикаменти на добу на 1 пацієнта сягають 213 грн., в Центрі нейрохірургії та неврології – 174 грн., в обласній клінічній лікарні – 150 грн., в інфекційній – 103 грн. Якщо порівняти, то це в десятки разів більше, ніж у районах, містах, та й справді по всій Україні. Наші пацієнти не те що не знають, що таке купувати шприци та вату, навіть дороговартісні медикаменти для лікування тих чи інших патологій. Є випадки, коли лікування одного пацієнта обходиться на добу в суму понад тисячу гривень.

Новий хірургічний корпус запрацює ще цьогоріч

– На початку розмови ви згадали, що хірургічний корпус був побудований у 1912-13 роках. То, виходить, що новозбудований постав рівно через сто років. Чи введете його в експлуатацію ще цього року?

– Так, хірургічний корпус ЗОКЛ ім. Новака сторіччя відмітить закінченням будівництва нового приміщення. Запуск корпусу на 150 ліжок стане значним поштовхом у покращенні матеріально-технічної бази нашої лікарні. Загалом заплановано, що цей корпус стане місцем, де буде зосереджена низка хірургічних відділень, які матимуть належні умови для надання сучасної спеціалізованої медичної допомоги населенню. Тут буде також встановлене нове сучасне обладнання.

– Що буде з тим корпусом, де досі працювали хірурги?

– Спочатку його відремонтуємо, відтак плануємо створити умови для інших підрозділів, це буде і розширення поліклінічного, приймального відділень, перемістимо окремі терапевтичні підрозділи, розширимо відділення малоінвазивної хірургії та інші.

– Якщо вже заговорили про перебудови, наскільки пригадую, маєте вже й позитивний у грошовому еквіваленті результат по енергоощадності?

– Так, це було в нашій роботі одним із найважливіших питань, бо ж такий комплекс будівель забезпечити якісними комунальними послугами важко. У 2007 році лікарня отримала автономне водозабезпечення, а в 2010-му за сприянням та підтримки облдержадміністрації нам вдалося замінити котельню. Тож тепер обласна лікарня має сучасні модульні котли, які мають більшу потужність та більший коефіцієнт корисної дії. Ми вже підрахували, що в рік економимо понад 1 млн. грн.

– Які плани на найближчі роки?

– Одне з важливих питань, які плануємо вирішити в області, – це надання спеціалізованої допомоги вагітним та породілям, а саме заплановано реконструювати старий пологовий корпус Ужгородської міської лікарні, який на даний час переданий в оперативне управління обласній лікарні під обласний перинатальний центр. Завершити та ввести в експлуатацію новий Центр заплановано в 2014 році.

Крім того, є погодження голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди на створення та будівництво на території лікарні потужного сучасного діагностичного центру. Інвестором проекту є угорська сторона, проект наразі на стадії завершення.

– Юрій Юрійовичу, дякую за розмову, сподіваюся, наступні наші бесіди вже не будуть такими загальними, спрямуємо їх за напрямками – щоб люди знали, куди і за чим звертатися.
Наталія Петерварі, "Закарпатська правда"

Опубліковано в категорії: Закарпаття » Суспільство


Добавление комментария

Важливе

В Києві пропонують розділити Закарпаття на п’ять повітів (фото)

22 мая
Коментарів: 3
В Києві пропонують розділити Закарпаття на п’ять повітів (фото)
З центрами в Ужгороді,Мукачеві,Берегові, Хусті та Рахові
В Києві пропонують розділити Закарпаття на п’ять повітів (фото)
З центрами в Ужгороді,Мукачеві,Берегові, Хусті та Рахові

Мер Берегова обурений заявами радикалів стосовно угорської символіки

19 мая
Коментарів: 7
Мер Берегова обурений заявами радикалів стосовно угорської символіки

Мене обурила різка критика депутата Верховної Ради Андрія Лозового з Радикальної партії щодо дублювання на угорську мову вивісок державних установ у Берегові
Мер Берегова обурений заявами радикалів стосовно угорської символіки

Мене обурила різка критика депутата Верховної Ради Андрія Лозового з Радикальної партії щодо дублювання на угорську мову вивісок державних установ у Берегові

Мер Хуста Кащук не дав пропіаритися радикалам Ляшка

19 мая
Коментарів: 10
Мер Хуста Кащук не дав пропіаритися радикалам Ляшка

Медведчуківські недобитки розправляють плечі... Сьогодні з колегамиАлексей Кириченко і Юрій Чижмарь працюємо на Закарпатті
Мер Хуста Кащук не дав пропіаритися радикалам Ляшка

Медведчуківські недобитки розправляють плечі... Сьогодні з колегамиАлексей Кириченко і Юрій Чижмарь працюємо на Закарпатті

Угорці звинувачують Україну в небажанні будувати об’їзду дорогу в Берегові

15 мая
Коментарів: 7
Угорці звинувачують Україну в небажанні будувати об’їзду дорогу в Берегові

Держсекретарь з питань зовнішньої торгівлі Угорщини Левенте Мад’яр заявив
Угорці звинувачують Україну в небажанні будувати об’їзду дорогу в Берегові

Держсекретарь з питань зовнішньої торгівлі Угорщини Левенте Мад’яр заявив

Опозиційний блок на Закарпатті очолив Олександр Ледида

15 мая
Коментарів: 26
Опозиційний блок на Закарпатті очолив Олександр Ледида

Повідомляє - прес-служба Закарпатської обласної партії «Опозиційний блок».
Опозиційний блок на Закарпатті очолив Олександр Ледида

Повідомляє - прес-служба Закарпатської обласної партії «Опозиційний блок».

Екс-губернатор Закарпаття: На ** я ми будуємо ці фортифікаційні споруди? (відео)

13 мая
Коментарів: 10
Екс-губернатор Закарпаття: На ** я ми будуємо ці фортифікаційні споруди? (відео)

Вранці 12 травня глава Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль повідомив про затримання 11 фур з продуктами, які водії мали намір вивезти до «ЛНР».
Екс-губернатор Закарпаття: На ** я ми будуємо ці фортифікаційні споруди? (відео)

Вранці 12 травня глава Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль повідомив про затримання 11 фур з продуктами, які водії мали намір вивезти до «ЛНР».

Голос Народа

Балоги через камінь виключили мера Хуста з партії

21 мая
Коментарів: 7
Балоги через камінь виключили мера Хуста з партії

В українській політиці дійсно інколи важко передбачити де можна у щось «зашпотатися»
Балоги через камінь виключили мера Хуста з партії

В українській політиці дійсно інколи важко передбачити де можна у щось «зашпотатися»

Дитячий будинок сімейного типу отримав допомогу від закарпатських меценатів з США

18 мая
Дитячий будинок сімейного типу отримав допомогу від закарпатських меценатів з США

Уродженка села Сокирниця Хустського району Гичка – Копанська Оксана, яка зараз проживає в штаті Нью-Йорк, купила для дитячого будинку більше 180 квадратних метрів металевої покрівлі
Дитячий будинок сімейного типу отримав допомогу від закарпатських меценатів з США

Уродженка села Сокирниця Хустського району Гичка – Копанська Оксана, яка зараз проживає в штаті Нью-Йорк, купила для дитячого будинку більше 180 квадратних метрів металевої покрівлі

Хто стане мером Іршави? (опитування)

12 мая
Коментарів: 9
Хто стане мером Іршави? (опитування)
Шановні жителі Іршави виберіть собі мера зараз
Хто стане мером Іршави? (опитування)
Шановні жителі Іршави виберіть собі мера зараз

Коли влада бездіє на Закарпатті, люди самі беруться за сокири та бензопили (фото)

09 мая
Коментарів: 6
Коли влада бездіє на Закарпатті, люди самі беруться за сокири та бензопили (фото)
Досить цікавим та унікальним є випадок самоорганізації жителів закарпатського села Довге Іршавського району
Коли влада бездіє на Закарпатті, люди самі беруться за сокири та бензопили (фото)
Досить цікавим та унікальним є випадок самоорганізації жителів закарпатського села Довге Іршавського району

Яка довіра закарпатців до нової влади (опитування)

02 мая
Коментарів: 5
Яка довіра закарпатців до нової влади (опитування)

Яка Ваша довіра до нової української влади?
Яка довіра закарпатців до нової влади (опитування)

Яка Ваша довіра до нової української влади?

Останні Новини

Телепрограма на сьогодні на TVgid.ua.
Купити авто Avtosale.ua.
Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Всі новини дня на http://www.ukr.net/.

Останні Коментарі

 • Новости с цветущего нанорая 22.05.2015
  Білорусь і Вірменія відмовляют ... (4)
  Новости с цветущего нанорая-фото
  Россия не представит ни одной новой продукции или инновации в рамках 51 Международного авиакосмического салона "Ле Бурже-2015 ", который будет проходить в пригороде французской столицы с 15 по 21 июня текущего года.
  К такому выводу можно прийти, посмотрев официально утвержденный орган ...
 • Пентагон.Совещание 22.05.2015
  Рятувальники провели практичні ... (1)
  Пентагон.Совещание-фото
  22 мая 2015.
  Обама и генералы обсуждают, когда лучше напасть на Россию. Не могут прийти к единому мнению, когда это лучше сделать чтобы победить.
  Решили спросить у тех кто уже нападал. Спрашивают у французов:
  -"Когда лучше напасть?"
  Французы отвечают: -
  "Не зн ...
 • Дуб 22.05.2015
  Уродженка з Хуста зізналася у ... (4)
  Дуб-фото
  Танька молодєц!
  Настояща русинка!
  Не галицька сука!
 • Рижский член Украины 22.05.2015
  Балога звинуватив владу у вико ... (5)
  Рижский член Украины-фото
  *
  На так называемом саммите «Восточного партнерства», который проходил в Риге 21-22 мая 2015 г., Украина наконец-то получила четкий и недвусмысленный сигнал относительно своего еврочленства и безвизового режима. Самой свободной нации в мире продемонстрировали банальный член и сказали, что, в пр ...
 • 50 миллиардов за ЮКОС: 22.05.2015
  Повернення Росії в G8 поки що ... (1)
  50 миллиардов за ЮКОС:-фото
  чем они грозят России и чем мы можем ответить.

  Акционеры нефтяной компании ЮКОС обратились в суды США, Франции и Великобритании для взыскания с России компенсации в 50 миллиардов долларов, назначенной им по решению Третейского суда в Гааге.

  В принципе дело Юкоса - это прошлогод ...
 • А ТЕМ ВРЕМЕНЕМ 22.05.2015
  Туреччина не буде будувати «Ту ... (1)
  А ТЕМ ВРЕМЕНЕМ-фото
  22 мая 2015
  Госдума на заседании в пятницу приняла в третьем чтении закон об амнистии капиталов.

  "Новый закон позволяет создать правовые основы для вовлечения в экономику имущества, которое находилось в "серой" зоне, и перерегистрировать это имущество на его фактически ...
 • А ТЕМ ВРЕМЕНЕМ 22.05.2015
  Білорусь і Вірменія відмовляют ... (4)
  А ТЕМ ВРЕМЕНЕМ-фото
  22 мая 2015
  Амурский судостроительный завод" (АСЗ, г.Комсомольск-на-Амуре,Хабаровский край, входит в ОАО «Объединенная судостроительная корпорация», ОСК) в пятницу спустил на воду новейший корвет проекта 20380 «Совершенный», предназначенный для Тихоокеанского флота ВМФ России.

  К ...
 • Абама 22.05.2015
  Уродженка з Хуста зізналася у ... (4)
  Абама-фото
  Пак не годна бити у усих една позиция.Не будьте папуасами.У Европи нико би и не гавкнув у ии сторону.Ми уже стали ги кой из ланца зорвани.Треба би оглаитися мало та мозок уключити.А не жерти усьо што нам кидавуть ЗМИ.Типа-пипл схавае.А так-файна дивка.
 • Русины Закарпатья требуют 22.05.2015
  15 закарпатських русинів поїду ... (31)
  Русины Закарпатья требуют-фото
  признания перед зданием администрации Президента Украины.


  "22 мая 2015
  Русины Закарпатья вновь просят признания и специальный статус для своей территории.

  Закарпатские русины перестали слать письма Президенту Украины и прибыли в Киев лично, чтобы добиться у влас ...
 • дмитро 22.05.2015
  Уродженка з Хуста зізналася у ... (4)
  дмитро-фото
  штоби ще не угадали лем коби володя дав гроший,айбо до кабаэвої юй іще рости і рости
 • кум 22.05.2015
  Уродженка з Хуста зізналася у ... (4)
  кум-фото
  Ще не всіх дуреп війна убила.
 • ТАК ВЫШЛО... 22.05.2015
  На Дніпропетровщині вбили юнак ... (2)
  ТАК ВЫШЛО...-фото
  21 мая 2015
  "Расплата за патриотизм: в вотчине Коломойского правосека убили за крики «Слава Украине»" -" Антифашист".

  22 мая 2015
  Но что-то подсказывает что "Антифашист" выдаёт желаемое за действительное.Есть ощущение, что все гораздо проще.
  < ...
 • Громадянину келемену 22.05.2015
  Балога звинуватив владу у вико ... (5)
  Громадянину келемену-фото
  а ти помінявся хлопче?чи такийсь гавнюк, який був, таким і залишився?))))
 • До громадянина 22.05.2015
  Балога звинуватив владу у вико ... (5)
  До громадянина-фото
  На жаль... на Закарпатті В С Ю владу собою уособлює сам Балога та ним створена команда. А кого нам обвинувачувати у всіх бідах ? Може ще чехів чи австро-угорців?
 • дмитро 22.05.2015
  В Києві пропонують розділити З ... (3)
  дмитро-фото
  а бабка повытуха де буде у тячовы чи у раховы?))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • До Iвана 22.05.2015
  У Виноградові русини відзначил ... (18)
  До Iвана-фото
  Tы, Иване, з дуба упав? кидь ты не русин, та закрый рот. Культурна мова-се украинська? Наш язык русинський, а не украинський.Ты субi говори, як тя мама з няньoм учили, айбо ни учи нас, русинüв, як нам говорити. На Закарпаттi жиуть русины тай иншi национальности, мадяри, нiмцi, словакы, рyмуны, ...
 • Громадянин 22.05.2015
  Балога звинуватив владу у вико ... (5)
  Громадянин-фото
  На жаль, але Балога правий. Нинішня влада могла зробити в рази більше, ніж робити зараз для народу і країни. Фактично, нинішня влада взагалі нічого робити не хоче. Вона лише хоче робити те, що робили регіонали, - перерозподіляти фінансові потоки, майно і посади. Якби ЄС і США на нинішню владу не тис ...
 • Громадянин 22.05.2015
  В Києві пропонують розділити З ... (3)
  Громадянин-фото
  І коли це перетворення має відбутися, до місцевих виборів, чи пізніше?

Відео тижня

Найпопулярніші новини

 • Ви колись бачили бій гладіаторш?
 • Коли влада бездіє на Закарпатті, люди самі беруться за сокири та бензопили (фото)
 • Страшна аварія біля закарпатського села (ФОТО)
 • Хто стане мером Іршави? (опитування)
 • Блондинка паркувала свою машину до тих пір, поки не розбила її (ФОТО)
 • Яка довіра закарпатців до нової влади (опитування)
 • У центрі Міжгір’я проросла алея тюльпанів (ФОТО)
 • На Рахівщині під час бійки вбили хлопця
 • "Мобільний" автомобіль через кордон не прорвався! (ФОТО)
 • Берегівчанка хизується фотографіями з терористом «Гіві»
 • Україна може втратити Закарпаття, як і Крим
 • У Виноградові русини відзначили динь народження Духновича фестивальом (фото)
 • На Закарпатті весілля закінчилося трагедією (ФОТО)
 • В річці Тиса виявлено втопленика , який пропав декілька тижнів тому
 • Рекорд із зарибнення струмків встановила Міжгірщина (ФОТО/ВІДЕО)
 • Подробиці пожежі в шашличній на Іршавщині (ФОТО)
 • Ми в соц.Мережі