Москаль розповів, як Росія намагається розгойдати захід України

січня 27 / 2017
Москаль розповів, як Росія намагається розгойдати захід України

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль розповів про спроби Кремля посіяти смуту в західній частині України і про те, як насправді йдуть справи з сепаратизмом в західній частині країни.

Відповідаючи на питання ONLINE.UA, чи дійсно він вважає, що на Закарпатті немає загрози сепаратизму, в той час як ряд ЗМІ пишуть, що загроза існує, Москаль сказав: "Та ну! Це розгорнула Російська Федерація цю діяльність, і через якісь підставні сайти друкують всілякі дурниці". "Тому що розуміють, що не можуть інакше розхитати ситуацію, тому що не мають сил і мають активний опір влади. Ось вони і намагаються розхитувати інформаційно, кидаючи різні фейки", — продовжив Москаль. "Чому тут (у Закарпатській області — Ред.)? Тому що тут немає такої однорідності населення, як у Львівській, Івано-Франківській областях, де українці становлять 98,9%.
Тут є, як вони вважають, їх опора, русинство. Були тут пару ідіотів. Один уже в Росії сидить, розписує всякі ці "сценарії". Інших тут судили, і вони вже притихли", — розповів Москаль. За його словами, росіяни намагаються розхитувати Закарпатську область, позаяк населення тут багатонаціональне. Але ніякої підтримки у них немає. «Ніякого сепаратизму немає. Явно нашим українським ЗМІ трошки потрібно дивитися, звідки це приходить. Спочатку піти тут з людьми поговорити. Дехто з журналістів уже приїжджали з установкою, що на Закарпатті, мовляв, сепаратизм є. А якщо ні, то його треба придумати. Вони вже навіть мали прізвища, з ким поговорити, і тому подібне", — продовжив Москаль. "Тому ще раз конкретно заявляю: немає тут ніякого сепаратизму. І бути не може!" — резюмував голова Закарпатської ОДА.
Категорія : Політика
няньо про клоуна
27 січня 2017 19:33

Маскаль - красавчик!!! Клоуна Пецьку Гецка назвав ІДІОТОМ.

Ідіот — людина, що страждає глибокою формою розумової відсталості (олігофренією) — ідіотією.


Кеша
27 січня 2017 20:33

"Росія намагається розгойдати захід України...".
Цікаво, де був Москаль, коли обамо-америкоси розгойдували Україну, в результаті чого ми втратили Крим, отримали громадянську війну та космічні комунальні платежі?
Невже в цих проблемах винувата Росія? Хіба вона фінансувала майдануту революцію чи США?


пропагандон тебе можуть уволити
27 січня 2017 20:42

(ц) "... в результаті чого ми втратили Крим..."

А ти виступаєш проти Володимира Володимировича який вважає Крим російським?


дмитро
27 січня 2017 22:51

но ай як самі ондеки сепари особенно у верговнуй зраді україни розумієш ни давут трудягам заробити на паленку жлодіїї ондеки кійовцькі:)))))))))))))ги-ги


Кеша
28 січня 2017 19:04

Майдауни геть втратили аргументацію. Вони неваловшні відповісти на просте запитання: хто розвалив слов"янську Україну - руські чи америкоси?


munkacs54
28 січня 2017 19:48

Русинську національність вызнали в 22 дежавах світа, окрем України, де майбулше русинів - корінных жытелів живе. Треба русинську національність вызнати в Україні и дати русинам такі права, які мавуть другі меншини як румини, мадяри, словаки итд на Закарпатті. Пак кловни, як Гецко изчезнуть и Росія буде імпотентна в розгойдовані Закарпаття. Свідомі українці, вы самі собі перманентно создаєте кризові сітуації, бо в каждом з вас сидить малинькый Махно.


пропаде тема, не буде зароботку
28 січня 2017 20:06

Правду пишете панночку. Айбо яку товди сваду будут сіяти маскальські троллі? Лишите їх зароботку на йсьому сайті.


Повар
28 січня 2017 21:52

Починається нова ера - уходів у відставку содомітів. В Америці, Європі та, Україні скоро будуть при владі нормальні гетеросексуальні дюди. І світ стане кращим.


повару
28 січня 2017 21:55

......не дюди, а ЛЮДИ!


Повар
28 січня 2017 23:31

Починається нова ера - уходів у відставку содомітів. В Америці, Європі та, Україні скоро будуть при владі нормальні гетеросексуальні люди. І світ стане кращим.


Цімбор
29 січня 2017 08:26

munkachovy: ушиткі українці ,ото и є тобі русини ,остолопе неошколований !Самі настоящі , и правду говорить Москаль , ош ушиткі бьіли русинами ,просто у єдньіх ися названка май ся за держала ,а удругьіх ся поміняла на українці . Там за перевалом ,ототи є тобі зимля руська ,из русинами .
Тобі ниборе хоть кул на голові теши ,тьі и прото на білоє будеш казати чорноє .


Кацапы ложатся под пиндосов
29 січня 2017 13:33

У кацапов за 2 недели, 6 раз Американцы были то “пиндосами”, то кентами. Шизоиды. Так шо, в Донбассе вы в США воюете и это они сделали “майдан” а? Как на счет “печенек” Нуланд?!


munkacs54
29 січня 2017 17:59

Ваша супер-свідомость, пан Цімбор, може фунговати лем так, кидь опонента обзиваєте ( напр. "остолопе неошколований", ) и аплікуєте тоталітарні правила. Се и є дуже характерно для Гітлеризму и Сталінізму. А днышня Україна ай є в многом вірним учеником тихто режимів. Наприклад, за Гітлеровго Райху євреїв прирівняли к пацкунам, а за Сталінської СССР "врагам народа" які фурт лем робили заколоти, боли Гулагы (голод и растрел). Абсолютно ся не чудуву и чекавим од вас таку фразу "Тобі ниборе хоть кул на голові теши ,тьі и прото на білоє будеш казати чорноє... " , бо тоталітарно-націоналістичні режими, через іх агітаторів як вы, ся характерізувуть тим, што деградувуть людину, етнику и докінця ай цілу націю чи нації
Так подьме по поріадку:
Аргумент свідомих є, што усі українці ся називали русинами и зато русини в Тысо-Дунайском регіоні (ай на Закарпатті) суть також українцями.
1) Білоруси а докінця ай часть типирішніx росіян, якых предкы ся называли русинами, типирь суть білоруси и росіяни, а не українці. Се не є нич инше, як примитывна монополозація свідомими українцями назви "русин".
2) Русини в Тысо-Дунайськом регіоні (ай Закарпаття) ся до днышнього дня, особено в пресі, на німецьком, англійськом и мадярськом языках ся називають РУТЕНАМИ. Назва РУТЕН походить зо западу (західу), а не з востока (Київської Русі) а возникла назва РУТЕН в 5-6 століті, коли КИЇВСЬКОВ РУСЮ ани лем НЕ ПАХЛО!
3) Христіянізація Русинів/Рутенів в Тысо-Дунайськом рагіоні ся зачала в 863 році Святими апостолами Кирилом и Мефодієм. Св.Мефодія называли РУТЕНОМ.
4) Св.Кирил и Мефодій зо св. Бенедіктом являються ко-патронами (oxoрoнитeлi) христіянської Європи - Європейської цівілізації. Русини в Тысо-Дунайськом регіоні Центральної Європи, як єдині удержали Кирило-Мефодієвські христіянські традіції, бо Чехи, Словаки, Словінці дуже скоро ся латінізовали.
5) Вы, свідомі говорите, ош вы європейці и идете до Європи (ЄУ), а притом стараєте ся вимазати з екзістенції Русинів/Рутенів и тим падом 125 років Кирило-Мефодієвських традіцій христіянства Европи, бо вы, ай греко-католики Галиччини, принадлежите христіянським традіціям Св. Володимира. Хрешаніє Київськой Русі боло аж в 988 році.


хуст
29 січня 2017 18:08

цимборови остолопови-та чого товды за перевалом говорят на хохляцькому тай и по всюй украини остолопе майданутый на усю голову-а в словакии мадярщини чехии поландови югославии так само як и мы на одному и тому же языкви што и подкарптськи русины названка ся поминяла у твоюй дебильно майданутой голови пропагандоне хохляцькый -так чого остальна украина говорит на хохляндии --а забыли русинськый язык я и забов што у нас забованка ходит дятле лемацькый


munkach54
29 січня 2017 18:21

Айно, суперсвідомі "дуже" дошкольовані, бо говорять ай то, што Русини/Рутени в Тисо-Дунайском регіоні в еволюціі застряли и ментально не дозріли, бо придержувуться старої назви Русини/Рутени.
(1) То за Сталінських часів більшовики в Комінтерні, а пак на Українськом Більшовицьком Конгресі в Харкові в1925 році, на приказ вождя Сталіна, русинів описали як буржоазно-застаріла (реакчна) назва и так всі Русини мусять ся називати Українцями.
(2) А коменти, "ментально не дозріли" ті які ся числять за русинів є УКРАЇНСЬКЫЙ РАСИЗМ!


дмитро
29 січня 2017 18:43

ай русини:))))))))))))ги-ги ,де сталін першт держав так жополизи кагебішти на карті глайбасом і обвели тай штало закарпаття у ссср, коли посля войни еуропу ділили,та де тогди русини били ти мункачу 24, чого сталіну ни казали што закарпаття тото русини а не ссср,а тиг тко рот одкрив та у северний казахштан та у заполярку пішака,із трьома штаттями "за ізмену родини" на 25 годю без права повернення у закарпаття адь так ти мункачу,треплися дали чого мовчиш та никай бо вернутся наслідники тиг кого ушлав шталін,та укірявут нахер гнид кумуніштичних у заполярку нахер нивзирая на чин у диржаві й штатус у общештві,лем малинько люштрація била та тряшло чиновниками гий при білуй горячці:)))))))))ги-ги


хуст
29 січня 2017 19:44

дмитру -но што пишеш брихню --як сталинови мош было казати што русины не ссср коли тото в тот час была австро-венгрия -ты кого за дурню держиш митре на кого писаня росчитуеш шлангом ся мечеш-шталин ни никав товды ко тото русины ай напиши правду историчну -за ото што мадяри были союзникы у войни из нимцями уд них и забрали подкарпатську русь забрали территорию румынии аж до сигота забрали и дали славакии уздовш аш до кошиць и пожоня и пожонь тоесть братислава ото была мадярськое и у сербии аж до нового сада ото всьо была мадярщина ты туй усих за идиоту держиш пропагандоне майданутый

а у заполярку нибрязь заганяли ко кашлав про ти влады всяку брихню туй несеш да из нашои области на перстах мош поличити кого сталин услав у заполярье брехло ты пуслидньое а чого нинапишеш -люди добри та аж ни сталин одным рочерком пера дав наш край украини та мы бы были русинами у состави мадярщины што слабо ти правду написати гуцькый -а


дмитро
29 січня 2017 19:49

май ти гуцький облучений:)))))))))))ги-ги
,яка у п..ді ауштровингрія кой і бирова із41 по 47 гюд у закарпаттю ни било а кумандували лісники і самозванці усякі ,а нарюд закарпацький ніко і про што ни звідав і уся власть :)))))))))))ги-ги а кагебішти гребані де першт шталін поклав на карту і усьо обвели й закарпаття у ссср ,а тко знав уто та удправили ід білим мидвидям,ти гуцький аж сь ни бригач та бабий позвідай они ти розкажут правду матінку тиг про котрих відею маєш 39года, а не пирикручені аргівні факти гребаними кумуніштами-заїдиями та бідолашньов - пяницями:)))))))))))))))ги-ги


Сидий
29 січня 2017 20:05

Пане Хусте, сталин розчерком пера виддав Закарпаття Украини, но на тот час нигде русини не були визнани, лем у склади Чехии, и то так . А вже пизнише , оказуеся и там русини и туй русини -в каждуй страни.


дмитро
29 січня 2017 20:12

та тото як я вижу й ни гуцький а якийсь очкарик із аргіва біблійотичного отписк кумунішта ссср :))))))))))))ги-ги


хуст
29 січня 2017 20:22

у мене отиць бов из 21 года рождения та його м сто раз звидав -а чого вас сталин неотправив у концлагерь тем более што увун бов мадярськый офицер наголошую мадярськый офицер што серед русину казав дуже малый процент бов и три годы бов на фронти -на што увун мини отвитив -а мене зашто -я свою родину защищав а чого другых поотправляли нашто увун тоже отвитив нибрязь э была и буде при всих временах затям тото соби добре я и затямив так што нитреба мини ля ля ля розказовати и всяки аникдоты плести мини то едно плетит у одно ухо зайшло через другое уйшло ваша лапша


дмитро
29 січня 2017 20:27

но мадярцький офіцірь,та штав директором у ссср авать у партію кпсс принялиго,та учинив карьеру адь йо :))))))))))))))))ги-ги


до всіх
29 січня 2017 20:50

Не звертайте ніякої уваги на придурка й шизофреніка дмитра. Із-за таких пройдисвітів і дурнів помаленьку розпадається наша держава. Такі майдануті, як він так догавкалися, що перетворили Україну в руїну. Нехай собі ги-ги-кає й надалі, бо дурень завжди ним залишається.


хуст
29 січня 2017 20:52

дмитру-та перебач ми даста товдысь тупый у тых вопросах позвидай люди старых -бов указ насчет такых ни на яки ключови должности раз нияка компартия два ты ся вообще дурньом мечеш ци из мене дурня робиш та включивись тащиловку-но тащися я ти уже допишу правду наостанок выхода из сайта-простим робочим удхерачив аж до смерти у 2000 годи хотя и мав высши мадярськи вошколы у будапишти ся учив та удробив 45 году на вушути надиюся русинськое слово знаеш вушутош -жилизна дорога да мадяре нам уплатили кучу гроши дали нам дитям без усякого знания языка паспорты свои но увун ото уже нивидив так што научися правду писати -бывай здоров та посмийся в души -бог нас розсудит


русин
29 січня 2017 20:55

Не було щастя та нещастя помогло -сталин приеднав пидкарпатцив до Украини тай всьо. А русини - се старослов'нський народ украинський, який трошки в иному розвивався напрямку и пид иншим впливом.


хуст
29 січня 2017 21:04

мини уже напльовати на його мнение я из завтра выхожу из сайта и нипод ниякыми никами бурш небуду заходити того што пару чоловик обьективных нормальных 70 проценту майданутых дурню 10 -15 проценту нагишканых молодюку -типа адресок скинь так што мало э из кым дискутийовати я привык писати правду насчет видео ги увун пише я го маю ролик но ни уложу того што надвори ни ота политична погода а ися власть к сожалению на дуже довго исе не яник сикун на котрого вишают типа убийства-та утколи карманник став мокрушником такого ще нибыло все росчитано на глупу толпу а иси нибудут цацкатися ни з кым за то ни один президент ранее непринимав закон про полицию вопрос чого бо была свобода демократия им ото нитреба было иси приняли сугубо для того што типир цацкатися ни з кым небудут---закон про полицию гласит --стриляти на поражение так што попустится ниякого тритього майдана и в помини небуде а иси на пру году ще будут лет так на 3-5 минимум бурш небуду видповидати


ЦІМБОР
29 січня 2017 23:06

Тьі "хусте" є просто дурньім чоловіком , и постоянно указуєш свою неуч ...
Ни є ни якого хохляцького язьіка , а є українськьій язьік , щи сто годув тому увін ся назьівав руськьім .Теодор Гартнер і Степан Смаль -Стоцький написали підручник дітьом
"Руська граматика", котрьій ся хосновав на Галичині і Буковині . Я бьі таких прикладів привів сотні , айбо вам задарь исе писати .
У нас ниє ниякого монополізму на русинство .

Сотні документув ,свідетельствуют ош за перевалом русини , європейські середньовічні карти ,точно указувуть де є Russia - Ruthenia .
Ватіканські архівьі ,тоже ясно указувуть на
"Rex Ruthenia minora", короля руського , руси первоначальної , исе нинішня Львівська ,Волинська і частина Прикарпаття .
А наша зимля (Закарпатська) ,знаєте як ся назьівала , половина Закарпаття Мараморщина , дале Угочанськьій комітат , Берегсазькьій комітат , Мункчовська домінія ,Унгварська домінія .


munkach54
29 січня 2017 23:34

У вас не є ныякого монополізму на русинство и русинів? А чого пак Кримськых Татар поважаєте за цініших людей, а Лемків-Русинів поважаєте за менш ціними, як суть Татари? Для офіціального уряду типирішньої України Кримські Татари суть уберменші (надлюди) а Лемки-Русини суть унтерменші (нелюди). Лемки-Русини боли депортовані з Лемківщини на Радянську Україну в акціі Вісла в 1947 році. Татари з Крима боли депортовані по 1945 році до Радянского Узбекістану. Кримським Татарам з фінанчнов помощов дозволили вернутися на Крим з Узбекістану, а Лемком-Русинам на Лемковщину (Польша) з типирішньої України вернутися не мош. Чом, така діскрімінація Цімборе?

П.С. Цімборе, Укажіть тоті Карти де територіа Закарпаття входила з територійов Львівської обл.и Івано-Франківської обл. в Марчіа Рутенорум?


ЦІМБОР
29 січня 2017 23:56

Я лим два ймена приведу у приклад : Павла Русина (род:в 1474годі ) и Станіслава Оріховського -Русина (род в 1513 годі) .
Убоє они ся родили на територіі руського королівства ,ниська територія Польщі .
Убоє філософьі просвітникьі ,убоє фурт ся пудписовали Русинами , и в Європі нибьіло ниякьіх сумнівкув ош они из земли они Руської.Павло Русин бов и в Закарпаттю в Сивлюши при баронови Перені .Дале перебрав ся в Австрію.

Я татар ,май поважаву ?????? Чоловіче тьі што куриш ниборе ???? Што тьі мині дурниці приписуєш , котрьіх я и близько шуга нигда ни писав .Тьі мене з кьімись путаш .

У 1714- годі крьімські татари нанесли тяжку біду угочанському комітату ,и городови Сивлюш . Забили много горожан , и взяли в полон .Так што я татарами мало ся інтересуву .

Я ни думаву ош Закарпаття ,входило до Руського кннязівства , и думаву ош такьіх карт ниє .

Ищи, я ниписав "увас ни є монополіі на русинство ", я писав " у нас ( закарпатців) ни є монополії на русинство ....


дмитро
30 січня 2017 08:13

мункачу того ни дозволявут вертатися што командувут пирикрашені кумунішти і їх діти,пару німцю готіло із німицької мокрої до германіїї уїгати та три годи папірці збирали та шправки у україні от тко командує українов кумуняки гребані,а гія нацику поклашти аби ушлали нахер кумуняку у сибірь і їх потомштво нахер аби тамки гниди у тундрі комару гудували а не херньов кагебіштцьков занималися:)))))))))))))))ги-ги

а ти гуцький іди по побригависся до самих вух ,та ужети привижатся што власть україни тя ймняє,за катунштво мадярцькое што отиць ти шлужив:))))))))))ги-ги


Залишити Коментар