Угорські високопосадовці готуються до анексії Закарпаття

листопада 19 / 2017
Угорські високопосадовці готуються до анексії Закарпаття
Кандидат філологічних наук Іван Пилипович Ющук, визнає, що законів, які гарантують державній мові пріоритетність, достатньо. Проблема лише в тому, що вони не виконуються. Мовознавець запевняє, що мову варто пропагувати та поширювати, але не треба робити це жорстко та під гаслом «Розмовляймо лише українською!»

Новий закон «Про освіту» роздратував наших сусідів. На вашу думку, як можна вгамувати угорців і румунів, пояснити, що ніяких мовних ущемлень нацменшин немає? Чомусь наші сусіди хочуть тримати свої нацменшини у мовному «гетто»?

Чому така катавасія почалася навколо закону «Про освіту» з боку угорських посадовців? Дехто каже, що вони готуються до виборів. Ні, вони готуються до анексії Закарпаття. Також вони не хочуть, щоб їхні земляки, які проживають на території України, інтегрувалися в українське суспільство. Вони хочуть, щоб угорці надалі тяжіли до батьківщини, щоб молодь поповнювала їхній ринок праці та їхала навчатися до Угорщини, щоб мати прибуток із тих, кого виховує наша школа. Тому в них егоїстичні наміри, а не тільки почуття національної солідарності. Якби вони по-людськи підходили до цього питання, то угорці, які проживають в Україні, мали б володіти своєю мовою та мовою держави в якій вони проживають.
Угорські правителі не хочуть, щоб їхні співвітчизники були повноцінними громадянами України, а навпаки – щоб ті почували себе зайвими. А те, що зараз пропонує наш закон про освіту, то це дуже обдумане та толерантне ставлення до нацменшин. Він хоче, щоб вони інтегрувалися в українське суспільство. Міжнародна рамкова конвенція про права національних меншин цього вимагає. Але я не розумію, чому наші керівники виправдовуються перед угорськими та іншими шовіністами. Потрібно посилатися на міжнародне право. Ось і все. В Гаазьких рекомендаціях стосовно освіти сказано, що має бути двомовне навчання. Зараз на Закарпатті існують села, в яких зовсім не розуміють української. Це не нормально. Також є закон «Про громадянство». Коли країна приймає нового громадянина, то він має скласти іспит на знання мови. Але в нас скрізь порушення власних законів.

Отже, очікувати на нормалізацію стосунків з Угорщиною не доводиться? Поляки поставилися до новацій в освіті помірковано, болгари взагалі сказали: «Ми вже давно працюємо за схемою, що пропонує новий український закон «Про освіту»».

Стосовно поляків: вони створили п’ять шкіл, де звучить українська мова і ми створили п’ять шкіл (з польською мовою. – Главком). Тобто паритет. Раніше в Угорщині було 70 шкіл з українською мовою, після 1948 року, а зараз там немає жодної. В Румунії було 120 шкіл, зараз - лише одна україномовна гімназія. А наш уряд не звернув на це увагу. Потрібно піднімати питання про паритет. У Росії взагалі немає українських шкіл. Те, що там в Татарстані є, то це створили українські ентузіасти. А російський уряд хоче, щоб ми витрачали гроші на те, щоб навчати російської не тільки росіян, які проживають на території України, а й російськомовних українських громадян. Наш уряд і досі боїться ярлика українського буржуазного націоналізму. Я хочу підкреслити, що всі нормальні народи є націоналістами. Націоналізм не означає, що потрібно пригноблювати інші нації, це насамперед – любов до свого. Я завжди кажу, що коли чоловік починає дбати про чужу сім’ю замість своєї, це підозріло. Коли в нашій державі починають дбати більше про російську, ніж про українську, то це підозріло. І це підозріле проявилося на Донбасі.

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо нашого мовного закону про освіту. Там є дуже цікавий 12 пункт, який говорить, що всі країни, які вимагають для своїх нацменшин певних умов на території України, мають забезпечити такі ж умови для української діаспори в себе. Як ви гадаєте, наскільки Угорщина і Румунія зможуть реалізувати цей пункт?


Я вже вам казав, що в Румунії було 120 українських шкіл, а зараз лише одна гімназія. Також казав, що в Угорщині не має жодної школи, хоча українців там чимало. Вони собі дозволяють не слухати міжнародних рішень, а ми маємо їх слухати і виконувати. Це дуже несправедливо. Вони до України ставляться зверхньо. Все тому, що наші політики не ставлять себе в те становище, яке потрібно було б поставити. Ми – не остання держава у світі, маємо свою гордість. Але нас виховали так, що говорити про національну гордість – це записати себе одразу в буржуазні націоналісти. Це ще не вивітрилося з наших голів. Я завжди кажу, що не варто боятися слова «націоналізм». Луначарський, діяч комуністичної партії, ще на початку 20 століття хвалив Шевченка за його націоналістичні погляди. Справді, Шевченко був великим націоналістом – він переживав і страждав за Україну. Але націоналіст не означає шовініст. Адже останній ненавидить всі інші народи. А націоналіст розуміється з усіма іншими людьми, і він підтримає прагнення Угорщини знати свою мову. Той, хто скаже, що угорець не має права говорити рідною мовою, то він вже не буде націоналістом. Однак я не чув такого від українців. Також ніхто нічого не має проти поляків. Те, що загадують, що поляки чавили українців, то таке дійсно було. Однак все в минулому і не потрібно його згадувати, адже це не сприяє майбутньому.

Як українська держава може використати 12 пункт згаданої резолюції? Держава має поставити на міждержавному рівні питання: «У вас є українці?». У відповідь можна почути, що українці самі відмовилися від своєї мови. Але ж насправді людей поставили в такі умови. Наприклад, у Росії той, хто розмовляє українською – злочинець. Люди бояться виявляти себе українцями в Росії. Наприклад, директора української бібліотеки у Москві посадили до в’язниці лише за те, що це бібліотека української літератури. Це було зроблено, щоб залякати інших.

Якою має бути українізація жорсткою чи м’якою?

Вона має починатися зі школи та вищих навчальних закладів. Міністр освіти і науки звернулася з листом до всіх викладачів та вчителів, що в усіх навчальних закладах має звучати українська мова. То одна з викладачів, прочитавши це звернення сказала, що це лише побажання міністра. Ось так у нас до цього ставляться. В інших державах за порушення законів платять великі штрафи. У тій же Франції за зайве використання іншомовних слів дорого розплачуються. Кожен стежить за своєю мовою. А від розвитку мови залежить розвиток мислення. Чим багатша мова, тим тонше мислення.

Наталія Малиновська, Анна Скалій, «Главком»
Категорія : Політика
gumi
19 листопада 2017 13:30

"Раніше в Угорщині було 70 шкіл з українською мовою" ага, але то було, коли Закарпаття галежало до Угорщини Боже, яке воно тупе бидло


Карпато - словин
19 листопада 2017 14:24

Доті буде туй така катавасія докі закарпатці самі ни наведуть туй порядок . Будутть ся сюдьі тьікати як єдні так и другі , и шовіністьі из за перевала и чиновникьі из Мадярщиньі . Ничого туй робити ни єдньім ни другьім ! Баламутити ситуацію . 


свояк
19 листопада 2017 18:58

що зробили з наіздом на наш край то вже не вернути айбо люд месний згуртували Ісе даже в карпато славянина відчувається


Валя
19 листопада 2017 21:30

Українська мова в освіті України і крапка!

мадярська в мадярів , італійська в Італії і т д 

А кому не любиться -газуйте геть


Карпато - словин
19 листопада 2017 22:27

Газуй тьі Валя ид собі думі ! Мьі у себе дома ! И мадярьі у себе дома ! 

Наш Край захопив і удорвав уд чехuв Сталін . Якбьі Сталін захопив и Кошіце ,то вьі бьі и товдьі верещали ош ото "українське місто

" и кошичани мавуть знати українську .

 


Дюрьо
19 листопада 2017 22:43

То хто прийшов сюди скорше мадяри чи українці? По таків логіці українці мавуть вчитися по мадярськи бисідувати бо мадяри ту месні.


Карпато - словин
19 листопада 2017 22:48

Українців позавозив сюда Сталін з Хрущовим . Окупантом бов Совецькьій союз (Россия ) , ( она же и обявила ош она правоприємниця союза )  .


СтоП
20 листопада 2017 02:45

Хто не здав екзамен державний на українській мові нахер з Закарпаття , депортація в Угорщину і Румунію! Нема шо тут сидіти лимари! Охуїли ці меншини!Будапешта і Бухареста не буде , ми тоді зробимо вам анексію. Всіх депортувати на батьківщину без знання мови. Закарпаття то є УкраїнаЯкщо ці меншини тяжіють до Угорщини то всіх нахер в Угорщину


Микола
20 листопада 2017 08:59

Одні уже кричали "Чемодан, вокзал, Росія". Як наслідок, Крим - тютю.......на Донбасі повна жопа. Кричали, що дойдемо до Москви. Як наслідок дістали таких піз...лей під Іловайськом та Дебальцево, що ледве ноги внесли, підписавши принизливий"Мінськ-2". Великі галицькі патріоти запалили криками про заборону "расейської" мови українську домівку і повними ешелонами "Львів-Москва" умотали в Рассею на заробітки! А ви тут хлопці боріться, ебі....ся за Неньку Україну! 

А зараз ця бридота намагається розпалити міжнаціональну ворожнечу в Закарпатті!


Катерина
20 листопада 2017 10:04

Послухайте!!! Скільки можна писати цей брєд?!  Які , нахрен, 70 українських шкіл в Угорщині??? В Угорщині ніколи не було українських шкіл!!! Не потрібно русинські школи приписувати до українських!!! Достатньо просто підняти архівні данні. Та , заодно, подивитись перепис населення 30-40-вих років. В межах теперішнього Закарпаття  до приходу так званих "визволителів" ніколи не було українців. Тут домінували русини і в меншій кількості угорці та румуни......незначна кількість словаки та євреї.  Зауважу, РУСИНИ із своєю колоритною мовою та культурою, а не українці!!! Українці краще розуміють польську мову , а ніж русинську. І русинська мова не є місцевим діалектом української!!! Дуже простий приклад.....Для перекладу з русинської на українську галичани просять перекладача. Смішно....чи не так?! Територія теперішнього Закарпаття вималювалася після Другої світової війни, коли Сталін вирішив із стратегічних міркувань анексувати територію від Карпат до річки Тиса. Так звані "патріоти" нам будуть розказувани про Підкарпатську Україну в 39-му. Просте до них запитання.... А в яких кордонах було оголошено нове утворення??? Які населені пункти туди входили??? Чи питали жителів цих населених пунктів що до такого рішення. В яких архівах можна вивчити це питання? Адже так можна було оголосити про те , що до складу Підкарпатської України включено навіть Париж та Берлін!!! 


Карпато - словин
20 листопада 2017 11:11

Браво Катерина ! 

Якби Сталін окупував і Кошице ,то "верещали" би що то українське місто ,і там повинні рощмовляти українською .

А тепер читаю ,що Мехліс (головний політичний комісар ) пропонував Сталіну анексувати територію Чехо-Словаччини аж до Прешова . Лиш на таку образу чехів Сталін не погодився .


Катерина
20 листопада 2017 13:23

Треба чітко усвідомлювати одне......Цей "Кандидат філологічних наук" Іван Пилипович Ющук , який отримав початкову наукову ступінь із рук "визволителів" за те , що в унісон із комуняками виправдовував анексію Закарпаття тим , що русини це ті ж самі українці тільки мало май дикі. Напевно для отриманя ступеню ще й вступив у гавно під назвою КПРС та до сьогодні тримає партійний квиток  під матрацом на випадок, якщо повернуться "товариші" по гавну. І цей недопроффесор розказує як правильно мають уживатися національності на Закарпатті та яка мовна політика в багатонаціональному краї є виправданою???

Чому в такому поважному віці він так і залишився із своїм початковим науковим ступенем??? Що??? Не встиг заслужити докторський ступінь, бо імперія розвалилась???

Нехай переключиться на тематику пошуку предків "справжніх" українців. І якщо в унісон з галичанами буде доказувати , що "правильні" українці є предками АРІЇВ, які володіли землями від моря до моря, від океану до океану , то дуже легко отримає "проФФесора" філологічних наук!!!

А суть байки такова.....вся біда України в перекручуванні історії. Не потрібно займатись трактуванням історичних подій під вигідним для себе кутом. Історія така, яка є!!! Потрібно переступити через розбіжності  і шукати шляхи поступу в спільне майбутнє. На Закарпатті ніколи не було міжетнічних конфліктів, тож не потрібно зараз займатись розгойдуванням ситуації і стравлювати між собою угорців та українців. Угорці були цілком задоволені своїми правами в сучасній Україні. Навчались на рідній мові ще з часів СРСР, розвивали свою культуру, вільно використовували свої національні символи. Ніхто з них жодного разу не піднімав питання відокремлення від України!!! Мало того.....закарпатські угорці завжди з повагою ставились до українських державних символів, але про свою батьківщину тоже не забували. І це правильно, адже, хто не памятає своєї історії той не заслуговує на майбутнє!!! Але слід розуміти, що памятати свої історичні корені та піднімати питання територіальної цілісності України це абсолютно різні речі. І не потрібно змішувани шоклад з навозом!!!

Чому зараз роздмухується ця ситуація ще питання....???

А на черзі ще закон про громадянство........  Тільки одне запитання......а чи знають українці скільки можновладців високого рангу володіють подвійним чи потрійним громадянством??? Кожен , хто має офшорну панамську компанію, володіє панамським паспортом. Кожен!!! Я уже мовчу про англійське, ізраільське, російське громадянство!!! Як тільки змінюється влада, одразу папєрєднікі розбігаються по Росії, Ізраілю, Панамі і т.д. і т.п.!!! А їхні наступнікі готують собі  такі ж шляхи втечі.

Є багато цивілізованих країн ,де є дві і більше державні мови......два і більше громадянств. І немає ніяких проблем, бе держава кожному гарантує його права. Кожному, а не вибірково!!!

Тільки невпевнені у собі намагаються урізати інших у громадянських правах!!!

Якщо в країні усім національностям живеться комфортно, ніколи ...... чуєте?......ніколи не буде сепаратиських настроїв!!! Зарубіть це собі , "хренові патріоти", на носі !!!


Закарпатець
20 листопада 2017 14:11

Ви тільки прочитайте як ці ідіоти ставлять питання "Якою має бути українізація жорсткою чи м’якою?"

Як можна таке спокійно писати? 

Це ж Німеччина кінця 30-х років!

Ди-бі-ли!

Так можна нарватися на зустрічне запитання "Яким має бути опір насильницькій українізації жорстким чи м’яким?"


Залишити Коментар