Закарпатський бограч підкорив Україну

вересня 25 / 2017
Закарпатський бограч підкорив Україну
Знайомство зі смаками Закарпаття починаємо з бограча. Це угорська національна страва, яка, проте, в останні роки асоціюється із Закарпаттям – в області нема жодного ресторану, де б вам не запропонували цю страву. Бограч, варто сказати, потроху завойовує Україну і по цей бік Карпат – його масово готують уже й у Львові, та й чимало київських ресторанів включають цю страву до свого меню, пише Укрінформ.

Бограч – це гуляш, приготований із кількох видів м’яса (від трьох до п’яти), з додаванням овочів і спецій. Власне, бограч – у перекладі з угорської – то назва казана, і це вказує нам, що цей гуляш особливий саме через спосіб його приготування – на відкритому вогні.

Дослідники історичної кухні переконують, що страву цю придумали пастухи, які йдучи на випас худоби, клали до свого казанка-бограча усе, що з собою мали – сало, м’ясо, коріння та овочі, довго варили те все на ватрі й добре приправляли страву паприкою.

Бограч-гуляш уже не лише національна угорська страва, він став стравою-візетівкою на всю Україну.

Ті, хто якось спробував настоящий бограч, який варять у нас на Закарпатті, передають іншим, що це саме та страва, яку просто необхідно скуштувати будучи в наших краях.

Правда кожен господар чи господиня, часто бограч готують саме чоловіки, готують по-своєму, це як правило знаменитого українського борщу, який у кожної хазяйки свій. Але є дві складові успішного бограчу. Перше – це багато м’яса. Друге – багато паприки.

Хто не коштував, спробуйте не пошкодуєте.
Категорія : Новини по нашому

Залишити Коментар