Похорон по-новому: з 15 березня набувають чинності нові правила поховання

квітня 16 / 2018
Похорон по-новому: з 15 березня  набувають чинності нові правила поховання


З 15 березня цього року діють поправки до кримінального кодексу України, згідно з якими експертиза тіла загиблого проводиться тільки після постанови суду.

Ще до вступу в дію згаданої поправки, вона викликала чималий резонанс і критику. Йшлося про те, що в результаті дії цієї законодавчої новели для поховання померлого знадобиться чекати довше ніж зазвичай, а слідчі та судді будуть перевантажені.

Нові правила поховання
Справа в тому, що, за новими правилами, морги не зможуть взяти тіло без проведення судово-медичної експертизи трупа.

Як проходили похорони раніше? Якщо людина помирала вдома, то викликали швидку медичну допомогу та слідчо-оперативну групу. Медики констатували смерть людини, а слідчі відкривали кримінальне провадження. Тіло відправляли в морг з постановою на проведення судово-медичної експертизи. Ця постанова була «перепусткою» в морг, щоб тіло прийняли.

Якщо померлий був похилого віку, довго перебував під наглядом лікаря в домашніх умовах, то процедура була ще простіше. Лікар міг виписати довідку про відсутність слідів насильницької смерті. В цьому випадку можна було обійтися зовсім без розтину.

З 15 березня будуть діяти нові правила. Слідчим тепер буде заборонено призначати експертизу. Замість цього вони повинні звертатися за дозволом на проведення експертизи в суд. Час, протягом якого можна отримати такий дозвіл, – 72 години. Тобто три доби тільки для того, щоб отримати дозвіл на проведення експертизи і відвезти тіло в морг.

Де буде весь цей час буде перебувати труп, поки ніхто не знає, закон це не пояснює. Будинки тримати тіло неможливо, а морг не може прийняти його без дозволу суду.

Такого порядку будуть дотримуватися у всіх випадках, незалежно від того, була смерть природною чи насильницькою.

Хоча якщо сталося вбивство, то ситуація ще більш ускладнюється. Поки будуть чекати дозвіл на експертизу і проведення розтину, будуть втрачені докази.

Юристи наполягають на тому, що тіло повинні в будь-якому випадку прийняти в морг. А ось з дозволу суду повинні вже проводити розтин.

Яка ситуація в Закарпатскій області після місяця дії поправки, – дізнавалися наші журналісти.

Категорія : Гарячі Новини
дурдом
16 квітня 2018 21:09

как это "где будет труп всё это время"?
в парке же или в сквере посидит, там потом и прикопают его на пять лет в простынке биоразлагающейся
закон же новый на подходе
ПАТАЛОГОАНАТОМ
16 квітня 2018 21:27

ЛЮДИ  НИПАДИТ У ПАНИКУ  ЯК БЫЛО ТАК  СЯ И ОСТАЛО ТО ВСЬО БРИХНЯ ШТО ТУЙ ПИШУТ-ДА  Е ИЗМИНЕНИЯ НО В ОСОБЫХ  СЛУЧАЯХ  ВСЯКИ ТАМ КРИМИНАЛЬНИ РОЗБОРКЫ СО СМЕРТЕЛЬНЫМ ИСХОДОМ  ПОТОМ  АВРИИ СО СМЕРТЕЛЬНЫМ ИСХОДОМ  И Т  Д  -ПЛЮС  У СУДОВИ МАЕ ДЕЖУРИТИ  КРУГЛОСУТОЧНО  ДЕЖУРНЫЙ  СУДДЯ  -РОБЛЯТ ИЗ МУХЫ  СЛОНА


Залишити Коментар