Міністр людських ресурсів Угорщини закликає міністра освіти України почати переговори щодо закарпатських угорських громад

вересня 27 / 2017
Міністр людських ресурсів Угорщини закликає міністра освіти України почати переговори щодо закарпатських угорських громад

Український закон про освіту суперечить багатьом міжнародним конвенціям і зобов’язанням, які Україна взяла на себе щодо європейських держав.

Про це йдеться у заяві міністра людських ресурсів Угорщини Золтана Балога на сайті уряду.
Балог зазначив, що закон суперечить в тому числі зобов’язанням України щодо забезпечення навчання та рідною мовою на всіх рівнях освіти.

"Керівництво України веде країну не в Європу, воно веде свою країну в глухий кут", - йдеться у заяві.
Балог зазначив, що Угорщина має конституційне зобов'язання підтримувати на всіх відповідних міжнародних форумах національні меншини, включаючи угорців.

"Міністр людських ресурсів закликає міністра освіти України почати переговори щодо прийнятого закону з представниками закарпатських угорських громад, які виключені з процесу законотворення. Уряд Угорщини все ще готовий вести переговори з Україною щодо справедливої ??етнічної освіти", - йдеться у заяві.


Нагадаємо, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.

Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Петром Порошенком закону "Про освіту".
Категорія : Гарячі Новини

Залишити Коментар