Закарпаттям розповсюджується кір (ВІДЕО)

липня 06 / 2017
Закарпаттям розповсюджується кір (ВІДЕО)


Всього з початку 2017-го – 10. Про це повідомили в Закарпатському обласному лабораторному Центрі МОЗ України Серед захворілих – шестеро дітей віком до 17 років.
Частина дітей, котрі підхопили хворобу, не мали всіх необхідних доз щеплення або не були щеплені проти кору взагалі. На сьогодні в усіх щеплювальних кабінетах області є комбінована вакцина бельгійського виробництва «Пріорікс» (проти кору, паротиту та краснухи).

Хвороба супроводжується болем у м'язах, високою температурою, червоним висипом на шкірі. Інфекція може давати симптоми, подібні до застуди чи грипу. Проте від кору в роті з'являються плями, подібні на манну крупу. За кілька днів — висипи на тілі. Очі сльозяться, світло спричиняє подразнення. Бувають галюцинації. Складно дихати, їсти й пити. Три-чотири дні людина може не знати, що хвора.

Епідемія кору виникає раз на п'ять років. Ця вірусна інфекція розповсюджується блискавично, бо передається повітряно-крапельним шляхом. Останній спалах кору був п'ять років тому — після футбольного чемпіонату Євро-2012. Раніше їх фіксували 2001-го та 2006-го.

Категорія : Надзвичайне


загрузка...