“Одна пачка подорожчає в середньому до 90 грн”: Стало відомо про значне підвищення цін на тютюнові вироби

лютого 05 / 2018
“Одна пачка подорожчає в середньому до 90 грн”: Стало відомо про значне підвищення цін на тютюнові вироби“Якщо в минулому році за 1000 сигарет платили акциз у розмірі € 21, то в цьому році його підняли до € 25,8. Але і це далеко не межа. Мета – підняти вартість сигарет до європейського рівня. Тоді акциз за 1000 сигарет досягне € 90, а одна пачка подорожчає в середньому до 90 грн “, – сказано в публікації. Відзначається, що підвищувати ціни будуть поступово. Цього року сигарети подорожчають на 29,7%.
З 2019-го по 2025 рік вартість тютюнових виробів стане щорічно рости на 20%. Такі темпи зростання будуть значно випереджати зростання доходів населення, і для багатьох курців шкідлива звичка вже через кілька років виявиться розкішшю.
У пояснювальній записці податковими правками автори документа пояснюють: в 2025-му податкова складова у вартості однієї пачки сигарет досягне 60%. Наприклад, через сім років при покупці пачки сигарет за 100 грн з них 60 грн дістануться державі у вигляді акцизу, а 40 грн – собівартість виробництва, націнка і маржа продавця.
Думка громадськості про те, чи потрібно підвищувати акцизи на сигарети, розділилися. Представники руху “За права курців” стверджують, що через підвищення акцизів українці перейдуть на більш дешеві і менш якісні сигарети, крім того, якщо “легальна” пачка сигарет виявиться не по кишені, швидше за все, потреби ринку буде задовольняти контрабанда.
У той же час в організації “Життя”, яка пропагує відмову від сигарет, впевнені, що підвищення акцизів не тільки збільшить надходження до бюджету, а й зробить тютюнові вироби менш доступними, що скоротить число курців.
Варто відзначити, що ціни на сигарети в Україні несумірні зі світовими. Наприклад, в США середня вартість пачки вище, ніж в Україні в 15 разів.
У країнах ЄС також сигарети дуже дорогі. Facebook11VKOdnoklassnikiTwitterTelegram
Категорія : Економика
R
5 лютого 2018 17:39

"Наприклад, в США середня вартість пачки вище, ніж в Україні в 15 разів.
У країнах ЄС також сигарети дуже дорогі."

В Італії приблизно 5 євро,при зарплаті 1000-1500 євро.Ну дуже дорогі!


Микола
5 лютого 2018 19:58

Дурень думков багатiї, цiль одна, захист європейського ринку сигарет. Наш бюджет не дополучить значнi кошти, так як такi дорогi сигарети стануть не по карману бiльшостi населення. Що знизиться курiння мало ймовiрно, тi хто курить i далi будуть курити але домашнiй тютюн. Вже малисьме боротьбу з пияцтвом горбачев думав одно, а получилося зовсiм друге, а тепер його учнi провбують себе на сигаретах щоб угодити своїм новим хазяям.


Міхейл
5 лютого 2018 20:08

Газети тоже подорожчають , бо з чого крутити тютюн.


Сергій
5 лютого 2018 23:11

Я думаю що ці чиновники влада так до піднімають ціни на все ,що для них настане такий час що будуть щитатирозкішшю якщо ще проживуть ще один або декілька днів,тому що люди довго небудуть терпіти таке зростання цін 90 гривень зараз в чехії коштує пачка сигарет але яка зарплата таи а яка на Україні то є як небо і земля такий розділ.


Єс
5 лютого 2018 23:35

А чого возмущаємося, ми ідеме у європу, правильно ціни євросейсьеі пенсії ковдоські.  Знищуюють народ скоти, не в сигаретах діло.


Залишити Коментар