Закарпатський нардеп Балога у Фейсбук тиражує російський федеральний телеканал

березня 19 / 2017
З такими друзями і ворогів не потрібно.
Треба заборонити всяким радникам Міністра внутрішніх справ виступати на російському телебаченні. Не потрібно гібридної війни, достатньо показувати їх і росіяни дійсно подумають, що тут якийсь дурдом. Таке враження, що в моїй Україні при владі одні кретини.

Закарпатський нардеп Балога у Фейсбук тиражує російський федеральний телеканал


Повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук закарпатський нардеп Віктор Балога.
Категорія : Політика
100
19 березня 2017 23:14

цимбору-што брешеш воняку обратно -из 81 до 83 -чого брешеш паскудо из 69 -до 88 хлибомисьме годовали и основное из карпатськои руси сталин арестовав на однуй руци мош поличити было и именно твою родину брехливый пропагандоне кстати малолитньый оваде кой заи хлиб брешеш сопляку


до 100
20 березня 2017 12:41

Я соглашавуся з вами. Мій дідо мав зимлю тай ліс, як прийшли Совєти, так був яко кулак у них, мав десь 10 га. До колгозу забрали гет ушитко. Дідо не робив нигда у колгозі. І што? А нич. Нікуди го не посадили і не виселили. Читавим папіря з р. 47, переселитися з гори до села. Свистав на них, не переселився. І што? І нич. Не сослали, не застрілили. Лем так позираву ся, не знаву, кого Сталін посадив із села.


ЦІМБОР
20 березня 2017 14:28

А тьі в інтернет залізь ни полінуйся , та увидиш спискьі посмертно реабілітованьіх .
Стівковому старому грьігунови !
Исі брихні свойьім унукам розказуй ! Они ти може и повірять.Старьій комуніште ! Утебе старьій паскудо майже на лабах и пириднььіх и заднььіх по дві тисячі перстув .Ага .
Исе лим пудтверждені спискьі репресованьіх .И в мого єдного діда бьіло около 5 гектарув та лим забрали .Но йсе ни значить ош другьіх ни кьівали . Тисячі бьіли репресовані ! Інтернет у поміч ! А кібьі т ти старьій грьігуне , репресовали а вадь брата , а вадь вутця , тьі бьі тоже лопонів , ош ото и ни так много ..
?

Лим тема ни за йсе , а за дурня Ківу .
За котрого не лим Балога ,упувів ош дуринь.


Для ЦІМБОР
20 березня 2017 15:02

За перше - я з вами не пив і вам не тикав. За друге- май білше гойкать проти комуніштів лем той, ко з ними фіглював, а типир ся боїть. За третє-репресовані не кажу ош не були, лем у селові сидів лем той, ко украв штось. А не було того много. Коби репресували, знав бим, ош репресували. Але у широків некомуністичнів родині не був то нико. А ви гойкаєте, як францюватий. Се для вас дискузія? Ци у того онануєте? Дайте собі таблетки та май добре вам буде.


усім
20 березня 2017 15:22

мукачево.нет тоже як і дибануті усі коменти модерує і пак вообщем не публікує, та люди уже тот завидівськйи сайт і не читає, бо там лиш цензура балоги і тужанського існує і їх мнєніє
а вообщем балогам усьо равно чи росія чи щи хтось, він же хитрий скунць який усім буде пудлизувати, а щи вун колись має за усьо удповісти не лем перед богом а і законом

ці єдині в свому екземплярі нічого ні єдиного цента не вкрали, не єдиного га землі не відібрали, не єдиного пенсіонера не обібрали, не єдиного грама спиртного нигда в рот небрали, не єдиного мукачівця не пудставили, і ті хто єдиногласно їм підлизує єдині в свойому екземлярі, бо не приведи всевишній щоб такі єдині ще раз на світ зійшли, інакше це єдине ГМОнасіння нігда не викорчується із карти мукачева


ЦІМБОР
20 березня 2017 15:46

Таблеткьі лиши собі .
Чого тубі тьікаву ? А тьі догадайся ?Из якої причиньі ...
Ищи, сам собі упувіж, коли репресувуть 10 чоловік ото много ,чи мало ? А сто чоловік ? Мало ? А 1000 як ?и йсе мало !
А пишу я завто обьі туй пuлло ни брихали , так ги бреше маскальська пропаганда , тай люба друга пропаганда ...удкого она бьі ни йшла ...

Ищи раз пишу, тема ни про йсе ...


100
20 березня 2017 19:17

цимбору што ты пиздиш брехачу репресовани репресовани котри де из усьои области на перстах мош поличити само собов ко кашлав про ти власти того арестововали попробуй типир оваде мыркнути штось та увидиме куды тя сошлют та но сошлют тя а просто безслидно исчезнеш як ото ся ныни и робит и семое я нигда шуга небов ни состояв ни в компартии ни в якуй другуй партии я робив простым робутником тоби незвиры як ото робутник старый пердун и в интирнити строчит а так просто бо вижу яку лапшу гониш постоянно чого мого утця ни репресовали а бов из 20 года простый почтовый служащий и служив проти совету у мадярськуй армии-аа -може увун комунистом бов по твоих тверженнях бо нибов нибрязьов а пудчинявся законам тои страны де жив и ты пудчиняешся укр законам и я бо жиеме на территории украины попробуй мыркнути штось типир проти власти то увидим насчет маскали маскали тоби чоловиче зашкалюэ планка давно уже но тема ни про исе

и по сравнению из тобов сидящым у интирнити из рана до ночи я роблю цилыми днями лиш увичири и в сято можу соби позволити у компютерови торчати -тульком много накрав при комунистах да и по твойому тверженню самим бов комунистом што приходится и типир робити физично -а цимбора твуй миер писав што маю бовты фабрикы заводы на шару присивши так богдай исьте уэдно обоэ до семого колина мали тулько ги я та з голоду бысьте здохли перекручовальникы аш кось ни по вас та ото оабо маскаль або комуниста кстати научится неукы писати маскаль а не мацкаль силянська нивошколована неуче один чув неперечув а другый бездарь перекрутив из тупацтва-мацкаль


ЦІМБОР
20 березня 2017 19:43

Я ни посліп , и вижу як тьі ни маєш часу сидіти в інтернеті ...
Кудьі кого "сослали " за критику нинішньої власти ??/што удумуєш дурниці . тьі чоловіче ,якьійись йобнутьій ,чесноє слово .Тьі мене звідаш чого твого вuтця ни репресовали , та ци я сижу у тьіх нкаведистах .Они забирали и інтелигентув и простьіх лісорубів , и хліборобув .Може план у них такьій бов .
Щи раз ти кажу зайди у спискьі реабілітованьіх та почитай .
....знаєш што ?, нигде ни заходи ...тобі ни треба .

Тьім ко на чорноє каже білоє , и каже што мало бьіло арештованьіх , и "мало " загьібльіх у лагерях , я кажу просто :пушов на хуй !


рокаш
20 березня 2017 20:43

Што ви туй заладили репресованi, вас нико не репресував, а тих кого дiйсно репресували ото одиницi. В основному вто запроданцi якi жили в однiй державi, а служили ги цiмбор другiв. Тих кого реабiлiтовали стали героями України Бандера, Шухевич и другi їх цiмбори. Просто так СМЕРШ никого не брав, видно било за што, люди били злi та предавали ош ко як помагав окупантам, а раз помагав, то враг народу, и вся картина. Такий приклад, як марш смерти в Брно, указує як нашi сусiди рiшали пiсля воєннi проблеми, цiмборови и не снилося.


не репресовані
20 березня 2017 21:14

1947 р. розпочався новий наступ радянських органів влади на Греко-Католицьку Церкву, що було, зокрема, пов’язано з початком реєстрації релігійних громад на Закарпатті. Обласна влада ігнорувала заяви греко-католицьких церковних комітетів, що фактично поставило церкву поза радянським законом. Вже в березні 1947 р. православній єпархії був насильно переданий василіанський Свято-Миколаївський монастир на Чернечій горі біля Мукачева, а понад 30 монахів, які відмовилися підписати заяву про перехід у православ’я, були примусово перевезені МДБ в Імстичівський монастир на Іршавщину.

Радянські спецслужби проводили точкові арешти в середовищі греко-католицьких священнослужителів за звинуваченнями у співпраці з угорськими окупантами. У 1945 р. за ґратами опинилися прелат-протоієрей Мукачівської єпархії Олександр Ільницький, о. Стефан Фенцик, ієромонах Теофан (Іван) Скіба, парохи о. Євген Ортутай, Міклош Монді, о. Рудольф Кабацій. У 2-й пол. 1946 р. за сфальсифікованими звинуваченнями було заарештовано та засуджено до різних термінів ув’язнення 8 греко-католицьких священиків (оо. А. Азарій, Т. Дурневич, М. Микула, І. Міня, І. Рабар, І. Попович, С. Уйгелі, К. Феделеш). У 1947 р. цей список доповнило ще 8 служителів культу (оо. М. Бобик, Ю. Гаджега, В.Іванчо, Ю. Іванчо, І. Кешеля, І. Лелекач, І. Міна, С. Попп) . Частина священиків, які почували себе в небезпеці, покинули свої парафії та еміґрували за кордон.

За весь радянський період на Закарпатті було заарештовано 124 греко-католицьких священнослужителів (40% складу єпархіального духовенства), з них 28 померло у тюрмах і таборах ГУЛАГу


dsd
20 березня 2017 22:28

Свини сьме хлибом годовали.

Свини сьме хлибом годовали.

Цімбор у нам прихворів крыхту.
Він і пуд одіялом видить "агента кремля"........хоть і піціцького, но агента.

ти цiмборе усьо знаєш, уже знаєме як било добре из заперевальними, а типир розкажи як ти хуйово жив за советiв.


рокаш
20 березня 2017 22:29

Най люди судять самi, у каждого є своя голова, но iнформацiю їм треба дати. Я категорично проти гоненiй на вiру!, яка би и чия би она не била, но церков має бути вiддiлена вiд держави! Якщо спiвпрацювали з окупантами то про що мова??? То що унiати спiвпрацювали з окупантом исе из серiї що и деякi народи спiвпрацювали з ними же. Цих арештовували, тих виселяли, такоє було всяди, Чехословакiя нiмцiв висиляла, уд грiха подальше. Чому досталося греко-католикам? тому що Ватикан давав паспорти нациським злочинцям, органiзовував їх переправу у другi держави, переховував їх перед судом , удпущав нацикам грiхи за золото... а чиє золото було нацикiв?
А хто такi греко-католики? Коли Польша рулила, та захотiла щоб православнi стали католиками, тому межи православними священниками найшла таких якi согласилися служити Ватикану, айбо спiвати прийшлося на на церковнословянськiй мовi та и соблюдати вiзантiйськi лiтургiчнi традицiї бо люди би сих перевертнiв не приняли. Ось у такий спосiб у нас появилися греко-католики. А задокументовано сисе било у Брестi 1596p.


Lokhard
20 березня 2017 23:21

Обьі ти тулько иппен ,и двічі бульш ,мздьі бьіло на лікьі ,коли тя хворота возьме . Мині ни шкода .
Лиш де у мойьіх словах тьі усліпав ,ош якогось захищаву , варуву по -нашому .???

gjuoipoetjh

Мікуло, Бога му, штось ізробив?

Зашто сь ня заблоковав?

Не можу ни удправити.

Ідойми тот сраный бан!


Залишити Коментар