Угорщина та Румунія будуть разом захищати свої національні меншини на Закарпатті

жовтня 03 / 2017
Угорщина та Румунія будуть разом захищати свої національні меншини на Закарпатті

Міністр закордонних справ і зовнішніх економічних зв?язків Угорщини заявив, що цілком природним є те, що Угорщина та Румунія зайняли спільну позицію по відношенню до змін в освітньому законодавстві України.
Глава міністерства підкреслив, що новий Закон суперечить Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка була ратифікована Угорщиною та Румунією, і зараз обидві країни розглядають питання про підтримку України у питаннях євроінтеґрації. Міністр також висловив занепокоєння щодо нового Закону про мову та змін до закону про громадянство.
Петер Сіярто наголосив, що Угорщина зацікавлена в налагодженні стратегічних відносин з Румунією, оскільки "набагато краще будувати спільну історію успіху, ніж боротися з конфліктами".

Він нагадав, що обидві країни неодноразово безрезультатно закликали Україну не приймати поправки до законодавства про освіту, але Закон був прийнятий, таким чином серйозно порушені права меншин. За його словами, в Україні живуть більше півмільйона угорців та румунів, і тому Угорщина та Румунія надалі діятимуть разом.
Сіярто заявив, що так званий «мовний закон» суперечить Конституції Української держави і сприяє національній нерівності на території країни.
«Важливо також, що наразі обидві країни почали спільні дії щодо Закону про освіту, це може стати серйозним сигналом для парламенту України скасувати Закон, що утискає права національних менших.» - додав він.

За останні три з половиною місяці це вже третій візит міністра Сіярто до Румунії, однак політики вважають, що такі часті двосторонні зустрічі є цілком нормальним явищем, оскільки Угорщина та Румунія щільно пов?язані між собою не тільки питаннями про національні меншини, а й економічними.

Міністр Угорщини висловив своєму румунському колезі сподівання на успішне вирішення питання про католицьку школу у місті Тиргу-Муреш і Демократичний союз угорців в Румунії
До 2020 з?являться додаткові автодорожні зв'язки між двома країнами, але, за словами політиків, зв?язки повинні зростати й надалі, тому були висловлені сподівання, що ще десять актуальних пунктів перетину кордону будуть максимально відкритими. Наразі в Європі спостерігається стрімкий розвиток високошвидкісних залізниць, відтак міністри підтримують план будівництва швидкої залізниці між Будапештом та Клуж-Напокою, що може бути першим етапом швидкого взаємозв'язку між двома країнами.

Також у ході зустрічі торкнулися й енергетичної безпеки. Зокрема з 2019 року Румунія зможе постачати значні обсяги природного газу до Угорщини, а до 2022 року між двома країнами буде забезпечено газопостачання 4,4 млрд. Куб.
Категорія : Політика
AssA
3 жовтня 2017 22:49

Якщо Рада Європи не знайде в законі ніяких порушень, то можете засунути свою "спільну позицію" один одному в дупу!


gumi
4 жовтня 2017 03:23

2ASSA
перед тим, як таке заявити, варто знати, яка різниця між Радою Європи, Європейською радою та Радою Європейського Союзу :P


AssA
4 жовтня 2017 21:35

2GUMI

Для того, щоб таке заявляти, достатньо знати куди звернулися ці два "оленя" і куди Україна передасть цей закон на експертизу - це Рада Європи. А що з себе являють вищезазначені інстанції і чим вони відрізняються в данному випадку зовсім не важливо, оскільки 2 з них немають відношення до даного питання.


Залишити Коментар