Боротьба з нелегальним працевлаштуванням

травня 25 / 2018
Боротьба з нелегальним працевлаштуванням


Нарада щодо боротьби з нелегальним працевлаштуванням зібрала в одному залі представників райдержадміністрацій, управлінь пенсійного фонду, Держпраці, центру зайнятості, фіскальної служби. Кожна із цих структур діє в межах своїх повноважень щодо боротьби з т.з. зарплатнею в конвертах. Роботодавцям, у яких є працівники офіційно непрацевлаштовані загрожують санкції. За одного незареєстрованого працівника передбачений штраф у розмірі майже 112 тис. грн.

Цього року управлінням Держпраці вже виявлено 60 таких працівників. Однак, часто роботодавців, це не зупиняє адже, як зауважив присутній на нараді керівник обласного центру зайнятості, у їхньому відомстві існує таке поняття як зареєстровані вільні робочі місця. Під час наради присутні також обговорили й умови праці та належну заробітну плату. Згідно статистичних даних, в області 539 тис. працездатного населення. З цієї кількості близько 200 тис. закарпатців не зайняті в сфері економіки,а це майже 40%. Ця група осіб перебуває за кордоном, або ж в неофіційних трудових відносинах.

За підсумками наради, присутні погодили план дій, який полягатиме не тільки в перевірці компетентними органами роботодавців, але й роз’яснювальній роботі серед населення.Адже працівник, який офіційно не оформив трудові відносини, позбавлений соціальних гарантій, не сплачує єдиний соціальний внесок та ризикує в майбутньому залишитись без пенсії.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...