На Закарпатті є деревина, з якої виготовляли унікальні скрипки «Страдіварі»

січня 24 / 2018
На Закарпатті є деревина, з якої виготовляли унікальні скрипки «Страдіварі»
Про необхідність заповідних найцікавіших в ґрунтовому, геоботанічному і флористичному відношенні лісових ділянок говорили і говоритимуть у всі часи. Всім відомі державні лісові господарства, діяльність лісівників, яка розподіляється на захист, охорону лісових насаджень, лісовідновлення після заготівлі та розведення молодих лісів на розсадниках. Однак не всі знають, що в підпорядкуванні держлісгоспів є й заказники. Ось так на території Брустурянського лісомисливгоспу розташовано декілька природних заказників загальнодержавного значення.

Один з таких - «Гладинський», площа якого становить 130 га, знаходиться у підпорядкуванні Турбатського лісництва, кв.23, тип ботанічний.

Як розповідає лісничий Турбатського лісництва Дмитро Чуса, заказник «Гладинський» - це одне з найкрасивіших місць на території лісництва. Це саме те місце, де можна сховатися від міської метушні, пройтися лісовими стежками, насолодитися ароматом хвої, квітів і трав. Заказник є унікальною природною перлиною, оскільки тут розмістилося єдине місце зростання ялини і ялиці резонансної на кам’янистих глибах, вік 300-400 років. Заказник має наукове, природоохоронне та пізнавальне значення, є цінною лісонасіннєвою ділянкою. І лісові господарники впритул займаються охороною і захистом природи на цьому незайманому куточку природи.

Гладинський заказник розташований на схід від села Лопухова Тячівського району Закарпатської області, на північно-західних схилах Свидовецького масиву, на лівобережжі річки Турбат (верхів'я Тересви).

Площа заказника 130 га, створений 1974 року. Деревина цих дерев має особливо цінні для виготовлення музичних інструментів, зокрема, скрипки «Страдіварі». І раніше з неї виготовляли ці унікальні музичні інструменти.

Тваринний світ представлений типовими для Карпат видами: ведмідь бурий, куниця кам'яна, олень карпатський, саламандра, гадюка звичайна, а також тритон альпійський, занесений до Червоної книги України.

Слід відзначити, що за ініціативою начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги, за останні роки значно збільшилася територія природно-заповідного фонду області. Розширення мережі заповідників і національних парків є одним з найбільш значущих природоохоронних досягнень нашого краю, зазначає Валерій Мурга:
«Певен, що з кожним роком ми повинні розширювати заповідними нові лісові насадження, на яких у подальшому вчені та лісівники повинні вести наукову роботу з обґрунтування найбільш оптимальних методів господарювання, раціонального використання водних, рослинних і ґрунтових ресурсів. Унікальні лісові масиви, які знаходяться в підпорядкуванні лісгоспів практично не мають аналогів у світі. Тому лісівники з величезною відповідальністю відносяться до питання збереження їх біологічного різноманіття».

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
Категорія : Надзвичайне


загрузка...