«Чого ви лізете зі своїм уставом в чужий монастир?»: Як Москаль зустрів Гройсмана на Закарпатті (ВІДЕО)

травня 13 / 2018
«Чого ви лізете зі своїм уставом в чужий монастир?»: Як Москаль зустрів Гройсмана на Закарпатті (ВІДЕО)
Москаль попросив Гройсмана і Гриневич не робити провокацій в угорськомовній школі.

11-го травня на Закарпаття з робочим візитом прибув прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що Ужгород вичистили, розмітку на дорогах намалювали, у смітники вставили пластикові пакети.

Урядова делегація спізнилася майже на годину. Тим не менше, почали з візиту до угорськомовної школи № 10 в Ужгороді. Тут на всяк випадок вирішили зняти угорський прапор, щоб не нервувати гостя.

Дорогою до школи Москаль попросив Гройсмана і міністра освіти і науки України Лілію Гриневич не робити провокацій.

«Для чого ви приїхали зі своїм уставом в чужий монастир? Для чого? Я захищаю усіх, хто тут живе на Закарпатті. І ромів захищаю. Я погоджуюся з вами, але не робіть провокацій. Я єдине, що вас прошу», — заявив Москаль урядовій делегації.

Варто зазначити, що гості завітали на кілька уроків, поспілкувалися з учнями. Гройсман відзначив, що школа йому дуже сподобалася, діти прекрасно володіють українською мовою, разом із тим мають можливість навчатися мовою своєї національної меншини.

У розмові з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем Гриневич зазначила, що цьогоріч Міносвіти добре фінансуватиме такі школи.

Нагадаємо, 28 вересня 2017 року в Україні набрав чинності закон «Про освіту», який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є тільки державна мова. Мови нацменшин, включаючи угорську, вивчатимуться тільки до п’ятого класу, а вже з 2020 року освіта в Україні стане цілком україномовною.

Документ викликав різку критику ряду країн, зокрема, Угорщини.
Категорія : Політика
Мішо
13 травня 2018 10:16

 Черговий блеф-тур від влади. Візит тривав максимум пів- дня з перервою на обід та пікнік. Куди треба було поїхати-не поїхали.Що вилизали для показу-те і показали. Хай би подивилися Вилок,Довге,Прибожавське,дорогу до Рахова,Берегово-Камянське ....  Нічого не рішили.Побалакали та і все. А буде так як і було.


Б. Варя
13 травня 2018 11:07

Ну что примороженые бандеровские националисты ( патриоты)  получили по хрюкалу  9 го мая  от  НЕБЕСНОГО ПОЛКА. Не один бегал дрыст делать.Куда бы националисты свой пятак не всунули там война, они больше ни начто не способны. В Полщу их нах... .


Утопия
13 травня 2018 11:30

один поехал у аахен. зачем??? попи*деть с меркель-макроном. второй приехал в закарпатье. зачем??? решил какой-то вопрос? нет. пиар? нет. видимо, хотел хорошо и вкусно покушать. и один и второй.


Бортанутой Варе
13 травня 2018 13:48

Ти уже собі дєда на палке вибрала? Дєди воєвалі, нє?


Й.Швейк
13 травня 2018 14:54

А от самого Москаля дуже радо прийняли б навіть з його уставом в відомий львівський монастир на вулиці Кульпарківській; там для таких всі умови, не кажучи вже про добірне товариство.


Читатель
13 травня 2018 16:20

Доктор історичних наук, професор УжНУ  Іван Гранчак писав:

«СРСР фактично анексував Закарпатську Україну і заднім числом оформив це державно-правовим актом, радянсько-чехословацькою угодою 29 червня 945 року, що також не було належним чином ратифіковано. В січні 1946 року Закарпатська Україна без волі її народу   була перетворена в область Української РСР.  Включення Закарпаття до складу України -  це головний підсумок цього етапу історії краю» [Нариси історії Закарпаття. Том II (1918 – 1946). Ужгород: «Закарпаття», 1995. – 700 с; цит. на стор.7].Треба уточнити, що останнім етапом анексії Закарпатської України (Подкарпатської Русі) був Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 22 січня 1946 р. «Про утворення Закарпатської області в складі Української РСР». Президія Верховної Ради СРСР в той же день лише затвердила рішення УРСР. Текст Указу Президії ВР УРСР викарбуваний на мармуровій плиті, десятки років висів на фасаді обласної ради і був знятий десь після 1.12.1991 р.


Федір
13 травня 2018 16:40

Навіщо приїзжав ? Навіщо тратив кошти народні ? 

Ну, а раз вже приїхав, міг би сам , за кермом, проїхатися на машині вітчизняного виробництва до Рахова.

Може , тоді, дещо зрозумів би і не була б даремною поїздка.


Мигаль
13 травня 2018 17:37

За освiту переживать, ясна рiч треба яду заливати в молодi голови, нових хероїв готувати. А ви що думали що його дороги цiкавлять, самi бачите що для нього пару кiлометрiв вилюксують, а остальнi кiлометри його не цiкавлять. Ця подорож нiчого не принесла Закарпаттю, та i цiла держава нiчо не отримала крiм видаткiв, якi заплатимо всi ми. Буря у погарi закiнчилася не встигши i початися.


сидор
13 травня 2018 20:42

выродки конченые....а какое уверенное в себе "оно не вещь само может поехать" .... фу блять тошнит.

и какого хуя это говно лунченко везде лезет.он вообще никто. 


Залишити Коментар