Учасники акції перетворили Берегово майже на поле бою - Золтан Бабяк

листопада 14 / 2017
Учасники акції перетворили Берегово майже на поле бою - Золтан Бабяк

Заява про акцію екстремістів метою якої було викликати відчуття страху

Нині відносини між Україною та Угорщиною не безхмарні, що автоматично позначається і на відносинах між двома націями. Не зважаючи на це, у нашому місті вдалося зберегти мир між національностями, спокій, толерантність, що завжди було характерним для мультикультурного Берегова, де проживають представники різних національностей.
Саме тому для нас є незрозумілим все те, що відбулося у неділю, 12 листопада, в нашому місті. Захід, про проведення якого анонсував заступник командира Легіону Свободи Василь Вовкунович, обіцяв бути мирним.

Натомість акція переросла у подію, метою якої було залякування. Учасники акції перетворили Берегово майже на поле бою: димові хмари нависли над містом, були чутні вибухи. Не випадково, що люди злякалися, діти почали плакати, а матері разом зі своїми дітьми втікали від колони.
За свідченням очевидців та за інформацію губернатора краю, більшість учасників маршу прибула зі Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької області, а також Хуста та Ужгорода, адже екстремісти на місцевому рівні практично не мають прибічників та політичної підтримки. Учасники поводилися агресивно, вигукуючи при цьому провокаційні девізи.

Особливо обурливим є той факт, що учасники ходи, змінивши попередньо узгоджений маршрут, спочатку попрямували до угорського генерального консульства, а потім зупинилися біля будівлі міської ради та зняли угорський національний прапор, який був встановлений поруч з українським прапором, прапором Берегова та прапором ЄС, згідно з чинним законодавством. У зв’язку з цим хочу відмітити, що стяг не є їхньою власністю, не вони його вивісили, тож про це заявлятимемо у поліцію. І ще одне: коли мене обрали міським головою, на міській раді вже майоріли прапори України, Берегова та угорський національний триколор, а після Революції Гідності ми вивісили і стяг ЄС в знак цінностей до яких ми прагнемо. Докладу максимум зусиль для того, щоб на міській раді майоріли ці прапори і тоді, коли на моє місце прийде новий міський голова!

Важливо відмітити, що правоохоронці намагалися тримати під контролем події акції, однак їм не вдалося, наприклад, завадити зірвати національний прапор угорців з будівлі міської ради. Разом з мешканцями міста очікував від них більш рішучих дій, припинення провокацій, а не пасивного споглядання на все це.

Наостанок хочу констатувати: спільнота Берегова засуджує екстремістські виступи всякого роду. Хочу висловити вдячність громадянам міста, котрі особисто, через соцмережі чи в будь-який інший спосіб вистояли за європейські цінності, за те, щоб Берегово й надалі залишалося безпечною, толерантною домівкою для представників різних національностей, де царюватиме мир та взаєморозуміння.Міський голова Берегова Золтан Бабяк.
Категорія : Політика
fgj
14 листопада 2017 16:38

а почему нельзя посадить парочку этих петухов за разжигание конфликта?


Читатель
14 листопада 2017 18:36

Вже 100 років галицькі (не українські!) ультранаціоналісти намагаються нав’язувати Подкарпатській Русі свою ДЕСТРУКТИВНУ ідеологію . Похід Української Галицької армії в Подкарпаття в 1918-1919 рр. закінчився втратою міста Мараморош-Сігет, адміністративного центру Мараморошского комітату і 15 русинських сіл навколо нього. В 1938-1939 рр. «Карпатська Січ» своїми діями допомогла А. Гітлеру розвалити Чехословаччину зсередини. В перші післявоєнні роки залишки УПА («бандерівці») робили набіги на прикордонні села, грабували і вбивали. При розвалі СРСР галицькі крайні націоналісти «призначили» себе політичними «наставниками», «опікунами» над закарпатцями. Вони були ініціаторами «голодування» з вимогою відставки керівника Закарпаття покійного М.Ю. Волощука. І тепер дуже активно оболванюють молодих людей. Це небезпечно для суспільства, держави, але, найперш - для обдурених. Історія свідчить, що галицькі «СУГС»-ультрапатріоти завжди терпіли поразки. Правда, що їх послідовники ухитряються ПОРАЗКИ «перекваліфіковувати» в «перемоги».


чекаю Читатель
14 листопада 2017 21:57

Читатель, як ви выдноситися до створення Берегsвського угорського автономного округу, про що в 1991 році проголосували жителі Берегівщини? Ви можете хоть щось написати без методичок тваріщей мАсковскіх чекістов?Писати у "Вістях тижня" і опуститися до троллінга в коментах?! Стидно, батєнька, стидно....


Залишити Коментар