Москаль перейменував у Мукачеві провулок комуніста Івана Туряниці

січня 10 / 2018
Москаль перейменував у Мукачеві провулок комуніста Івана Туряниці

Звірка з даними Державного підприємства «Єдині інформаційні системи України» встановила, що окрім перейменованої Геннадієм Москалем у рамках декомунізації вулиці І.Туряниці в Мукачеві є також розташований по сусідству провулок І.Туряниці. Провулок не значився в переліку наданих Мукачівською міськрадою Закарпатській ОДА топонімічних найменувань міста, які підпадають під дію закону «про декомунізацію». Як відомо, Іван Туряниця з 1946 по 1948 рік був першим секретарем Закарпатського обкому КП(б)У, а також членом Центрального комітету Компартії України, тому топоніми, названі в радянський період на його честь, підлягають перейменуванню.

З огляду на це голова ОДА Г.Москаль вніс зміни до свого розпорядження «Про перейменування вулиць у місті Мукачево Закарпатської області» від 13.04.2016р. і доповнив його абзацом: «Провулок Туряниці у місті Мукачево Закарпатської області перейменувати на провулок Олексія Калабішки». Мукачівець О.Калабішка служив контрактником у 128-й окремій гірсько-піхотній бригаді й загинув у липні 2017 року від осколкових поранень поблизу окупованої Горлівки на Донеччині. Похований у Мукачеві.

Нагадаємо, що в квітні 2016р. Г.Москаль своїм розпорядженням перейменував у Мукачеві вулицю компартійного активіста Ярослава Галана на вулицю Героя України Степана Бандери, а вулицю комуністичного діяча Івана Туряниці – на вулицю Героя України Юрія Шухевича. Пізніше Мукачівська міськрада незаконно перейменувала декомунізовані вулиці, давши їм інші назви, однак за позовом Г.Москаля програла в суді і першої, і апеляційної інстанції. Таким чином, у Мукачеві офіційно залишаються вулиці, названі на честь Степана Бандери та Юрія Шухевича, а відтепер – і на честь загиблого на Донбасі героя Олексія Калабішки.
Категорія : Новини по нашому
Микола
10 січня 2018 16:09

Якось-то йдучи уночі

Понад Невою… та йдучи

Міркую сам-таки з собою:

– Якби то, – думаю, – якби

Не похилилися раби…

То не стояло б над Невою

Оцих осквернених палат!

Була б сестра! і був би брат!

А то… нема тепер нічого…

Ні Бога навіть, ні півбога.

Псарі з псарятами царять,

А ми, дотепні доїзжачі,

Хортів годуємо та плачем.

 


(Т.Г. Шевченко 1860 рік)Шевченка теж декомунізуєте? А Івана Франка?

Народе мій, замучений, розбитий,
Мов паралітик той на роздорожжу,
Людським презирством, ніби струпом, вкритий!
Твоїм будущим душу я тривожу,
Від сорому яких нащадків пізних
Палитиме, заснути я не можу.
Невже тобі на таблицях залізних
Записано в сусідів бути гноєм,
Тяглом у поїздах їх бистроїздних?
Невже повік уділом буде твоїм
Укрита злість, облудлива покірність
Усякому, хто зрадою й розбоєм
Тебе скував і заприсяг на вірність?

(Іван Франко)


СУСІД
10 січня 2018 17:57

ОТО НЕ МОЖЕ БУТИ  ОБИ В МУКАЧОВІ А ДЕ БУЛИ МАКАЧЧІВЦІ


Роман
10 січня 2018 18:49

А у Сваляві теж є вулиця Туряниці, біля школи №1


Читатель
10 січня 2018 19:19

Вот что пишет о Турянице Иване (Т.И) историк: «В октябре 1944 г. рекомендован как член чехословацкой администрации на освобожденной территории Подкарпатской Руси…», но «…уже спустя два дня после приезда в Хуст перешел в зону, контролировавшуюся исключительно военной администраций СССР». (…) «Т.И. возглавил «движение» за «воссоединение Закарпатской Украины с Советской Украиной», под прикрытием к-рого СССР аннексировал Подкарпатскую Русь» [Иван Поп. Энциклопедия Подкарпатской Руси. Ужгород, 2006.- 412 с.; здесь и ниже цитаты со стр. 347]. Прокурором Чехословацкого армейского корпуса Т.И. был объявлен дизертиром. Хотя Т.И. верно служил своим новым хозяевам, «воссоединил» Подкарпатскую Русь-Закарпатскую Украину с СССР, что де-юре произошло 22.01.1946 г., уже «В январе 1948 г. он был отстранен с поста первого секретаря областного комитета партии». Такая вот судьба присобленца. Парадокс: А. Волошин объявлен Героем Украины, хотя лишь изменил название Подкарпатской Руси на Карпатскую Украину, а Т. И. «ВОССОЕДИНИЛ» с УССР, но его не прославляют в Украине, а обрекают на забвение.


Залишити Коментар