Ужгородський міський голова зустрічався із Генеральним консулом Словацької Республіки в Ужгороді

січня 29 / 2016
Ужгородський міський голова  зустрічався  із Генеральним консулом Словацької Республіки в Ужгороді

Обговорили перспективи розширення співробітництва обласного центру Закарпаття та Словаччини у політичній, економічній та культурній сферах.

Пані Янка Буріанова підняла перед міським головою питання про встановлення в Ужгороді пам’ятника відомому не тільки у Словаччині, а й у всьому світі політичному діячу, генералу французької армії, астроному Мілану Растиславу Штефанику. Зважаючи на те, що в обласному центрі Закарпаття компактно проживають представники словацької національної меншини, було б дуже доречним увіковічнити пам’ять славетного земляка. Представники словацького консульства не вперше піднімають це питання, однак є надія, що нова команда міської влади доведе цей благородний почин до логічного завершення.

Богдан Андріїв зазначив, що ми маємо великі можливості для всебічної співпраці між прикордонними регіонами, адже Закарпаття, і, зокрема його обласний центр, та Словаччину давно об’єднують історичні та культурні взаємини, співробітництво у науковій та гуманітарній сферах. Також міський голова підтримав пропозицію про встановлення в Ужгороді на знак дружби пам’ятника Мілану Штефанику.

Уже найближчими днями збереться науково-художня рада міста для затвердження ескізу пам’ятника. Встановити його планують у сквері імені Томаша Масарика, що є логічним, адже справи цих видатних діячів-соратників залишили по собі добру пам’ять серед закарпатців.


Ужгородська міська рада.
Категорія : Політика


загрузка...