Заборону на купівлю молока від населення відклали

січня 12 / 2018
Заборону на купівлю молока від населення відклали

Кінцева мета введення нового стандарту про закупівлі молока – підвищення вимог до якості молока-сировини, що буде відповідати європейським стандартам.

Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціювало відтермінування набуття чинності оновленого стандарту прозакупівлі молока у господарствах населення до липня 2018 року, повідомила прес-служба Минагпропрода.

«Фактично це відтермінування буде використане Мінагропродом для формування ступеневої системи трансформації вимог до якості молока-сировини, гігієнічних вимог до молочних продуктів під час виробництва та переробки», – йдеться в повідомленні.

У прес-службі зазначили, що проект оновленого документа про закупівлі молока готовий, і в січні буде представлений на громадське обговорення. Після прийняття він стане обов’язковим для виконання документом і фактично замінить всі діючі стандарти. Рішення про відтермінування прийняття стандарту допоможе згладити адаптацію як виробників, так і переробників до нових умов.

Зазначено, що впровадження кожного наступного кроку щодо зміни вимог до молока буде супроводжуватися аналізом розвитку ринку та ефективності державної підтримки. Кінцева мета – поступове приведення вимог до якості молока-сировини до вищих норм, в кінцевому підсумку – до так званого стандарту 100/400, який відповідає європейським нормам.

Проектом наказу передбачається, що використання молока другого класу для виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду буде обмежено, проте дозволено у виробництві харчових продуктів, наприклад, кормів для тварин або казеїну. Таким чином, закупівля молока у господарствах населення буде продовжуватися.

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, підвищення якості молока від другого до першого сорту не вимагає значних витрат. Мова йде про дотримання гігієни.

«Виробникам молока доцільно працювати над поліпшенням санітарно-гігієнічних умов праці. Молоко вищого класу коштує більше, ніж другого, різниця в середньому досягає двох гривень і більше. А молоко-сировина вищого класу користується підвищеним попитом. Зараз його частка в структурі закупівлі становить 15,5%, а рік тому – 13,8%. Більше того, саме молоко екстра-класу в цілому є базою для виробництва молочних продуктів, призначених на експорт», – зазначила Ковальова.

Заступник міністра підкреслила, що для невеликих господарств хорошим способом прийти до підвищення якості молока може стати кооперація. Тоді можна буде спільно закуповувати і використовувати обладнання, організовувати збут, забезпечувати ветеринарний догляд. За її словами, сьогодні через кооперативи реалізується дуже мала частина молока, хоча потенціал величезний.
Категорія : Економика
Любов Українчук
2 лютого 2018 12:05

Після розвалу союзу - знищили всі колгоспи, масово вирізали молочну худобу, в руїнах лежать ферми.. В основному - корови є лише у приватних власників., молоко яких і використовується переробниками Зараз пропонується створення кооперативів, тобто спільне господарювання.. Щось на зразок знищених колгоспів.. Вибачте - але це - утопія.. 5 чи 10 власників - не об"єднаються в кооператив, будуть виникати суперечки між ними.. А збільшувати поголів"я худоби може лише та сім'я, що матиме ресурс для цього. А що робитимуть старенькі бабусі та дідусі, для яких життя без КОРОВИ не прийнятне, бо це і додаток до нищенської пенсії у 1300 гривень та той же перегній як добриво для вирощування огородини. Постає гостре питання в отриманні пенсії (після прийняття пенсійної реформи) для тих селян, що за часи НЕЗАЛЕЖНОСТІ України не мали можливості заробити трудовий стаж за відсутністю робочих місць на селі. І підсобне господарство для яких, в тому числі утримування корови - є ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ІСНУВАННЯЯ.


Залишити Коментар