Депутати Берегівської міської ради закликають Президента України не підписувати Закон України «Про освіту»

вересня 20 / 2017
Депутати Берегівської міської ради закликають Президента України не підписувати Закон України «Про освіту»
Відбулося засідання позачергової 26-ї сесії Берегівської міської ради VII скликання, у порядку денному якої був один проект рішення - "Про підтримку звернення до Президента України Порошенка П.О. щодо прийняття Закону України "Про освіту"". Так, звернення від депутатів та керівників освітніх закладів було підтримане.
Текст звернення:
"Ми, депутати Берегівської міської ради та керівники освітніх закладів, звертаємося до Вас, як до гаранта Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, з приводу прийняття Верховною Радою України 5 вересня 2017 року Закону України «Про освіту».
Українська освіта вже давно потребувала реформ. Прийняття цього закону є актуальним і сподіваємося, що він позитивно вплине на її розвиток та надасть можливість громадянам України отримувати якісну освіту європейського рівня.
Але ми глибоко стурбовані ст. 7 нового закону, яка обмежує здобуття середньої та вищої освіти на рідній мові. Берегове – багатонаціональне місто, в якому для близько 50% мешканців рідною мовою є угорська. Саме такий національний склад вибудував мережу освітніх закладів міста.
Станом на сьогодні у м. Берегове з 9 шкіл у 6-ти мовою навчання є угорська. Всього в місті навчають 3394 учнів, з яких – 1602 угорською мовою (48%), в яких працюють 120 вчителів. Учні шкіл з угорською мовою навчання вивчають державну мову і після закінчення, як і випускники зі шкіл з українською мовою навчання, здають ЗНО з державної мови без будь-яких пільг. Зрозуміло, що результати наразі невисокі, однак щороку вони покращуються і педагоги в цих школах докладуть усі зусилля, щоби учні шкіл з угорською мовою навчання володіли державною мовою на належному рівні. Також зауважимо, що фінансування шкіл нацменшин не потребує додаткових бюджетних коштів.
Берегівчани вкрай стривожені можливими наслідками після впровадження цієї норми Закону. Громадяни України, які належать до національних меншин, втрачають право на вільний вибір мови навчання в державних і комунальних закладах, окрім дошкільної і початкової освіти. Право національних меншин, в тому числі болгар, молдаван, румун, словаків, угорців, на навчання рідною мовою забезпечувалося не тільки з моменту утворення незалежної України, але і раніше в інших державних формаціях.
Представники національних меншин, які живуть у Берегові, є законослухняними громадянами України і прагнуть у повному обсязі володіти державною мовою, захищати яку потрібно і необхідно, але не обмежуючи при цьому мови національних меншин.
Цим зверненням висловлюємо своє занепокоєння і просимо Вас застосувати надані Вам законодавством України повноваження, а також свій авторитет і політичний вплив, та не допустити в Законі України «Про освіту» порушення конституційних прав і свобод громадян України щодо вільного вибору мови навчання для освітніх закладів на всіх рівнях.

Закликаємо Вас не підписувати Закон України «Про освіту», відправити його на доопрацювання,а саме внести правку : «Дія цього Закону не поширюється на мови країн Євросоюзу ».
Заздалегідь вдячні за порозуміння."

Депутати Берегівської міської ради закликають Президента України не підписувати Закон України «Про освіту»
Категорія : Політика

Залишити Коментар