Закарпатські Русини нащадки Одоакера

березня 13 / 2017
Закарпатські Русини нащадки Одоакера

« Русинська Атлантида »

Из далекых давен до днишньої днины летит понад Карпатами одголосок давньої русинської Атлантиды! Культуры четвертого выходно славянського самобытного народа, якый на протяженії многых тисячоліть сохранив свою неповторну колоритну спадщину не смотря на всі оты біды і стражданя які стерпів наш сиґіняшньый народ. Ище у часы великого Одоакера якый быв корольом рутенов, гепідов, готов, унгаров і герулов, и вплоть аж до нынішнього часу усяды у історичеськых істочниках стрічаєме назывку (ruten, русин, руськый) Особенно в пуслідні часы, доста активно ативізовало ся русинськоє Самовозрожденіє.

Ота неповторна самобытность благого честованого народа, якый вічно жив, жиє і буде жити из іскров що заложена у його ґенах, і передає ся од отця до сына. Як бы не попадала под вліяніє роковых ассиміляцій отдає претпочтеніє своюй материнськуй роднуй колибелі, своюй бисіді, свому родному русинському языку і тым богатейшым культурным цінностям які доста читаво удрізняют русина од украйинця, при тому не нисут у собі ніякої загрозы чи ненависти до свого братського народа. Днишні русины остают ся як і їхні предкы, вірными, мирными і Богобоязнеными. Почитают Державу у якуй жиют, як стимул вічної любови до Отцюзнины…

До родної земли, і на кониць до обычайов, які з усіма почистями переходят из рода в род. Заото мают право на живот навхтимішньый. Русинська Атлантида ни щезла з лиця земли она безсмертна!... И буде вічно тым одголоском що долитів до нас из далекої сідої давнины, яку мы Подкарпатські русины маєме плекати усокотити і трепетно продовжувати обы передати свойим дітьом тай онукам.

Иван Бинячовськый.
Категорія : Новини по нашому
йсее ессе
13 березня 2017 12:11

Иване олем йди спати, не дримбай туй русинам-йододефицтним мозги.


Русин
13 березня 2017 13:36

Дякую, Иване ! Мало сь ня розвеселив. А мени не хватае J, Mg i Fe, всьо остальное е. И Севлюш-варош правий на 100%.


одоакерний рутен
13 березня 2017 13:46

Який пафос статті?! Йо! У мене дідо бов Одоакер. Типирь я патрицій!


Русин
13 березня 2017 14:24

Поздоровляю!


mukachevo54
13 березня 2017 17:22

На другій стороні Карпат, на Галиччині, суть пересищені йодом. Видиме, як гарнинько соборна Україна цвіте с передозованя йоду. Так "і маємо, що маємо" позіцію на посліднім місті меджі державами Європи. А також новітню історію України, яка захоплює всю Європейску історію, як колись травопольна наука славного академика Лисенка з Полтави, який на паздір розбив, імперіалістичну буржоазно-декадентну псеудонаука генетику вчених Менделя и Моргана. Слава новітній українській патріотичній науці!!! Русинів нема і генів нема!!!


Читатель
13 березня 2017 18:37

Подкарпатским русинам не целесообразно уходить в седую древность в поисках своих корней. Нам достаточно того, что неоспоримо доказано. А правда такова, что русины (подкарпатские) сформировались как отдельный славянский этнос, что признано во всем мире. Только украинские власти тщетно пытаются оспаривать этот факт, игнорируя даже то, что в 2006 и 2008 гг. ООН рекомендовала Киеву официально признать русинов отдельной от украинцев национальностью. Власти в ответ усиливают ассимиляцию – украинизацию. Не падать духом! Правда восторжествует!


уход в седую древность
13 березня 2017 20:51

mukachevo54 давно ушло в седую древность в поисках своих корней...


Сосатьзапутина
14 березня 2017 08:49

Нам достаточно того, что неоспоримо доказано.

Это кремлядям ясно


mukachevo54
14 березня 2017 18:21

Політична культура України, яка ай в науці бола представлена в часох УССР академіком Лисенком, в седую давность не одійшла. То є на шкоду усього цівілізованего світу, а не лем України. Сталінські брехні українські політики, кидь їм пасує, употреблявуть во великих масштабах. За часів президента Ющенка зайшли в седую давність аж до Тріпільскої культури. А русини на юг од Карпат несміють ити, ани лем до часів Христіянської місії святих Кирила и Мефодія. Ай кидь фактом є то, што Європейска (західна) культура є основана на Христіянстві, а українці сильно пудчеркувуть, што они суть європейці и христіяни, так іх політичні предеставителі на різних рівнях не хотять ани лем чути, што святого Мефодія звали РУТЕНОМ, ани то, што Одоакер бов корольом РУТЕНІВ и термін РУТЕН возник уж в V століті, коли Київською Русью ани лем НЕ ПАХЛО!
Пан Бинячовськый ваш ессей є дуже файний. Гратулуву!!!


для великого історика mukachevo54
14 березня 2017 20:01

Пан mukachevo54, нараз видно, що ви історик від Бога.
Не підскажите: де з вашими історичними працями можна ознайомитися?
Можливо ви учасник престижних міжнародних історичних конференцій?


mukachevo54
15 березня 2017 04:05

Провбуєте ня дефіновати и вкладаєтe ваші слова в муй словник. Добрий трік. Трeнуєте ся на гібрідну війну? Много успіхів! Нигдам неговорив, не писав ош я історик. То во вашом світі можно так є, што с тітулами модзок росте и нараз маєте патент на правду.
Король племені рутенов Одоакер стратыв Максима и ёго товаришув в року 477. В Катакомбах Сальзбургу на латинськім язику написане: "ANNO DOMINI CCC LXXVII ODOACER REX RHUTHENORUM GEPPIDI GOTHI UNGARI ET HERULI CONTRA ECCLE SIAM DEI SEVIENTES BEATUM MAXIMU CUM SOCIIS SUIS QUINQUA GINTA IN HOC SPELEO LATITANTIBUS OB CONFESSIONEM FIDEI TRUCIDATOS."На слободном тлумаченi текст з латинського визырать так: " Року Божого 477. Одоакер король РУТЕНOX/Русинох, Ґепидох, Ґотох, Унґрох и Герулох у войнi против церкви Божей, забив благочастивого Максима зоз 50 товаришами, котрi ся молили з ним у тей пещерi, рухав долю, а провинцiю Норiк з мечом и огньом опустошив.”
Сийс напись в честь святого Максима дав Ватикан. Суть офіціальні документи з того часу во Ватикані. И так cлово "РУТЕН" походить зо західної и центральної Європи, а не з восточноі Європи. З Кієвськов Русью, ныч общого не має!
О Києвськой Русі официальних документив не є, нич до Х віку. Є лем то, што Нестор написав в летописі 80 років пузніше, по Хрещенії Русі!
Туй не треба боти славним, великим істориком. Туй треба нормально критично оцінити інформації. Кидь інформації критично ся неоцінюють и факти ся ігнорують пак "Маєте що маєте!" Cе є парафраза вашго першого президента Кравчука. И так продовжуйте танцювати козачок!
А што ся тиче святого Мефодія, Рутена/Русина, то ся легко дочитаєте в Даліміловій хрониці , яку ученики на Словакії и Чехії читавуть в 10 класі, бо то бола велика історична подія, як св. Мефодій Рутен хрестив першого Чєського короля Боржівоя.
P.S. Славомир Олеяр:"Цо скриваю катакомби у Салцбурґу", історик з регіону Войводіни (Керестур, Сербія) майбулше изучав рутенів.


Залишити Коментар